Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nákupy z Číny po 30.06.2021
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 852

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2021, 20:44    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
... tak sem jej dnes pro sichr stopl. Mám potvrzení, že výpověď akceptovali. Aby mi náhodou nechtěli aktivně clít ty dolarové položky.

Jak se to dá odvolat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2021, 20:48    Předmět: Citovat

josef_novak napsal(a):
termit256 napsal(a):

Smile
Takhle to opravdu nefunguje.
DPH se "preuctovava" v ramci statu EU velice zjednodusene receno, nikdo na tom nevydela.


Tohle máš něčím podložené?
Teoreticky by mohl mít celý AE jedno číslo IOSS.


Aliexpres ma jednu registraci v IOSS, od toho to prece je. Ale s vyberem dani pro prijemce v jednotlivych statech a vysi jejich DPH to nema nic spolecneho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2021, 20:49    Předmět: Citovat

josef_novak napsal(a):
Kvicala_r napsal(a):
... tak sem jej dnes pro sichr stopl. Mám potvrzení, že výpověď akceptovali. Aby mi náhodou nechtěli aktivně clít ty dolarové položky.

Jak se to dá odvolat?

Napis jim mail ze odvolavas vsechny plne moci ktere jsi jim kdy udelil za jakymkoliv ucelem a oni ti za par dnu poslou potvrzeni ze tak ucinili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 852

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2021, 21:31    Předmět: Citovat

Dík. Něco jsem k tomu přerozdělování DPH našel https://www.vario.cz/prodavate-zbozi-do-zemi-eu-od-1-7-2021-plati-nova-smernice-pro-odvod-dph/ , máš pravdu, beru zpět mé nevěření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3382
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2021, 21:58    Předmět: Citovat

josef_novak napsal(a):

Jak se to dá odvolat?


Třeba to někomu ušetří nějaký čas, na webu sem nenašl žádný formulář nebo nápovědu jak.

Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou o zrušení obecné plné moci k zastupování v celním řízení. Žádost přiložena v pdf.
Původní plná moc byla udělena v roce xxxx.
Prosím o info, že zastupování bylo pozastaveno. Pro účely zastupování budu používat rozhraní celnička. Pokud by bylo třeba požádám o zastupování/zmocnění pouze výjimečné pro jednotlivé zásilky.

Děkuji!
S pozdravem ...


a text PDF pro editaci najdeš níže.


Věc: Zrušení Plné moci k zastupování v celním řízení

Prosím o zrušení zmocnění pro účely celního řízení vystaveného dne xxxx na Jméno xxxx, toho času trvalým pobytem xxxx. Původní plná moc byla udělena na dobu neurčitou, resp. do odvolání. Prosím o zrušení k dnešnímu dni xxxx.
Zmocněnec: společnosti Česká pošta, s.p., se sídlem Politických vězňů 909/4, 225 99, Praha 1, IČO: 47114983, DIČ: CZ47114983, zapsaný v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. A 7565, k nepřímému zastoupení v celním řízení, tj. aby mne svým jménem a na můj účet zastupoval u CELNÍHO ÚŘADU PRAHA RUZYNĚ, Detašované oddělení 23 Celní - poštovní styk

Děkuji!
Kontaktní údaje

V xxxx, dne xxxx

podpis žadatele o zrušení plné moci


A poslat na:
kód:
sklad.praha120@cpost.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 852

PříspěvekZaslal: pá červenec 23 2021, 7:10    Předmět: Citovat

Nejhorší je, že jsem jim asi někdy plnou moc dával, ale vůbec netuším, kdy to bylo. Nejspíš někdy, kdy se změnilo osvobození od DPH ze 150€ na 22€ a to může být i 10 až 12 roků. Je to stále platné od té doby?
V emailu jsem nic nenašel (přes hledání) a už si nepamatuju, jestli to byl nějaký formulář u nich na webu a oni posílali potvrzení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3382
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: pá červenec 23 2021, 21:46    Předmět: Citovat

Tak já to naštěstí z mailu nesmázl. Ale vůbec bych se neostýchal to naspat bez původního data. Já to vypsal jen proto, že sem našel přímo vyplněné pdf té plné moci.
Můžeš to zkusit hledat podle mailu, co jsem uvedl. já to vypisoval na tuto adresu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 852

PříspěvekZaslal: so červenec 24 2021, 9:19    Předmět: Citovat

Díky, podle toho emailu jsem dohledal, že jsem kdysi vyplnil "Žádost o elektronické zasílání oznámení o příchodu zásilek ze zahraničí", kde o "Plné moci k zastupování v celním řízení" není ani ťuk. Měl jsem to pomýlené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DedVseved



Založen: Jul 01, 2019
Příspěvky: 658

PříspěvekZaslal: so červenec 24 2021, 13:54    Předmět: Citovat

To jsem zvědav, za jak dlouho to od ČP dostanu, když je DPH zaplacena.

citace:

2021.07.24 10:12 (GMT-7): Arrived at destination country
2021.07.23 20:00 (GMT-7): Departed country of origin
2021.07.20 16:48 (GMT-7): Accepted for linehaul transportation
2021.07.20 16:29 (GMT-7): Dispatched from sorting center
2021.07.18 02:18 (GMT-7): Arrived at sorting center
2021.07.17 14:56 (GMT-7): Parcel dispatched
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ace_ventura



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 281
Bydliště: Praga mater urbium

PříspěvekZaslal: ne červenec 25 2021, 11:30    Předmět: Citovat

Tak zásilky mám všechny doma, obě +/- 15 dní. Navíc 2 balíky mi spojili rovnou v Číně jako "Combined delivery". Všechna podací čísla balíků byla sledovatelná na stránkách ČP již v době, kdy byly v letadle nad mořem. Ten spojený jako odesílací pošta P.O.BOX 70 a ten samotný jako Neznámá podací pošta. Nic navíc nebylo třeba dokládat, nikdo nic nechtěl a nic jsem nedoplácel. Cena každého z balíků 23 - 35 USD.

Využil jsem dopravu Aliexpress Standard Shipping a dle štítků na obálkách je odesílatel Sinotrans Global E-Commerce Logistics Co., Ltd., P.O.BOX 70 225 70 Praha 025 s tím, že rozesílá pro Cainiao (China). Tyto štítky jsou v češtině a následně přelepeny dalšími v čínštině.
kód:
    2021-07-22 13:13    Delivered
    2021-07-22 01:57    Delivering
    Parcel at destination office for final delivery    2021-07-21 11:18
    Received by the delivery company    2021-07-16 19:59
    Customs clearance successful    2021-07-16 16:55
    Customs clearance started    2021-07-15 15:39
    Arrived at destination country    2021-07-14 17:00
    Departed country of origin    2021-07-10 15:27
    Accepted for linehaul transportation    2021-07-09 21:22
    Dispatched from sorting center    2021-07-09 20:33
    Arrived at sorting center    2021-07-09 11:03
    [China]Parcel ready for dispatch     2021-07-07 15:51



IMG_20210725_122527.jpg
 Komentář:
 Velikost:  86.44 kB
 Zobrazeno:  46 krát

IMG_20210725_122527.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2018
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: pá srpen 06 2021, 12:21    Předmět: Citovat

Dnes mi přišla z ebay tato informace (strojový překlad):

Po 1. červenci 2021 jsem koupil položku ze zemí mimo EU.
Musím při dodání zaplatit DPH?
Od 1. července 2021 neplatíte při dodání ** žádné další poplatky ** za objednávky ze zemí mimo EU, jejichž hodnota nepřesahuje 150 EUR.
Konečnou cenu včetně DPH uvidíte u pokladny. eBay bude tuto částku DPH shromažďovat a poukazovat příslušným finančním úřadům.
Odpovídající fakturu si můžete zobrazit a stáhnout ve své historii nákupů.

Při objednávce nad 150 EUR budete muset při dovozu zboží do EU zaplatit DPH a případně i poplatky za vyřízení účtované přepravní společností jménem příslušných celních nebo daňových úřadů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá srpen 06 2021, 13:37    Předmět: Citovat

Nemej obavy, i kdyz to cinan dokaze posle zdarma, zdarma vypocte a vybere dan a zprocesuje jeji tranfer do CZ, ta zparchantela posta se svymi neschopnymi zamestnanci si nejaky ten poplatecek za neco vymysli. Jsou to mistri v neefektivni praci, co je jinde zdarma, je u nas za penize.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: pá srpen 06 2021, 16:27    Předmět: Citovat

Zatím je to prej slušná groteska, rejžák začal DPHčko vybírat, i když k tomu nemá žádný oprávnění a neexistuje k tomu legislativa, anžto u nás zatím prováděcí zákon není platnej, takže výpalný vyberou a pak to ovšem nemají komu poukázat, pže tady nikdo není oprávněnej to vybírat.

Eště větší prdel bude, až se budu dožadovat registrace jako plátce s tím, že nemají nárok na to šahat, pže plátce…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4016
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá srpen 06 2021, 17:09    Předmět: Citovat

Zdá sem že pro nákupy přes ebay platí nebo bude platit nějaká jiná dohoda. Viz:
https://pages.ebay.com/vat-eu/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá srpen 06 2021, 17:45    Předmět: Citovat

Behemot napsal(a):
Zatím je to prej slušná groteska, rejžák začal DPHčko vybírat, i když k tomu nemá žádný oprávnění a neexistuje k tomu legislativa, anžto u nás zatím prováděcí zákon není platnej, takže výpalný vyberou a pak to ovšem nemají komu poukázat, pže tady nikdo není oprávněnej to vybírat.

Eště větší prdel bude, až se budu dožadovat registrace jako plátce s tím, že nemají nárok na to šahat, pže plátce…


Rejzak nic nevybira, cely system zjevne administruje ebay/aliexpres prostrednictvim IOSS ktere funguje uz davno. Nefunguje jen parovani prijatych zasilek pres eCEP, tedy vlastne jen kontrola. Rejzak nam tak DPH posila aniz bychom to po nem chteli a meli moznost to zkontrolovat.

Jake registrace se chces dozadovat jako platce a na co "nemaji narok sahat" netusim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 23, 24, 25  Další
Strana 7 z 25

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund