Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cena oleje ve značkových servisech
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7653
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2020, 17:07    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
Začínám řešit to samé. Kde si nechat vyměnit donesený olej.

Vyměnit samo-domo a je po problému.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4497
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2020, 17:19    Předmět: Citovat

Kdyby bylo kde, tak to neřeším. Ještě před čtyřmi roky kde bylo a dělal jsem si to sám, ale teď už jen parkoviště před panelákem a to by asi neprošlo. Sad
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7653
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2020, 17:24    Předmět: Citovat

U paneláku je to blbý, no. To někdo hned zavolá čerty... My máme zahradu, tak není problém. Na vypuštění oleje je dobrá taková ta plastová nízká přepravka, jak se v tom třeba expedují chlebíčky. Šroub klidně nechám spadnout do oleje, pak ho vyndám. Sleješ do kanystru a šup s tím do sběrného dvora.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2020, 20:18    Předmět: Citovat

A co jako? To se na parkovišti nesmí vyměňovat olej? Nebo by čerti přijeli pomoct?
Když jsem měl své první auto, Š100, tak jsem na parkovišti dělal všechno, i hlavu sundával, a nikomu to nevadilo. Pak jsem si tam postavil ještě jednu stovku, bez SPZ, na díly, a to už jsem pak byl po čase vyzván k odstranění vraku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7105
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2020, 20:25    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Šroub klidně nechám spadnout do oleje,
PixelOrgy napsal(a):
postup od vyrobce, a spunt i s podlozkou vymenit s olejem

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2020, 21:17    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Jistě, že existuje zákon na ochranu spotřebitele. Je to asi jak jsem kdysi tady žádal na konkrétní odkaz na záruční dobu podle NOZ - odpověď žádná, ale každý věděl, jak je dlouhá. Laughing


V zákoně o ochraně spotřebitele o tom není ani slovo. Takže googlujte dál...

Jinak s tou "záruční dobou" je problém ten, že tento pojem zákony tak nějak neznají. Proto se ti těžko mohlo dostat odpovědi. Běžně se setkáváme s :
a) "zákonnou odpovědností za vady" - je daná zákonem a to je oněch v základu 6 měsíců, které se mohou protáhnout až například na 24 měsíců u spotřebního zboží (viz § 2165, občanský zákoník).

b) "zárukou za jakost" a ta je smluvní, strany si ji mohou (ale nemusí) dohodnout - § 2113 až § 2117, občanský zákoník.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15560
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2020, 21:29    Předmět: Citovat

To máš fakt špatný, ale něco najdeš. Já si to vyměním sám a nemusím takové ptákoviny vůbec řešit. Laughing
Jinak zkus sem okopírovat znění, kde je konkrétně ta délka. Že se tomu dnes říká tak nebo jinak, to ví každý. Může neznamená musí, takže podle takového zákona je to pak sranda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7653
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2020, 21:38    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
A co jako? To se na parkovišti nesmí vyměňovat olej?

V zásadě smí, ale určitě by se našel nějaký PSVB (dříve "pitomec stojící vedle blbce") v důchodu, který by měl potřebu přivolávat čerty. I kdyby přijeli a neshledali nic protiprávního, tak by šlo o zdržení a určitý diskomfort.
Šroub spadnout do oleje a následně z toho vyjetého oleje vyndat, to jsem měl na mysli.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2020, 21:59    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
To máš fakt špatný, ale něco najdeš. Já si to vyměním sám a nemusím takové ptákoviny vůbec řešit. Laughing
Jinak zkus sem okopírovat znění, kde je konkrétně ta délka. Že se tomu dnes říká tak nebo jinak, to ví každý. Může neznamená musí, takže podle takového zákona je to pak sranda.


Prd se najde...
Základ záruky za vady při převzetí je v tomto (důležitá je ta doba prvních šesti měsíců (§ 2161, ods.2), kdy se fakticky přesouvá důkazní břemeno z prodejce na zákazníka):

§ 2161Jakost při převzetí
(1) Prodávající odpovídá kupujícímu, že věc při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující věc převzal,

a) má věc vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,

b) se věc hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se věc tohoto druhu obvykle používá,

c) věc odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy,

d) je věc v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a

e) věc vyhovuje požadavkům právních předpisů.

(2) Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí.

§ 2165

(1) Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2020, 23:29    Předmět: Citovat

No, takoví ti jak říkáš, PSVB, opravdu existují. Kdysi mi jakýsi feťák ukrad auto, tu zmíněnou škodovku. Než jsem to zjistil a nahlásil poldům, už o ni věděli a měli ji zajišťenou. Botičkou. Řekli mi kde je (nedaleko bydliště), že tam kohosi pošlou sundat tu botu a že si ji můžu odvézt. Když jsem k němu přišel, bota už tam nebyla. Bylo zepředu trochu bourané, tak, že nárazník trošku dřel o pneu. Vzal jsem tedy kladivo a trochu ho vybouchal mimo ať můžu odjet. Za chvíli přijeli poldové a hned na mě, kam jsem dal tu botu. Prý mě kdosi nahlásil z paneláku. Tak jsme trochu pokecali a zas odjeli. Aktivní hlásič byl asi zklamanej Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32055
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne srpen 09 2020, 0:51    Předmět: Citovat

Podobná postava pořád ještě žije a udává ve vedlejším baráku. Když jsem si před léty zabouchnul klíče a doklady ve svojí šáde a jen v tričku a kraťasech jsem ji otevíral kusem ohnutýho drátu, zavolala na mne ta "dobrá duše" chlupatý v domnění že to auto kradu - naštěstí si to nechali vysvětlit, dovolili mi auto otevřít a prokázat se, nčež zas odjeli. Ale do dneška jsou koloritem telefonáty na Městápo, oznamující kdo zase podle mínění tohoto individua špatně zaparkoval - oni bohužel mají v předpisech, že na každej takovej telefonát musejí přijet a "vyřešit" oznámení - nejčastějc zastrčením lístku za stěrač s výzvou k "dostavení se za účelem podání vysvětlení" na místní městapárnu, kde dotyčnej musí vysolit 200,- pokuty za zaparkování v místech, kde to není povoleno, neb celý sídliště je "zónou" se zákazem parkování jinde než na vyznačenejch parkovištích. Bohužel pro množství i služebních aut už léta je o parkovací místa těžkej boj a dotyčná osoba tak má pořád koho udávat ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: ne srpen 09 2020, 7:03    Předmět: Citovat

OT
Tak před 15 lety jsem udal velkej kus plechu co vlál ve Veleslavíně při velký
vichřici ze starý budovy přímu u silnice a hrozilo, že někomu uřízne hlavu.
Za hodinu mně volala MP, že plech nikde nenašla, tudíž mě nechá zaplatit
něco kolem 7,5 k za marný výjezd záchraných složek, no nedalo mi to
a ještě jednou sem tam zajel, plech byl nedaleko zapíchlej v pangejtu.

Ta MP jsou hrozný ho_vada !! Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7105
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne srpen 09 2020, 19:08    Předmět: Citovat

A uříz ?
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: ne srpen 09 2020, 21:20    Předmět: Citovat

Neuříz nic, tabule 2x1 m
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1965

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2020, 9:43    Předmět: Citovat

Tak to cumim, to by me teda nenapadlo, ze kvuli nechuti vzit dil (olej) od zakaznika bude tento hned mobilizovat COI Very Happy Jeste, ze nemusim v ramci prace resit "koncovy zakazniky" Smile)))

Jinak s tim olejem - je to proste tim, ze se to da jednoduse o.j.e.b.a.t - a tim nemyslim si dat vyssi marzi (to na jednu stranu chapu - bez te marze na material by ten olej menili v podstate zadara, prace je tam skoro zadna),
ale treba tam nalit neco jinyho nez je na fakture apod. To tezko zakaznik pozna/dokaze.

Aktivni hlasic jednou volal cajty, kdyz jsem s kymsi z tohoto fora (tusim, ze zdenoeddie) u baraku menil nejaky elektro - oba auta vedle sebe a otevreny kufry.
Nejakej balkonovej aktivista pak hlasil, ze si tu nejaka mladez vymenuje drogy Very Happy Very Happy
Kluci prijeli, a jeste nez pozdravili, tak se zacali omlouvat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Strana 7 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund