Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Windows 8 kdo uz ma nainstalovano, vyhody a nevyhody.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2012, 19:12    Předmět: Citovat

Tak tenhle pátek jsem měl tu čest pracovat s notebookem s Win8. Asi 5 minut jsem nemohl vyskočit z jedný nabídky a až potom jsem zjistil že to byla nabídka start Shocked a zavřít to nejde tlačítkem "esc" ale jen tlačítkem na klávesnici na spodní straně s logen windows. Potom jsem marně hledal příkazovej řádek . . . Bohužel jsem na to nepřišel Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pigeonit



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 320
Bydliště: Pha Smíchov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16 2012, 1:56    Předmět: Citovat

Možnost spustit příkazový řádek tak, jak je hodně lidí zvyklých, naštěstí zůstala, tedy pomocí "spustit" (WIN+R a poté cmd). Když mi nedávno přišly W8 do ruky, musel jsem se takhle zachraňovat, abych to vůbec vypnul aspoň pomocí shutdown. Přestěhování povelu pro vypnutí ze Start do Nastavení mně fakt nenapadlo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1325
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 0:46    Předmět: Citovat

Tak sem procetl vlakno a cekal jsem, ze se konecne dozvim, co je na novych Win8 tak super ale nejak nic. Tech par odvazlivcu co to nainstalovalo vicemen odpovida vzoru z tohoto clanku:
http://pctuning.tyden.cz/hardware/multimedia-zvuk-tv/25728-mesic-s-windows-8-pro-naprosta-spokojenost?start=1
Jinymi slovy, po zatluceni Metra do pozadi a instalace apliakci 3. stran pro navrat startu se to konecne da pouzivat jako predchozi winy. Snad jedina zminena vyhoda je rychlesi start diky tomu, ze se uklada snapshot kernel pameti, takze start je vlastne takove male probuzeni z hybernace misto kompletni inizializace systemu. Ale jak vime, windows se bez obcasneho kompletniho restartu stejne neobejdou.

Jak vidim, vyvoj windows jde stale od 10 k 5. Pouzivam na PC vice systemu a co se tyce woken, zustavam u XP (Win7 mi nic noveho neprinasi, naopak mi tam chybi nejake ovladace na starsi HW a nefunguji korektne nektere programy co v XP bezi, nehlede na zabrane misto na disku a RAM...).

Casem bohuzel musime pocitat s tim, ze vyrobci HW dropnou podporu ovladacu pro XP, a bez driveru na chipset, grafickou nebo sitovou kartu ten system uz moc pouzitelny nebude. Ale tou dobou uz snad primarne budu na Linuxu a tech par programu nak navirtualizuju, nez instalovat ten novy Win-hnuj.
Linux ma ted docela sanci stat se i herni platformou, kdyz se za nej postavilo Valve, snad to zatlaci na vyrobce VGA (i dalsiho HW) aby udelali kvalitnejsi ovladace pro Linux.

Nekdo tady psal, ze si MS vybojoval poctive sve monopolni postaveni na trhu - ano takovych podrazu co udal MS, to by asi u jine firmy clovek hledal tezko. Nebyli to zadni schopni programatori, ale sikovni marketingovi tluchubove a co za neco stalo, to koupili/okopirovali od jine firmy.
Davam Mrkvosoftovi rok, maximalne dva (aspon na mobilnim poli se s nim uz zidlicka povazlive vrkla)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 9:57    Předmět: Citovat

Samozřejmě, že budou XPčka hromadě lidem sloužit ještě několik let. Jenže obsloužit moderní HW už budou mít problém. Pokud máš NB s 8GB paměti nebo klasickou bednu se 16GB (to je při dnešních cenách snesitelné), tak ti budou XPčka naprd (kromě 64-bitových s vykopírovanou češtinou se severu 2003).

A můžu říct, že i na starých křápech jedou bezproblémově. Dal jsem to na 4 roky starý NB s nForce chipsetem (630) + nvidia grafikou (7230) a hýbe se to stejně jako na XP. Kromě čtečky SD karet poznal všechen HW včetně ovladačů (na tom hodně zapracovali). Navíc jsem tam strčil plonkovní 32GB SSD a jsem nadmíru spokojen. Také mám zkušenost se strojky, které nebyly schopny akcelerovat pod XPčkama FullHD videa pomocí GPU a Win8 to vyřešily. Vždy je funkční režim spánku nebo hibernace atd.

Dále jsem si z osmiček udělal verzi "To Go" což je taky zajímavý počin. Virtualizace pomocí Hyper-V se mi taky líbí. Normálnímu uživateli bezproblémově nahradí VMware nebo VirtualBox. A záloha běžícího stroje do image (to už šlo i pod sedmičkama) se taky hodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1325
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 10:16    Předmět: Citovat

Tak s modernim HW sem zatim nemel problem, az na tu pamet, ale to je problem 32-bit verzi obecne, pokud nepocitam serverove verze s PAE.

Otazka je, jesi bezny uzivatel potrebuje >4GB RAM. Navic XP mu ji tolik nesezerou a zbyde tak vic pro aplikace. Pokud nekdo nedela intenzivne s grafikou, videem, moderni hry ci vypocty s hromadou dat, tak k cemu tolik pameti. Bezne mam zaplneno s otevrenymi programy a prohlizecem kolem 1-1,5GB...

Navic stale jsou v prodeji levnejsi NTB kolem 10000 s 2-4GB RAM, tam podle me nema cenu davat 64-bit.

>Standa99
Co myslis tou To Go verzi? Jako LiveCD? Pokud vim, Hyper-V je dost omezeny tim kery systemy podporuje (v podstate jen windows a par verzi linuxu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 12:12    Předmět: Citovat

To Go je funkční windows spustitelný z USB, což by se dalo přirovnat k LiveCD s persistencí. Sebou si nosíš svůj nastavený systém, aniž by to ukládalo rozdíly do jednoho souboru.
A na Hyper-V (pro Win8) mám testnuté Ubuntu a Debian, které naběhnou a fungují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1325
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 12:22    Předmět: Citovat

Jo jasne, neco jako Windows PE a pod, ja mam takle XP na USB...
U hyperv sem vychazel ze seznamu http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc794868%28v=ws.10%29.aspx, kde o debianu nic nevidim. Otazka co nejake jine systemy, treba OS/2 EcomStation...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 13:24    Předmět: Citovat

Jenže ty PE jsou omezené co se týče HW (já zase používám mini WinXP z Hirens BootCD). Oni sice běží v nějakém základním režimu, ale že by podporovaly plnohodnotně např. grafickou kartu, tak to ne. Pokud se ty Win8 To Go spouští poprvé na nějakém PC, tak si nainstalují veškerý možný HW (a je ho dost, to už jsem psal, že na tom hodně zapracovali) a při dalším restartu funguješ plnohodnotně. A ten PC si už pamatují.
A Ubuntu v základu vychází z Debianu, tak se divím, že ho tam nemají.

P.S. Tady http://www.ecomstation.cz/index.php?pg=24-instalace mají návod na instalaci do starého Virtual PC, tak by to mohlo jet i v tom Hyper-V.


Naposledy upravil Standa99 dne po leden 14 2013, 13:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1325
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 13:34    Předmět: Citovat

Jasne, PE jsou omezene a male, ale jsou i ruzne orezana XP bezici z ramdisku, prip. s EWF pro moznost zapisu nastaveni pred vypnutim a pod.
U tech win8 - jak to pak funguje, kdyz to zpustis na vice ruznych PC a pokazde nainstalujes jine drivery? Nepomplati se to? Nebo pokazde zacinas cistou? Ale co kdyz nejsi na netu? No je to trochu pokrok, zrejme obslehly nejake funkce z Linuxu, ale co se tyce flexibility bootovani, tak stale zadne winy nesahaji Linuxu ani po kotniky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 13:41    Předmět: Citovat

Určitě trochu nabobtnají (registry) a mají i své mouchy. Nenainstaluješ je na USB flashku, která má příznak vyměnitelného disku (jedině s nějakým módem). Ze zvědavosti jsem je spouštěl na 3 PC a fungujou. Dobrý článek je tu http://diit.cz/clanek/windows-8-na-usb-disku-windows-to-go .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1325
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 14:10    Předmět: Citovat

Jo, to si pak rad prectu, este kolik takova instalace W8 zabira? Co sem koukal ty moje miniXP v komprimovanem image WIM maji 50MB a natahuju to GRUBem, to najede dost rychle...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 14:22    Předmět: Citovat

Bez 6GB pagefile.sys mají v základu cca 15GB. Tady už je USB 3.0 téměř podmínkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34099
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 14:23    Předmět: Citovat

Zaujimalo by ma, coho tam je 15 GB...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6122
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 14:31    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Zaujimalo by ma, coho tam je 15 GB...
Kolik chceš slyšet sprostých slov?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 14:35    Předmět: Citovat

Stačí, když z nich vygeneruješ wordlist Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 6 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.27 sekund