Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Energetické štítky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6104
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po srpen 13 2012, 20:07    Předmět: Citovat

Je zajímavé, že když Vy opakovaně tvrdíte, že v zákoně není žádná povinnost "oštítkovat" stávající budovy, a já Vám v zákoně ukáži konkrétní místo, kde je tato povinnost uvedena, tak to já si vybíjím své frustrace
Sorry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6351
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po srpen 13 2012, 21:59    Předmět: Citovat

Pánové a dámo, děkuji za krásné počtení.
Chvílemi jsem se smál a bohužel ale převážnou většinu času plakal.

Kolega mi jednou vyprávěl o setkání (za komančů) s jedním Francouzem (politik) Ten mu tvrdil, že my (komunisti) dojedeme na přemíru byrokracie. Bohužel na to dojeli dřív Francouzi.
Nicméně nechápu, jak to, že EU už není z tohoto důvodu pár let po smrti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6104
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po srpen 13 2012, 22:32    Předmět: Citovat

Vzpomínám, že někdy v polovině 90. let se mě nějací Angličani ptali, zda EU je to, do čeho chceme vstoupit. Tehdy jsem smysl jejich otázky nechápal Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19566
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 5:07    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Pánové a dámo, děkuji za krásné počtení.... ...Nicméně nechápu, jak to, že EU už není z tohoto důvodu pár let po smrti...

Jestli to nebude tím, že v každé zemi je více ovčanů, než občanů, to se to diktuje a nařizuje...

Mně připadá spíše směšná ta dojemná péče o nevyplundrování přírodních zdrojů... kolik procent světové spotřeby to vlastně připadá na EU?
Zatím mi pořád vychází, že většina přírodních zdrojů se spotřebovává jinde a běda, jestli je tam jejich dovoz ohrožen!
Ano, udělal jsem pro zateplení bytu maximum. Sousedi kolem mne už na to přišli také a už zbývají jen tři venkovní stěny... ale na jejich izolace nemáme, splácíme výtahy (také nařízení EU, jen dovedené našimi úředníky k dokonalosti)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 20:56    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Kdyby nebyla umělá práce (zaměstnání), tak už dávno nemá možná 3/4 lidí práci, protože stroje. Skutečný problém je, že ta umělá práce čím dál víc směřuje proti té opravdové práci a proti občanům obecně.


citace:
Ve Vítkovicích jsem naložil trubky, odvezl je do Holandska. Tam mi dali jiné doklady a s těmi samými trubkami jsem jel do Hodonína. Tam byli náramně spokojení s "holandskými" trubkami a říkali, že je škoda, že se takové trubky nevyrábí u nás a že takovou kvalitu u nás nikde neseženou. To jsem se jen zasmál a to zdaleka není jediný případ.
Kdyby fungovala logistika tak, jak všichni tvrdí, vyjelo by auto z bodu A do bodu B, tak by vyložilo a dostalo by další náklad. To tak ale nefunguje. Někam dovezete věc, tam ji vezme druhý kamion a ten ji veze nazpět. To ale nikoho nezajímá, dopravce má zakázku a řidič práci.

A co s tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 21:18    Předmět: Citovat

Jeden né zrovna blbej pán říká:
Co nemůžeš ovlivnit, tím se nezatěžuj...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 22:08    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Chvílemi jsem se smál a bohužel ale převážnou většinu času plakal.

Emoční labilita?
Jinak k záměru energeticky oštítkovat soukromé domy:
citace:
Principiálně je nepřípustné užívat vlastní věc nebo s ní nakládat takovým způsobem, který narušuje nebo ohrožuje oprávněné zájmy jiných osob nebo veřejný zájem; tyto zájmy mohou být v jednotlivých právních systémech a tradicích pojímány a vymezeny velmi rozdílně, v krajních případech může regulace vést k paušální eliminaci některých vlastnických práv vlastníka či až k zákazu vlastnění některých typů věcí

Takže když se demokracie usnese, že veřejný zájem je neprovozovat domy pod určitou hranicí tepelných ztrát, bude nutit vlastníka k nějakým opatřením. Skutečná míra svobody je hodně pofidérní záležitost.
Dejme tomu, že původní myšlenka mohla být něco v tom smyslu, že je neetické spotřebovat fosilní paliva na úkor budoucích generací, i když si tu spotřebu můžu dovolit. Obvyklá kvalita byrokratického řízení to tradičně zvrhne. Taky by se to dalo v diktatuře provést tak, že monarcha nařídí, což je nedemokratické ale nepochybně efektivnější, nebo v nějakém krizovém hospodářství to nařídí generál určený pro velení civilnímu obyvatelstvu, což je ještě efektivnější.
EU není po smrti proto, že už dosáhla samoděržaví - míra zhloupnutí obyvatel to dovoluje. Momentálně je někde ve fázi, odhaduju, Titanik už má díru jako kráva, ale pořád se dá žrát v lodních skladech a pár záchranných člunů pro panstvo je vždycky po ruce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6351
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 22:35    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Emoční labilita?
Ani ne, jen mě některé příspěvky (i přes tragické vyznění tématu) připadali hodně vtipné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st září 19 2012, 11:05    Předmět: Citovat

Tak ti pitomci dnes přes veto prezidenta protlačili ten zákon o "štítkování" a samozřejmě jsou papežštější než papež, takže např. platnost se vztahuje (okamžikem platnosti zákona) i na běžící řízení, nikoliv na nové projekty. Navíc je tam nějakej závazek (snad jen pro stát či větší budovy) o tom, že navrhnuté úpravy MUSÍ být realizované, samozřejmě za peníze vlastníka. Tady se opravdu za chvíli nebude dát žít, to je diktatura jak vyšitá.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: st září 19 2012, 11:34    Předmět: Citovat

To se dalo čekat, jde o skvělý byznys.
_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 19 2012, 11:44    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Tak ti pitomci dnes
nebude dát žít, to je diktatura jak vyšitá.

Myslím, že to není diktatura. Ta by se snažila vládnout tak, aby měla nějakou perspektivu, tedy aby si rychle nevyčerpala svoje zdroje moci.
To, co tu máme my, je nějaký potrat demokracie, nejspíš něco mezi ochlokracií a kleptokracií. Vládnou degeneráti, co mají jako hlavní motivaci zlodějnu, ale jsou moc blbí na to, aby to dělali s nějakou perspektivou. Takže se na tom, jak to jde rovnoměrně zrychleným tempem do ****, jen chaoticky přiživujou.
Hezké taky bylo to, jak minulý týden nějaký činovník v Bruseli prohlásil, že biopaliva byla vlastně euroomyl a že je teda zase odpískají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6104
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st září 19 2012, 15:06    Předmět: Citovat

Do brusele tmavý!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 21 2012, 10:06    Předmět: Citovat

Ještě bych připomněl zákaz provozu kotlů 1. a 2. třídy tuším od roku 2022 a povinné revize mnohem dříve, viz třeba : http://vytapeni.tzb-info.cz/zdroje-tepla/8701-prodej-kotlu-na-tuha-paliva-tridy-1-a-2-konci-pristi-rok

Začne nám být pěkně horko při tom topení, teď to mají zmapovaný sčítáním lidu, v čem kdo topí, tak po nás půjdou. Po mě snad ne, já mám elektriku, i když přitápím v krbu. No uvidíme, co se stane, až budou škrtit nějakou babku, že si na chatě zatopila v Petrách.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá září 21 2012, 10:13    Předmět: Citovat

ty ses dal sečíst, a ještě k tomu s věrohodnými údaji??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6104
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá září 21 2012, 10:20    Předmět: Citovat

Jj, např. přes internet odeslané sčítání s údajem, že žádný počítač nemám Laughing

Naposledy upravil tomasjedno dne pá září 21 2012, 15:34, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund