Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kompresor LIDL Parkside PKO 270 B2, spálený stator
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18695
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po duben 25 2016, 14:15    Předmět: Citovat

Jenom vedle Labara jsou rusáci , ale to nic neznamená . Dnes ani na veletrhu v Brně tkanou bavlněnou neuvidíš . Sám jsem je tam několikrát hledal . Nějaké kusovky pro sebe . Oficiálně neexistuje něco takto koupit . Až se mně jeden zástupce slitoval a dal mi klubko přímo z výstavky . Ale také nějaký novodobý materiál . Dříve byly tkanice tkané přímo na šíři . To už dnes neuvidíš . Prostě namotají roli a rozříznou ji . Určitě je cena několikanásobně nižší . Ale také zde šla technologie dopředa a tyto "staré" materiály se již v podstatě nepoužívají . Zkus si dát k nim dotaz na jedno , dvě kolečka úzce tkané ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8851
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po duben 25 2016, 15:46    Předmět: Citovat

Jj - je to všechno možné, já se o to nikdy nezajímal.
Jak jsem už psal, svůj poslední motor jsem převíjel před víc jak 50-ti lety - a to ještě ve fabrice. Platil jsem pouze materiál (vlastně jen ten Cu drát). A protože to bylo na elektroúdržbě (tam se jeden člověk zabýval jenom převíjením motorů), tak drobnosti jsem měl grátis - dobře jsem se s ním znal. Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1783
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: po duben 25 2016, 19:21    Předmět: Citovat

Kdybych neměnil chlebodárce tak bych ti nějaké tkanice poslal. V textilce se to používalo na poutka k utěrkám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: st květen 04 2016, 20:43    Předmět: Citovat

chlapi moc díky, já tkanice mám.. horší je Cu drát. Sem změřil přesně mikrometrem to co mám a toho co mám hodně není ten co potřebuju...čili zpátky k původnímu vinutí a sháním intenzivně původní tloušťky. Teď jde o prachy, za které dráty seženu.
V příloze přikládám mírný pokrok v postupu a to vložení papírových izolací do statoru...manželka mi pomáhala stříhat..Smile míry sem vzal z původních plastových. Žádná nádhera to není, ale myslím, že to bude použitelné. Postup byl dle videí, co jsem uváděl. Pro zaoblení izolace sem používal vařečku.



P_20160504_212543.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P_20160504_212543.jpg
 Velikost:  242.38 kB
 Staženo:  39 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: st květen 04 2016, 20:49    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Jenom vedle Labara jsou rusáci , ale to nic neznamená . Dnes ani na veletrhu v Brně tkanou bavlněnou neuvidíš . Sám jsem je tam několikrát hledal . Nějaké kusovky pro sebe . Oficiálně neexistuje něco takto koupit . Až se mně jeden zástupce slitoval a dal mi klubko přímo z výstavky . Ale také nějaký novodobý materiál . Dříve byly tkanice tkané přímo na šíři . To už dnes neuvidíš . Prostě namotají roli a rozříznou ji . Určitě je cena několikanásobně nižší . Ale také zde šla technologie dopředa a tyto "staré" materiály se již v podstatě nepoužívají . Zkus si dát k nim dotaz na jedno , dvě kolečka úzce tkané ...

Shodou okolností mi babička minulý týden koupila ještě bavlněnou...čili mám obě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18695
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt květen 05 2016, 4:43    Předmět: Citovat

musíš rozlišovat stuhu , ty se nyní dělají a tkanici pro vinutí . Jestli pošleš adresu , tak ti kousek pošlu , jen ukázku !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: čt květen 05 2016, 5:24    Předmět: Citovat

To co mám staré nebyla stuha..to byla skutečná tkanice na vinutí. Tu tehdá děda také odkoupil z TESLY na vinutí motoru a také jsme ji používali na vyvazování vinutí. Velice pevná. Vydržela pečení statoru v troubě, puštěné na plné pecky.To co mi teď koupila babička je bavlněná tkanice, velice pevná. Je silnější než ta z TESLY.
Moc díky, vážím si nabídky, nebude potřeba...
Mám tam malý zbyteček 1,2mm drátu. Znovu zkusím přeměřit oka a udělám soustředné trny na navíjení. Opět sem pak dám foto..
Jako zdroj drátu mám určitě TME.EU a nebo také, švagr mi poptává v jedné firmě, kde dělají vinutí traf (on pro ně řeší IT). Čekám co mi švagr řekne za cenu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18695
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt květen 05 2016, 6:27    Předmět: Citovat

Ale jestli máš zbytky drátu , tak bych to nějak zkombinoval . To je potom hodíš do šrotu ? Já většinu věcí , jak v elektrice , tak i v mechanice , dělám z toho , co dům dal . Vždyť když to shoří , tak to shoří . Normálně bych to namotal , neimpregnoval a spustil . Pokud by to fungovalo , dal bych to teprve impregnovat . Kdyby to nevyšlo , budeš mít alespoň praxi pro zhotovení supr případných vinutí z nového drahého drátu . Pokud již máš šablony a víš jak nejrychleji nasypat , budeš potom do 3 hodin hotov .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: čt květen 05 2016, 20:45    Předmět: Citovat

musel bych dle tabulky dát na hlavní vinutí, 4 filární vinutí...nemám tak silnej čistej průřez drátu, jak sem zjistil dle mikrometru. Dále bych ještě musel udělat 3 pomocné špulky na navinutí drátu nebo je někde zapůjčit. Na pomocné vinutí by mi současný matroš již nestačil. Ještě počkám co sežene švagr za cenu a dle toho se rozhodnu...
Pokračovat budu asi až o víkendu výrobou trnů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2016, 13:36    Předmět: Citovat

Tak pak poreferuj, sleduju to jak detektivku a fandím ti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2016, 13:59    Předmět: Citovat

Jako fakt promiňte, že to má charakter detektivky...to sem nechtěl...
V pondělí mi švagr má přivézt 3 špulky drátu.. mám si odmotat potřebnou délku. Z rozdílu hmotností mi řeknou cenu. Prý to nebude nic brutálního, ale nějak zapomněl kolik..., prý v řádu stovek korun. Jednu špulku s 1,18mm na hlavní vinutí a dvě na pomocné - bifilární vinutí 0,8mm. Risknu to a prachy obětuju. Už sem v životě přišel o víc...
Pokud se povede, o víkendu sem pověsím fotky navíjecího zařízení i obou trojtrnů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4513
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2016, 18:36    Předmět: Citovat

Neslo by po vysustruzeni nejakych dielov tam osadit3f motor a bol by pokoj?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6114
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2016, 19:16    Předmět: Citovat

Je to číré šílenství, převíjel jsem před 30-ti léty asi 500W 3F motor drátem 0,5mm a úplně mi to stačilo Smile a to můžu říct, že drátem od 0,2 do 0,7 se to dělá relativně dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2016, 19:53    Předmět: Citovat

Atlan napsal(a):
Neslo by po vysustruzeni nejakych dielov tam osadit3f motor a bol by pokoj?

šlo...mám dokonce přírubový motor 2,2kW 3F.Ale to by nebylo ono..Smile Třeba to tak skončí také Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: ne květen 08 2016, 22:14    Předmět: Citovat

Tak sem trošku zase pohnul s kládou... Dal sem do kupy soustředné trny a oprášil dědovu navíječku. Počítadlo je z TESLA Pardubice obchodu..Smile, dědova vrtačka je bez regulace, proto ten podomácku udělaný regulátor, šlapka vypůjčená od babičky, ze šicího stroje. Vše je z 90. let (mimo trnů pochopitelně)..., tak jsme to s dědou používali na převíjení motorů z automatek. Dále pak dřevěná kolečka pro kontrolu minimální díry ve vinutí (d=69,5mm). To je dle videa...
Ještě jsem přeměřoval rozměry kostřiček a malinko sem je upravil:
1) 70x115mm
2) 90x125mm
3) 120x135mm
4) 150x145mm
Zda to bude OK nevím...to uvidíme...
Kostřičky jsou dělané ze staré překližky a sololitu. otvory jsou vrézované...
Dalo to děsný práce...čas se holt nedá počítat. Asi nejhorší byl úklid frézy a soustruhu a vlastně dílny od prachu...Smile



P_20160508_223550.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P_20160508_223550.jpg
 Velikost:  286.87 kB
 Staženo:  43 krát


P_20160508_223624.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P_20160508_223624.jpg
 Velikost:  186.93 kB
 Staženo:  41 krát


P_20160508_223856.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P_20160508_223856.jpg
 Velikost:  239.31 kB
 Staženo:  42 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Další
Strana 5 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund