Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Osciloskop Tesla BM550
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4029
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt únor 13 2014, 21:40    Předmět: Citovat

Našel jsem možná rozsáhlejší manuál včetně schemat a PS také tady:
http://www.telehistoria.org/index.php?option=com_content&view=article&id=151&Itemid=595&jsmallfib=1&dir=JSROOT/Meracie_Pristroje/Ceskoslovenske/Tesla/BM550_osciloskop#filePageTop
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pacak



Založen: Feb 07, 2010
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 11:29    Předmět: Citovat

Díky za odkaz.
Dnes se s tím od rána zabývám, ale pokrok žádný. Myslel jsem si asi naivně, že když do kanálu A zavedu kalibračních 60mA a na druhý kanál připojím sondu , tak najdu místo kde k té deformaci dochází. Bohužel se mi to nedaří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kurrur



Založen: May 23, 2013
Příspěvky: 116
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 12:54    Předmět: Citovat

Zdravím, na aukru jsem nedávno zakoupil ten samý osciloskop BM 550, mám problém s těmi potenciometry budu se to snažit nějak rozchodit, osciloskop je jinak plně funkční, po rozebrání v něm nebylo snad ani smítko prachu, osciloskop prý nebyl nějak moc používán a byl zabalen do fólie a odložen kdesi v koutě. akorát k němu musím udělat popřípadě koupit sondy, ale nechce se mi dávat tolik peněz za sondy když osciloskop jsem měl něco málo přes 1000 korun. nemáte někdo nějaký nápad z čeho bych tu sondu mohl vyrobit :) ? napadla mě fixa, ale zdá se mi to buď moc tenké a nevleze se mi do toho kapacitní trimr s přepínačem a nebo je to moc mohutné a nemotorné pro měření. Mimochodem pacak zkoušel jsi proměřit zdrojovou část, jestli tam není nějaká chyba ? Psal jsi, že si slyšel vrnění trafa asi bych začal tímhle ;). Jinak ještě k tomu promazání, netuším kde všude bych to měl nastříkat přikládám obrázky snad to z nich nějak půjde rozeznat. Uvažoval jsem nad tou WD-40tkou, ale po ní zůstávají takové žmolky a nechtěl bych v tom dělat taková sajrajt :). http://www.imagehosting.cz/?v=imag1363.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pacak



Založen: Feb 07, 2010
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 14:21    Předmět: Citovat

Myslíš problém s potenciometry nebo jdou ztuha přepínače V/díl. Podle fotky asi ty přepínače. Já to nakapal pěkně po osičce, ze zhora. Ale Když se podíváš pod ten panel, je tam vidět kulička nebo váleček, který při přepínání zalézá . Já to měl zatuhlé tam. Trvalo mi dost dlouho než jsem to rozhýbal.Ale ten můj byl odložený kdoví jak dlouho v poměrně vlhké garáži.Sondu jsem jednu dostal a druhou koupil na aukru /do 40MHz /,myslím za 200.-
Proměření zdroje bylo první co jsem zkusil, ale to sedí.


Naposledy upravil pacak dne so únor 15 2014, 15:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5177
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 15:01    Předmět: Citovat

To je sonda k měřiči indukčnosti? Laughing Asi jsi chtěl napsat 40 MHz, že jo Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pacak



Založen: Feb 07, 2010
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 15:22    Předmět: Citovat

Opraveno Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4029
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 16:48    Předmět: Citovat

Kurrur napsal(a):
akorát k němu musím udělat popřípadě koupit sondy, ale nechce se mi dávat tolik peněz za sondy když osciloskop jsem měl něco málo přes 1000 korun. nemáte někdo nějaký nápad z čeho bych tu sondu mohl vyrobit Smile ?

Asi budeš muset připlatit. Sondy jsou stále hodně žádané protože je možno je používat i k novějším osciloskopům. BM 550 je už hodně mimo stávající přístroje, proto jej lze získat levně. Navíc 20MHz už vyhoví jen někde. O rozměrech a váze pomlčím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pacak



Založen: Feb 07, 2010
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 17:44    Předmět: Citovat

Tak jsem na to konečně přišel. Chybu způsobil kousek cínu v trimru. To že byl ze zhora poblitý cínem jsem viděl, ale že to je i v té krabičce jsem si nevšiml. Odšťournul jsem to párátkem a bylo. Někdo už tam byl přede mnou, jeden kondenzátor je tam jiný. Nevím jestli to dělalo minulý týden nebo ne, spíš jsem si toho v prvotní euforii nevšimnul. Došla mi knížka od V. Maliny,po večerech jsem to pročetl, ale některé kapitoly /o tom jak co funguje / jsou pro mně zatím nestravitelné. Ale ja tam pěkně popsáno jak to vyzkoušet.


a.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  a.jpg
 Velikost:  180.76 kB
 Staženo:  88 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 18:27    Předmět: Citovat

Trosku mimo tema, pokud potrebujete sondy a nechce se vam utracet furu penez tak muzu doporucit toto

Doma mam dve, bez problemu funguji. Kablik ma prumer 3,2mm a je pekne ohebny bez tvarove pameti. Delka volneho kabliku je asi 1m. Za ty penize fakt dobry. Nak

EDIT. odkaz opraven, pardon


Naposledy upravil Nakadah dne so únor 15 2014, 19:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3751
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 18:35    Předmět: Citovat

Nakadah, ten odkaz mi nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4029
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 18:51    Předmět: Citovat

Ona je ta adresa 2x. Správně je
http://www.hadex.cz/r210-sonda-k-osciloskopu-do-40mhz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vlastik58



Založen: Jan 21, 2014
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 18:57    Předmět: Citovat

http://www.hadex.cz/r210-sonda-k-osciloskopu-do-40mhz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pacak



Založen: Feb 07, 2010
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 19:18    Předmět: Citovat

Myslím že ta z aukra je ta samá.
Ještě bych se rád zeptal na jednu věc: Když se to ohřeje, jde z toho docela smrad, taková jako zatuchlina, něco jako z léta nevětrané hospody. Co se dalo jsem umyl, ale smrdí to stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 19:58    Předmět: Citovat

Smrdi v tom prach a ruzny svinstva za ty roky co sem tam usadily. PGH ED2 ze 70.tych lete smrdel po zapnuti desne. Staci kdyz to nejaky cas bylo nekde kde se kourilo, ten cigaretovy kour se smicha s prachem a sedne si to hezky dovnitr. Vycistit to aby to nesmrdelo bude spis prace pro masochistu. Nak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pacak



Založen: Feb 07, 2010
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 20:06    Předmět: Citovat

No to čištění bylo první co jsem dělal současně s rozhýbáním přepínačů. Strávil jsem na tom skoro celý den. No snad to časem vysmrádne . Možná by pomohlo vložit tam někam pod kryt takovou tu vůni co se dává do vysavačů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund