Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Auto pro začátečníka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 12:05    Předmět: Citovat

http://www.rickybphotography.com/Rig-Features/ColeWorxMoonRover/12344425_Sfr4s#881923352_ArCp2
Question Čo všetko by obnášala, koľko by stála a bola by vôbec možná homologizácia takejto buginy na cestnú premávku, aby ju nebolo nutné prevážať na prívese. Nebol by to boj s veternými mlynmi ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32047
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 16:44    Předmět: Citovat

Muselo by to mít technické parametry požadované pro provoz na pozemních komunikacích - jen vypíchnu některé body: světla s předepsanou svítivostí a na předepsaných místech, předepsané výhledové poměry do všech potřebných úhlů z místa řidiče včetně zajištění vvýhledu v případě deště/sněhu/bláta, brzdy a pneu schopné zastavit na předepsané vzdálenosti z určené rychlosti, euronormami požadované deformační zóny pro případ srážky s chodcem, bezpečnostní prvky pro posádku - pásy, pytle případně padáky atd. Nakonec by to celé muselo projít státní zkušebnou a předepsaným kontrolním a schvalovacím procesem - cena bratru 80kKč a výše, pokud se to bude posuzovat jenom jako individuální stavba jednoho kusu - a asi tak 1 000 000 + Kč a potřebný počet exemplářů na crash-testy a další zkoušky v případě schválení do sériovky.
Bohužel (a s ohledem na spoustu všehoschopných "votuzérů" vlastně i BOHUDÍKY) nežijeme v Americe, kde registraci dostane cokoliv, co má motor, volant, aspoň sedačku pro řidiče a ujede to 100m po silnici aniž by z toho něco odpadlo. Existovat takové ustanovení u nás, asi bychom brzy na silnicích potkávali i letce na košťatech...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4064
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 19:31    Předmět: Citovat

No a kdyby tě napadlo s tím přejíždět přes trať jako ten borec na obrázcích, tak by ses musel připravit na úhradu nákladů plynoucích z přerušení provozu, kontroly a opravy svršku, možná by ti přišili i obecné ohrožení. Bere se to jako násilné poškození trati. Stejně to ale ty opičáky na čtyřkolkách neodradí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 21:38    Předmět: Citovat

Svojim spôsobom je táto byrokracia z mnohých uvedených dôvodov pochopiteľná, aspoň, že to nie je nemožné.
Čo sa fotiek týka, možno dúfať, že to bol ojedinelý exces kvôli fotkám a nie návod.

Vďaka za objasnenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32047
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 22:04    Předmět: Citovat

Jinak pokud se bude pohybovat pouze po soukromém pozemku, v což se dá zahrnout i uzavřená trať pro závody nebo přehlídky, může být dopravním prostředkem klidně i nočník (po slovensky ŠERBEL) - třeba i ve variantě bez záchranných brzd...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: ne červen 05 2011, 9:23    Předmět: Citovat

Myslíte, že ste pri nehode zažili čokoľvek :
http://www.youtube.com/watch?v=JLqUmUiRMj4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Holly



Založen: Aug 24, 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: ne červen 05 2011, 10:17    Předmět: Citovat

Včera jsem to taky oběvil na Youtube a trošku jsem si zahrál na spamera a rozeslal to na všechny strany. Někde v komentářích jsou tam i přízpěvky lidí kteří dotyčné znají, dokonce ta kysterická "matka" je snad učitelka, je tam někde odkaz na školu kde učí. A ten vulgární uživatel v zeleném Brutál
_________________
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 13:50    Předmět: Citovat

No, na první pohled to vypadá na zbytečnou hysterii osádky nabourané Oktávie, ale neviděli jsme to od začátku - vytrženo z kontextu a nevidíme, co vedlo ke spuštění reakce osádky Škodovky. Podle toho, co vykřikuje muž v zeleném tričku, a co napsapla řidička Oktávie do diskuse tak je možné, že řidičce Pajera v černém ujely nervy, přilepená na zadní nárazník pronásledovala Oktávii již od předchozí křižovatky a nakonec nestačila dobrzdit. Docela si to dovedu živě představit, řidiči dražších aut si někdy myslí, že silnice je jen jejich; ovšem není to je jejich specialita. Jestli je to takhle, tak se tomu řvaní nedivím, to totiž není kvůli drobnému poškození, ale kvůli záměrnému ohrožování ze strany Pajera, které taky mohlo skončit daleko hůře. Ovšem to přispívající dementstvo na YT téměř bez výjimky nechápe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15559
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 15:27    Předmět: Citovat

Tak já pochopil jen to, že ten v tom zeleném je pěknej uživatel, co nechápe, že řvaním a to ani tím blbým si nepomůže. A jak píše mtajovsky, tak určitě se to stalo jen kvůli dementnímu najíždění pajerem. Měl raději udělat to, co já před třemi roky. Klidně jsem vystoupil (po takovém najíždení a nabourání), vzal jsem bejsbolku, rozmlátil mu přední světýlka, praštil do kapoty a pak mu řekl, že může klidně zavolat policajty kvůli škodě. Nezavolal a jel nasraně pryč a já si auto spravil za pár korun sám. Ale kdyby jel se ženou, tak bych si to nemohl dovolit, protože by mi nedala večeři.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Holly



Založen: Aug 24, 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 15:33    Předmět: Citovat

No nevím jestli je to prastaré pajero tek drahé, ve videu je pěkně slyšet, jak řidička Mits. říká, že do ní nacouvali, nevím jestli by takhle ten machr řval i kdyby z auta vylezl chlap a proč místo toho hysterčení neuklidňovali ty děcka?! Ty děcka tam brečely z toho jak tam ten uživatel, bohužel jejich otec, nadával a to opravdu sprostě a jejich matka hysterčila kvůli poťuklému nárazníku.
To je můj názor, prostě ten uživatel je srab, že se takhle hrdinsky opřel do řidičky Mic. Nikomu se nic nestalo a to je hlavní.... Exclamation

edit:
p32 no to snad nemůžeš ani myslet vážně?! Rolling Eyes
To je opravdu řešní jak noha Rolling Eyes
Teď si představ, že by v tom autě seděl někdo takový jako ty, vylezl by ven a pod záminkou strachu o svůj život by tě třeba střelil do kolínka.
Moc koukáte na TV NOVa a jejich super program Rolling Eyes

_________________
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 17:35    Předmět: Citovat

Holly << četl jste celou diskusi? Je tam taky příspěvek od řidičky té oktávky. Říká, že to celé začalo už od nějaké předchozí křižovatky. Pajero tam zaparkovávalo a ti s oktávkou ho nějak objížděli, asi způsobem, který se řidičce Pajera nelíbil. To tam rozvedené není. Nicméně jako výsledek se pajero naštvalo a začalo oktávku pronásledovat. Mít v autě děti a vidět, jak se mi takový tank lepí předním rámem na kufr, taky bych nebyl klidný. Řidička oktávky to nakonec nevydržela a zašlápla to, což byla taktická chyba, ale vinkem nehody není. Pajero mělo dost času upravit si odstup. Pak narazilo do kufru škodovky. Myslím, že to řvaní zeleného muže bylo nepřimeřené, zvlášť před dětmi (lepší bylo jí jednu rovnou vytnout), ale na druhou stranu si pajero o pojebání koledovalo a patřilo mu to, tedy jestli je to celé pravda. No a korunu tomu nasadil obyvatel místní nálevny.

A tak tedy - co byste dělali na místě oktávky - snažili byste se Pajeru ujet, zastavili byste, vytáhli řidiče Pajera ven z vozu, zahodili mu klíče nebo co tedy?

Mimochodem, rozbíjení čehokoliv na autě je hodnoceno jako tr.č. úmyslného poškozování věci. Už jsem byl na policii dávat vysvětlení, když řidič stejného auta jako moje a podobné značky jel se zbytečně rozsvícenými zadními mlhovkami. Za ním jedoucí řidič na něj bliknul, což vyvolalo podrážděnou reakci v podobě zastavení auta, vystoupení z vozu a vyražení loktem předního okénka. Škoda 1700 Kč, ale tr.č. Měl jsem štěstí, nezapamatovali si celé číslo, takže shoda byla jen asi třetinová a ani podoba pachatele se neshodovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Holly



Založen: Aug 24, 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 18:55    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
A tak tedy - co byste dělali na místě oktávky - snažili byste se Pajeru ujet, zastavili byste, vytáhli řidiče Pajera ven z vozu, zahodili mu klíče nebo co tedy?


Nevím, kdy byl menší a slabší tak asi jo, Embarassed
Fakt nevím, ale určitě bych nikomu nenedával a nehysterčil, jsem celkem splachovací... Wink

Na video se už nedá dostat, nahodlám se tam přihlašovat a ani registrovat kvůli googla majlů...

_________________
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: ne červenec 03 2011, 12:54    Předmět: Citovat

Auto pro začátečníka jste tu už pořešily, ale jaká ojetina je vhodná z hlediska nákladů na provoz k dojíždění do zaměstnání? (jako druhé auto)

Příklad z praxe, co by mělo vydržet a splňovat za protichůdné požadavky:
- ročně cca 24 000 km (8ky) nebo 16 000 km (12ky)
- solidní spolehlivost
- rozumná spotřeba benzínu (aby nežralo jak tank - nemusí mít vysoký výkon)
- dobrá pořizovací cena (?? do 50t Kč ??)
- vydržet to ještě 4 - 5 let bez velkých investic (aby po 2. zimě nechtělo výměnu shnilých lemů, dveří, ...)
- v případě potřeby odvézt 4 lidi
- bezproblémový servis
- nebylo to miniauto, jako je Matiz, Picanto, Atos

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32047
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 03 2011, 16:07    Předmět: Citovat

Byť proti svému přesvědčení, ale jako první musím uvést Fóbliji v HTPčku - silnější verze (47 nebo 51kW), ta slabá (40/44kW) nestojí za nic. Jako druhé pořadí totéž, ale se starším motorem 1,4MPI - stejný (jen převrtaný) jako býval ve Fáčku nebo Felině - zde je podmínka koupit auto s malým kilometrovým proběhem, nejlíp od nějakého důchodce, který měl auto na dojetí třikrát za rok k příbuzným a toť vše. Jako třetí pak prvogenerační Koktu - buď s motorem 1,6 16V - ale zase v té výkonnější verzi 77kW, "slabou" 55 nebo 59kW nebrat - auto je s tím podmotorované a vysloveně líné, nebo to samé auto s dieselem 1,9TDI - při tom nájezdu 24-25tkm ročně už se ten dehťák docela vyplatí A zde klidně nejslabší verzi 66kW, protože se dá načipovat až na 85-90kW a je mnohem spolehlivější než 81kW verze (66kW nemá turbo s měnitelnou geometrií lopatek = podstatný zdroj závad). Navíc 81kW verze při courání na krátké trasy žere jak tank - snad i trávu u cesty. Pokud se rozhodneš pro benzín, vyplatí se na časté cestování do práce pořídit si LPG - a to platí jak pro 1,4MPI, tak 1,2HTP i 1,6MPI.
Důležitou podmínkou koupě takového auta je samozřejmě bezvadný technický stav odpovídající věku - aby to nebyly omlazené a naleštěné popelnice s třikrát stočeným tachometrem z BBB-káry&vraky...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: so červenec 16 2011, 22:30    Předmět: Citovat

F1 mě taky napadla jako první. Viděl jsem sedan 1,4 50kW za cca 60 tisíc. Tam by šlo do kufru LPG a ještě by zbylo místo na tašky. Nebo "žebrák" krátká HTP. Na výkonu by asi moc nezáleželo. (v udaném příkladu je cesta rovinatá, za to samajama - přes 80 tam jezdí snad jen kaskadéři)

Octa mi přijde už moc velká a v naftě i předražená, pokud má slušný stav. Ale motor TDI 66kW je prý držák. Klidně zvládne 400t km, co jsem slyšel.

Jako druhé a třetí mě napadla Corsa a Getz, oboje tak r.v. 2002 a s menším objemem motoru. Ale u nich netuším, jak jsou na tom tyto modely v ohledu k výše uvedeným parametrům, jako je spolehlivost, výdrž ...

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund