Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

pokousala mne hoblovka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6361
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út červen 15 2010, 10:04    Předmět: Citovat

Od známého jsem slyšel jednu vražednou...

Jeden člověk se nasral, že mu prodali propan-butanovou nádobu, ve které bylo hodně kondenzátu - takže ho ošidili o plyn. Jeho nasranost vedla k tomu, že kondenzát vylil do kanalizace u baráku. Jeho vtipný přítel, který mu pomáhal dostal nádherný nápad. Škrtnul sirkou a hořící ji hodil do kanalizace. Prda prej ohromná. Dekl od kanalizace nenašli ani po celodením hledání v okolí baráku. Asi se po dopadu zapíchl hodně hluboko do země. Nikomu se nic nestalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út červen 15 2010, 10:23    Předmět: Citovat

Pár dalších drobných alkoholických pohrom :

Kámoš měl blbej zvyk pod vlivem alkoholu prokusovat plastový zapalovače. Jeden mu buchnul v puse, naštěstí si tu plastovou střepinu z patra vytáhl bez větších problémů, ani šití nepotřeboval... Druhej mu to záviděl a chtěl to zkusit taky, jenže v okamžiku, kdy ten zapalovač prokousnul, první mu škrtnul pod bradou dalším zapalovačem. Opilcům přeje štěstí, jen se chvíli nemusel holit.

Třetí kámoš na tom byl poněkud hůř, když si zapálenej absint nalil na krk místo do pusy. To už si vyžádalo docela zásadní zásah doktorů...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: út červen 15 2010, 15:06    Předmět: Citovat

přileju trošku:
Na táboře byl v jeho středu pařez, kde se symbolicky každé ráno zasekla sekera jako začátek práce.
Jednoho dne, kdy polovina vedení byla pryč, šli dvě osmileté sestry k pařezu si hrát. Já bdící ve stanu najednou slyším větu: "Sekni sem" a pak charakteristický mlaskavý zvuk a nelidský řev.
...
naštěstí vše dobře dopadlo, kus ruky (od blány mezi ukazováčkem a prostedníčkem uhlopříčně přes packu k lokti) ji zruční doktoři sešili. Po těch letech má holka ruku v pořádku, jen ta jizva...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5232

PříspěvekZaslal: út červen 15 2010, 21:46    Předmět: Citovat

Bratr v garáži něco čistil. Potřeboval kus hadru. Našel staré kalhoty, ale chtěl z nich jen kousek. Nůžky byly takové jako že neee, nůž nebyl...
Rozbrušovačka 230mm kalhoty přišlápl nohou.... No ona je namotala a šla tam kde držely. Takže měl přes botu 3mm drážku. Podle krve a následného sundání boty to bylo myslím 5 stehů na nártu a nějakou šlahu že to jen poškrábalo jinak mohl mít sníženou hybnost a snad i rovnováhu nebo co to říkali.
Další kolega měl jít večer na ples, přetím si ještě odskočil do garáže. Tam mu na nohu spadl kus železa (dva zlomené a pohmožděné prsty ). On normálně přišel a šel na ten ples. Takovou bolest prý v životě nezažil, ale strach z manželky byl větší.Takže se přiznal až ráno když ho odvezli po plese na pohotovost

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6361
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út červen 15 2010, 21:58    Předmět: Citovat

Tak to tomu kolegovi gratuluju k výběru partnerky Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 16 2010, 1:34    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Od známého jsem slyšel jednu vražednou...

Jeden člověk se nasral, že mu prodali propan-butanovou nádobu, ve které bylo hodně kondenzátu - takže ho ošidili o plyn. Jeho nasranost vedla k tomu, že kondenzát vylil do kanalizace u baráku. Jeho vtipný přítel, který mu pomáhal dostal nádherný nápad. Škrtnul sirkou a hořící ji hodil do kanalizace. Prda prej ohromná. Dekl od kanalizace nenašli ani po celodením hledání v okolí baráku. Asi se po dopadu zapíchl hodně hluboko do země. Nikomu se nic nestalo.

Tak tuhle chytrou věc asi udělalo víc lidí, já to slyšel asi před 15 lety od člověka, pracujícího duchodce, který to udělal. Dekl našel, měl mírně opálený ksicht, obočí a museli v baráku uklízet hajzly, protože žumpa vyběhla i v prvním patře z mísy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5232

PříspěvekZaslal: st červen 16 2010, 7:09    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Tak to tomu kolegovi gratuluju k výběru partnerky Evil or Very Mad
On je spokojený, ona je super,ale zrovna toto slíbil a už několik plesů předtím vynechal..... Známe to asi všichni jak to pak dopadá
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st červen 16 2010, 7:13    Předmět: Citovat

Když už se to tak pěkně rozjelo,tak by nebylo od věci zde napsat zkušenosti s pojistným plněním za úrazy. Já teprve čekám až ukončím léčbu,takže zatím nic nevím,ale věřím,že se tady najde někdo,kdo nějakou zkušenost má.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
OK2STO



Založen: Sep 19, 2008
Příspěvky: 439
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 16 2010, 11:04    Předmět: Citovat

Pro Pajosek 2, psal jsem již dříve o plnění pojistného mého úrazu,
jinak je na to tiskopis u příspušné pojišťovny, musíš si jej vypsat a musí
ti ho doplnittvůj ošetřující lékař po skončení léčení, za vypsání u doktora
zaplatíš 100 Kč , pak to dáš na pojišťovnu. pokud budeš mít trvalé následky, tak po roce píšeš další hlášení na pojošťovnu a uplatňuješ odškodnění za trvalé následky. Musí ti to rovněž potvrdit ošetřující lékař,
je na to další tiskopis.
Jarda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st červen 16 2010, 14:02    Předmět: Citovat

Já vím,že se na tomhle nedá vydělávat,ale pokud už se mi to stalo,tak se bránit nějakému odškodnému nebudu.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4497
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st červen 16 2010, 18:08    Předmět: Citovat

pajosek2
Hlavně abys měl pořádnou pojistku, jinak budeš jen nas... Můj kluk skoro přišel o oko, právě při sekání. Držel majzlík, druhý do něj mydlil kladivem, odlétl otřep a samo, že do oka. Nakonec dopadl ještě relativně dobře. Oko mu zachránili, ale dostal umělou čočku. Bolestné cca 2000,-Kč a trvalé následky něco málo přes 5000,-Kč. Pojištěn u blahé paměti jediné pojišťovny tady. I přes dopisování až s panem ředitelem, nedostal nic víc a ta pojistka byla na dvojnásobek.
O mých úrazech by šla napsat asi knížka. V útlém mládí mi jako pionýrovi při vítání závodu míru protočil jeden snaživec řetězem u kola ukazováček přes zadní kolečko. Doktor na pohotovosti pravil, že má rád, když se věci hojí přirozenou cestou. Co to znamená jsem pochopil ve chvíli, kdy setra omdlela a mě ty cáry kůže odstříhával bez umrtvení. 4x jsem měl vykloubené rameno a ani jednou se jim ho nepovedlo dát zpátky bez narkózy. Drželo mi sice dost pesonálu, ale při každám pokusu o vrácení zpět jsem je rozházel po ordinaci. Blbý bylo, že jednou jsem na narkózu čekal skoro 5 hodin, kdo to někdy měl, ví co to je za bolest. Jedno vykloubení jsem stihnul na vojně a dokonce ve stráži Měli jsme na rotě kluka, cca 165cm a pořád říkal, že umí judo a nikdo mu to nevěřil, ani já. Ovšem jen do té doby, než s mými 182cm bacil o podlahu a rameno bylo venku, špatně se to psalo hlášení. Svedli jsme to na práh mezi spojovacími dveřmi a hned druhý den tam nebyl. Bylo to v srpnu roku 69, byl jsem do pasu ve škrobáku a jak na dovolené. Ale jen do té doby, než mi v nestřežené chvíli slastného odpoledního spánku udělali spolubojovníci 4 průstřely razítkovací barvou. Krásná dávka, ale pak už jsem nikam na lehko nemohl. Bylo to tak věrohodné, že se pořád někdo ptal, jak jsem k tomu přišel. Měl jsem taky téměř uříznutý palec na levé ruce. To byla taky docela síla. Zkoušel jsem létat s upoutaným érem a při jednom přistání to nevyšlo. Urazil jsem křídlo poctivě přilepené epoxydem. Při odřezávání zbytku křídla od trupu mi sjel kuchyňák a už to bylo. V nemocnici mi to doktor začal šít a v půli povídá, že mám skoro přeřízlou šlachu. Musel ušité vypárat, sešít šlachu a pak teprve ten zbytek. Někdo tu psal o potížích s doktory, když se přijde s rychlovkou. Když jsem spadnu jako učedník ze štaflí a to bylo někdy v roce 65, tak mě museli nejdřív objednat v kartotéce a teprve pak se na mě doktoři milostivě koukli, takže nic nového pod sluncem. Tady bylo pikatní navíc to, že při vyšetřování se mnou chodil o rok starší učedník a pak šel referovat šéfovi o úrazu. Já si nic nepamatoval, měl jsem naraženou ruku a trochu asi záda, přece jen to byly osmičky a v rámci bezpečnosti jsem stál až nahoře, abych dosáhnul na zapojované světlo na stropě. Šéfovi tenhle kousek nahlásil, že jsem spadnul ze štaflí a na dotaz co mi je pravil, že mám přeraženou ruku, něco s páteří a asi jsme ztratil paměť. Šéf byl tenkrát v nemocnici dřív než já.
V mládí toho bylo ještě víc, ale k stáru mám kliku nebo už si konečně dávám pozor. Very Happy

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: so červen 19 2010, 14:52    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Vraj som si ako male decko do nejakej branky privrel palec a nechal tam kus z neho - na palci nic nevidiet, takze to dorastlo.

Ale branka je ohnutá dodnes, že? Laughing Laughing

Občas "husí kůže", ale našťastie aj niečo na zasmiatie.

Uvítal by som, keby existovali okrem fotografií zohavených končatín aj videá. Také, ktoré detailne a spomalene ukazujú nasimulovaný konkrétny priebeh úrazu pri mašine, pri práci s ňou. Ako k tomu práve prichádza. Ako si na seba karboška namotáva všetko čo je nablízku, ako letí črepina rovno do tváre, ako sa pri neopatrnej manipulácii niekto dotýka fázy, ako preskakuje šľaha od VN, ako práve uhybá drevo spod ruky a tá si to nesprávne položená mieri do nožov hobľovačky. Myslím to úplne vážne. Samozrejme - bez krvákov. Možno by to čiastočne nahradili (prípadne to sprevádzali) sugestívne šípky. Také, ako keď sa po hokeji na obrazovke rozoberajú zápasové situácie.

Pretože fotografie odrezaných prstov, účinný doplnok "výchovy", v nás síce vyvolávajú pocit strachu, mobilizujú pud sebazáchovy, ale nedávajú nám poznatok.

Je nás veľa takých, ktorým môžu sto krát hovoriť, ale oni potrebujú jeden krát zažiť, vidieť. Napríklad nepochopia, ako môže niekomu hobľovačka ohlodať ruku, pretože si myslia, že to, čo robia, majú pod kontrolou. Pri tom niekedy balansujú medzi realitou a šťastím.

Také video, ako držať ne-správne drevo pri hobľovaní, aj s priebehom a dôsledkom, by možno zachránilo nejeden článok. A to niektorým by stačil - aj ten jeden.

Sám som mal toho šťastia v živote iste viac než dosť, a dúfam že v zásobníku sa čo-to ešte aj nachádza. Či to bolo v aute, či pri bastlení - "mašinách" (pretože sa spravidla pre nekvalitu "majstrom" vyhýbam) alebo v samotnom priebehu života. Všeličo sa mi pri čítaní vlákna spätne premietlo, aj to na čo som už v podstate zabudol.
Auto-moto "zážitky", "znovuzrodenia", sem nepatria, prepichnuté líce vidlami s hnojom (dedo sa práve rozmáchol vyhodiť to na vlečku a ja všadeprítomné dieťa som sa mu tam akosi pritmolil) asi tiež nie, ani skok do plytkej vody, atď atď,

ale asi skôr kuriozitka - vytrhnutá vŕtačka z ruky, následne kompletne samozbalená a na záver ešte aj (našťastie) samovytiahnutá sa zo siete,
alebo nedávno niečí zdvihnutý výstražný prst, keď mi ujela ruka a (našťastie) len skĺzla po hrebeni píly na drevo.. Naozaj je to rýchle a bezbolestné.. Aj keď to bolo len povrchové, a už to nevidno, je to pre mňa iste poučné - ako to dopadá, keď pozornosť nahradí rutina..
Spomínam si, ako dieťa som sa otočil na krik mamy, a videl ako v natiahnutej, kŕčom zovretej ruke, bezmocne držala pred sebou žehličku, ktorej sa už neviem ako, našťastie zbavila.. Tiež ako som na krik, zase ako rodič ja, vbehol do izby a videl pri zásuvke dieťa už len sedieť, plakať a celé sa chvieť, s mojimi dlhými šroubami v rúčkach..troška nepozornosti....Ďakujem že ich mám..

Ale sú aj úsmevnejšie - prsty v rannom veku zopnuté spinkovačkou, ako som tu vyššie čítal, som nemal sám, no, chcel som to mať asi presné, hm,
či rozrezaná "blana" medzi palcom a ukazovákom - treba dávať pozor pri príprave desiatej na obojstranné nože, a "hlídat si" aj to čo reže v roztvorených držiacich prstoch jeho vrchná časť Very Happy Spomínam si aj na pokračovanie. Prsty som ihneď dal k sebe, držal tri dni pevne zovreté pri sebe, na noc vždy stiahol obväzom, na štvrtý deň po 1 cm hlbokom záreze nebolo ani stopy!

A na záver zo zdravotníctva:
keď som si pred nejakou dobou na tréningu zranil nohu a v šľape cítil večer veľmi prudkú bolesť, v noci som už nevydržal, "trojnožky" zliezol z poschodia, došiel do auta (skákať sa pre bolesť nedalo a naviac som si práve liečil po športzranení kĺb na opačnej nohe) a občas aj rukami stláčajúc pedále som prišiel na pohotovosť (nikoho som doma nechcel budiť, otravovať). Za vstupnými dverami do nemocnice sa mi po dlhšej dobe s námahou podarilo prekonať dlhočiznú chodbu a dostať sa až k vytúženým dverám. Môj životný optimiznus však dokázal v okamihu zlomiť službukonajúci personál, ktorý ma aj napriek môjmu vysvetleniu a bolestivej grimase v tvári odmietol vyšetriť, pretože som na začiatku tej dlhočiznej chodby na vrátnici nezaplatil polatok 20,- Sk.. Keďže nakoniec sa nado mnou uľútostil ošetrovateľ, a to za mňa zbehol zaplatiť, príbeh nakoniec predsa len skončil happyendom Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: so červen 19 2010, 19:09    Předmět: Citovat

Život je pes. Vyprávěl mi děda vo vesnickým truhláři. Jak byl tak pořád v lihu, tak si jednou ohobloval všechny prsty na ruce. Měl je nadranc. Chvíli na to nevěřícně koukal a pochopil, že se s tím bude muset něco udělat. Šel na dvůr a na špalku si sekerkou ty prsty zarovnal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5232

PříspěvekZaslal: so červen 19 2010, 23:05    Předmět: Citovat

jankop napsal(a):
Šel na dvůr a na špalku si sekerkou ty prsty zarovnal.
U nás v obci je tak jeden takový profík. U kombajnu přišel o dva prsty na noze. Vzali ho i s prsty a vezli od nemocnice. Tam mu to chtěli přišít což rázně odmítnul. Nemá čas na odpočívání - jsou žně.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6361
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: ne červen 20 2010, 21:19    Předmět: Citovat

Můj otec přišel o půl článku když dělal střechu - trám mu ho rozbyl na kaši. Doteď lituje, že si to nenechal ufiknout po kloub. Teď z toho má paznehtík, který mu vadí při všem - jo, samozřejmě hojení bylo několikrát delší než kdyby si to nechal zarovnat po ten kloub...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund