Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nákupy z eBay
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34054
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út duben 24 2018, 11:05    Předmět: Citovat

Skonci dostupnost suciastok a mozeme tu ist vsetci do <>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 24 2018, 11:34    Předmět: Citovat

Bohužel něco na tom bude ... Puke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1289
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: út duben 24 2018, 12:43    Předmět: Citovat

No představte si, že by nás stát/EU (=majitel a pán) nechal na pokoji a měli jsme se líp. No to by prostě nešlo, otrok musí zůstat otrokem, nakupovat jen v obchodech, kde si přeje jeho pán.
Zkuste se třeba s někým domluvit, že pro něj uděláte nějakou práci za peníze, aniž by majitel a pán dostal bakšiš za pronájem otroka. Nebo se svobodně domluvte (pokud vám to třeba vyhovuje), že nechcete přestávku v práci a půjdete o to dřív domů. To bude frkot, až to pán zjistí Smile

_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34054
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út duben 24 2018, 12:46    Předmět: Citovat

Keby to urobili nejako normalne, tak im kludne zaplatim clo aj DPH z tych $0,85, co som vcera platil za YX8018. Ale ziadne kokotske poplatky poste a pod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2221

PříspěvekZaslal: út duben 24 2018, 13:04    Předmět: Citovat

rnbw: veru, 99% mojich objednavok su blbosti do 10 eur a tam dph je mozno tam v cene krabicky cigariet. Ale aj za tu cenu sa mi to oplati. Len by to chcelo nejaky normalny system, ako napr. ti poslu nejake id, ty ides na stranku a cez kartu zaplatis dph. Jednoduche, rychle.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15560
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 24 2018, 14:18    Předmět: Citovat

No, už aby to bylo. Lidi si nechají posílat krámy za pětinu toho, co by za to samé od stejného výrobce platili tady. A to přece nejde. Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34054
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út duben 24 2018, 15:14    Předmět: Citovat

A navyse veci, ktore sa u nas vobec nepredavaju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoDiK



Založen: Jan 10, 2018
Příspěvky: 526
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: út duben 24 2018, 18:11    Předmět: Citovat

breta1 napsal(a):
Dnes jsem zkoušel toto, tak se podělím...
No, nekup to za 60 kaček.

Taky jsem si to přihodil do balíčku a už jsem s tím zkontroloval, proč se ženě mobil na chalupě dobíjí mnohem pomaleji než doma - nekvalitní kabel na tam odložené slabší dobíječce pustil jen 0,3A při 4,7V proti 0,7A a 4,6V s domácím kabelem, respektive 1,9A na výkonnější nabíječce doma s tím lepším kabelem.
Tak jsem to píchnul na zdroj a připojil umělou zátěž a asi mám lepší kousek - naměřil jsem toto:
Za prvé napětí to ukazovalo OK, furt 5V, u proudů při základním rozsahu krabičky tipuju 1A to logicky má u malých proudů velkou chybu...
změřeno A/ukazuje krabička A
0,05/0,00
0,1/0,02
0,15/0,08
0,2/0,14
0,3/0,23
0,4/0,35
0,5/0,43
0,8/0,76
1/0,96
1,5/1,5

Na kontrolu nekvalitního kabelu, nebo slabé dobíječky to asi úplně stačí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: út duben 24 2018, 18:50    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
Jestli to není hoax a projde to, tak máme po levném nakupování.


Hoax to asi není, ALE mě se líbí ta věta, kde se říká, že "celý proces se kvůli zaplacení cla a DPH výrazně zpomalí". Very Happy Very Happy To však není způsobeno oním nařízením z Bruselu, moji milí. To je způsobeno neschopností českých úřadů a české pošty (státnho to molochu).
V Anglii , které je stále součástí EU se též vyclívají zásilky přicházející ze zemí mimo EU. U zásilek , které mají hodnotu vyšší než 20 liber, postupuje úřad pro cla a daně následovně: určí sám co je uvnitř, provede vyclení, výpočet daně a cla a zásilku okamžitě, ten samý den posílá dále adresátovi. Následně během 1-2 týdnů dostane adresát výměr, kolik má zaplatit clo a daň. A představte si, že to funguje. Zásilka dorazí k adresátovi bez zpoždění a adresát to clo a daň zaplatí.
U vekých zásilek s vysokou daní má plátce možnost domluvit si s daňovým úřadem odklad placení daně, nebo možnost splácet daň po částech (bez sankcí, samozřejmě).
Jak je možné, že v monarchii tento systém funguje a v demokratickém Česku se zásilky výrazně zpožďují, český příjemce musí jet na celnici nebo si zaplatit a zmocnit poštu, vyplňovat papíry, platit za vyplňování formulářů.... Jak je to možné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 25 2018, 10:01    Předmět: Citovat

petula napsal(a):
... Jak je to možné?

Když vidím jak funguje doručování zásilek poštou na Praze 1, tak je vlastně odpověď jednoduchá: Je v tom strašlivý bordel a mrdník.
Model Prahy 1:
• menší zásilky doručuje pošta Praha 5
• větší depo Říčany (stalo se někomu že dostal balíček a ne cedulku "adresát nezastižen" ?)
• cedulky "adresát nezastižen" do schránek hází pošta Praha 6 (cedulka je ve schránce obvykle až třetí či čtvrtý den po "pokusu" o doručení)
• nedoručené zásilky končí na poště Praha 1

Pro srovnání jak doručuje PPL na Praze 1:
• ráno přijde SMS od řidiče, že bude doručovat zásilku, rozmezí jsou dvě hodiny.
• když se to nehodí, stačí zavolat řidiči aby jí nechal v "parcel shopu", což jsou nasmlouvané normální obchody.
• cestou z práce si člověk vyzvedne zásilku v obchodě, takže jí má tentýž den
• je to levnější než balík do ruky (který stejně alespoň u nás končí téměř vždy na poště)

Model proclení a vyzvednutí zásilky na proclívací poště jsem popisoval v jiném vláknu ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st duben 25 2018, 12:05    Předmět: Citovat

Pokaždé, když jsem na poště, tak nevěřícně zírám.
Jednak na ten personál, co všecko je ještě zaměstnatelný /a taky čím/ a pokaždý si přeju, aby ten moloch už někdo konečně zprivatizoval.
Anebo tam udělal takovej průser a ztrátu, že se to položí a stát už to potichoučku nedolepí, jako doteďka třeba potichu lepí bordel a ztráty na dráze.
Je to takto se vším státním v ČR - v čem má pazoury přímo tento bordelstán, plný obrazek_cenzura, megalomanů, psychopatů a podvodníků s definitivou, to stojí za jedno velký hovno.
Nevím fakt vůbec o ničem státním, co by fungovalo ke spokojenosti těch, co si to z daní velkoryse platí - teda občanů.
Ani ty poojebaný veřejnoprávní média - u těch přesně naopak, ty lžou a mlží ze všech nejvíc, protože nad sebou nemají finanční, ani jinej bič.
Funkční výjimky jenom potvrzujou pravidlo.
Zapomeňte na to, že něco, co běžně dobře funguje v rozvinutější zemi, by mohlo fungovat v ČR. Tady, při naší známé vychcanosti a všeobecném bordelu, to okamžitě někdo brutálně zneužije. Jako ten britský systém - to by tady nemohlo fungovat ani omylem. Může to fungovat jen tam, popřípadě v zemích, kde nejsou myšlení/uvažování/morálka lidí až doteďka od bolševika dojebaný. To není žádná výmluva, to je prostě fakt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: st duben 25 2018, 12:16    Předmět: Citovat

V poslední době mě Pejpel s Íbejem dost zlobí:

- přišla mi od Pejpelu nedávno zpráva, že souhrn všech na můj paypalský účet přišlých plateb přesáhl nějakých 1000 € (což tedy ve skutečnosti ani náhodou!), a tak mi účet zablokovali pro odchozí transakce a chtěli ověření mého bydliště zasláním skenů nějakých dokumentů. Tak tedy budiž, poslal jsem jim tam nafocené nějaké lejstro a za pár dní to odblokovali.

- mezitím Íbej mi začal posílat mejly, ať si dám do pořádku poplatkovou bilanci, protože ode mě nemůžou přes PayPal automaticky sosat provize z prodaného zboží. Zadán náhradní způsob strhávání provizí přímo přes platební kartu. Naprostá ignorance, Íbej si dále vede svou, že mi nemůže strhávat poplatky. Mezitím Pejpelový účet znovuzprovozněn, znovunastaveno povolení Íbeji, že mi může přes Pejpel automaticky strhávat poplatky. Nic, Íbej stále posílá upomínky o nezaplacených poplatcích. Zaplaceno manuálně, bilance vyrovnána. Ignorance, opět přišel mejl od Íbeje, že si mám dát do pořádku dluh.

- kupuji něco na Íbeji, při placení zadávám v rozhraní Paypalu možnost měnové konverze vydavatelem karty. Po návratu do platebního rozhraní Íbeje to na mě křičí, že tato platební možnost je nedostupná a místo toho mi to nabízí přímou platbu kartou (i když předtím byla tahle možnost zablokovaná). Dobrá tedy, nacvakám číslo karty a další, dám zaplatit. Vše se tváří v pořádku, ale za pár minut obdržím mejl od Íbeje, že "platba neprošla" a ať zaplatím znovu. Jsem tedy přinucen zaplatit s použitím měnové konverze PayPalu! Kurde, co to je? Tak paypal mi dá možnost měnové konverze mojí bankou a pak tuto platbu zamítne?!! Aby mohl na konverzi měn taky něco vyrejžovat???

- Zakládám nový paypalský účet s ženinou kartou. Aktivní, funkční kartou, s umožněnými internetovými platbami. Zadám ji do pejpelu a pejpel křičí, že karta byla bankou "declined". Jo, jasně...

- Posílám peníze z paypalského účtu na jiný český paypalský účet. Nahlásí to, že platbu nebylo možné provést. Ať se obrátím na uživatelskou podporu. Na jiný zahraniční paypalský účet poslat lze.

- Pošlu ze svého na manželčino paypalské konto peníze. Zkouším tímto kontem platit na Íbeji. Sorry, nejde to. Bez udání důvodů. Mám se obrátit na uživatelskou podporu Pejpelu.

Suma sumárum, od té doby, co přešli na nové frikulínské webové rozhraní, které je nabobtnalé až hanba, pomalé a zabugované, to hází různé tyhle záhadné chyby. Samozřejmě se člověk z těch hlášení nedozví vůbec nic, jak je teď zvykem. Prostě "něco se stalo, obraťte se na zákaznickou podporu". Odkaz na zákaznickou podporu mě hodí na nějaké nefunkční nesmyslné rozhraní s častými dotazy.

Paypal se chová stále arogantněji, jsa si nejspíš vědom svého monopolu, protože drtivá většina nabídek na Íbeji jinou formu platby nenabízí.
Tož tak, potřeboval jsem si trochu ulevit. Jsem zoufalý. Má někdo podobné zkušenosti, nebo jsem tu sám? Případně co s tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34054
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 25 2018, 12:54    Předmět: Citovat

Mne to viac-menej funguje, platim tiez vzdy bez konverzie. Ale to frikulinske prihlasovanie je fakt na hlavu. V kazdom browseri to funguje inak. Z eBayu to este ide, ale napr. z TME je to uplne na k***t. V jednom browseri ma to presmeruje po potvrdeni platby na domenu example.com, v druhom to prejde, v tretom trva zobrazenie loginu asi 3 minuty Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st duben 25 2018, 16:42    Předmět: Citovat

Tak já nevím. Asi nenakupuju tak často, anebo spíš z jiných zdrojů, než Vy ostatní. Ale až do února, kdy proběhly poslední nákupy, jsem žádný problém neměl. Platím napřímo kartou /PayPal jsem potřeboval jen asi 2x a to vypomohl někdo jiný/ a fakt žádný problém.
Jestli u mě nebude zakopaný pes i v tom, že jenom málo pocházelo od asijských obchodníků. Většinou jednoúčelové ND jsem nakupoval v Anglii či Irsku. Ty poslední fety 2SJ109/2SK389, 2SJ78/2SK215 a 2SJ119/2SK414 byly pro změnu od Skota, u kterého jsem už nakupoval NOS polovodiče víckrát a je solidní. Drahej, ale solidní.
Měl dokonce i hromadu "evropských" originálních polovodičů, třeba Philipsy BF471/472, nebo Siemens BC413-416, co už se moc nevidí. Dost podobně, jako třeba staré, dá se říci exkluzivnější TO126 a TO220 od Hitachi a Sanyo. Dnes je dost problém koupit diskrétní vývodovej tranzistor, co má 160V, 10W, 300MHz a hlavně to není pajc.
Nevím, kde to furt bere, ale je fakt dobrej. Myslím moc zákazníků nemá podle hodnocení, protože to fakt není levné, ale jsem toho názoru, že u originálních součástek a na vážné použití /ne na bastlení/ se na cenu moc hledět nemá. Chceš spolehlivost - zaplať..Dřív svět takový nebýval, ale co už.
Něco jiného je ta dnešní asijská polovodičová "bižuterie" na jedno použití a na bastlení, co většinou nakupujete Vy Very Happy
Po všech mnohaletých zkušenostech s perfektními pajcy z Taiwanu, Shenzhengu i odjinud jsem se holt rozhodl, že už nebudu vyhazovat prachy za šunt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3330

PříspěvekZaslal: st duben 25 2018, 17:48    Předmět: Citovat

Osmdesat napsal(a):
- kupuji něco na Íbeji, při placení zadávám v rozhraní Paypalu možnost měnové konverze vydavatelem karty. Po návratu do platebního rozhraní Íbeje to na mě křičí, že tato platební možnost je nedostupná a místo toho mi to nabízí přímou platbu kartou (i když předtím byla tahle možnost zablokovaná). Dobrá tedy, nacvakám číslo karty a další, dám zaplatit. Vše se tváří v pořádku, ale za pár minut obdržím mejl od Íbeje, že "platba neprošla" a ať zaplatím znovu. Jsem tedy přinucen zaplatit s použitím měnové konverze PayPalu! Kurde, co to je? Tak paypal mi dá možnost měnové konverze mojí bankou a pak tuto platbu zamítne?!! Aby mohl na konverzi měn taky něco vyrejžovat???

Tohle mi taky začlo dělat, poslední dva obchody jsem musela zaplatit konverzí přes PayPal. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund