Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zapojení domácí rozvodnice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5031
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 26 2013, 23:04    Předmět: Citovat

Standa99 napsal(a):
To je takový problém (všech ukáječů) tady nahodit vzorové schéma bytu, které bývá v 95% vždy stejné?
Rady si bere k srdci a pokud je zručný (já věřím, že ano), tak si to pro sebe udělá v maximálně kvalitě...
Taky se přidávám ke Standovi99 a shneckovi. Shneck už v prvním příspěvku v P.S. vysvětlil, o co jde a že nepotřebuje další moralizování a strašení pojišťovnama a hasičema. Toho si užil možná na elektrice.cz , ale tam je to jejich chleba, je to živí, dá se to pochopit. Kromě toho, i ti revizáci tam jsou občas pěkní ptáci, kolikrát se se mezi sebou neshodnou. Někdy mi připadá, že někteří z nich snad ani nechápou(po 30 letech praxe) na jakém principu daný přístroj funguje (třeba zrovna fíčko) a proč je norma napsaná tak jak je. Protože jinak by se všichni shodli, což se neděje.

A potom, vy všichni máte doma od instalace platnou revizi? Až vyhoříte, abyste ji mohli předložit. Pojišťovny se snaží vyvlíknout z plnění automaticky, bez ohledu na okolnosti, to je snad jediný fakt. A pokud vyhoří instalace, která měla platnou revizi, tak potom platí škody revizák? Asi těžko.

Soustřeďte se, prosím, na technické řešení. Varování dostal shneck dostatek.Zodpovědnost je už na něm. Až se budete příště na něco sami ptát, a každý vám bude odpovídat na něco jiného, uvidíte, že je to pěkná otrava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shneck



Založen: Aug 24, 2013
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 7:31    Předmět: Citovat

TAKJAN napsal(a):
Jak myslíš. Já jich znám desítky. Většinou mají sestavu nábytku danou předem..

Já mám taky sestavu nábytku danou předem, ale zrovna pro nás je to blbost dávat vypínač k lampičkách napevno do stěny. Jak jsem psal: lampičky nemáme, nechybí nám a až nám budou chybět, tak si pořídíme lampičky, které mají vypínač na kabelu. Netvrdím, že pro Vás a Vaše známé je to k ničemu, ale pro nás a naše známé je to zbytečnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shneck



Založen: Aug 24, 2013
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 7:32    Předmět: Citovat

fredis napsal(a):
procesor napsal(a):
Ako je to na tej schéme by to nefungovalo ani 1 sekundu.

Taky si myslím to samé.. Ale jsme v menšině Rolling Eyes Laughing .

Dobrá a byl by jste tak hodný a napsal, kde to je špatně? Je možné, že jsem něco přehlédl. Nebo to myslíte tak, že budou vypadávat jističe?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shneck



Založen: Aug 24, 2013
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 7:34    Předmět: Citovat

Standa99 napsal(a):
To je takový problém (všech ukáječů) tady nahodit vzorové schéma bytu, které bývá v 95% vždy stejné?
Rady si bere k srdci a pokud je zručný (já věřím, že ano), tak si to pro sebe udělá v maximálně kvalitě.
Furt lepší jak nějaký sekáč drážek (pracující za 1,5 násobek minimální mzdy), který dostane od svého ovíněného parťáka po zbytek šichty neskutečnou šanci seberealizace.

Mockrát děkuji za tento příspěvek. Vystihl jste to krásně a děkuji za podoporu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shneck



Založen: Aug 24, 2013
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 7:39    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Taky se přidávám ke Standovi99 a shneckovi. Shneck už v prvním příspěvku v P.S. vysvětlil, o co jde a že nepotřebuje další moralizování a strašení pojišťovnama a hasičema....


Také mockrát děkuji za podporu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jova1



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 1249
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 8:11    Předmět: Citovat

shneck napsal(a):
... Jak jsem psal: lampičky nemáme, nechybí nám a až nám budou chybět, tak si pořídíme lampičky, které mají vypínač na kabelu. Netvrdím, že pro Vás a Vaše známé je to k ničemu, ale pro nás a naše známé je to zbytečnost.

Dovolím si jednu poznámku k těm lampičkám. Já jsem zrealizoval část rozvodu zásuvek přes dvojitý vypínač v obýváku (druhý je na hlavní světlo). Takovýmto jednoduchým způsobem se pak dá navodit světelná atmosféra například pro sledování televize. Mám takto vyřešené podsvícení skříněk ve stěně nad TV + lampičku na čtení s vlastním vypínačem který spínám pouze podle potřeby.
U tebe bych takhle viděl zapojit jednu zásuvku na podsvětlení skříně (pokud je to se skleněnou vitrínou), u PC místo stropního světla a u sedačky naproti TV kam se dá eventuálně píchnout nějaká stojací lampa s regulací svitu a ramenem s lampičkou na čtení. Mimochodem, kolega si taky nechal zapojit stropní světlo nad PC a dalo nám to dost práce než jsme vychytali správné osvětlení co se týká intenzity, barvy a umístění, aby se mu to nelesklo na monitoru. Lampička na stůl se mi zdá pro ten účel lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 8:41    Předmět: Citovat

Shnecku není zač. Kdybych se tím živil a měl nějaké schéma, tak ti ho tu nahodím.
Jenže nečekej, že tohle někdo udělá (pokud jo, tak bude frajer), protože oni by se sežrali mezi sebou. Řešili by akorát, jestli má být na jedné lajně lednička s mikrovlnkou nebo rychlovarka s mixérem. Taky by se někdo mohl podělat z toho, že světlo zhasne o metr dál.
Kdyby tu byly rozumné příspěvky (viz. nade mnou), ta to by se diskutovalo. Já mám třeba vychytávku (a je mi u pr...., co si kdo o tom myslí), že mám před zásuvkama pro PC (+ veškerou výbavu kolem) vypínač ve zdi. Jednoduše nohou vypnu vše, aby mi žádný zdroj ve standby nic nežral.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6572
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 9:05    Předmět: Citovat

Rozumná vychytávka. Mám ji taky
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1531
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 20:10    Předmět: Citovat

Taky.


100_7527.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  100_7527.jpg
 Velikost:  287.88 kB
 Staženo:  42 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 22:31    Předmět: Citovat

Nad takovou vychytávkou uvažuju taky.Vzhledem k tomu,že by bylo lepší spínat v nule,uvažoval jsem o výkonovým triaku s optotriakem kterej spíná v nule.Řešil to někdo ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6116
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st srpen 28 2013, 10:11    Předmět: Citovat

Jo, konstruktéři to řešili už někdy před 30 lety a říká se tomu Solid State Relay. Prodává se toho asi tak milión typů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: st srpen 28 2013, 11:12    Předmět: Citovat

To je sice hezký,ale pro použití je stejně potřeba další napájení vstupu.Vzhledem k ceně je levnější si to vyrobit z triaku a dalších součástek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6116
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st srpen 28 2013, 11:33    Předmět: Citovat

SDZ napsal(a):
To je sice hezký,ale pro použití je stejně potřeba další napájení vstupu...

Jj, např. si takhle compem zapínám napájení ostatních periferií, nebo settopboxem napájení TV.

SDZ napsal(a):
...Vzhledem k ceně je levnější si to vyrobit z triaku a dalších součástek.
Záleží na tom, jak si ceníš svůj čas. Já bych třeba tohle za dvě stovky nebastlil. Ale jestli jo chceš bastlit, tak kup třeba tohle a přidej k tomu výkonový triak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5174
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út říjen 01 2013, 18:49    Předmět: Citovat

Tak už ti to funguje? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: út listopad 26 2013, 0:17    Předmět: Citovat

Zdravím, mám podobný dotaz na instalaci, jedná se o zapojení vícenásobných zásuvek na kuchyňské lince. Aby nebyly všechny na jednom okruhu (MT, konvice, friťák, ...) chtěl bych dát dvě zásuvky na jeden jistič a druhé dvě na jiný, tzn. dva okruhy pro pracovní desku.
Je možné použít pro přívod rozvaděč-zásuvky čtyřžilý kabel 2,5 mm² s tím, že N a PE budou společné pro všechny čtyři zásuvky a rozdělím pouze přívodní fáze?


Samozřejmě hodlám ty dva okruhy nafázovat na různé fáze, takže žílou N rozhodně nepoteče 32A. Zásuvky jsou těsně vedle sebe.
Fyzikálně - technicky v tom problém nevidím, mohlo by to být proti nějaké normě, že bu to v budoucnu neprošlo případnou revizí?
Pak bych musel přivést 2 kabely 3x2,5, ale výše uvedené mi přijde jednodušší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund