Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Modulátory & demodulátory
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Teorie
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5142
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po květen 13 2013, 19:29    Předmět: Citovat

Věnuj se chlapče radši tomu dějepisu. Je klidně možné, že nakonec tu maturitu nějak uděláš, ale kdybys pak přišel někam do oboru, tak ostatní tvoji neschopnost okamžitě poznají a pak budeš všem akorát pro smích. A ve finále tě stejně vyhodí. Tolik já k tomu.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1688

PříspěvekZaslal: po květen 13 2013, 20:22    Předmět: Citovat

Jo, Fredy, to je ten problém: zatím co matematika, chemie, fyzika i elektrotechnika jsou obory, které se řídí přírodními zákony, jevy... ... na lidské vůli nezávislými, u dějepisu neexistuje jednotný výklad žádné události. U dějepisu (histrorie) se na problém můžeš dívat z různých pohledů a vykládat dějiny podle potřeby, nebo politické objednávky. Neexistuje totiž absolutní pravda.
Většina z nás se nad tvými otázkami alespoň zamyslela a pokusila se ti pomoci. Proto si nemyslím, že bys po prokázaných (ne)znalostech, měl morální právo, na tomto fóru kohokoliv kárat a urážet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12102
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po květen 13 2013, 20:23    Předmět: Citovat

Fredy00 napsal(a):
Takže frajere, já tu nejsem od toho, aby ses na mě vytahoval, ale abys mi pomohl. Pokud to nedokážeš, nepiš mi.


kvůli tobě "frajere" tady tohle fórum rozhodně není . . .
a ty kecy o velikosti ega si nech pro svoji frajerku, třeba to ocení . . .
tímto jsi pouze prokázal naprostou neznalost v chování na těchto fórech . . .
oni tu nejsou kvůli tobě frajere,
ale je to přesně naopak !
. . . ty jsi tady, protože tato fóra již dlouho fungují na zaběhlých zásadách,
lidé si v nich vzájemně pomáhají
a občas pomůžou i někomu nově příchozímu.

Ale pouze tomu, který je ochoten a schopen tyto jeho zásady a pravidla ctít a respektovat !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6116
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po květen 13 2013, 20:35    Předmět: Citovat

Fredy00 napsal(a):
Měl jsem napsané velké kázání...
Každej z lidí tady, kdyby za mnou přišel, s dějepisnou či literání žádostí, by se setkal s daleko větší ochotou než tu prezentuješ ty....

Na to, abych se na tebe obrátil s literární záležitostí, umíš málo česky. Chceš vědět, kolik máš v tom příspěvku chyb? Laughing

P.S. já jich tam vidím 6.


Naposledy upravil tomasjedno dne po květen 13 2013, 23:56, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19600
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po květen 13 2013, 20:45    Předmět: Citovat

Fredy00 napsal(a):
...jeden můj učitel, co má, jako jeden z mála, mozek v hlavě, a ne v prdeli, a kdyby začal učit bez machrování, tak to bude nevíce kvalitní chlap na praktické části výuky...

Kvalitní vyučující nemá zapotřebí machrovat a plýtvat tak energií bez užitku. Machrováním se obvykle zakrývají nedostatky, i když, pravda, ty nedostatky nemusí nutně souviset s tématikou.
A taky jde o úhel pohledu: má hodnotit vyučujícího, který prostě machr v tom nejlepším smyslu je, ta půlka třídy, která netuší, co to tam vpředu předvádí? Nebo radši ta druhá polovina, která s ním od začátku sledovala výuku a výkladu rozumí? Kdo ho bude mít za machra a kdo bude přesvědčený, že jen machruje?
Ergo kladívko:
Fredy, ty ho nesuď, protože ti chybí ty znalosti, na základě kterých bys tu hranici mezi machrem a machrováním dokázal rozlišit. Bez pochopení principu (a nejen to, většinou bez představy, co konkrétní termín znamená) se hned vrháš na obvodové řešení, čímž si to zkomplikuješ do nepoužitelna, protože to pro vysvětlení funkce obvodu zatím význam nemá.
Hlavně si musíš uvědomit, že odpovědi na tvé otázky se nedají naučit zpaměti jako letopočty na časové ose. Elektroniku nutno pochopit, aby sis dokázal udělat představu o tom, co se v obvodu děje a co to udělá, když... Jedině tak začneš chápat to, co ti tu několik lidí několikrát vysvětluje. Nejde jen o slova, definice a poučky, ale o jejich smysl a aplikaci v obvodu.

EDIT: koukám, žes tu už soudil i jiné, než jsem dopsal tento příspěvek. Reakcím se nediv, jsou pravdivé. Toto fórum slouží vzájemné pomoci a podpoře, nemůže suplovat celou školní výuku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32087
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po květen 13 2013, 20:52    Předmět: Citovat

Fredy00 napsal(a):
EKKAR napsal(a):
Hille, pořád ještě Ti nedošlo,


Měl jsem napsané velké kázání, ale kvůli pádu Woken to zkrátím - v dětství tě někdo šikanoval, rodiče či spolužáci, a tak sis zvykl se chovat takle - metodou preventivního úderu.

Má to i jeden můj učitel, co má, jako jeden z mála, mozek v hlavě, a ne v prdeli, a kdyby začal učit bez machrování, tak to bude nevíce kvalitní chlap na praktické části výuky.

Takže frajere, já tu nejsem od toho, aby ses na mě vytahoval, ale abys mi pomohl. Pokud to nedokážeš, nepiš mi.

Každej z lidí tady, kdyby za mnou přišel, s dějepisnou či literání žádostí, by se setkal s daleko větší ochotou než tu prezentuješ ty.

Takže, svoje poškožený ego si léč na těch, co ti to udělali - máš na to právo - ale ne na mě.

Uvidíš, že se ti bude líp dýchat.
Víš, ono jde o to, že svoje jak literární, tak historický elaboráty si umím napsat sám - ti kdo mě tady znají delší dobu vědí, že se musím hooodně krotit, abych nepsal příspěvky jako články do novin. Laughing Laughing Laughing A o moje dejchání neměj péči, já totiž na rozdíl od tebe měl k maturitě vědomostí dostatek - I VLASTNÍM VČASNÝM PŘIČINĚNÍM, kdy jsem se snažil vědomosti pobírat ddlouhodoběji a ne poslední měsíc před zkouškama - a když jsem viděl, že některej kantor mi nepřináší to co bych od něj očekával, tak jsem holt musel začít hledat sám - ale nesváděl jsem to na něj, protože prostě on učil tak, jak uměl a jak mu okolnosti dovolovaly.

Od tebe tady vidím furt jen okecávání co tě kdo jak blbě naučil, co nechápeš, milión deset otázek - ale skutek utek, milej zlatej, kdejakej kluk co chodí do kroužku mladejch elektroniků má lepší znalosti než ty po 4 letech studia elektrooboru!!! A to se o to zajímá jen on sám - ano, má vedení, má k dispozici literaturu - ale tu ty máš na netu taky!!! A kdybys bejval před 4 lety chtěl podržet, tak sis tady mohl říct o pomoc - teď s tímhle přístupem si tady říkáš akorát o to, co dostáváš... A že to nechápeš? Uč se od základů, ne od prostředka - začínat jsi měl s tím, cos dostal na základce. Chtít začínat od tranzistorů je jako v autoškole místo začátku na autocvičišti vyrazit bez znalostí "vyhlášky" rovnou do provozu...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: po květen 13 2013, 21:06    Předmět: Citovat

citace:
Takže frajere, já tu nejsem od toho, aby ses na mě vytahoval, ale abys mi pomohl. Pokud to nedokážeš, nepiš mi.


Made my day Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fredy00



Založen: Mar 13, 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: po květen 13 2013, 22:18    Předmět: Citovat

"EKKAR - a jeho články do novin"

Hele hochu, na mě nemachruj, na mě to neplatí Very Happy

O tomto foru sem se, jak ukazuje i datum mojí registrace, dozvěděl skutečně nedávno, určitou legrací je, že zrovna přes Kolesův článek na exotopedii. Smile

Já byl tak vynervovnaje, neštastnej a nervozni člověk, ty tři roky - zlepšilo se to až ve chvíli, kdy sem začal s kamarádama chlastat - že sem neměl energii na to, se nějak "učit navíc". Já byl rád, když do tý školy dojdu a neusnu cestou.

Navíc sem vychovanej, ikdyž to už měním, že když mě něco sere, mám mlčet a ne si stěžovat.

Ale k věci - já tu taky po Vás nechci, aby jste mou práci dělali za mě, jak říkám, kolem 50ti věcí sem si pomohl sám.

Jen prostě chci pomoct s tím, co neumím... pokud s tím má někdo problém, je to jen jeho problém. Jako chtí radu s věcma, co je jich kolem 10ti, to už není o mě, ale o tom druhém, kdo s tím má problém.

Kdybch tu řešil každou otázku, tak je to něco jiného - ale já začal už od září, koupí knih a podobně, ale prostě něco sem nezvládl.

Víš, supermani, co umí všechno, jsou jen v Amerických filmech. Laughing

"EDIT: koukám, žes tu už soudil i jiné..."

Jistě, ano, ale skutečně nevidím důvod, aby někdo, kdo požádá o radu, si musel k tomu vždy navíc vyslechnout kázání na téma, jaký je špatný, že prostě některé věci neumí. S machrováním začalo pár osob vůči mě, ne obráceně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32087
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 14 2013, 11:52    Předmět: Citovat

Ty seš ale huuuustej... Fakt, už se klepu.

Ale nejdřív by sis měl pozametat před vlastním prahem a zapřemejšlet nad tím, cos pro to získání znalostí z oboru UDĚLAL TY SÁM - teda kromě nesmyslnýho hromadnýho dotazování se na poslední chvíli, tak jak to vypadlo ze seznamu maturitních témat a případnýho napadání všech ostatních za jejich připomenutí skutečnosti tvýho zachrápání o 4 roky ...

Nebo si myslíš, že tě ne já, ale někdo další, kdo po tobě bude vyžadovat právě tyhle znalosti v praxi, bude omlouvat za to, žes byl rok permanentně sťatej jak Záviš a měls problémy se dopotácet do školy?

Prostě vem na vědomí, že pokud jsi chtěl udělat letos do konce května maturu, chlastáním "abys neměl nervy" sis vyhlídky rozhodně nezvýšil.

To není o radě s 10 věcma, to je o celým učivu středoškolský elektrotechniky a elektroniky, ze kterýho znáš tak možná 10-15% a to ještě silně sporadicky a diskutabilně - a po nás tady chceš za pár dnů učunit nalejvárnu toho převážnýho zbytku tak, abys s tím prošel "do dalšího kola" = byl vypuštěn do života s potvrzením, že tu elektriku znáš.

Jenže i po tý případný nalejvárně budeš znát kulový - protože nic z toho nechápeš a ptáš se i na naprostý samozřejmosti. Chybí ti základní chápání souvislostí proč A způsobuje B.

Takže tvoje skutečný znalosti budou i potom stačit tak akorát na výměnu žárovky v lustru a já starej neznaboh se modlím za to, aby na to tvoje okolí přišlo pokud možno ještě před tím, než něco pořádně zmrvíš a někoho pošleš do truhly - a aby tě od elektriky udrželo co nejdál to půjde.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: út květen 14 2013, 13:29    Předmět: Citovat

[quote="Adolfik"]EKKARE hoď si tu mašli hned. Fredy je jenom špička (špišiška) ledovce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7105
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út květen 14 2013, 13:49    Předmět: Citovat

Fredy00 napsal(a):
článek na exotopedii.
Já jsem před tímhle varoval... Marně...
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Fredy00



Založen: Mar 13, 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: út květen 14 2013, 13:57    Předmět: Citovat

"Ty seš ale huuuustej... Fakt, už se klepu." Klepat se nemusíš, stačí, aby ses choval normálně.

A pokud jde o "chrápání" - jednou jsem už psal, že sem si více jak 50 otázek udělal sám. Kdybych byl, jak tvrdíš "líný", tak sem chodím s každou věcí.

Vše je to o zdrojích - mám k dispozici dobrou knihu na měření, proto se na měření neptám. Kdybych měl stejně kvalitní čtivo i na elektroniku, nejsem tu vůbec.

To, že si na konci týdne "dovolím" jít s kamarády na pivo, to už nekomentuj vůbec, to neznačí, že sem nějaký alkoholik.

Ale jak říkám, s padesátkou věcí sem se popral sám, a protože nejsem flink, chci doplnit znalosti i toho zbytku.

Víte lidi, skutečně, k čemu toto tady vlastně je... člověk přijde se žádostí o radu, a reakcí je toto. Jako by byl hřích nesrat na něco, anebo mít špatné obdobi. Stejně, jako nejde seřvat člověka se chřipkou, aby se udzravil, těžko někomu vynadáte, aby se mu lépe spalo, a nebyl ochrápanej.

Ale tento problém je plošně i u učitelů - páč někteří, stejně jako ty, nemají na tom zájem, tak žáci drží hubu a krok. Pak nic neumí, a protože učitel si nemůže dovolit nechat rupnout půlku třídy, sníží laťku.
A učitelé, co jim to jedno není, na to pak dojednou, že žákům chybí znalosti z příbuzných oborů.
Je to začarovaný kruh, a lidé jako ty jsou jeho součástí.
Víš, co řekl Baťa - Neříkej, že to nejde, ale že to ještě neumíš. Já to na ferovku přiznám, a reakce je toto. To si pak skutečně člověk říká, proč se vůbec snaží dělat ty věci pořádně... kdybych se na to obrazek_cenzura, jako většina lidí co znám - jeden odemně včera žulil materiály, protože si teprve teď všiml, že ztratil sešit - tak bych evidentně dopadl líp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4511
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út květen 14 2013, 21:00    Předmět: Citovat

Tvoj problem je ze si tu prisiel neskoro, a ked ti nieco nebolo jasne mal si sa pytat ucitelov.

Snazivy blbec je horsi ako triedny nepriatel. Mam dvoch kolegov z vedomostami ako mas ty. A to je utrpenie, berieme rovnaky plat. namiesto nich by som kludne mohol mat dvoch z zakladnou skolou a zvladli by to co aj oni s maturitou.

Na druhej strane ak ta neodradime a ty sa budes dalej snazit (snazit aj nieco pochopit) možes to vsetko este dobehnut a zvladnut. Tak sa nenechaj velmi odradit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fredy00



Založen: Mar 13, 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: st květen 15 2013, 16:38    Předmět: Citovat

Tak mě tak hrozně neodrazujte Smile
Hele, já blbec nejsem, dokonce nám na základce všem měřili IQ, a mám lehký nadprůměr.

Já jen hrozně zapomínám, a dlouhou dobu sem měl potíže se spánkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Teorie Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund