Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sony Xperia, neuznaná reklamácia
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2423
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 17:07    Předmět: Citovat

jestli je to prasklina,tak kdo potom sundal tu spodní součástku? na těch pájecích ploškách je patrné ustřižení součástky a poměrně daleko od praskliny. Taky se mi zdá,že prostřední ploška vlevo chybí.

Prostřední ploška z prava je ustřižená do boku, to mi nikdo nevymluví

Prasklina tam z výroby klidně mohla být, ale nemá nic společného s chybějícími sočástkami.


Nemáte někdo po ruce vrak MT aby jste to nasimulovali?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 17:25    Předmět: Citovat

Je to prasklina a ne od pádu, spíše od nějakého tlaku na to místo. Divné je, že to není prasklé za tím kulatým otvorem a zároveň je ten druhý kulatý otvor divně upraven. Asi někomu sjel šroubovák, tak začal fotit. Aspoň něco se povedlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 19:33    Předmět: Citovat

mcmlxxx napsal(a):
když deska praská jedna její čast se zvedne , tím se vytvoří pnutí které odstřelí z desky vše co se dostane mimo rovinu.

Tak jsem si to odstřelování pnutím vyzkoušel. Vzal jsem desku z trosky mobilu, který absolvoval přejetí kamionu s návěsem (v té chvíli zůstala deska v popraskaném plastovém krytu, byly deformované rámečky stínicích krytů). Odpájel jsem funkční motorek vibračního zvonění.
Na desce byly všechny SMD součástky od nejmenších po velké čipy a oba nezničené konektory, napájecí a pro SIM. Neporušenost spojů hlavně pod čipy se pochopitelně nedala posoudit.
A) deska namáhaná pnutím při kroucení o 30° jedním směrem
B) deska namáhaná pnutím při kroucení opačným směrem
C) deska namáhaná pnutím při průhybu s vrcholem tětivy asi 20 mm proti krajům (100 mm)
D) deska namáhaná pnutím při opačném průhybu
E) deska namáhaná prudkým nárazem na hranu - asi 6x jsem s desku silně švihl o podlahu (dlažba)

A - D neodstřelila ani jedna součáska.
Až při E) odpadly dvě součástky, zničil se vyčnívající konektor napájení a po úderu přímo na růžek se zdeformoval roh desky s otvorem, aniž deska někde praskla.
Závěr: při běžném pádu mobilu na zem neupadne s jistotou žádná součástka, odpadne až při takovém úderu, při kterém by z krytu nic nezůstalo.



deska 002.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  deska 002.jpg
 Velikost:  82.66 kB
 Staženo:  57 krát


deska 003.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  deska 003.jpg
 Velikost:  103.56 kB
 Staženo:  65 krát


deska 004.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  deska 004.jpg
 Velikost:  61.81 kB
 Staženo:  50 krát


deska 005.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  deska 005.jpg
 Velikost:  89.99 kB
 Staženo:  48 krát


deska 009.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  deska 009.jpg
 Velikost:  124.85 kB
 Staženo:  57 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34078
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 19:45    Předmět: Citovat

Mam tu Sony Ericsson T68i - na kryte vidiet stopy po padoch, ale nikde nie je prasknuty. Napriek tomu bolo LCD vnutri rozbite tak kvalitne, ze nezobrazovalo vobec nic (svietilo len podsvietenie) a z plosaku urvaty cely IrDA modul (niektore vyvody sa z neho vytrhli, takze je zniceny). Po vymene LCD je mobil funkcny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 112
Bydliště: Letovice, Brno

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 20:35    Předmět: Citovat

Crifodo , pěkný Smile , opravdu bych řekl že to odlítne jako smalt. Na jakém mobilu jsi to zkoušel? není to ještě poctivé olovo v pájce a silná deska?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 20:48    Předmět: Citovat

Když jsem měla Motorolu V8, tak jsem s ní (zavřenou) několikrát (5x?) v návalu zuřivosti hodila o zeď tak, že se i odštípla omítka. Telefon to přežil bez následků. Zničila jsem ho až tím, že jsem ho "zlomila" rozevřený úderem na hranu stolu. Embarassed
Teď mám HTC Touch Pro2 a taky se zpočátku párkrát setkal v letu se zdí a 3 roky funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1xgi



Založen: Feb 15, 2009
Příspěvky: 956
Bydliště: Soběslav

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 21:41    Předmět: Citovat

Přesně na tom místě z druhý strany PCB je podle servisního manuálu mikrofon.
_________________
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7849
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 23:21    Předmět: Citovat

Hele, já nemám patent na rozum, já se prostě snažím ty telefony opravit. Dost často to nejde.

Crifodo trápil pravděpodobně Nokii 2310 (soudě podle osazeného BGA obvodu pro FM rádio).
To co předvedl, to je až extrém, ale on neřešil to, zda je telefon funkční. Řešil pouze to, zda odpadnou součástky. Potkávám spoustu telefonů, které zdaleka tak špatně nevypadají, ale přesto nefungují. Čím to??? Že by byl "špatný software"? Přeci to říkali na fóru!!!

Pochopte to, že po nás chtějí zákazníci to, aby mobil fungoval minimálně na 100%, ale raději i na víc. I když je občas až na sračky.

Věřte nebo nevěřte, opravdu za většinou problémů nacházím jediné- že tomu uživatel pomůže. Mobil je proti ostatní spotřební elektornice opravdu extrém, nic jiného netaháte sebou pořád, nehrabete na to špinavýma rukama apod. Vytahuje snad někdo televizi na ulici (v dešti, ve sněhu) ven, aby se podíval kdo s kým v Ordinaci?
Vzhledem k tomu, že to na jednom místě neopravuji sám, tak mám zpětnou vazbu i od dalších lidí. Nejsou to jen moje postřehy a poznatky.

Věřím že passion si nezpůsobil tuhle závadu sám, ale nejsem takový machr jako spousta ostatních, abych dokázal říct jak k tomu poškození došlo. Ty součástky tam chybějí, to je jediný reálný fakt.

Andreo, až tak? Co ti kdo provedl, že se snažíš z mobilu udělat kladivo? Shocked

ok1xgi- jasné, psal jsem to už odpoledne, na té pozici jsou buď kondíky nebo varistory. Jestli máš k dispozici celý SM, můžu poprosit?

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út březen 26 2013, 8:28    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Andreo, až tak? Co ti kdo provedl, že se snažíš z mobilu udělat kladivo? Shocked

Nikdo mi nic neprovedl, ten telefon mě vytočil. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: út březen 26 2013, 9:00    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Hele, já nemám patent na rozum, já se prostě snažím ty telefony opravit. ... Věřím že passion si nezpůsobil tuhle závadu sám, ale nejsem takový machr jako spousta ostatních, abych dokázal říct jak k tomu poškození došlo. Ty součástky tam chybějí, to je jediný reálný fakt.
Tazko sa bojuje proti vacsine. Najme ak nema konkretne informacie "ako to chodi" ktore mas Ty.
Ale myslim si ze DOBRE pises.
Vsetky teoreticke, vseobecne a nekonkretne uvahy a zavery su nanic. Je potrebne posudovat konkretny problem v konkretnej situacii. Kludne zavadu mohol sposobit zakaznik alebo aj nie. Na jednoznacne zavery je tu VELMI malo informacii. Ale v konecnom dosledku to ani nie je podstatne.
Lebo ziadne taketo argumenty mu nepomozu a su nepodstatne.
Podstane je, co ma alebo co moze urobit passion
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út březen 26 2013, 13:03    Předmět: Citovat

Andrea:
Nechcem ti kaziť ilúzie, ale mne HTC Touch Pro 2 odišiel presne po troch rokoch. Pekne a potichu umrel Touch screen, všetko iné fungovalo. V servise zistili, že je to HW závada, ktorá sa dala opraviť len výmenou celej časti. Síce mi ho opravili výmenou z iného rozbitého telefónu, ale už tej kvalite moc neverím. Choval som sa k nemu dosť slušne, mal aj vlastné kožené puzdro. Napriek tomu som jedného dňa zistil že mi povedal papá.
A nervy mi občas robil tiež, napríklad hláškou, že aplikácia telefón zlyhala, alebo zvonením pri vypnutom displeji, keď človek ani nevie, kto mu volá. Confused

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: út březen 26 2013, 20:23    Předmět: Citovat

Dnes som bol v predajni. Dozvedel som sa, že tam všetci chápu môj problém, dávajú mi za pravdu, že je to hrozné, že nový mobil nefunguje tak ako má, že by to podobne ako mňa naštvalo aj ich, ale že sú v mojom probléme bezmocní, všetko mám riešiť s reklamačným strediskom v Bratislave elektronickou komunikáciou. Super. Riešiť problémy iných od počítača bez osobného kontaktu. Asi sa na to vykašlem, proti vetru sa šťať nedá. Nech si telekom užije mojich 4x24 = 92€ čo im budem platiť za dva roky len za nefunčkný aparát. Plus samozrejme 15 eurový paušál. Určite sú na moje peniaze odkázaní. Mobil som si ale neprevzal, ešte si to celé nechám prejsť hlavou a skúsim napísať jeden slušný mail do centra telekomu.
Na záver - znovu opakujem, som v tom spore nevinne a v žiadnom prípade nenesiem zodpovednosť za vadu mobilného telefónu.
Budem rád, ak sa diskusia rozvinie smerom ako postupovať v podobných reklamačných problémoch, príspevky o možnostiach sa brániť v takýchto sporoch.
Ja žiaľ už o nijakých neviem. Rada o súdnom znalcovi platenom telekomom nebola úspešná, nakoľko posudok autorizovaného servisu je rovnocenný takémuto posudku. Ak sa mi tento posudok nepozdáva, môžem požiadať o ďalší nezávislý samozrejme na moje náklady. Ostávam s pozdravom a ďakujem za príspevky.

Michal22 - určite ma potešíš, keď mi napíšeš poznatky čo má byť na chýbajúcich pozíciách, teda ak sa ti taký mobil dostane pod lupu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4043
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: st březen 27 2013, 8:00    Předmět: Citovat

Andrea: Nikdo mi nic neprovedl, ten telefon mě vytočil. Confused[/quote]

Andrea musí jít vždy proti davu Very Happy Od doby kdy na svět přišel přístroj A G Bella, tak lidé vytáčejí telefon, u Andrei to je naopak Razz . Akle ted k věci. Myslím že telefon poškodili v servise. Ruku na srdce komu se nikdy nepodařilo nechtěně při opravě nebo demontáži něco poškodit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34078
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st březen 27 2013, 8:37    Předmět: Citovat

Skus poslat podklady do novin alebo do televizie, do kopie daj telekom...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4497
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st březen 27 2013, 9:45    Předmět: Citovat

Reklamaci zásadně řešíš tam kde jsi koupil. Není tvojí poviností někam jezdit nebo psát. Je na nich jak budou postupovat dál.
Myslím, že dobře vědí jak to doopravdy bylo když tě prodavačka čistě "náhodou" přemlouvala zrovna na tenhle telefon.
Upozornil bych je nato, že to budu řešit přes právníka a sdělovací prostředky, občas to zabírá. Zkusil bych i dotaz v časopisu dTest, tam by ti mohli taky poradit a nakonec i některou z televizí. Za pokus nic nedáš, tedy pokud jsi si opravdu jistý, že to není tvoje vina.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.29 sekund