Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Společné napájení předzesilovače se zesilovačem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AlesKL



Založen: Feb 04, 2012
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: po únor 06 2012, 21:20    Předmět: Citovat

Já si to pročtu, díky.Ale stejně, jak bych mohl udělat něco špatně, když jsem se držel schématu? Smile

Tam bude nějaká velká zrada.Například, když položím prst na výstup repráku a zesílím volume, tak to začne vydávat strašně hlasitej hrozně vysokej pískot.To je tak vysokej tón, že by to snad psovi urvalo hlavu.Něco jako hodně vysoká zpětná vazba.Takovýhle ruzný zvuky to vydává při různých hlasitostech spod. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12102
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po únor 06 2012, 21:49    Předmět: Citovat

AlesKL napsal(a):
Například, když položím prst na výstup repráku a zesílím volume, tak to začne vydávat strašně hlasitej hrozně vysokej pískot.To je tak vysokej tón, že by to snad psovi urvalo hlavu.Něco jako hodně vysoká zpětná vazba.Takovýhle ruzný zvuky to vydává při různých hlasitostech


pokud máš nf zesilovač s velkým zesílením, nezatíženým vstupem, špatným odstíněním vstupních obvodů, dáš "volume" naplno a dotkneš se výstupu . . .
. . . tak se nediv, že to dělá psí kusy . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlesKL



Založen: Feb 04, 2012
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: po únor 06 2012, 21:57    Předmět: Citovat

Confused Všude na vstupech i propojení mám stíněný kabliky.Jestli to prostě není tím napájením, že se to nějak mlátí, jak je předzesilovač i zesilovač napájen společně.






Tohle je asi už nad moje síly Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12102
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po únor 06 2012, 22:13    Předmět: Citovat

jakou hodnotu kondíků jsi dal do toho filtru ?
a kde ten filtr je ?
nějak ho na těch fotkách nevidím . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlesKL



Založen: Feb 04, 2012
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: po únor 06 2012, 23:06    Předmět: Citovat

Ten filtr je v tý černý izolačce na tom kabelu2x 1000uF 25V.Rezistory jsou naletovaný na tišták u zesilovače.Ale to asi nebude tím.Tohle je opravdu brum, jak když prostě držíš kladnej kabel od mikrofonního zesilovače v ruce(určtě to každý zná).Prostě síla.

Mimochodem, na těch napájecích kabelech je bužírka z 50ti ohm kabelu, tak aby to nemátlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12102
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po únor 06 2012, 23:39    Předmět: Citovat

máš tam smyčku !!!!!!!
špatně jsi četl ten odkaz co jsem ti poslal !!

podívej se na obrázek a v označeném místě odpoj a zaizoluj stínění toho kablíku !
A ještě by to chtělo nějaký stínící plech okolo toho předzesiku a spojit ho s GND
. . . potom napiš jak jsi dopadl



smyčka.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  smyčka.jpg
 Velikost:  59.79 kB
 Staženo:  42 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlesKL



Založen: Feb 04, 2012
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: út únor 07 2012, 0:10    Předmět: Citovat

Takže bez výsledku člověče.Naletoval jsem ten stíněný kabel přímo na tišták zesilovače(ostatní jsem odpojil-celý konektor) a je to naprosto stejný.
Udělal jsem tedy malej test.Od předzesilovače odpojil výstup a píchnul ho do věže na line-in.To samý, bručí i samotný předzesilovač. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12102
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út únor 07 2012, 0:24    Předmět: Citovat

máš tam všechny propojky ???


potenciometry.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  potenciometry.jpg
 Velikost:  85.49 kB
 Staženo:  46 krát


propojky.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  propojky.jpg
 Velikost:  27.34 kB
 Staženo:  41 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlesKL



Založen: Feb 04, 2012
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: út únor 07 2012, 0:30    Předmět: Citovat

Omlouvám se, to jsou fotky ještě bez té propojky, na kterou jsem zapoměl.To byl ještě větší randál Very Happy Všechny propojky už tam mám.
Zkusím propojit ty poťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12102
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út únor 07 2012, 0:32    Předmět: Citovat

pak udělej fotky s lepším světlem a z obou stran.
teď jdu spát, podívám se na to až ráno.
Ať se daří !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlesKL



Založen: Feb 04, 2012
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: út únor 07 2012, 9:12    Předmět: Citovat

Tam bude jiná zrada, uzemění čehokoli nepomáhá.Navíc, kdyby to byl klasickej brum ze špatnýho stínění, tak to poznám.Tohle je vyloženě něco špatně.
Možná součástky... Question


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19600
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út únor 07 2012, 10:20    Předmět: Citovat

A nevadí ti, že máš potenciometry na druhé straně desky a tedy jejich průběh je právě opačný?
U potenciometrů s nelineárním průběhem je pořadí vývodů důležité!
Znamená to, že úroveň signálu ti během prvních 45° dráhy vyletí na polovinu maximální a zbylých 220° má na tu druhou polovinu, od nějakých 60° vytočení už má potenciometr útlum jen 3dB proti plné úrovni.
A, aby toho nebylo dost, tak vstup OZ2 je při malých vytočeních potenciometru (nic jiného ti při opačně zapojeném poťáku nezbývá, než vytáčet málo) zatížený velkým odporem a nachytá se na něj kdejaké rušení. Když budou poťáky zapojené správně, bude odpor jejich běžců podstatně menší už v první polovině dráhy, a na odolnosti proti rušení to bude hodně znát.


Na to, aby se hlasitost zdánlivě rovnoměrně zvyšovala, musí mít potenciometr hlasitosti logaritmický průběh (a, jestli se nepletu, tak v tomto zapojení jsou logaritmické potenciometry všechny, i v korekcích), čili z logaritmického průběhu máš zcela nesmyslně exponenciální, nelogicky máš nejnižší hlasitost tam, kde ostatní mají plnou. A o tom, že už při vytočení o kousek doleva to řve naplno.

Pak je tu další věc - zjevně máš nastavené zbytečně velké zesílení u OZ1. Doporučené hodnoty odporů kolem OZ1 pro různé zdroje signálu (jako vodítko) uvádí Tipa u své stavebnice na konci návodu.

Až tohle doladíš, přepájíš potenciometry tam, kam patří (a zjistíš, zda kondenzátory použité v tom RC filtru jsou vůbec dobré), nejspíš tě nějaké bručení přestane trápit.

A nedávej pořád po každém odkazu na náhled ENTER, stačí mezera. Prohlížeč si náhledy pak srovná, jak se mu vejdou, a nezabere to dvě tři obrazovky na výšku.
Kdo to má po tobě pořád přerovnávat?


Naposledy upravil Hill dne út únor 07 2012, 10:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlesKL



Založen: Feb 04, 2012
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: út únor 07 2012, 10:40    Předmět: Citovat

Děkuju a děkuju i za přeskládání obrázků.
To je právě ta blbost, je tam psaný (POZOR!Potenciometry pájet z druhé strany, ze strany plošných spojů).Co se táče rezistorů a kondenzátorů, tak jsem dával hodnoty podle odstavce Kytara.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19600
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út únor 07 2012, 10:48    Předmět: Citovat

Jo, ale na fotkách mají potenciometry na straně součástek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlesKL



Založen: Feb 04, 2012
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: út únor 07 2012, 11:02    Předmět: Citovat

Jo to mají, prý pro to, aby to vypadalo líp Rolling Eyes

Mám otázku trochu OT.

Ještě stavim kompresor dynamiky.Nedali mi tam jeden z tranzistorů BC547B, tak jsem si pro něj jel a v tom krámě jsem dostal BC547C Rolling Eyes

Má to nějaký vliv?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund