Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ESR merač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 37, 38, 39  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4511
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so únor 04 2012, 20:36    Předmět: Citovat

Priznam sa že som tam napraskal neviem ci styroflex kondiky namiesto 1n ? , a ten 33N 275V som nezohna ltak som tam dal polyester 33N 100V ? Tlmivka vyzera byt ok odpor 0,2R 100uH.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 421
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: so únor 04 2012, 20:55    Předmět: Citovat

Ten C 33n zkus sehnat origo, také jsem ho neměl, a při oživování laboroval s jinými typy. Samozřejmě zbytečně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5173
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2012, 2:00    Předmět: Citovat

V tom případě je tlemivka OK a malé U mají na svědoní kondy! Ty 1n chce opravdu styroflex 33n taky podle seznamu.Šedá kostka, impulzák MKT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4511
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2012, 6:36    Předmět: Citovat

Tak si asi dam inzerat... Ci to niekto nema a neposle mi to....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4511
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st únor 08 2012, 10:18    Předmět: Citovat

No pozeral som na TME a MKT tam nikde nevidim.... nepozrel by sa mi niekto ktory z nich vybrat ? napriklad tento 33n

ktory z tychto my ste doporucili ? http://www.tme.eu/cz/katalog/#cleanParameters%3D1%26md5%3Dt5ec58a04e00ade5cd6c032556b3732e8%26id_category%3D100265

pozdava sa mi tento http://www.tme.eu/cz/details/mpem-33n_630/foliove-kondenzatory-tht-polyesterove/sr-passives/#

alebo http://www.tme.eu/cz/details/mc10-33n/foliove-kondenzatory-tht-polyesterove/arcotronics/r60mf23303k/#

alebo tento ...http://www.tme.eu/cz/details/mkpx2-33nr15/polypropylenove-kondenzatory-x2y2/arcotronics/#

tie 1n tam as ineobjednam ? ci ano ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5173
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: st únor 08 2012, 12:53    Předmět: Citovat

Nejlepší je červená kostka VIMA, nebo i ty šedivé -http://www.tme.eu/cz/details/mkpx2-33nr15/polypropylenove-kondenzatory-x2y2/arcotronics/# . n musí být styroflex a 1%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: st únor 08 2012, 13:20    Předmět: Citovat

Tady je topic "ukaž své LCM3"? Rolling Eyes


LCM3-1.jpg
 Komentář:
Konečný vzhled LCM3. Jen ještě vyměním ty katastrofální banánky. (2200uF / 25V SME (Nippon Chemi-con?))

Stáhnout
 Soubor:  LCM3-1.jpg
 Velikost:  32.11 kB
 Staženo:  121 krát


LCM3-2.jpg
 Komentář:
120uF / 50V (M ve čtverečku - Matsushita?)

Stáhnout
 Soubor:  LCM3-2.jpg
 Velikost:  45.76 kB
 Staženo:  100 krát


_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: st únor 08 2012, 16:07    Předmět: Citovat

Teraz je to napájané z bateky?
Moje prevedenie je ešte v.1.2 a kúpil som to zostavené od autora. Stupnica pri napájaní z baterky nie je podsvietená, pri napájaní z vonkajšieho zdroja(adaptéra) je stupnica podsvietená.

Čo sa Tvojho prevedenia týka, je šikovné, malé.
(zaslúži si to ale kvalitnejšie zdierky a banánky. Ale to je vec dostupnosti.).

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: st únor 08 2012, 17:30    Předmět: Citovat

Banánky vyměním na 100%. A zdířky k nim můžu taky přiobjednat. Výměna bude rychlovka.

Na fotkách je to při napájení z 9V baterie. Mám tam i konektor pro napájení ze zdroje. Displej je ale bez podsvětlení.
Krabička je typ KP17 a zase tak malá není - 119 x 143 x 38 mm. (38 mm je v nejvyšším bodě a složení na šikmo. Ale jde i do roviny. Má i nožičky.)

EDIT:
petr_ napsal(a):
Někdo tu sháněl schéma, tady je do eagle.
Mám tam přidaný boost měnič a nabíječku pro napájení lionkou, takže to asi ignorujte.

Schéma pro Eagle 5.4.0 je ke stažení u mě na webu.

_________________
*****


Naposledy upravil Jirka dne so únor 11 2012, 9:03, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4511
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt únor 09 2012, 10:03    Předmět: Citovat

TAk prikladam foto osvetleneho displeja tych 1,5mA navyse ma nezachrani...


podsvietenie.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  podsvietenie.JPG
 Velikost:  32.81 kB
 Staženo:  61 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá únor 10 2012, 21:31    Předmět: Citovat

1,5 mA na podsvícení? To je nějak málo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4511
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so únor 11 2012, 12:33    Předmět: Citovat

Proste netreba aby to osvetlovalo pol miestnosti malokedy sa to vyuzije proste to je decentne podsvietene.... aby v tem bolo vidno..i ked neviem naco Very Happy (dispelej s modrym a bielym podsvietenim zeru malo.... plny jas pri caa 40mA)

Tak ze riesim problem stymi 1n, nieco som nasiel dal som to pomerat na velkom digi meraku od tesli MB959 alebo tak nejak..otazkou je ako dobre to mera po par opravach... jeden mam 1,0n a druhy seriovo zlozeny z 2n vadito ? potom ma este dva kusy 952p. Ako ste to a cim merali ?

Ak osadim tie 952p a mera mkondik 33N ukazuje 31n, omerany na digitale 29,7n, UT70A ukazuje priblizne to iste. Ak to osadim 1n + 2*2n, tak to ukazuje troska lepsie viac s ablizi hodnotam UT70A aj toho digitalu tesla. Otazkou je ci nebude vadit ta kombinacie seriova 2n...
Asi bduem musiet vymenit tu tlmivku.... nejako to nedosahuje teraz mam 70mV.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5031
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 11 2012, 13:15    Předmět: Citovat

Když vidím snahu stavitelů LCM3 sehnat přesně tu správnou tlumivku a přesně ten správný kondenzátor, nedá mi to.
Nechci se nikoho dotknout. Je to dobrý, jednoduchý, laciný, pohotový, elegantní atd. měřák. Ale zdá se mi, že se tu opět přeceňuje výpočetní schopnost mikroprocesoru a programování nad obvodovým řešením měřicího přístroje.

Použitá metoda, aniž bych ji z maďarštiny pochopil, vlivem omezené rychlosti, přesnosti A/D či D/A převodníků, parazitních vlastností součástek atd. nemůže dosahovat přesnosti na 4 desetinná místa. Myslím, že je o dvě místa horší.

U měřiče ESR je to úplně jedno a je to naprosto vyhovující.
Pokud začneš měřit C nebo L, tak dostáváš různé výsledky s různými měřiči na stejné součástce. Pak si dokonce kladeš otázku, jestli platí vztah pro kapacitu při sériovém spojení kondenzátorů.

Tak si vyzkoušej linearitu a přesnost svého Cmetru jednoduchým pokusem s několika různými hodnotami a pak je zapoj paralelně a sériově. Tady fyzika platí a dva 10,00nF v sérii musí dát 5,00nF. Paralelně podobně. Nejde o absolutní přesnost údaje, ale o linearitu měřáku a metody.

Pokud bude ukazovat správně jak na rozsahu třeba do 10n stejně jako do 10uF , tak jsem se mýlil a klidně to přiznám.

Zatím si myslím, že měřák se dá naladit aby ukazoval relativně přesně v okolí nějaké konkrétní hodnoty kapacity, ale pro 3x větší či menší hodnotu už bude dost nepřesný. Na jiném rozsahu to může být podobné.

O měření indukčnosti už vůbec nepíšu, protože tam je to ještě mnohem složitější i u poctivých fabrických měřáků.

Ale je to pěkný přístrojek a klidně bych si ho postavil. Kdybych neměl už 3 měřiče ESR. A nepoužíval ten nejjednodušší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5173
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: so únor 11 2012, 13:31    Předmět: Citovat

jeden mam 1,0n a druhy seriovo zlozeny z 2n vadito ? potom ma este dva kusy 952p. Ako ste to a cim merali ?
Sériovou kombinaci C jsem nezkoušel. Podle mě bude lepší ten 952//47 a máš to!
Laughing I když teoreticky by to taky mělo jít. Otázka přesnosti měření je o tom, že když jsem zkoušel měřit na BM 539 a BM 591 jeden kond, tak se hodnota taky liší. Ale přesnost je v porovnání s LCM někde úplně jinde! Já ho stavěl hlavně kůli měření elytů a ESR. Na to je vynikající. Pokud chci měřit přesně klasický C nebo L, šáhnu po BM 539 a mám to přesné. Víc neřeším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4511
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2012, 7:07    Předmět: Citovat

tak som to zaskatulkoval.. len som pokazil foliu...sa mi to nechce prerabat sna niekdy inokedy...


lc.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  lc.jpg
 Velikost:  163.06 kB
 Staženo:  58 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 37, 38, 39  Další
Strana 27 z 39

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund