Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabíječka z PC zdroje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 32, 33, 34  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
krovak88



Založen: Jun 10, 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá červen 10 2011, 11:12    Předmět: Citovat

Ahojte, potrebujem rady.... Spravil som si plosak na riadenie PC zdroja na nabijacku od pana Dolezala. Mam doma uz 4 zdroje, nemozem ich prinutit spolupracovat...
Stary AT zdroj: problem je, ze mi nejde spustit bez zataze, tak je asi nepouzitelny...
ATX 300W... Je tam KA7500B.
Akonahle vyletujem cievku z 5V vetvy, uz sa mi nespusti. Preskrabal som cesticky okolo pinu c 3, na ktory som naletoval vystup z toho plosaka... svieti len zelena ledka, zdroj nenabehne...
Prosim vas, ake upravy oklo pinu 1 treba spravit? som to len preskrabal, tiez nic, treba tam dorobit ten napatovy delic? prosim o potrobnejsi popis ako na to od zaciatku....
cital som forum, ale mam v tom gulas uz....
diky moc z rady Wink

Pokrok:
Pripojil som pin c. 4. n kostru, zdroj konecne nabehol, prasknul mi kondik, tak som ho vymenil a mam konecne 27V.
Mam k tomu pripojeny aj ten plosak - k pinu c 3. ale nechce mi to este regulovat samo.... skusim sa pohrat s tym pinom c 1. desi to skusim pripojit nako
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá červen 10 2011, 11:47    Předmět: Citovat

Jak ti může svítit zelená LED, když zdroj neběží?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krovak88



Založen: Jun 10, 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá červen 10 2011, 11:49    Předmět: Citovat

to svietila ta, co je pripojena na pin c 3, ta nizkoprikonova
teraz ale nesvieti ziadna uz.... snad som cosi neodkuril na tom plosaku, ked tam islo 27V Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá červen 10 2011, 12:01    Předmět: Citovat

Takže zdroj naběhl, né že ne, kde by se tam jinak vzalo 27V, když by neběžel. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krovak88



Založen: Jun 10, 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá červen 10 2011, 12:07    Předmět: Citovat

okolo pinu c3 preskrabane a nan pripojene riadenie.
Ked mam pin c 1 pripojeny ako ma byt, tak svieti pekne zelena a mam na vystupe 12,7V, ale trimrom sa neda vobec regulovat.
na pine c 2 mam 2,5V, ked chcem zmerat na pine c 1, tak po prilozeni hrotu zacne cosi vrcat a a je tam 0,45V... asi to cosi rozkmita....
Diky za pomoc Smile

Inac toto je šematko mojho zdroja:
http://electro-tech.narod.ru/schematics/power/comp/codegen_cg-07a.gif
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá červen 10 2011, 12:32    Předmět: Citovat

Tak to asi bude chtít odpojit i tu 3V3 větev.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krovak88



Založen: Jun 10, 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá červen 10 2011, 13:02    Předmět: Citovat

Andrea, tu su moje upravy podla tej schemy:
-Odpojil som 3,3V vyletovanim vyvodu z toroidu
-vyhodil som R76 - kontrola 3,3V
-Vyhodil som R33 - kontrola 5V
-JP19 je vonku - akoze tlmivka L1
-pin 4 preruseny a pripojeny na GND
-pin 3 preruseny a pripojeny na plosak (je to dobre?)

Ked to zapnem, na 12V vetve mam 27V, na R34 ide 27V a na pine 1 je 1,5V, na pine 2 je 2,5V, na plosaku nic nesvieti, napatie sa neda regulovat na 14,4...
kua, co mam zle Sad
diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá červen 10 2011, 13:09    Předmět: Citovat

Jestli máš na 12V větvi 27V, tak ti asi nefunguje ta přídavná destička. A 1,5V na pinu 1 při 27V na R34 není v pořádku, tam bude taky nějaká bota.

Edit: Ten R34 je ve schématu blbě, má mít přes 30k a pak je ta hodnota 1,5V v pořádku a nefunguje ta destička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krovak88



Založen: Jun 10, 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá červen 10 2011, 13:21    Předmět: Citovat

Uz to cosi robi Smile
Pin 1 som dal priamo na 12V vetvu a uz mam na nej 14,4V - da sa regulovat od 13,8 do 14,8V, takze parada Smile A svieti zelena LEDka.
Takze by to malo byt OK, vsak? Smile

Ece jeden dotaz... Nezohnal som odpor 0,082 ohmu ale som tam dal 0,1R 5W.. to znamena ze by malo ist prudove obmedzenie do nakych 7A? nemam poruke ziadny akumulator, aby som odskusal prud a celu funkcnost...
Keby chcem tahat plnych 10A zo zdroja, musim zmenit ten odpor za este mensi?

Andrea, diky za tvoj cas Smile


Edit1: Ten R34 som vyletoval a ma 39K... mozem to mat teda priamo 12V na pin 1 ci treba cez nejaky odpor...

Edit2: Na 5V vetve sa mi odniekal berie -4,5V... nad cosi nestreli kondik nejaky... musim to mrknut
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá červen 10 2011, 13:38    Předmět: Citovat

Ten R34 by neměl mít na funkci vliv, mělo by to chodit i s ním, nechápu proč to s ním nefunguje, naopak s pinem 1 na +12V by to fungovat nemělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krovak88



Založen: Jun 10, 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá červen 10 2011, 14:06    Předmět: Citovat

takto to veru asi fungovat nema, bo uz mi tam cosi nahlas ťukaaa... Sad
ale ked odpojim pin 1 ten 12V vetvy, tak sa prepne na 27V a uz to netuka, ale neznizi to napatie... Sad

Inac nic som nerobil s pinmi 15 16 14 ani ostatne...
no neviem... zoberiem si to na nocnu a budem sa hrat....

Uz ked ho dam priamo na 12V vetvu, tak to bzuci a nemoze sa rozbehnut, mam tam len nakych 7-8V.... ked to odpojim a ide cez R34 tak bezi naplno na 27V a zacne mi dymit R57


no dosli mi uz napady Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krovak88



Založen: Jun 10, 2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st červen 22 2011, 4:33    Předmět: Citovat

Ahojte, nakoniec som rozbehol AT zdroj, po vseliakych utrapach som mu nastavil cez odpor na pin 1 napatie 15,5V. Napatova regulacia mi uz funguje pekne od 13,8 do 15V. Mal som baran opacne LED udrzovaci rezim a nizke napatie.... Islo mi uz vsetko ako malo, teraz sa tomu zas cosi prihodilo Sad
Po zapnuti mi svieti udrzovaci reyim, nizke napatie a slabo vystup pripojeny... Napatie reguluje, ale pripojim zataz 2A na vystup, klesne mi napatie celeho zdroja na nakych 10V a svietia obe nizkoprikonove ledky... ked pripojim zataz pred R1, tak zdroj drzi jak ma.... vymenil som aj operaky, tranzistor.... a nic... neviete co skusit? diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2011, 22:33    Předmět: Citovat

Prosím vás mam takový problém

Kdyz u mého ATX zdroje přeruším zpětnou vazbu k 5V tak mi to ten zdroj vypne. Takže když tam připojím měřák a strčím do zásuvky tak vidím že tam napětí nějáké problikne ale hned to vypne ochrana.

Jak se dá toho zbavit.. Mam tam IO 2003. Schéma jsem našel k podobnému zdroji, je shodný z 99% a v tom, co se nepatrně lišilo (myslím v té 5V větvi) jsem upravil, Respektive jen odpor R61 měl jinou pozici..

Přidávám to schema, doufám, že mě někdo poradíte. Když přeruším zpětnou vazbu, tak tam musí jít těch 25-30V ne??

Ještě přidávám schéma 5v větve to sem nakreslil dle toho tištáku hodnoty jsou uvedené na 99%

Jinak jsem se to snažil přerušit L7, pak odpojení té 5V větve na té společné cívce, pak jsem zkoušel vyletovat i ty dva koncíky a odpor (2200uf/10v a 100R) ale prostě vždycky kdy jsem udělal nějáký experiment to vyplo. Pak jsem to koušel vypájením odporu, který sem vyznačil v jednom z obrázků..

Přidávám i nějáké obrázky, ale kvalita nic moc..

Snad musí být fígl, jak tu ochranu zrušit ne??



Kopie - jnc_y-b200-atx.gif
 Komentář:
Takže to schéma

Stáhnout
 Soubor:  Kopie - jnc_y-b200-atx.gif
 Velikost:  105.62 kB
 Staženo:  501 krát


Obraz001.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz001.JPG
 Velikost:  192.16 kB
 Staženo:  172 krát


Obraz002.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz002.jpg
 Velikost:  254.58 kB
 Staženo:  121 krát


Obraz003.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz003.jpg
 Velikost:  209.14 kB
 Staženo:  87 krát


Obraz004.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz004.JPG
 Velikost:  175.54 kB
 Staženo:  77 krát



Naposledy upravil CZJKP1 dne st červenec 20 2011, 23:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2011, 23:04    Předmět: Citovat




Obraz005.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz005.JPG
 Velikost:  214.03 kB
 Staženo:  81 krát


ZDROJ - OBKRESLENO.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ZDROJ - OBKRESLENO.JPG
 Velikost:  65.98 kB
 Staženo:  150 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: čt červenec 21 2011, 9:14    Předmět: Citovat

Ahoj
Z tohodle typu zdroje moc velkou radost neměj a zkus se poohlédnout po zdroji s obvodem 494. Ten tvůj je oříšek,ale jeden borec to vyřešil.Snad si svoji práci pozná a neurazí se,když to sem dám.Sám sem to nezkoušel.Dej vědět zda se ti to povedlo podle přiloženého schematka.Hodně štěstí.



ATX s IO 2003 úprava.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ATX s IO 2003 úprava.PNG
 Velikost:  157.71 kB
 Staženo:  615 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 32, 33, 34  Další
Strana 21 z 34

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund