Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV LG 50LF580V výměna MB
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: st únor 02 2022, 1:38    Předmět: Citovat

nicky napsal(a):

Co mě štve je, že i když odhalím že opravdu je vadný jen MCU, u kterého bych čekal jen, že vyměním kus za nový Kus na Infra stanici, tak to mám smůlu, protože i ten musí být spárován s ostatním HW. Jakoby už samotná výměna Bga nebyla už takto dostal hnusná práce Sad


ak je vadny CPU potom po vymene musis hladat autorizovaneho servisneho technika, ti vedia aj toto. u phillipsu sa na to pouziva special hw com-pair .. u lg netusim , ale urcite nieco na to je, pretoze aj v servisnom menu su polozky na export/import files z usb, ale ani srnka netusi co kde treba zmenit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: st únor 02 2022, 7:38    Předmět: Citovat

Děkuji za vysvětlení Smile V tom případě, jestli jsem vše dobře pochopil, tak i při výměně samotného MCU (pokud výměna proběhla zdárně), se musí TV rozsvítit normálně, jen bude omezená jak jste psal. V této chvíli je třeba sehnat autorizovaného servisního technika, který spárování vyřeší.

Já totiž myslel, že pokud vyměním i zdárně MCU, tak TV zůstane viset ve st.by apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15559
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st únor 02 2022, 9:11    Předmět: Citovat

nicky napsal(a):
Já totiž myslel, že pokud vyměním i zdárně MCU, tak TV zůstane viset ve st.by apod.
Hlavně zůstane viset na zdi. Kdybys tam sehnal desku, co tam patří, tak už by ses koukal na pohádky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: st únor 02 2022, 9:13    Předmět: Citovat

To fogovic : jen došlo k nepochopení, co jsem vlastně udělal ,že to teď jede.

ve zkratce

- koupil jsem tuto nefunkční TV s tím že visí na logu LG. Změřil jsem zvlnění napájecích napětí a zda je napájení všude kde má . Na této originální desce (dále již jen deska 1) jsem zkusil najít na internetu k tomuto modelu a přehrát obsah eeprom. Stále bez úspěchu.

- Usoudil jsem že je zřejmě buď vadný MCU anebo FW , obojí pro mě nedosažitelné. Cena MCU z Číny s poplatky vyšší než jiná celá deska a s FW já si neporadím.

-Koupil jsem tedy jiný mainboard (dále jen deska 2). Před zapojením LVDS jsem zkontroloval Vcc pro panel. Po vložení do TV obraz převrácený a deformovaný. Z desky 1 jsem do této desky (desky 2 ) přepájel EEPROM. Obraz již super, Hdmi jelo, Jen TV neladila programy.

- Nabídnula se mi aktualizace FW, tak jsem to udělal. Ladění stále nešlo. Zkusil jsem z desky 1 přepájet tuner do této desky (deska 2) . Také bez úspěchu. (TV jela ,ale neladila)


- Včera jsem do desky 2 vrátil tuner, se kterým jsem ji koupil a vrátil sem tu původní EEPROM, která mí přišla s tou deskou (čekal jsem znovu převrácený obraz) .Po zapnutí byl pro mě šok, protože obraz byl v pořádku, i ladění funguje, HDMI funguje.


to P32 : ono se to lehko řekne ale sehnat desku z naprosto stejné TV to není úplně záležitost na chvíli.. A z ebay nebudu nic kupovat. Za prvé nevím co dojde a když si pošta usmyslí ,že proběhne celní řízení ,tak mám na 3 měsíce čekací dobu a jestli s deskou párkrát hodí někde ,tak už nemám ani funkční desku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: st únor 02 2022, 11:56    Předmět: Citovat

prepac nie som na dochodku takze nemam cas na podrobne analyzy a vysvetlovanie, musim makat...

kazdopadne tvoj problem sa dal vyriesit uplne jednoducho bez kupy inej dosky.. stacilo sa napojit programatorom na ISP eMMC, precitat ju, zanalyzovat, zalohovat "keys" particie, najst na nete dump z tych modelov co som pisal predtym, zamenit prislusne particie, nahrat a telka by sla.
obycajne RT809H alebo lite verzia 809F to dokaze a stoji len o 30 euro viac ako nova doska co si kupil.. a vyuzitie ovela vacsie ako ten mainboard co ti ostal ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: st únor 02 2022, 11:59    Předmět: Citovat

to ano to by stačilo to je pravda ,ale sehnat někoho kdo b to udělal nebylo reálné.

dopisoval jsem si se 6ti lidmi ,a prosil aby si desku vzali a ,zjistili proč stoji na logu a případně vyměnili pamet anebo přehráli FW.

Nikoho jsem nesehnal. Proto jsem musel jít touto cestou.

Abych věděl v budoucnu, vy se stále tím zabýváte?

i programátor rt809F to zvládne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15559
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st únor 02 2022, 12:48    Předmět: Citovat

nicky napsal(a):
to P32 : ono se to lehko řekne ale sehnat desku z naprosto stejné TV to není úplně záležitost na chvíli.
Tak to se omlouvám, ale přehlédl jsem to, když jsi ji tady sháněl. Kdybys měl nastaveno místo výskytu, tak by se určitě někdo ozval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund