Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kam s vodou z bazénu ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2021, 11:04    Předmět: Citovat

Sem loni dával pokusně asi 8 ks brambor, z toho vyrostla půlka (ale zbytek tam někde asi zůstal zašitej a letos v už tykvovým záhonu pak začly uprostřed záhonu vylízat brambory, no je toto možné Shocked ), teď 8 řádků a ten bordel sem v životě neviděl. Vyrostlo to asi metr do vejšky a eště metr do šířky mimo řádky, rozlízá se to jak rakovina. Ostatně kdejakej pichlavej šmejd tady dělá totéž, asi to bude místem Laughing Tak su zvědavé co tam z toho vykopem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17920
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2021, 16:09    Předmět: Citovat

Já měl letos nějaký divný vokurky nakládačky. Tedy na pytlíku se semínkama bylo napsaný že to jsou nakládačky. Byly stejnej průměr jako klasika ale asi tak 2 x delší. Navíc nepíchaly po celý vokurce ale jen na takovejch nepravidelnejch bradavicích. Měl jsem jich 8 sazenic, půl metru za nima byl břečťan. Poprvé v životě jsem trhal vokurky ze štaflí, vyrostly do výšky skoro 3 metry. Z těch 8 sazenic mám 35 sklenic 0,7l a 6 sklenic 1,5l. Příští rok nemusím vokurky sázet vůbec.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2021, 16:20    Předmět: Citovat

To dycky zapomenu posbírat, takže z nakladaček sou neustále salátovky Laughing A jo, vypadá, že šplhání po plotu se jim líbí, jenom se musí pohlídat aby to neprorůstalo na špatnou stranu plotu, a taky aby vokurky nebyly ve vokách, jinak zarostou do pletiva Hockey

Hm ale z rajčat zase bude pěkný hovno. Stihl sem to postříkat jenom dvakrát, ne už potřetí, protože sem tu nebyl a pak furt chcalo, takže jaksi postřik by neměl smysl. Takže se to sice oddálilo, ale tím, že to je teď furt ve vodě a hlavně zase jako loni je z toho obrazek_cenzuraý naprosto neprostupný křoví (hlavně že sem hučel do kolegy pitomce co toho natahal desítky sazenic i dyž sem řikal, že BUDE DOST, měsíc a půl, že to musime vyvázat a zcivilizovat!) už to má zas plíseň/hnilobu. Stihne se sklidit eště míň než loni, tipuju dvě kila, a pude to do do dvou týdnů naprosto komplet do prdele. To bude asi to pětisetletý sucho, že druhej rok po sobě to shnije, ne?

Příští rok nezájem, maximálně 20 sazenic, zbytek co kdo natahá navíc, tak okamžitě nahážu na hnůj, a budu si to muset zasázet a vyvázat hned od mala osobně. Každej si myslí že donese támdle kelímek a bude vodnášet asi plný koše bez práce nebo nevim Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18691
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2021, 17:29    Předmět: Citovat

V noci na dnes pršelo a chystá se to nyní zas . Těch pět let přes rok zpět bylo opravdu suchých , zde .


IMG_0119.JPG
 Komentář:
 Velikost:  47.65 kB
 Zobrazeno:  38 krát

IMG_0119.JPG



IMG_0120.JPG
 Komentář:
 Velikost:  81.38 kB
 Zobrazeno:  47 krát

IMG_0120.JPG



IMG_0121.JPG
 Komentář:
 Velikost:  79.31 kB
 Zobrazeno:  49 krát

IMG_0121.JPG



IMG_0122.JPG
 Komentář:
 Velikost:  88.2 kB
 Zobrazeno:  54 krát

IMG_0122.JPG



IMG_0123.JPG
 Komentář:
 Velikost:  65.79 kB
 Zobrazeno:  54 krát

IMG_0123.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8837
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2021, 17:42    Předmět: Citovat

Sázím zásadně hybridní rajčata - nejlépe odrůdu "Tornádo F1". K nim při vysazení na záhon (příp. do kbelíku, když je pěstuju pod okapem - letos ne), tak hned zapíchnu spirálu. Tím pádem neustále vyštipuju, aby rostl jen jeden stonek. Když dosáhnou vrcholu spirál, tak už jim povětšinou zaštípnu i vršek - to už mají povětšinou tak 6÷7 "hroznů". Víc ani nenechávám - nestihly by do prvních mrazíků (přijdou obyčejně už v září) ani dozrát. A když mají přijít mrazíky náhodou dříve (rajče je na ně hodně háklivé), tak je otrhám ještě zelené. Potom je naukládám do 4L sklenic, když jim tam předem položím na dno 1 jabko (skutečné jablko, nikoliv rajské).
Během 14 dnů je pak už většina z těch rajčat červených - schopných konzumace.

Spirály jsem si před páru lety upravil dle "receptu Ládi Hrušky" v nějakém TV receptáři (stejně to nebylo z jeho hlavy - jen to pak v TV "prodával").
Úprava spočívá s přivaření 2. nohy (v dolní části spirály, co jde do země). Láďa tam vyzdvihoval výhodu lehkého zatlačení do země - že na to šlápne jako na rýč a jde to lehce zatlačit.
Hlavní výhodou té úpravy je ale to, že se zabrání otáčení té spirály, když na ni sezhora tlačí několik těžkých hroznů dozrávajících rajčat. Pokud jsem úpravu neměl, byl jsem nucen aspoň ve spodní části (i ve dvou, či třech místech) stonek rostliny uvazovat stejně. Pokud bych to neudělal, vahou plodů se spirála otáčí a stonek se ve spodní části vyboulí (jako §), že hrozí až jeho zlomení Surprised Sad

Vzhledem k tomu, že se bude chalupa prodávat (a přijdu tím pádem i o zahradu; ...), tak mně bude těchto 10ks spirál nadbývat (dalších 10ks mám na zahrádce za činžákem - ty si nechám).
Pokud by měl o ně někdo zájem, tak jsou k dispozici (pokud si je nevezme jedna paní, co má u nás za činžákem zahrádku pronajatu, která projevila zájem) Wink



P1400913a.jpg
 Komentář:
Upravené spirály - přivařena "2. noha" (10ks)
 Velikost:  292.26 kB
 Zobrazeno:  43 krát

P1400913a.jpg



P1400912a.jpg
 Komentář:
Upravené spirály - přivařena "2. noha" - detail
 Velikost:  273.14 kB
 Zobrazeno:  43 krát

P1400912a.jpg



P1400911a.jpg
 Komentář:
Upravené spirály - přivařena "2. noha" - velký detail
 Velikost:  274.65 kB
 Zobrazeno:  61 krát

P1400911a.jpg



_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8837
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2021, 20:20    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Tak to "pole u paneláku" jsou zahrádky (42,5m²) za činžákem - a mmchdm cihlovým (z pálených voštinových bloků), nikoliv panelovým. Z beton. panelů jsou teď pouze ty lodžie Rolling Eyes

Pohledy z balkonu do těch zahrádek.

Přikládám rovněž foto těch hybridních rajčat na spirálách Wink



P1400914a.jpg
 Komentář:
Pohled (směr JZ) z balkonu na zahrádky (v pozadí, za plech. plotem, je fotbal. stadion).
Ty první 2 jsou moje - na první jsou brambory "Gala"; na druhé pak ty "Red anna"
 Velikost:  269.11 kB
 Zobrazeno:  47 krát

P1400914a.jpg



P1400916a.jpg
 Komentář:
Další pohled (směr ZSZ).
V pozadí je treningové hřiště s "umělkou" a umělým osvětlením
 Velikost:  282.09 kB
 Zobrazeno:  43 krát

P1400916a.jpg



P1400936a.jpg
 Komentář:
Hybridní rajčata "Tornádo F1"
 Velikost:  281.87 kB
 Zobrazeno:  37 krát

P1400936a.jpg



P1400938a.jpg
 Komentář:
Detail na "vychytávku" spirál k rajčatům
 Velikost:  284.06 kB
 Zobrazeno:  56 krát

P1400938a.jpg



P1400939a.jpg
 Komentář:
A jedna rarita.
Úplně černá rajčata, mající původ v Jižní Americe. Rajčata všeobecně mají velmi dobré zdravotní účinky (mj. i protorakovinné) a tyto černé obzvlášť.
Ty "přehuštěné" vedle jsou "Cherry"
 Velikost:  292.65 kB
 Zobrazeno:  45 krát

P1400939a.jpg



_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: út srpen 24 2021, 13:04    Předmět: Citovat

Behemot napsal(a):
nějak sem přes ty závěje bílé sračky ten ne-sníh přehlídl čoveče

kokun napsal(a):
U nás (na VJV) za červen a červenec napršelo sotva několik mm Surprised Sad


Tak se přestěhuj, nebo mi sem nastěhuj nějakou cisternu, nemám problém ti to sbírat ze střechy a můžeš si každej měsíc dojet pro pár kubíků dešťofky.


Vypouštíme dalších několik kubíků z nádrže do kanálu, už asi tak popadesátý tendle rok, vo 200 km jinde. Furt budeš jenom brečet, nebo si konečně dojedeš s cisternou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4044

PříspěvekZaslal: út srpen 24 2021, 13:57    Předmět: Citovat

Těch 5 m³ vcucne trávník.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7961
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út srpen 24 2021, 18:23    Předmět: Citovat

Mě se letos rajčata taky nějak nepovedly.


img_a376104_w4180_t1587543545.jpg
 Komentář:
 Velikost:  102.39 kB
 Zobrazeno:  45 krát

img_a376104_w4180_t1587543545.jpg



_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8837
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út srpen 24 2021, 19:25    Předmět: Citovat

Behemot napsal(a):
Vypouštíme dalších několik kubíků z nádrže do kanálu, už asi tak popadesátý tendle rok, vo 200 km jinde. Furt budeš jenom brečet, nebo si konečně dojedeš s cisternou?

Ne nebudu - teď už je vody dost i u nás. "Brečel" jsem jen když 2 měsíce doslova nepršelo (těch směšných cca 5mm ani nepočítám) - a jen hice.
První déšť (po těch dvou měsících) pak přišel posledního července - od té doby už pršívá docela obstojně. Jen na ty brambory přišel ten déšť už pozdě. Ale nestěžuju si - nakonec jsem vykopal (už před víc než dvěma týdny) dokonce o něco větší, než vloni (a to byl loňský rok u nás hodně propršený). Jenže ta plíseň přišla vloni taky hodně brzy, takže nestačily narůst. Asi bude ta odrůda "Gala" k té plísni hodně náchylná - když letos mám ty "Red anna" na vedlejším záhoně ještě teď - těch se plíseň nechytla, a to přeprchává (od začátku srpna) pořád. Příští rok změním odrůdu - "Gala" už nechci Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: út srpen 24 2021, 19:31    Předmět: Citovat

tak budem dál krmit čističku, místní srandařeka si aspoň vylepší průtok i mezi dešťama
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18691
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st srpen 25 2021, 9:04    Předmět: Citovat

Tím tu čističku z k ur víš . Nepotřebujou čistou vodu !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17920
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st srpen 25 2021, 23:37    Předmět: Citovat

Dostal jsem tip, jak zachránit rajčata, pokud se dostaví plíseň. Jak se objeví první příznak plístě, vytahat ještě zdravý komplet ze země a pověsit za kořen ve sklepě ke stropu. Rajčata prý ze stonků "dojdou" a dozrajou. Tu metodu dozrání zelenejch s jabkem ve sklenici znám, menší rajčata mě při ní skoro vždy uschnou, zcvrkmou se a mají zkrabatělý povrch.
Zkoušel jste to někdo? Vidím to na docela bordel ve sklepě.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: čt srpen 26 2021, 6:29    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Tím tu čističku z k ur víš . Nepotřebujou čistou vodu !

No určitě tady hlavním kanálem ze třetiny města jim tam doteče čistá voda dyž tam pustím pár kubíků tvl Laughing

Celeron: to můžeš ty eště zdánlivě nenapadený zrovna votrhat a nechat dozrát normálně. Počítej že i tak většina z nich shnije, spory sou tam dávno přetím, než se to projeví opticky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18691
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt srpen 26 2021, 6:38    Předmět: Citovat

Je sklep a sklep . V suchém světlejším možná , ve vlhkém nedojdou . Spíš jestli máš nějakou technickou cimru , kde netopíš . A uzavřenou papírovou krabici . Dortovky jsou osvědčené . V těch podmínkách většinou dojdou .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund