Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nákupy z eBay
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 26 2018, 19:18    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
...Asistovaný nákup je pro toho, kdo neumí perfektně anglicky a není tedy schopen řešit případnou reklamaci asi jediné řešení....


Na nákup i případné reklamace na eBay stačí opravdu základy angličtiny a případně strejdo překladač.

Edit: k tomu vybílenému účtu: Komu není rady, tomu není pomoci. Stačí dodržovat úplně základní pravidlo, které "zvládají" dnes snad všechny banky: Zvednout si limit platby přes internet z nuly na požadovanou částku před platbou. A po platbě jí opět dát na nulu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6639
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 26 2018, 19:30    Předmět: Citovat

To CZJKP1: Prostě mu odepiš, že sis zakoupil a zaplatil 100% funkční zboží a že zboží přišlo poškozené a že žádáš řešení a odmítáš cokoli opravovat nebo jinak řešit, že jsi zákazník a vyžaduješ dodání funkčního kusu a poskytování této služby je na prodejci, že na opravy nemáš schopnosti ani vybavení ani čas. Jednou na mě jeden prodejce zkoušel, když u zavíracího nože špatně fungovala pojistka, že mám nůž rozebrat a pojistku přibrousit. Tak jsem mu napsal, že jsem zákazník, který si nůž zakoupil, aby ho mohl používat, že nemám vybavení ani schopnosti na jakékoli úpravy, že je prodejce zodpovědný za stav zboží, že je to problém a nedostatek jejich výstupní kontroly a že žádnou úpravu dělat nebudu a žádám vrácení peněz, protože nůž s nefunkční pojistkou je nepoužitelný a nebezpečný. Vrátili mi peníze, nůž jsem pak rozebral a pojistku zabrousil Smile Ale většina nákupů je OK, to aby si ctěný čtenář nemyslel, že reklamuju všechno, to určitě ne, když je vše OK, tak poděkuji a dám 100%ní hodnocení.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3384
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 19:13    Předmět: Citovat

Zkušenost posledních dní. Zakoupena grafika ve Francii. Zaplaceno paypal a odesláno - dotud standard. Celkem pokročilá doba, tak sem se sháněl, kde se karta toulá. Prodejce mi odepsal, že se mu karta vrátila. Přiložil i výpis pojebaných DPD, že se mě snažili doma 2x chytit, pak nechali kartu ležet týden u nich a poslali zpět frantíkům.
Zjištění naučné - i když na ebay je v mých detailech tel číslo uvedeno, není sdíleno s prodejcem - první chyba.
Dementi z DPD dojeli k baráku (ověřeno s DPD dle GPS, jiné info neměli) a nikoho nechytili, telefon nenašel a na výzvu ve formě papíru do schránky se totálně vy.. druhá chyba
Ebay odmítlo cokoliv řešit, že prodejce sdílel tracking korektně. Peníze v řiti, prodejce vlažně odpovídal a ebay nic řešit nechtělo.
Po domluvě a uhrazení dalšího poštovného (tentokrát sme jeli s prodejcem férově napůl) se mi karta do rukou dostala.
ponaučení: na Ebayi jsem si do doručení jako druhý řádek adresy napsal phone:420... tohle snad bude s prodejci sdíleno automaticky

Třeba to pomůže některým z vás se vyvarovat podobným patáliím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34053
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 19:42    Předmět: Citovat

Mne sa viackrat stalo pri veciach z UK, ze do systemu GLS (ci kto to u nas dorucuje) sa nedostalo telefonne cislo a zmizla diakritika. Ked ma takato vec prist, tak sledujem podla cisla zasielky jej pohyb na webe a pripadne zavolam na helpdesk, nech adresu opravia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2018, 10:04    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
... tohle snad bude s prodejci sdíleno automaticky...


Mám na eBay telefonní číslo vyplněno ve "Primary shipping address" v kolonce "Phone" a na balíčku je vždy vytištěné. Takže ho prodejce má určitě k dispozici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3384
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2018, 10:49    Předmět: Citovat

No kupodivu mi udělal print screen prodejce a fakt to sdílené neměl. Jestli v om udělal nějakou úpravu ručně, aby se zbavil odpovědnosti nevím.
Ale i tak mi z podpory ebay potvrdili nezávisle, že sdíleno není i když je součástí primary shipping adresy.. protože sem se samozřejmě bránil formou sporu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2018, 10:57    Předmět: Citovat

Já to mám fakt vytištěné na každém balíčku. Schválně jsem teď "prolezl" celý profil a jediné, kde jsem telefon vyplnil je jak jsem psal výš.

Ještě mě napadlo, jestli se ten telefon nezobrazí prodejci z PayPal účtu, tam ho mám také vyplněný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne duben 01 2018, 22:38    Předmět: Citovat

Taky mě na baličcích svití moje telefonní číslo. Mám ho na ebay uvedené u adresy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3384
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po duben 02 2018, 10:30    Předmět: Citovat

Mně se to taky moc nezdálo a v minulosti tuším na balíčcích číslo bylo, ale netušil sem jestli ebay něco nezměnil atd..
Zvláštní, pak je prodejce diletant a na podpoře ebaye pako, které mě utvrdilo, že je to tak korektně... No i kdyby, mám teď jistotu do budoucna, že se nikdo nemůže vymlouvat. Grafika spokojeně kvoká v bedně, tak to finálně dobře dopadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: po duben 02 2018, 23:17    Předmět: Citovat

Takisto mne sa niekoľkokrát stalo, že mi zásielka kuriérom neprišla vďaka absencii tel. čísla, kedy ma kuriér nenašiel a zásielku nedoručil. Boli to zásielky z DE, Eng, FR... V adrese som ho mal uvedené, ale po reklamácii u kurérskej spoločnosti som bol poučený, že niektoré krajiny tel. číslo na zásielku nedávajú, lebo "ochrana osobných údajov". U číňana som nikdy problém nemal, číslo tam bolo uvedené vždy, len to väčšinou je zbytočné, lebo zásielka dorazí na poštu, kde na mňa počká.
Je to trochu smiešne, keď sa utajujú tel. čísla na zásielkach, na druhú stranu sa databázy čísel predávajú rôznym šmejdom, ktorí potom otravujú s ponukami mne nepotrebných s.ačiek a obrazek_cenzuraých investičných fondov. V mojom prípade číslo telefónu predal do databázy niekto z banky, bohužiaľ to neviem dokázať. Zuřivec

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3384
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út duben 03 2018, 6:24    Předmět: Citovat

Už mě taky napadlo, že ebay v rámci jiné krajiny (tady to může být EU?) sdílí rozdílné info. Na tom prntscreenu byla dopoprvady jen adresa bez čísla. Nikdy sem nic neprodával, tak nevím jestli prodávající musí rozkliknout nějaké detaily pro zobrazení čísla nebo ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15560
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 03 2018, 9:20    Předmět: Citovat

Je to jen vymlouvání se. Co dám do adresy, to tam prostě má být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3491

PříspěvekZaslal: čt duben 19 2018, 13:10    Předmět: Citovat

Dnes jsem zkoušel toto, tak se podělím
https://www.ebay.com/itm/USB-Charger-Doctor-Capacity-Meter-Battery-Tester-Current-Voltage-Detector-Black/401097551229?epid=624127132&hash=item5d6346ed7d:g:ncMAAOSwNnRYgOZs

I změřené/indikované (mA)
50/0
150/80
200/140
300/230
800/790
1000/990
Navíc výstupní napětí 5,0V naprázdno měří OK, ale při zátěži se zvětší údaj na 5,2V.
No, nekup to za 60 kaček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: po duben 23 2018, 22:35    Předmět: Citovat

FHonza napsal(a):
Já to mám fakt vytištěné na každém balíčku. Schválně jsem teď "prolezl" celý profil a jediné, kde jsem telefon vyplnil je jak jsem psal výš.

Ještě mě napadlo, jestli se ten telefon nezobrazí prodejci z PayPal účtu, tam ho mám také vyplněný.


Já nemám PayPal účet. Na eBay platím přes PayPal jako host. Telefon mám vyplněný v profilu eBay a je vytištěný na každém balíku, ať to jde odkudkoliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4497
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út duben 24 2018, 10:46    Předmět: Citovat

Jestli to není hoax a projde to, tak máme po levném nakupování.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund