Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Proč u nás bylo málo hifi od RFT? (odděleno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9685
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2016, 6:47    Předmět: Citovat

Pravdaže, podle dnešních kritérii jakosti NZK145 byl podprůměrný patefon ale šásko HC 14.20 umožňovalo vložit MM dynamickou přenosku, dobastlit korekčák RIAA umí skoro každý a mgf.hlava běžně pasovala z nějakého japonce. Tedy prostor pro domácí tvořivost tu byl jakkoliv dneska se už bastlí velmi málo.
Trochu jsme sice odbočili od zadání vlákna, autor promine, von ani yugoš Gorenje nebyl špatný, viděl jsem stojanovou hi-fi věž pozoruhodnou tím že deck měl kazetovou mechaniku nastojato.

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19592
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2016, 7:26    Předmět: Citovat

No co: v záruce to bylo tahdy stejně jen 6 měsíců, tak se dalo začít tvořit dost brzy. Ovšem šasi HC14.20 mělo poměrně velké tření v uložení ramínka a převod z motoru na talíř mezikolem, takže hlučení ani kompenzace dostředné síly třením zrovna moc poddajdným přenoskám nesvědčily, o kopání vypímacího mechanismu nemluvě. I když... s "kulatou" VM2101 to ještě hrálo docela dobře.
A ložiskem setrvačníku si nejspíš nikdo nehrál, aby do toho plastového motýla nějak dostal porobronzové, náhrada hlavy takřka jakoukoli japonskou ALPS byla dost častá.
Pokud jde o výrobky z NDR, ať už z RFT nebo Antennenwerke Bad Blankenburg (jen ta zkratka ABB se na tom nějak neobjevila), přenosné kazeťáky měly především proti jiným velké a těžké setrvačníky,třeba Mira nebo Minett či jeho stereofonní verze Anett. Ovšem kombinovaná hlava v Miře a Minettu byla ruský Majak, do roka z ní lezly cívky, jak se probrousila kazetami Orwo. Tam jsem dával Tesly ANP964 nebo 967, vydržely podstatně déle a seřídit to šlo na předtím nevídaný frekvenční rozsah. V Anettu byla nějaká lepší stereofonní hlava, tu nepamatuji, že bych někomu měnil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2016, 15:54    Předmět: Citovat

Dovolím si krátke OT, pripomínam sa so svojou Tesla A3 portable. Ak by niekto mal použiteľnú hlavu, nemusel by som nič uspôsobovať. Túto zimu sa s tým chcem hrať. Viac cez SZ. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9685
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2016, 16:03    Předmět: Citovat

Duvsane, origoš hlavu Tesla A3 nemám, pokud rozměr, držák pasuje prosím podívej se zde:
http://www.ame.cz/Seznam-zbozi-_g40520528_10699.aspx?FullText=hlava
http://www.helkon.cz/radio-material-soucastky/audio-hlavy/stranka-1-28.html
takových e-shopů je ovšem u nás spousta, jenom hledat, na impedanci se vykašli, na a trojce předpokládám nahrávat nebudeš, do Unitry MK 235 jsem vecpal hlavu ALPS z vraku Hitachi a hrálo to, bez el. nastavování.

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2016, 17:41    Předmět: Citovat

Tak to najprv rozkuchám vaky, čo mi ležia na povale. Predbežne by možno mohla ísť hlava mono Ondra, ale neviem rozmery, tak zatiaľ nie.
Ale radšej by som mal adekvátnu náhradu. Možno otcovi zahrajú žilky a bude to chcieť plne funkčné, na hranie. A tiež, poznáte to, origoš je hold origoš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2016, 20:54    Předmět: Citovat

Koukám, že si pod pojmem "střední třída" představíme každý něco jiného Smile
Ty NZK ... a NZC ... s krystalovými přenoskami (měl jsem strach na to dát desku, bál jsem se, že se z drážky při přehrávání poleze špona) byly nejnižší možný low - end. Pohon mezikolem už jen jen taková shnilá švestka.
Gramofony v Litovli uměli, ne že ne, ale až ty vyšší za něco stály. NC 300 jako dno, pak trochu lepší NC 420, NC 430 už byl dobrý. Top modely jsou NC440 (450), 500 a MC 400. A nejpřeceňovanější výrobek z Tesly - NC 470.
Kazeťáky taky dobrý, ale jak co. SM 260 (261), možná v SM 580...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9685
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 9:16    Předmět: Citovat

to jsou poplašné fámy, měl jsem svůj první gramec šásko brousek piezo Tesla HC13 nejlevnější stereo na trhu (asi tak rok 1978-79) poloautomat auto-return Tesla MC13 by byl lepší, jo těch se vyrobilo v Litovli velmi málo...a LP z oněch let hrajou jakoby včera z obchodu přinesené, chce to ovšem péči, zacházení, gramofon je druhořadý, pak NC420 a HC43 se samočinným vypínačem pohonu, dobré low-end šasi použito i pro export pod značkou Lenco L-435
NC-450 totál selhal, neodstranitelný brum motorku, probíralo se a řešilo na fóru vícekrát z výsledkem nevalným

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 19:42    Předmět: Citovat

Tak samozřejmě, psal jsem to s větším, než malým množstvím nadsázky. Nicméně z krystalových přenosek s VTF klidně i 4g zrovna desky na větvi nejsou...
Ono těžko říci, co bylo z Tesly to nejlepší (mezi gramofony). Někdo rád vdolky (manuální ovládání), jiný holky (polo nebo plnoautomat)... Co ale platí je to, že levná chassis s krystalkami a pohonem mezikolem rozhodně nejsou a nebyly to nej. A zabývat se s nimi v dnešní době, kdy o tři řády lépe hrající gramo lze sehnat za hubičku? Nemyslím nové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19592
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 20:42    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
...a HC43 se samočinným vypínačem pohonu, dobré low-end šasi použito i pro export pod značkou Lenco L-435...

Jojo, jako Lenco jsem to šasi viděl někdy v roce 1998 v MediaMarktech v Bavorsku prodávat jako "robustes Disco-Laufwerk" za cenu DM 249,- a za přibližně stejnou nebo o málo vyšší cenu "für Hi-Fi-Einsteiger" (to jako pro začínající) i gramofon se zesilovačem Lenco SL301, na štítku vzadu ale otevřeně přiznával, že jde o Tesla NZC300, dokonce i přenoska vypadala stejně, jako například VM2202, ale značka na ní byla Lenco.
Jinak souhlasím s tím, že občasné přehrání dobrým hrotem krystalové přenosky na udržovaném šasi, třeba i na té HC13, deskám (navzdory pověře) nemohlo slyšitelně ublížit.
Tím samozřejmě nemyslím hoblování jedné desky do nekonečna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 22:54    Předmět: Citovat

Někdy v letech 2001 - 2007 jsem používal NZC040. Tenkrát se ještě v Litovli (do?)prodávaly vložky VK i VM v jakési Eta prodejně. Táta mi tam koupil VK4302 a ta funguje dodnes, i když už jen jeden krystal. Hrál jsem docela dost a hrot jsem neměnil nikdy. K nějaké slyšitelné ztrátě kvality záznamu na deskách nedošlo. A to šlo o desky v minulosti přehrávané na gramorádiu Romeo a předtím ještě na nějakém starším. V roce 2007 jsem dostal NZC150 a to byl obrovský skok vpřed. Nejprve jsem dojel původní VK4302 a pak jsem osadil VM2102 a hrálo to bezvadně. Ostatně gramofon je v provozu dodnes, jen tu chvějku už by to chtělo vyměnit. Přeci jen 2000 stran už asi přehráno bylo. Nyní mám v provozu ještě NC420 s MF100 a NC300 s VM2103. Nějaký kvalitativní rozdíl mezi těmito dvěma přístroji neslyším. Kromě toho mám ještě provozuschopné gramorádio Orfeus osazené právě tou VK4302 z úvodu příspěvku a zrenovovanou Libertu s VK051. Laughing Je zajímavé, že přenosky VK051 staré přes 50 let fungují dodnes, zatímco daleko mladší VK4302 apod. bývají často úplně KO. Zbylé přístroje, a to GE070, GZC120, NZC071 a NZC040, jsou již asi definitivně odstaveny, stejně jako MC600Q se zdeformovaným talířem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund