Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výkonná vnější anténa pro O2 modem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 20:11    Předmět: Citovat

Tušil bych, kde by mohl být problém. Sám často používám LTE (telefon s Androidem) přes USB tethering na NB (schválně nepoužívám WiFi tethering). Ze zvědavosti používám tuhle aplikaci s touhle databází, která se stále aktualizuje. V ní vidím, na jakou BTSku jsem zrovna připojený. Pokud jsem v místě, kde jsem v dosahu 3 BTSek s LTE, tak se to dost často mezi nima přepíná. A to někdy (podle mě) vyvolá rozpojení, kdy akorát na telefonu vypnu + znova zapnu data a funguju dál, ale tohle není moje primární připojení. Ty vaše Huaweje se budou taky přepínat a to i na H (3G, UMTS atd.) síť.

P.S. Ten Asus bych si já přepnul do režimu Router, protože na Huaweji už DHCP server běží a na co 2x NATovat, i pro sdílení v síti je to lepší volba.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 8:52    Předmět: Citovat

Díky za odpověď. Tu aplikaci G-NetTrack Lite použiji na tabletu s Androidem, tím nic nezkazím, přestože jsem mimo dosah jiných vysílačů o2, než toho jednoho přes který jedu. Také jsem nikdy nezaznamenal, že by se B860 přepnul z LTE na 3G. Buďto je tam LTE, nebo nic (zeměkoule bliká). Ale to jsem mohl někdy přehlédnout a ani by to nebylo na závadu. Vadí to "nic".
Ten Asus přepnu na "Router" asi to tak bude lepší. Také jsem přemýšlel, jestli právě ten signál wifi z Asusu mi ten modem/router B890 nějak neshazuje. Jenže ono to občas spadne i když je Asus vypnutý, takže asi ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 9:19    Předmět: Citovat

To je právě divné, že to není schopno udržet připojení za každou cenu i na jiných pásmech (i Háčko by na chvíli stačilo). U mě bych to chápal, někdy natvrdo zapnu pouze LTE a stejně to nepomůže, ale tohle přepnutí může být i kontraproduktivní.
Jde o to, jak ta BTSka má nastavené priority? V okamžiku kdy má např. plné sloty, tak určitě odpojí neaktivní zařízení a potom bude záležet, jak se to znova spojí.
Hodně bude záležet i na firmwaru v tom Huaweji, ten by měl řídit přepínání při odpojení atd. Nechci ovšem tvrdit, že nejnovější bude nejlepší. Sám to vidím u svého telefonu. Během půlroku už jsem upgradoval od Androidu 5.0 (přes 5.0.1, 5.0.2, 5.1, 5.1.1, 6.0) až na nynější verzi 6.0.1 a během toho jsem musel několikrát aktualizovat i firmware pro rádio, kterých je hromada (a to tam nejsou všechny). V diskuzích bylo zřejmě, že každému vyhovuje něco jiného, dle země, operátora atd., osobně jsem měl pifku pouze na jedno a tak jsem se vrátil na předchozí.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 10:02    Předmět: Citovat

Asi proto, že ten modem/router je určený na připojení LTE na doma. Asi se nepředpokládalo, že by se s ním mohloi chodit jinam než tam, kde pokrytí je. Kámoš dostal od o2 jiný modem/router a ten už to umí rozlišit, dokonce má kontrolky a podle barev vidí k čemu je připojen.
Pls, mohl by ses mi juknout na nastevení B890, jestli tam nemám nějakou chybu? http://leteckaposta.cz/139268317
Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 10:43    Předmět: Citovat

S tím kámošem budeš mít aspoň možnost srovnání, a kdyby měl lepší výsledky, tak by si ten jeho router mohl vyzkoušet u sebe.
S těmito 4G routery zkušenost žádnou nemám a v nastavení mě nic netrklo, co by bylo divné. Akorát ze zvědavosti by mě zajímalo co je v Nastavení sítě pod roletkou Vyhledávání sítě/Režim?

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 11:40    Předmět: Citovat

V té roletce "Vyhledávání sítě" je jen Ručně/Autom.
V té druhé roletce "Síť" je Autom/3G/4G ... takže se to tu asi dá nastavit natvrdo, nebo automaticky volit co je v dosahu. U mně je to v reálu buďto ok, nebo nic při tom výpadku (zeměkoule bliká). Ten B890 mám už po reklamacích třetí kus (oni ho neopravují, jen vymění za nový).
Kámoš bydlí jinde, takže to srovnávat nelze. Jen jsem viděl co mu to doma ukazovalo (všechny sítě 4G,3G,2G...v dosahu, svítí kontrolky - červená bez spojení, žlutá 2G, modrá 3G a azurová 4G.
Ta aplikace G-NetTrack Lite mi sleduje jen připojení wifi, ne bezdrátovou síť 4G/3G/2G ... protože v tabletu mám jen obyčejnou SIMkartu a ta je schopná po aktivaci jen na GPRS. Takže hlásí, že je k dispozici GPRS přes tu obyč. SIMkartu. Musel bych do tabletu přendat tu SIMkartu z toho modem/routeru B890.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 11:57    Předmět: Citovat

Tu BTS by měl ten tablet ukázat i při GPRS, přece jenom si v tu dobu na nějakou připojený. Musíš mít staženou správnou databázi (23002=O2), mít ji ve správném adresáři (/sdcard/G-NetTrack_Logs/cellfile/) a tuto funkci navolenou v aplikaci, návod je zde. Ta databáze je velká, dlouho se budou načítat všechny BTSky, osobně ji zkracuji pouze na svou oblast.

A v tom nastavení B890 není nic převratného.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 13:25    Předmět: Citovat

Ten můj tablet, ve kterém je jen obyčejná SIMkarta (od T-Mo) se mi připojuje pro internet poze k wifi toho modem/routeru B890. Nepřipojuje se přímo jako tvůj mobil k LTE(4G)+3G.... Obyčejnou SIMkartu od T-mo v něm mám jen pro tlf. volání.
Myslíš tedy, že je aplikace G-NetTrack schopná takto sledovat, jak se ten modem/router B890 (ve kterém je SIMkarta pro provoz LTE(4G)+3G od o2) připojuje? To asi ne.
Ke kterému BTS (vysílači na stožáru který vidím) se připojuje SIM karta od o2 vím. Lokalita je v hlubokém údolí, které pokrývá pouze jeden BTS pro 2 operátory.
Ten tablet sice ukáže i přes GPRS přípojný ten který BTS, ale to také nepotřebuji, protože jsem si jistý, že jedu právě jen přes tu jednu BTS = Vysílač na stožáru, který vidím a z předchozích zjištění do údolí jiný než družice nedosáhne. Aplikace G-NetTrack, je tak pro mne sice zajímavá, ale asi zbytečná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 14:35    Předmět: Citovat

Aha, tak to nebude tvůj případ, víš přesně, kde jsi připojen, takže nějaké přepojování mezi BTS nehrozí.
Každá BTS má svůj identifikátor a ten G-NetTrack ji ukáže i při vypnutých datech, stačí být na ni připojený. Ale jestli si četl návod, tak každý telefon neumí vše, takže i na tom tabletu se nemusí zobrazit vše.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 884
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 16:48    Předmět: Citovat

Dobrý den, už je to lepší i bez vnější antény, ptal jsem se u operátora a oni to pokrytí postupně zlepšují, ten modem už ukazuje dvě čárky ze čtyř, sice pořád píše že "Signál je slabý" ale už se nepřepíná síť z "4G" do "3G" a internet leze mnohem líp než dřív.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 884
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 16:55    Předmět: Citovat

Oni prý zprovoznili další, bližší vysílače.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 19:55    Předmět: Citovat

Opět klasicky odkážu na GSMweb, kde je vidět, že zrovna řádili kolem Kutné hory.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st prosinec 16 2015, 8:58    Předmět: Citovat

Zrekapituluji svůj problém a pls poraďte jestli bych mohl uspět s reklamací tak, aby mi o2 ukončil v polovině závazku (24měs) smlouvu a vrátil peníze za zbytečně zakoupení modem/routeru B890?
citace:
Celou dobu trvání smlouvy (1.rok) Internet Optimal Air - LTE s router/modemem_Huawei B890 není služba od o2 poskytována uspokojivě. Mám stále problém s častými výpadky internetu. Jsem připojen k BTS v mé přímé viditelnosti. Síla signálu LTE 3 čárky na modem/routeru. Službu jsem objednal po internetu a byla mi dodána kurýrem. Při častém a stále se opakujícím výpadku, vždy zmizí všechny čárky a na B890 se rozbliká ikonka (kontrolka) zeměkoule. Znovuzprovoznění připojení se někdy provede samovolně, většinou je nutné B890 restartovat (odpojení od napájení a znovu připojení). Není patrné, zda přejde příjem z LTE(4G) na 3G (na modem/routeru je to nastaveno automaticky). Buďto je tedy příjem LTE, nebo nic. Po výpadku se změní IP. Při první reklamaci mi byl zapůjčen jiný modem/router B890 a ten vykazoval sice méně časté, ale stejné výpadky. Reklamace byla vyřízena výměnou modem/routeru B890. Stejný problém výpadků však stále trval i s novým modem/routerem B890. Proto jsem výpadky reklamoval znova a znova a opět jsem dostal zápůjční modem/router B890. Výpadky se však stále opakují. Ptal jsem se souseda, který má stejnou službu s jiným modem/routerem a on potvrdil, že má také výpadky internetu na přiojení na stejnou BTS. Domluvili jsme se tedy, že budeme výpadky statisticky sledovat a zapisovat. Oba tedy zapisujeme datum, čas a novou IP po výpadku LTE. Časy a četnost výpadků se shodují!
Jsem v přesvědčení, že tato služba nefunguje tak, jak bylo před uzavřením smlouvy ze strany společnosti o2 inzerováno a garantováno. Proto žádám o její zrušení bez jakýchkoli následků kompenzací a pokut pro mne ke dni xxxx. Připomínám, že podmínkou k uzavření smlouvy na tuto služby byla nutnost zakoupit si od o2 právě ten tehdy jedině možný modem/router Huawei B890 za 3600Kč , proto v souvislosti s ukončením smlouvy na službu Internet Optimal Air - LTE na č SIM: xxxxx žádám o vrácení této částky na můj účet č. xxxx s tím, že modem/router vrátím fyzicky se SIMkartou do prodejny o2. Snížení a vrácení poměrné částky ze všech měsíčních splátek za špatnou službu (499Kč/měs) požadovat nebudu, ač bych snad také mohl.

Myslíte, že bych s takovou reklamací mohl uspět?
Oni totiž teď už modem k této službě se stejnými parametry povinně neprodávají, ale lze uzavřít smlouvu na 24 měs za 399Kč bez modemu a 499Kč s modemem (jiný typ). Stejnou službu za stejných podmínek poskytuje T-mo a ADSL(ADSL překupuje od o2).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st prosinec 16 2015, 9:57    Předmět: Citovat

Pochopil jsem, že chceš přejít na ADSL?
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st prosinec 16 2015, 10:12    Předmět: Citovat

To ještě nevím, operátoři nabízí obdobnou službu v LTE za stejné peníze http://www.adsl.cz/internet-adsl/internet-na-doma
všechny současné smlouvy jsou lepší než mám já uzavřenou asi před rokem.
V té době nabízel T-mo horší podmínky než o2 i když zařízení na BTS budovali oba operátoři společnými silami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund