Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Asi mi umírá PC
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17920
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út červen 30 2015, 22:07    Předmět: Citovat

Tak jsem na milou UPS ráno připojil časovač z mikrovlnky, kterej nemá zálohu času. Teď večer jsem na něj kouknul a čas vynulován. Shocked To je nějaký divný, co? Výpadek rozhodně nebyl, vedle stálo video, co taky nemá zálohu a čas byl OK. Baterka je nová před cca půl rokem a 14,1V, takže asi i nabitá. Že by UPS nějak blbě detekovala síť a občas vygenerovala nějakej nesmysl a špatně přepnula? Zkusím ji do jiný fáze nebo s jiným PC.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15560
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2015, 6:57    Předmět: Citovat

A ty máš ten "vadnej" PC připojený přes UPS ? A zkoušel jsi jak funguje PC přímo bez UPS ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17920
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2015, 14:05    Předmět: Citovat

Aha, on tu chybí můj příspěvek, kde jsem dostal tip, že podobný problémy dělala UPS jednomu místnímu servisákovi. Tak jsem ji vyhodil, jedu napřímo a zatím 3 dny bez problémů. No ale ještě netřeba jásat, posledně bylo i období 3 týdny, kdy se PC chovalo mravně.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7461

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2015, 17:23    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17920
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2015, 18:54    Předmět: Citovat

No vidíš, jak je to se mnou špatný, ani už pořádně nevím, nebo nevidím, co kde plácám. Embarassed Zázrak je, že aspoň 2 x po sobě plácám to samý. Laughing
Jinak UPS-kou to taky asi nebude, před chvílí zase modrá smrt. Ach jo...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7461

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2015, 19:05    Předmět: Citovat

Nakonec to může být deska. Člověk se tomu brání, ale stává se. V práci jsme takhle měli servřík s i7, který si jednou za čas taky vytuhnul. Vyměnilo se všechno kolem (byla i druhá stejná mašina, takže to šlo snadno), a nakonec musela jít deska. Žádná z klasických opravitelných vad to nebyla.
Na té modré smrti, když už to nerestartuje, je teď přesně co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17920
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2015, 19:13    Předmět: Citovat

Nevím, pro nasranost jsem nebádal, potřeboval jsem rychle něco najít na webu a tak hned restart. V logu je zase Kernel 41. Asi bude Hasvell.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32054
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2015, 20:56    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
... Asi bude Hasvell.
Haswell s H-87 plus můžu jedině doporučit. Nezlobí, neprotestuje, akorát doporučuju hned po prvním zapnutí přeflashovat BIOS na nejnovější verzi, ta co se do ní cpe origo nestojí za nic (kvůli podpoře nejmodernějších DDR3 RAMek).
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7461

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2015, 23:17    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Nevím, pro nasranost jsem nebádal, potřeboval jsem rychle něco najít na webu a tak hned restart. V logu je zase Kernel 41. Asi bude Hasvell.
Je potřeba mít nastavené nerestartování a opsat si tu hlášku. Z toho jde zjistit, jestli je to chyba kernelu (často HW problém), nebo to padá na nějaký driver. Třeba já jsem schopen XP zabít kombinací flashe a HW akcelerace grafiky, ale jen někdy, když předtím bylo otevřeno jiné videookno. Kdybych z modré smrti nezjistil, že je to driverem od Nvidie, asi bych hledal příčiny všude možně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17920
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červenec 08 2015, 20:26    Předmět: Citovat

Dnes to mý PC už nezvládá ani spolehlivě natáhnout W7. Buď spadne hned a nebo chvíli po natažení. Už nepomáha ani nechat ji ohřát ani přidaný elyty.
Zkoušel jsem v PC bazar Vondra v Hradci, zda by se nenašel board s LGA775. Bohužel, Vondra mi řekl, úzkej profil, DG965SS se dost sypaly a když jsem mu popsal co mi to dělá, tak je to jednoznačně chipset. Docela se divil, že mi to vydrželo makat 8 roků.

Takže Haswell je na cestě.
Měl bych k němu dotaz: Slyšel jsem, že některý boardy nechtěj chodit s novějšíma i3, i5 a i7 procíkama. Board snad nenajde procík. A že to souvisí s tím, že I3 až I7 byly dřív než Haswell boardy. Prý se musí osadit starej procík, přeflashovat a pak dát novej procík. Co je na tom pravdy? Zároveň to má řešit i podporu novejch DDR3 jak se zmiňoval EKKAR.
Dá se nějak z typu boardu a procesoru zjistit aby byly kompatibilní?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7461

PříspěvekZaslal: st červenec 08 2015, 20:39    Předmět: Citovat

Kompatibilita bývá napsaná u výrobce desky v položce CPU support, kde je i verze Biosu, od které daný CPU chodí. To s tím novým procesorem se stát může, většinou jde flashnutí dohodnout v prodejně.
Jinak je fakt, že 965 čipset se rád sype, ale u mě v práci to vždycky skončilo umřením SATA/IDE řadiče, takže jsem přidal externí. Následující P35 se mi nesypal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32054
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červenec 09 2015, 4:00    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
...

Takže Haswell je na cestě.
Měl bych k němu dotaz: Slyšel jsem, že některý boardy nechtěj chodit s novějšíma i3, i5 a i7 procíkama. Board snad nenajde procík. A že to souvisí s tím, že I3 až I7 byly dřív než Haswell boardy. Prý se musí osadit starej procík, přeflashovat a pak dát novej procík. Co je na tom pravdy? ...
To by mohlo připadat do úvahy, kdyby byla deska starší než proc - ale novější deska už má v BIOSu zavedený data všech starších procesorů... Na přesně tuhle situaci jsem narazil právě teď nedávno se svou starší Asuskou - M2N-E, kde ještě neflashovanej původní origo BIOS datovanej 10/2006 neznal Athlona 64+ X2 5200 (Brisbane) s datem vyvedení na trh 2007 a vyhazoval hlášku "neznámý procesor". A stejně mi ještě vyved neplechu, protože při pokusu o flash přímo Asusáckou utilitou se sekla paměť a já musel řešit přeflashování fyzicky vyjmutý flash-paměti v programátoru u Forbiddena, protože BIOS mámoprkna se totálně bloknul a neběželo nic...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PvvS



Založen: Nov 25, 2008
Příspěvky: 464
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červenec 09 2015, 9:00    Předmět: Citovat

Tam šlo tuším až o generaci Haswell refresh.. Starší by měly být v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17920
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červenec 09 2015, 9:50    Předmět: Citovat

Tak netřeba mě nic řešit. Dodavatel mi po dohodě na desku osadí procík a Ramku, flešne bios a dodá to oživený pro instalaci systému. Ostatní HW si osadím a W7 nainstaluju sám.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17920
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červenec 09 2015, 22:11    Předmět: Citovat

Začal jsem chystat bednu od umřelýho PC na zítřejší dodávku a montáž Haswella. Odpojil jsem diskety, IDE, SATA, PCI desky, Nvidii. Zůstal jen SATA C:, integrovaná grafika a klávesnice a myš. Jen tak na zkoušku jsem PC pustil a stále mrtvola. Tak jsem vytáhl dvě RAMky 512MB/DDR2 a nechal jen dvě 1GB/DDR2. A co se stalo, PC naběhlo a zcela bez problémů. Tak jsem ty 1GB vytáhl a dal jen 512MB. A ejhle na displeji hláška "The firmware has detected that the system memory has decreased". Shocked Začal jsem zkoumat, co to je.
Na boardu jsou 2 modrý a 2 černý DDR2 štekry. Podle manuálu jsou naprosto stejný. Když dám do jakýkoliv dvojce barev dvě 1GB RAMky, tak PC jede a hlásí 2GB. Pokud přidám ty dvě 512MB, tak se kouše.
Pokud dám do černý dvojce Ramky 512MB, tak je ta hláška viz výše. Ale pokud se Ramky 512MB přemístí do modrých štekrů, tak PC jede a Memtest nic nehlásí. Pokud je vrátím zpět do černých, zase hláška. Tak jsem vyhrabal ze zásob RAM 512MB/DDR3 a zkusil prohazovat. Našel jsem jednu kdy se hláška ztratila a už je jedno v který dvojci jsou RAM 512MB osazený. Takže nadšení, kompletace do původního stavu, připojení všeho, co jsem odpojil a PC stále jde. Jako poslední krok jsem zkusil vrátit tu "vadnou" RAM a asi mě jebne, protože vše zase chodí. Nechápu. Rolling Eyes Vždycky po tom, co se dost pošťourám v PC, tak je týden až tři pokoj. Tohle vypadá, že se jedná o nějakej "mechanickej" problém na boardu, studeňák, prasklej plošák, kontakt v konektoru či patici, možná i kuličky pod čipsetem. Pohybem boardu (prohnutí a pod) se zase kontakt obnoví.
No nic, zítra budou nový střeva, doufám, že vydrží to co tahle DG965SS.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund