Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Panelový voltmetr z aukra.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so květen 04 2013, 22:26    Předmět: Citovat

Já mám ten Vmetr sice trochu jinej, ale když najdeš správný nohy, tak by to neměl bejt problém ani na tom tvým. Rejpalové si jistě všimnou, že tam ty odpory na D.T. mám v podstatě zapojený dva za sebou, ale na funkci zvěrolékaře to nemá vliv Laughing


uprava Vmetru02.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  uprava Vmetru02.jpg
 Velikost:  270.57 kB
 Staženo:  110 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5700
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 9:04    Předmět: Citovat

Má to ale jednu "mouchu". Ty jsi připojil DT na segment F. Bude to fungovat, pokud bude Fko zapnuto alespoň na jedné číslici. Pokud bude na displeji zobrazeno třeba 111 nebo podobná kombinace, kdy nesvítí segment F, DT zhasne.
Šlo by to vyřešit přidáním tranzistoru jako to mám udělané třeba tady.

Zastávám názor, že u dílenského zdroje je lepší použít pro měření proudu analogové měřidlo a raději přepínat rozsahy. Důležitější, než nějaké přesné odečítání hodnoty proudu je vidět jeho dynamiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 21:10    Předmět: Citovat

Čoveče ono těch much bude víc. Teďka jsem schválně vzal druhej displej a zapojil ho podle tý mojí úpravy... a ono to nefunguje. Já si od toho totiž chytře nedělal žádnou dokumentaci a včera jsem to jenom vyfotil...

Ale nějak jsem si vzpoměl. Ten odpor není zapojenej na Fko segment, ale na celej druhej digit = o nohu dál... = ty tečky svítěj dvě - ta "správná" a pak ta poslední. A tu jsem na prasáka začernil lihovkou Laughing
Ta správná DT nesvítí jenom když je na displeji míň než 1,00. A jelikož to mám zapojený jako ukazatel k zásobní 6ti kubíkový bečce a v ní nikdy míň než 1,00 není, tak to ani neřeším.

Jinak teda Ametr ke zdroji - na to mám s tebou stejnej názor, lepší je ručkovej.
Takže se Staškovi omlouvám, ale na Ametr ke zdroji to takhle jednoduše nepůjde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 22:12    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
přepájel jsem přívodní drát na měření na uzel obou odporů a ukazuje to přesně jak napsal Bezny, při 1,5V tedy 50. To je dostatečně citlivé, abych si mohl vyrobit a ocejchovat bočník podle potřeby.
Děkuji tedy všem, co mě radili a tak i pomohli. Laughing

Hele, abys pak nepobíhal a nevykřikoval "Běžný je vůl!". Tohle bylo jen k ověření hypotézy, že 1,5V na vstupu = "50" na displeji. Uvědom si, že když to takhle přímo připojíš na bočník tak stačí proudový->napěťový impuls (zkrat, připojený nabitý kond, přepólovaná autobaterka na výstupu zdroje) a tenhle impuls půjde přímo do vstupu AD převodníku a může to dopadnou všelijak.
Osobně bych to řešil prohozením obou odporů (prohození jen proto, že odpory jsou "na stole k mání", jiný smysl použitých hodnot hodnot to nemá). Tj do série se vstupem 3k by mě nechalo klidně spát a přizemnění přes 95k by zajistilo, že vstup jen tak nelítá ve vzduchu pokud není připojen.
Místo 100 by to při třech voltech ukazovalo 97 a to se dá dohonit odporem bočníku.
Pokud máš problém pájet na SMD úrovni tak ten vstup přiveď na uzel R1, R2 aspoň přes odpor 1k ať je to aspoň trochu chráněno proti přeproudění. Místo 1,5V budeš potřebovat pro "50" na displeji 2V nic víc.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 22:27    Předmět: Citovat

jezevec napsal(a):
Má to ale jednu "mouchu...

Jestli je to klasický multiplex (např. 3 společné anody tří číslicovek a 7+1 paralelních katod segmentů, "+1" = DT) tak bych asi konvergoval ke dvěma variantám.
Vyšátrat vývod segmentů "DT" a odpojit ho ať DT nesvítí vůbec a doláfnout tečku na displej kapkou barvy, nebo kouskem reflexní samolepy.
nebo
Použít displej jako dvoumístný. Pak by stačilo na max proud 5,0A vst napětí 150mV.

Prostě cesta nejmenšího odporu, jen ať to neukazuje proud v deciAmpérech.

Poznámku o analogovém proudmetru podepisuju, takhle to mám na mém zdroji.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund