Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sony Xperia, neuznaná reklamácia
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34078
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 9:27    Předmět: Citovat

Ten zaznam je podla mna uz davno zmazany.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 10:57    Předmět: Citovat

Taky si myslím, když se nic nestalo tak na co uchovávat scény "nic se neděje". Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7849
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 12:17    Předmět: Citovat

crifodo- OK, blbě jsem se vyjádřil- dá se vyrobit telefon s odolnou deskou. Ovšem pochybuji že by si jej někdo koupil. Proč? Protože by se takový přístroj hodně prodražil, možná by vyšel o něco tlustší, ale hlavně by byl jen o něco odolnější. Tím pádem konkurence neschopný. Tento trend jde vidět u veškeré elektroniky, ovšem žádný segment není natolik exponovaný jako mobily (aneb kdo z vás mobil na noc vypíná a používá jej pouze v domácnosti nebo v kanceláři?) Ber tohle jako konstatování, ne jako souhlas s tím co se vyrábí, sám z toho jsem někdy taky nešťastný.

passion- tak máme bohužel jen to stejné cos nalinkoval (SM level 1), ale zkusím ještě zapátrat nebo třeba se mi na stole objeví ten stejný model, že bych se podíval co na tuto pozici patří.

p32- je fajn, že máš vždy odpověď, navíc doloženou příklady z reálného života. Ale já ti odpovím otázkou: Znamená snad to, že mravenec o délce 5mm přežije bez úhony pád ze dvou metrů, že člověk, který je 400x delší, musí přežít pád z 800 metrové výšky? Podle tebe ano Very Happy
Viděl jsem dost telefonů, které měli lidi v dobrém obalu a zažily pád (ty telefony)- na krytech nebylo nic vidět, v telefonu ano. Viděl jsem i třeba upadnuté BGA obvody.
Je fajn, žes známému opravil telefon, ale můžu tě ujistit že já jsem takových telefonů opravil svým známým dost. Třeba kusem drátu. Ovšem nikdy na záruku!!!
Uvědom si prosím, že pokud děláš někde záruční opravy nějaké značky, tak výrobce této značky za ty opravy platí. Nikdo jiný. A nikdo jiný, ani vševědoucí p32 mi nemůže diktovat jak mám telefon na záruku opravovat. Protože pokud něco opravím mimo mantinely, které výrobce zadal, tak jsem to opravoval zadarmo. Nebo častěji ještě za smluvní pokutu od výrobce. Nikdo mi to neproplatí. Už si prosím všichni uvědomte, že to není alibismus, ale ekonomicky správné chování!!!

Znovu opakuji- nemám patent na rozum ani křišťálovou kouli, proto netvrdím ani že si za to passion může sám, ani netvrdím že to doje.ali v servise. Prostě nevím. Píšu jen a pouze o tom, co je povinností technika pokud narazí na mechanické poškození.

Jestli tohle poškození udělal technik v servise nebo dokonce prodejce (trochu mi uniká proč by do toho lezl) a teď to svádějí na zákazníka, tak je to zhovadilost.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 13:04    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
pochybuji že by si jej někdo koupil. Proč? Protože by se takový přístroj hodně prodražil, možná by vyšel o něco tlustší, ale hlavně by byl jen o něco odolnější. Tím pádem konkurence neschopný.

Mně se odolné mobily nezdají tak drasticky dražší.
http://www.f-mobil.cz/odolne-mobilni-telefony.html
Nebudu posuzovat marketingové kecy. Ale odolnost vůči prachu mi připadá samozřejmá (snad kromě konektorů, ale to nezpůsobí hw poškození), odolnost vůči vodě se tu neřeší, takže zbývá odolnost vůči pádu. To přirovnání s mravencem bych viděl opačně.
Jak známo, před 70 lety se daly vyrobit tankové radiostanice odolné úderům a vibracím, přitom používaly keramické díly, skleněné díly, hmotnosti součástek byly proti součástkám mobilů desettisíckrát větší. Co to udělá se silami při tíhovém zrychlení určitě víš. Fyzikálně je dost těžké odstřelit pádem smd součástku z dps, aniž by dávno předtím neodešel kryt, displej, měniče. Když se poškodí deska vnější silou, tak je mizerně vyřešený kryt, který dovolí působit silám dovnitř přístroje. Elasticita pouzdra která umožní zlomení desky, je konstrukční nesmysl nebo spíš sabotáž. Technicky vyřešit tuhé pouzdro není nemožné a myslím že ani nákladnější, takže to nejde proto, že to výrobce nechce ze svých důvodů.
Podle té fotky to vypadá že na desku působila nějaká síla střihem, takhle se nemohla poškodit pádem v libovolném směru.
Taky mi skončilo na stole pár novodobých mobilů s dotykáčem, vizuálně bez vady, pokud se poškodily pádem, tak ne proto, že to výrobce neumí, ale proto, že to umí tak aby nic nevydržely a konzument si šel koupit nový. No a protože si jde koupit nový a čím dál rychlejc, tak si výrobce dovolí čím dál víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mcmlxxx



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 112
Bydliště: Letovice, Brno

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 13:20    Předmět: Citovat

mě ta prasklá deska připomíná spíš závadu když se přetáhne šroub...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34078
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 13:22    Předmět: Citovat

A tie suciastky pritom odpadli ako?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 112
Bydliště: Letovice, Brno

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 13:29    Předmět: Citovat

normálně. když deska praská jedna její čast se zvedne , tím se vytvoří pnutí které odstřelí z desky vše co se dostane mimo rovinu.
Ale píšu že mi to tak jen připadá. nepřu se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6116
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 13:46    Předmět: Citovat

mcmlxxx napsal(a):
mě ta prasklá deska připomíná spíš závadu když se přetáhne šroub...
Ta deska praskla při prvotní montáži, když nešla (kvůli nějakému otřepu?) usadit na místo - když to nešlo silou, šlo to větší silou. Po smontování to ještě klidně mohlo mít jakýsi kontakt a fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7849
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 13:46    Předmět: Citovat

crifodo- ty karikatury na téma odolný telefon od Evolve nebo Swissvoice mají vevnitř ještě tenčí desku než obvyklý telefon od Sony nebo Nokie. Jejich pseudovýdrž je způsobena pouze relativně pevným plastovým tělem a spíše letmým uchycením základní desky. Ale to nestačí k tomu, aby byly odolné- jinak bych je neměl už několikrát na stole. Kdysi se dělávala Nokia 6250, zkoušeli jsme ji zadupat do bláta, potom na hotelu vydrhli kartáčkem na ruce. Ani neztratila signál, natož aby se jí něco stalo. Ale to byl rok 2001.
V dnešní době většina uživatelů vyžaduje, aby telefon nebyl zbytečně veliký, ani co se tloušťky týče. Tenhle požadavek se vylučuje s požadavkem na mechanickou pevnost.
S tvým posledním odstavcem se ztotožňuji, v tomto nejsme vepři Very Happy
Každý výrobce se činí tak, aby prodal co nejvíc, jinak jej převálcuje jiný výrobce. Já jen říkám že se s tím musíme všichni naučit počítat a nečekat že telefon vydrží to stejně hrubé zacházení jak Alcatel OT před 15 roky...

Abych nekecal- znám jeden druh telefonů, u kterých jsem se ještě nesetkal s průhybem desky: http://www.galaxie.name/index.php?clanek=exkluzivne-mobil-vertu-ascent-za-135000-kc. A pár jsem jich už tayk opravoval.

Zkoušel jsem identifikovat co je to za součástky co v tom telefonu chybí- měly by to být buď kondenzátory nebo varistory od digit. mikrofonu. Zkusím popátrat víc.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7925
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 14:32    Předmět: Citovat

Michal22 Zdá se, že máš zkušenosti se značkou Swissvoice. Předpokládám, že se jedná o mobilní telefon pochybné kvality kompletně navržený a vyrobený v Číně, možná i prodávaný pod různými značkami. Zkrátka něco jako Aligátor, CPA Halo, nebo myPhone... Je to tak? Nebo má něco společnýho se Švýcarskem?
Jsou telefony Sonim lepší? Předpokládám, že ano... Jedná se prej o firmu z USA. http://www.sonimtech.com/company/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7849
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 14:54    Předmět: Citovat

Hydrawerk- SZ (ať to tu tolik neplevelím)
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2423
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 15:08    Předmět: Citovat

Já si nemůžu pomoct, mě to připadá jako rýha od nějakého (šroubováku?) nástroje, který zajel dovnitř při rozloupávání krytu.
Není mi jasné, jak by mohly upadnout součástky, ke kterým se "prasklina" nepřiblížila.
Myslím si,že pokud mikrofon nefungoval před rozebráním,tak doplnění součástek bude k ničemu.
Kde jsou součástky? Pokud odpadly až po zakrytování TLF tak musí být někde uvnitř.

Celé je to nějaké divné. Je ta fotka opravdu z toho telefonu?

jedna dávná zkušenost s 2 reklamacemi nokie během dvou let - vždy stejná vada oxidace uprostřed desky a 2x identická fotka

Nedělám si iluze o servisech MT v české republice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 16:31    Předmět: Citovat

Presne to s tým neodborným rozoberaním napadlo po zhliadnutí fotiek v maili aj mňa. Môžem nejako dokázať, že to nebolo rozobraté pred servisom? Dúfam, že to malo nejakú plombu. Skutočne si neviem predstaviť, ako môže vzniknúť takéto poškodenie bez rozobratia telefónu, alebo výrobnej vade pri montáži a znalec mi dá za pravdu. Iné riešenie nevidím. Ak sa plomby už nedávajú, smola. Telekom bude mať za to, že som to mohol rozobrať aj ja, čo samozrejme nie je pravda. Nie som taký idiot, aby som otváral zariadenie v záruke. Zajtra idem do predajne, dnes som nestíhal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7849
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 16:40    Předmět: Citovat

V poslední době jsem plomby viděl jen na IPhone a HTC, možná pak ještě na nějakých čínách. Jinde ne.

Můj osobní a nicneříkající názor je že to vzniklo při rozebírání nebo sestavování, ale ne ve výrobě, nýbrž někdy potom. Ale kdy a kde, to si v žádném případě netroufám tvrdit.
Podle mého oka to není rýha, ale prasklina.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 16:57    Předmět: Citovat

Já si taky myslím, že je to prasklina a že by si to měl prodávající vykecat se servisem a že to nemá s průhybem desky nic společného.
Mimochodem, máš ty počty nějaké pomíchané. Mravenec vydrží pád i s 800m, zatímco člověk (kterýkoliv) se může zabít ze 2 metrů. Na to nemusím být vševědoucí, to ví i malé děcko. Koukám, že kolem telefonů máš na všecko taky hned odpověď. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund