Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nejde spustiť WinXP
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: pá září 16 2011, 8:17    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: pá září 16 2011, 9:23    Předmět: Citovat

Super, očistil som to takto od Avastu - v C_files bol ešte jeho adresár Embarassed hold, chýba rutina
-Skúsil som install NOD - nešiel
-Skúsil som (len pre poznanie!) install Avast - šiel!!!
-Reštart - a NB súkromná časť nenaštartoval - čiže pôvodná vada.

-spustenie pomocou Poslednej známej funkčnej konfigurácie
-pekne nabehol
-Uninstall Avast
-vyčistenie od Avast
-NB teda bez antiviru zasa ide

Ešte by to chcelo popracovať na vyčistení NOD, a potom skúsiť nainštalovať, odporučená práca s ním je žiaľ na dlhšie, už to nestíham, vraciam NB na priebežné použitie, o týždeň budem možno pokračovať, ďakujem pekne - Všetkým!! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo4



Založen: Apr 29, 2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2014, 22:53    Předmět: Citovat

Otváram tému po dlhšej dobe,
HP-čko sa ešte chvíľu využívalo na tie zmiešané účely, teraz z neho však zostal už len súkromný notebook. Stará firemná inštalačka zbytočne zaberá miesto. Popísaná bola vyššie.

Správa diskov (otvorená v jeho súkr. časti - XP home) vyzerá takto:
1. BOOT 8MB FAT neznáma oblasť
2. Allegro 14.85GB NTFS neznáma oblasť
3. "C" 12,78 NTFS systémový
4. "D" NTFS sú data

Chcel by som odtiaľ odpratať systémové zbytočnosti a ponechať tam len XP home (a jeho programy) - čiže odstrániť oddiel BOOT a Allegro.

Data som zálohoval. Zatiaľ by som ich nemazal.

Po očistení mám zámer urobiť obraz partície s OS (pre istotu), vymeniť disk za väčší, urobiť na ňom kompletnú novú inštalačku, v prípade potreby preniesť na disk ten vyrobený obraz.

Ako sa najlepšie zbaviť toho BOOT sektoru a Allegra bez poškodenia XP ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4044

PříspěvekZaslal: po květen 12 2014, 15:23    Předmět: Citovat

Jestli chceš větší disk s novou instalací pak je vše ostatní jen ztráta času.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo4



Založen: Apr 29, 2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: po květen 12 2014, 23:09    Předmět: Citovat

Nvm či dotiahnem novú inštaláciu k plnej spokojnosti - napr. je predpoklad že nebudem môcť nainštalovať tlačiareň bez toho že by som ju fyzicky mal, atď.. Zatiaľ im preinštalovaný notebook len pošlem, na návštevu sa tam teraz nechystám, a keby s čímkoľvek neboli spokojní, nainštalovať obraz ich znavigujem aj po telefóne..

Problém č. 2 a dosť veľký je, že sa nevie nájsť original CD s XP.. Dnes som kontaktoval MS s tým, že na kryte je nálepka XP Home Edition OEM. Odkázali ma na dodávateľa notebooku - s malou šancou, keďže ten má snáď 10 rokov. Viem, že na nete sa podobné veci už riešili, neviem s akým výsledkom, zatiaľ som nič pre mňa nenašiel.. Ak by mi aj s tým XP niekto vedel akokoľvek pomôcť (aj cez SZ jogo4) budem veľmi rád!!

A tak mi zostáva ten postup uvedený predvčerom.. Až po ňom by som urobil plný formát a starý disk použil na iný účel.

Nikto mi k tomu nič nenapísal, je to tým, že je problém zbaviť systém toho Allegra a BOOTu?
Myslel som, či to nie je sústo napríklad pre Linux.. Mám tu iso Ubuntu, zatiaľ som síce s Linuxom nerobil, ale mám sa vôbec uberať tým smerom a niečo si naštudovať ohľadne práce s ním, alebo je Ubuntu nesprávny smer ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4044

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 7:50    Předmět: Citovat

Nejprve bych si udělal obraz celého disku na externí HD a pak bych to řešil hrubou silou, tj. nabootoval nějaký partition manager z CD a smazal první dvě nežádoucí partišny. XP partition bych označil jako aktivní, nicméně je třeba mít po ruce instalační CD, protože z něho bude asi nutné opravit bootovací partišnu.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo4



Založen: Apr 29, 2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 23:20    Předmět: Citovat

Jj dík, obraz som mal v pláne, len som sa k tomu nedostal.. Neuviedol som ale, že keď som predtým skusmo spustil Partition Magic, ten mi ukázal iba jeden oddiel - "chyba 106"..

Teraz večer som šiel robiť obraz a keď som sa dostal k voľbe Source Partition, ukázali sa mi štyri. Vnuklo mi to myšlienku urobiť 4 obrazy, pre kontrolu ich dať na ten nový disk - či sú v poriadku atď, a po kontrolnom spustení postup potom na tom novom disku zopakovať, ale už bez Allegra a BOOTu, prípadne ak by to nešlo, tak v ďaľšom kole len bez Allegra.. Prípadne začať odzadu - postupne partície pridávať.. Snáď to niečo napovie..

Obraz BOOTu pre malý objem dát urobilo v mžiku, XP robí za nejakých 20? minút, no Allegro sa mi tu trápi už 3,5 hodiny! a 4:50 mi to ešte sľubuje!! Rýchlosť 25MB/min, celkový objem je 13,4G, hotových je 42% ešte len! Takže neviem či to má Ghost problém skúsať, alebo ide o nejakú chybu..
Či je Allegro spolu s XP v mojom prípade problém..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5033
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st květen 14 2014, 0:24    Předmět: Citovat

Načo sa s tým takto trápiť. Prerozdel nový disk na 2 oddiely. Pomocou norton ghost prenes oddiel s XP a DATA na nový disk (menu->partition->to partition, pre každý oddiel zvlášť, najprv stačí len XP). Starý disk ostane nedotknutý. Na novom disku potom nastaviť prvý oddiel ako boot (ja používam Ranish Partition Manager - práca na 5 sec). Ak by to nebootovalo, nabootovať inštalačné CD k WinXP (hociktoré), spustiť konzolu, a použiť príkazy fixboot a fixmbr (alebo tak nejak, pohľadaj na nete).
Alebo manuálne v boot.ini prepíš číslo boot particie: asi budeš mať 3, daj tam 1.
kód:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jogo4



Založen: Apr 29, 2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: čt květen 15 2014, 22:06    Předmět: Citovat

Ďakujem! Že ma nenapadlo.. A tiež za ďaľšie precízne navedenie - s boot by som si totiž neporadil, takže dúfam že to zvládnem. K tomu obrazu spôsobom partition to partition ale potrebujem pripojiť pôvodný disk cez prevodník ATA/USB - ako naschvál ho tieto dni nebudem mať u seba.. Vyrobil som teda všetky štyri obrazy - na ext. disk.

Na novom ale už použitom disku som si preskúšal Active KillDisk_wipe, potom spojil oddiely a poskúšal všetky "Erasing Pattern" z Disk Wipe, rozdelil ho s Partition Magic na primárnych 15 GB ("C" System) a logický zbytok ("D" Data) . Obrazy z ext. disku som skopíroval na Logický oddiel "D" Data.

A tu je koniec - keď idem urobiť partition from image, je problém - najprv musím prejsť cez dialog. okno:

The following drives were not unmounted cleanly: 1.1:, 1.2:
Do you want to force mount them anyway?
(This may not work and is not recommended)

Oba vytvorené oddiely vidím, keď potvrdím YES.

Následne klasicky vyberiem zdroj súborov (teraz "D" Data) - a po obrazoch image.GHO ani stopy Exclamation
Ak nabootujem z mechaniky mini XP, tak v TP súbory image.GHO normálne vidno. Na skúšku som teda vytvoril v "C" aj "D" nejaké adresáre, aj súbory .txt, a aj prázdny súbor .txt so zmenenou koncovkou na .GHO. V Norton Ghost_partition from image z toho nevidí vôbec nič = oddiely "C" aj "D" sú akoby prázdne.

Keď pripojím ext. disk s pôvodnými image súbormi, okrem toho vyššie uvedeného dialog. okna sa musím preklikávať cez ďaľšie, s hororovými popismi o rôznych error atď - nedoklikám sa ale k ničomu.

Norton Ghost by ma zaskočiť nemal, robím niekde chybu Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo4



Založen: Apr 29, 2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2014, 12:42    Předmět: Citovat

Napadlo ma tam vraziť flešku, na ktorej mám už dávnejšie vytvorený akýsi obraz - a je po probléme - vidím v Norton Ghost riadne celý jej obsah. Aj so súborom image.GHO.
Urobil som teda z flešky kópiu toho cudzieho image.GHO na "D" a spustil Norton Ghost. Stále problém - vidno len prázdny oddiel.

Hľadal som rozdiely medzi oddielmi disku a fleškou:
Správa diskov:
Fleška bola (Healthy)Active, oba oddiely disku aj CD ROM bolo len (Healthy). Zmenil som teda "C" tiež na Active.
Nepomohlo, stále vidno oddiely disku ako prázdne.

Fleška je FAT, zbytok je NTFS. To ale problém nebude, pretože predtým som bežne obraz z toho ext. disku na disky dával.

Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4044

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2014, 12:46    Předmět: Citovat

Proč ten obraz nepřeklopíš rovnou z flašky? Mimochodem, poslední verze Ghostu je tuším 15.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).


Naposledy upravil serviceman dne pá květen 16 2014, 12:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5033
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2014, 12:47    Předmět: Citovat

Divné. Akú máš verziu ghostu a pod čím ju spúšťaš? Už som zálohoval kadejaké divné partície a ešte nikdy mi to takéto čosi nevypísalo. Disky ako pripájaš? Ja používam PC kde pripojím oba disky a už sa kopíruje...
Niekedy je problém s LBA, keď v jednom PC sa používa pre prístup na disk, a potom v cielovom notebooku nie, tak to samozrejme nebootuje, hnevá to, a pritom obsah disku tam je vidno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jogo4



Založen: Apr 29, 2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2014, 14:07    Předmět: Citovat

Obraz s win XP má 10,4 GB. Snáď je to plné všelijakého svinstva a i., keďže na dátovom oddieli už nemali miesto. Na flešku sa mi nezmestí..
Aj preto som mienil uprednostniť novú čistú inštalačku.. Tú by som tam dal najradšej (!) Užívateľ má už ťažké prsty, ja sám mám ľahšie a touch pad poklep používam radšej vypnutý.. Inak sa ľahko pri používaní kopíruje hlava-nehlava. Videl som, keď na tom robili..

Inak bootujem osvedčené Hiren's BootCD 10.5, Symantec Ghost 11.5.1., v osvedčenom notebooku, s osvedčeným HDD. Nemohlo sa sprzniť niečo tým čistením disku od dát, rozdeľovaním atď Question Ale mýli ma, že mám problém s videním aj toho externého..

No - a nabootoval som Norton Ghost v notebooku, do ktorého pôjde disk. (pôvodne som sa snažil obraz na disk nahodiť v inom, lebo v tomto nie je baterka a keby pri tom počasí vonku blikol prúd, čo sa občas stane, by asi nebolo dobré..) Je tam zatiaľ disk s tým Allegrom atď. Pripojil externý disk - žiadny problém.. Žiadne dialog. okno.. Pekne by šlo doklikať do finále - a zrušiť obsah C partície..

Idem vzájomne prehodiť disky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo4



Založen: Apr 29, 2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2014, 15:33    Předmět: Citovat

Takže problém sa preniesol s diskom - mal by byť problém disku Idea

Problém s prejavmi pripojením externého som možno primiešal ja.. Vhodnou kombináciou YES a NO som sa doklikal k tomu, že som ho nakoniec videl. Ale bolo mi pri klikaní s mojou intuitívnou angličtinou veru dosť úzko - mám tam spústu iných vecí..
Napadlo ma, že na disku je aj Secure oblasť. Nikdy predtým som takýto problém s externým nemal.. Že či to nie je kvôli nej - a ja som predtým nepoužil druhý rovnaký externý čo mám - bez Secure - a bez problému.. Embarassed Nevím

Ozaj teda vyzerá, že disk je nejako sprznený tým dokonalým čistením od dát - alebo zrejme som niečo nedotiahol do konca Question

V oboch oddieloch bol po čistení a rozdelení s Partition Magic adresár System Volume information. Vtedy som neskúšal, ale keď ho rozkliknem (nebýva bežne prístup odopretý?), je tam v oboch súbor MountPointManagerRemoteDatabase, 0kB, System file - mne doteraz neznámy..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4044

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2014, 15:43    Předmět: Citovat

Partition Magic je zastaralý program, který už nepoužívej, stejně tak Ghost 11, nebo Hiren's - poslední verze je asi 15.2 (Pro tvůj účel hledej Restored Edition). Užíváním zastaralých programů si můžeš vytvářet zbytečné problémy.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund