Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

IR2101S
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 18:56    Předmět: Ty weeee Citovat

Tak jsem díky nechtěně chybné telefonické radě Amaroka objevil tak obrazek_cenzuraí svoji chybu v mém umírajícím H-Bridge při výkoných motorech. Jeho teorie použít měký zdroj a snížit filtrační kapacitu vedla k oběvu co zabíjí moje fety. Zdalí to Adrejka oběví. Zjednodušené schéma je v příloze Smile))

PS: Ja mohu suse konstatovat ze jsem obrazek_cenzura, obrazek_cenzura a zase obrazek_cenzura a nutno podotknout, že to vubec nesouviselo s řízením těch fetů. To jedine bylo OK Smile



chyba.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  chyba.gif
 Velikost:  5.65 kB
 Staženo:  63 krát



Naposledy upravil goody dne ne duben 24 2011, 0:06, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 19:21    Předmět: Citovat

Nauč se česky a máš přepólovanej zdroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 19:22    Předmět: Citovat

Ale joooo sakra. To v tom nadšení že jsem objevil ten problem, jsem pouze přehlídl Smile) Ale podstata je jinde Smile))) Zdali pak na ni přijdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 19:23    Předmět: Citovat

Navedu. Silne to souvisi s Uds max.
PS: Jsem myslel ze je to elektroforum a ne krouzek cestinaru sakra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 19:29    Předmět: Citovat

To myslíš tu chybějící druhou diodu ve filtru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 19:33    Předmět: Citovat

Koukam ze ty si nedas rict Smile Podstata problemu je ze ta civka ta indukcni zatez se vyflusne do te kapacity a pokud nema dostatecne nizky vnitrni odpor a neni dostatecne dimenzovana, tak napeti brutalne stoupne a dal uz je pribeh jasny. Howk. Koukam ze proste musis rejt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 19:38    Předmět: Citovat

Já nereju, to co si nakreslil je normální můstek, schematicky zcela funkční, až na ten filtr. Hodnoty tam žádné nejsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 19:40    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Já nereju, to co si nakreslil je normální můstek, schematicky zcela funkční, až na ten filtr. Hodnoty tam žádné nejsou.

V textu jsem zamerne psal, ze mi radil pouzit mekci zdroj a nizsi kapacitu (byla tam jedina). On tim chtel zabranit tomu, aby se ta velka kapacita vybyla do tech fetu co by byly ve zkratu Smile To vse vyplyvalo s toho textu. Obrazek byl pouze ilustracni. I kdyz blbe Smile) Ale radost z obevu jsi mi musela pokazit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 19:47    Předmět: Citovat

No to mě strašně mrzí, tak já už tu nebudu zaclánět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 19:50    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
No to mě strašně mrzí, tak já už tu nebudu zaclánět.

Tak jsem to zase nemyslel. Ale obraceny zdroj by zpusobil ze by to nejelo vubec a chybejici dioda ve filtru taky roli na destrukci nehrala:)) Toto byly pouze rejpance .)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 20:03    Předmět: Citovat

Ta cívka bez zpětné diody by mohla způsobit stejný nárůst napětí na kondenzátoru, jako ta zátěž. Jestli spíš než o energii z indukčnosti nešlo náhodou o rekuperační energii z bržděného motoru. No a motor tam nakreslený není a neošetřit rekuperaci u měniče pro motor může jedině Ignorant
Ahoj chlopi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 20:37    Předmět: Citovat

Paradoxne se ten problem projevoval hlavne pri rozjezdu, nebo pri vetsim zatizeni motoru. Coz bylo dano tim, ze umerne zatizeni ze vice oteviraly ty FETy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 20:48    Předmět: Citovat

Mno a asi jsem uplny trotl, ale nikdy se mi nestalo, ze by ten motor vygeneroval pri nebuzeni te PWM vetsi napeti nez je vstupni, toho mostu Smile Krome toho pouze pokud jsem je brzdil PWM temi spodky, tak se jednalo zase o pulsni spicky, ktery musi sezrat ta kapacita pred bridge. Rekuperace je uplne jina zalezitost. Obvykle obnasi mutne reseni v podobe menice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 20:57    Předmět: Citovat

A jeste ke vsemu melu ptakoviny. Tak napeti pri brzdeni na motoru nestoupne pres polovinu privadeneho. Ted jsem to meril. Maximalne umerne stride pwm pro brzdeni stoupa ohrev toho motoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: ne duben 24 2011, 1:52    Předmět: Simulace Citovat

Tak jsem si dal tu praci a .. Za tranzistory jsem dal ty krasne IRF540. Napajeni pouze 20V. Abych to nemusel dlouhosahle rozepisovat, tak motor jsem nahradil indukcnosti a odporem (jednalo se o relativne malicky BLCD motor). PWM jsem pustil na Gate se strmosti nabehu 300nS a spadem 200nS. Pauza mezi pulzy 2mS a pulz 1mS. Tzn. pwm 500Hz se stridou 50/50. s napetim na GATE 10V.

Abych to otestoval v extremu meril jsem napeti na + te kapacity a ted jsem zkusi uplnou volovinu. Dal jsem kapacitu 10nF, abych videl co se deje.

a ejhle jiz s prvnim nabehem se na kapacite vysplhal na 30V a po 6 pulzu uz drzel hrube napeti 150V s tim ze neklesl na 100V. S cehoz plyne:

1) ze PSpice se s fetoval, protoze si nejsem jist, ze to jeste zilo s tim IRF540 a ze by se tam vubec dostalo do stavu 150V.
2) Ze volba teto kapacity je dost kriticka a je nutne ji s pocitat. Je totiz podstatne ne jen jeji hodnota, ale i jeji vnitrni odpor.

Pac kdyz jsem tam jiz pichl 220uF ESR, tak zvlneni napeti bylo max +/- 0,8V.

S toho plyne ze cim je tento motor macatejsi a vykonejsi, jsou tyto jevy dramatictejsi a je potreba velmi peclive volit tuto kapacitu. Dokonce zlepseni se projevi, kdyz ji odstupnuji v radech. Pokusne jsem to rozdelil na 220uF 10uF a 100nF a najednou to bylo jako ze skatulky.

Mohl sem si vice pohrat s tlumivkou a zjistit jaky ma ta na cely problem vliv, ale to uz pro me neni podstatne. Podstatne je, ze moje teorie s kapacitou je potvrzena.


Spise ted zvazuji odskouset model nejakeho s tech macatejsich motoru. 3kW 3f 380. S usmernenymi 3mi diodovymi polomosty. Smile a vice si pohrat s realnymi soucastkami. Pravda bude asi proti Spiece nekde jinde. Nic mene cim lepe ho nakrmim, ti vice se budu blizit realite. Nazivo to nemam vubec odvahu zkouset Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund