Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zesilovač Tesla AZK 220
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
half-life2



Založen: Mar 26, 2008
Příspěvky: 184
Bydliště: Slovensko Poprad

PříspěvekZaslal: so září 20 2008, 23:54    Předmět: Citovat

ach jo zatial mi mail neposlal nik to sa tu nenasiel uz ten co to posielal prosiiim Sad na halflife2@centrum.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne září 21 2008, 8:43    Předmět: Citovat

Už jsem servisní manuál AZK220 posílal na Slovensko nejméně patnácti lidem. Někdo to tedy minimálně na Slovensku mít musí, v ČR vím nejméně o pěti lidech, kteří onen žlutý servisní manuál mají.
Zřejmě ale nikdo z nich není ochoten do zcela cizího člověka investovat nemálo času, stráveného u skeneru a PC.. Ani já ne a už vůbec ne zdarma, myslete si o mně, co chcete.
Pakliže se v zahraničí běžně prodávají manuály k 10-15 let staré spotřební elektronice /dnes už víceméně bez hodnoty, či spíše historické/ za nějakých 15-30 USD, tak nevidím ani sebemenší důvod, proč by někdo neměl být ochoten investovat tři stovky za manuál od takového pracanta, jako je AZK220.
Ten koncák má i dneska zůstatkovou-užitnou hodnotu /teď nemyslím nějakou účetní/ nejméně několik tisíc korun a je jen otázka priorit daného člověka, zda se mu takový přístroj vyplatí opravit a seřídit přesně tak, jak to předepisuje výrobce, aby chodil spolehlivě tak, jak má a měl předepsané parametry.
Například se mi stalo, že jsem vcelku nutně potřeboval servisní manuál k poměrně starému receiveru NAD701. V centrále v Londýně, odkud mi všechna dokumentace jinak chodí, nikde nebyl k nalezení ani v papírové podobě, aby jej mohli oskenovat a poslat mi jej.
Bylo mi tedy slečnou Meegan doporučeno, že si jej mám někde koupit, že to určitě bude rychlejší a že jim ho pak mám naúčtovat do záruk...Smile A bylo. Zacáloval jsem PayPalem třicet pět eur, obratem obdržel příslušný soubor a mohl pokračovat v práci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: út září 30 2008, 20:45    Předmět: Citovat

Kolik by mne teda ten manuál stál?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: so červenec 21 2012, 19:43    Předmět: Citovat

Zdravím
po nějaké době se vracím k tomuto stroji.Mám problém s indikátory vstupního signálu.Jeden před časem začal vynechávat.Vynechávala prostřední čtveřice LEDek a pak odešel úplně.Nějakou dobu jsem to neřešil a odpojil ho.Teď jsem konečně sehlan náhradní IO a vyměnil jej.Po výměně ale nejde nastavit stejně jako druhý.Měl nižší citlivost ale na druhou stranu jakoby mnohem rychleji reagoval na změny v signálu.Pokusil jsem se to tedy donastavit trimry,ale bez úspěchu.Pokud nastavím,aby se rozsvěcovaly první LEDky stejně,tak prostřední čtveřice se pak rozchází s druhým indikátorem.Pokud potom donastavím,aby se stejně rozsvěcovaly předposlední žluté LEDky,chová se prostřední čtveřice stejně.A LEDka LIMIT se rozsvěcuje o dost dřive než na druhém indikátoru.A navím po pár minutách laborování opět začínala vynechávat prostřední čtveřice LEDek.Napájecí napětí je OK.Referenční napětí taky.Jediný rozdíl je v popisu na IO.Starý má popisek A277D a dole pod tím A6 a nový má RO.
Neporadí někdo v čem hledat zádrhel?Oba kanály samozřejmě budím totožným signálem.
Díky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2012, 13:05    Předmět: Citovat

Tak jsem dnes vše proměřil a vypadá to,že je to opravdu tím A277D.Na začáku a na konci to sedí s druhým kanálem (1 a 11 led se rozsvěcují stejně),ale ostatní se zdá jakoby byla citlivost o 3dB nižší.Zkusím vyměnit i ten druhý a uvidím.
A ještě otázka.V SM je napsáno,že by se měla předposlední LEDka rozsvítit při vstupním napětí 0,9V.Ale mě se torozsíví až přinapětí 1,3V.To by mohl být problém,neboť bude konec přebuzen,ne?Jakou citlivost mají tyhle konce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7961
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2012, 15:51    Předmět: Citovat

Ta vynechaná čtyřka LED může být jednou vadnou. Jsou vždy 4 za sebou. Už jsem to měl taky vadný. Pak jsem vyměnil všechny, aby byly stejný a navíc to lépe "svítilo" páč jsem tam dal ledky s větší svítivostí. Ty původní tuším že TESLA nebyly nic moc. Logaritmický průběh je nasatvený skládaným členem ve zp. vazbě operáku. Pro kontrolu můžeš vstupy 277 propojit a hned uvidíš, zda je chyba v 277 nebo před ní.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2012, 17:06    Předmět: Citovat

No po propájení spojůco se mi nezdály (propájel jsem celý tišťák) už to nevynechává.Skusím vyměnit i ten druhý A277 a uvidím.Spíš mne znepokojuje,že nesedí to napětí pro vybuzení.Nikde jsem nnevyčetl,jaké vstupní napětí potřebuje konec v tomto zesu,aby jel na plno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7961
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2012, 17:26    Předmět: Citovat

Poslal jsem ti na maila fotku z dokumentace o nastavení indikátorů. Je to z mobilu ale snad čitelný, jestli se ti chce, tak to sem klidně pověs. ..tak se mi to vrátilo, pošli mi maila.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2012, 17:37    Předmět: Citovat

To nastavení mám přímo v SM.Nejdříve nastavit Žlutou LEDku na 0.9V pak nastavit první zelenou na 0,01V a pak popřípadě donastavit zase tu žlutou.
Vyměnil jsem ten druhý IO který je nejspíše ze stejné série a je to stejné jako s tím originálem.Takže problém bude nejspíš někde jinde a né v IO.Ostatní součástky jsem proměřil a jsou OK.

Upraeno

k jm ed propojil vstupy A277D a zistil žeIO jsu v poádku a polblém bu někd kolem OZ na vstpu.Ae kde? Náhadní bhužel nemám.A když tak nad tím přemýšlím,tak může být chyba i na tom druhém,o kterém jsem si myslel,že je OK.Ale jak zjistit,který je ok?


Naposledy upravil Pavel85 dne ne červenec 22 2012, 18:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12366
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2012, 18:12    Předmět: Citovat

Napájecí napětí modulu a GND je v pořádku ? A jsou v pořádku všechny elyty ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2012, 18:19    Předmět: Citovat

Zrovna jsem doplnil předchozí příspěvek.
Elyty jsem vyměnil a napájecí napětí je OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2012, 18:26    Předmět: Citovat

Přikládám schéma

A prohodil ujsem mezi sebou i ty OZ jelikož jsou v paticích.Kompletně to rozhodilo nastavení počátku rozsvěcování diod.Ale po donastavení byl problém pořád stejný.Takže něco kolem OZ.Budu muset projít asi obě desky a proměřit vše znova.



Bez názvu.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Bez názvu.jpg
 Velikost:  95.86 kB
 Staženo:  104 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12366
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2012, 19:10    Předmět: Citovat

Opravoval jsem to vícekrát, jediná větší svízel byla u jednoho kusu poškození desky nějakým Eumetolem a použití 741 místo 748, které náhodně kmitaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2012, 19:34    Předmět: Citovat

Řekl bych že to vše bylo origo a nikdo tam nic neměnil.Co tam mohlo odejít?
Teď jsem se zaměřil i na tu "zdravou" stranu a naměřil jsem na napájecí napětí oněco menší než na té druhé,ale podle SM jeto v toleranci.Že by byl nakonec problém tam?DPS je v pořádku,cesty nejsou nikde poškozeny a stuďáky snad už nikde nejsou.A ještě ke všemu se mi rozpadl šroubekna nastavování na trimru R317 a jak na potvoru nemám 68K.Budu muset celou tu osičku přehodit z jiného.Dráha je jinak OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 10:34    Předmět: Citovat

Tak rpoblém zdá se vyřešen.Bylo to nakonec v té druhé desce indikátorů v tom členu složeném z diod a rezistorů.Byl to problém už asi od výroby,protože ty rezistoty a diody jsou poskládané vedle sebe.A mezi vedle sebe ležícímí rezistory R302 a R303 zůstala asi neodleptaná měď která je spojovala paralelně.Po proškrábnutí již jedou oba indikátory téměř totožně.Sice uprostřed rozsahu se stále mírně rozcházejí,ale jen minimálně.
Ale na začátku a hlavně na konci rozsahu je to přesné.

Ale trápí mne pořád ta hodnota vstupního napětí.Žluté LEDky by se měly rozsvítit už při napětí 0,9V,ale tady to bylo nastaveno až na 1,3VNastavil jsem to tedy tak jak to bylo původně,ale nejsem si jistý,jestli to je správně.
Co na to řeknou konce?Nemáte s tímto někdo zkušenosti?Nemám to jak odměřit,neboť nemám takovou zátěž,do které bych to vybudil.

Jinak moc díky za rady k prvnímu problému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund