Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

VKV vysílač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Superpavel



Založen: Dec 20, 2010
Příspěvky: 374

PříspěvekZaslal: út prosinec 21 2010, 23:13    Předmět: Citovat

Rozdíl vtom je ten že elektronika mě baví pravopis ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8826
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út prosinec 21 2010, 23:32    Předmět: Citovat

Superpavel napsal(a):
Rozdíl vtom je ten že elektronika mě baví pravopis ne.

Vydím, že tady jsi dostal návod, jak na to:

Crifodo napsal(a):
... Jestli si chceš tohle dilema odpustit, tak si natáhni indukční smyčku okolo cimry nebo to posílej do IR diody.

- ale nesliším žádnou odezvu Shocked

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6351
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út prosinec 21 2010, 23:32    Předmět: Citovat

Andreo, šoupat nohama nebudu. Když něco napíšu špatně, tak to opravím, pokud mě někdo upozorní nebo si to po sobě náhodou ještě přečtu. Nikdy jsem netvrdil, že pravopis je nesmysl nebo, že ho nehodlám dodržovat...

A když jsme u toho pravopisu, tak se tady dost často píše nářečím - českým - taky mi to občas ujede. Pokud použiju moravštinu, tak je zle. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Superpavel



Založen: Dec 20, 2010
Příspěvky: 374

PříspěvekZaslal: út prosinec 21 2010, 23:39    Předmět: Citovat

A jakej má dosach ta indukční smička? Ty IR diodi použít nemůžu potřebuju aby to fungovalo přez zed.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út prosinec 21 2010, 23:56    Předmět: Citovat

Vy naděláte kvůli pár mylyampérům. Stejně to tu brzo koupí a obsadí china. Když jsou ve vládě dementi, proč by nemohli být mezi prostýma lidma.
Gramatika dostává na prdel, protože poslední generace už jen čučí na filmy a nečtou, pak se jim nezafixuje psaná podoba. Já je chápu, oni nejsou dementi ze své vůle, podepsal se na nich ten vzdělávací systém a rodiče.

Indukční smyčka má takovej dosah, kolik do ní pustíš a jakou má plochu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 22 2010, 0:01    Předmět: Citovat

Pavlík je zajímavá osobnost, určitě se nebude zlobit, když ho tady trochu představím skrz jeho příspěvky na elwebu. Ty příspěvky nejsou jen tak obyčejné, mají v sobě něco navíc. Někdy ani nejde o dotaz, ale o sdělení.

SuprerPavel napsal:
citace:
Zdravým vespolek.Táta sem chodí ale je tejden pryč.Potřebuju radu pučil sem si uněj zdroj taková škatule má dva budíky a dva čudlíky jeden snačenej U druhej I.Nevim co je naco jen sem si chtěl něco zkusit tak to zapnu čudlikem I točim a nic čudlikem U zahejbu a budik V se taky zahejbal.Pak ktomu připojim baterku 12V chvili nic jenom budik A šel až nadoraz.Tak mě napadlo baterku otočit a připojit.Nojo ale vevnitř něco bouchlo ahned několikrát.Je tam ventilátor ten se zastavil a tam tudy vyletělo kousek nějakýho alobalu tet v tý škatuli něco hrká.Když to zapnu tak se vtom něco pálí a smrdí.Co stím mám dělat tatík nesmí nic poznat.Předem odmítám rady typu přiznejse to ne už sz principu.

citace:
Táta má stojanovou vrtačku.Když nebyl doma tak du dodílny vyskoušet jak to funguje.Dám tam vrták najdu kousíček plíšku a zkusím provrtat zezačátku se to chytlo jenomže pak se ten plíšek roztočil normálně navrtáku a mě to řízlo do prstu. Pěkně naprd

citace:
Když vy tak všecko dovedete.Zkuste vymislet jak doma udělat jadernej reaktor.Já ho pak odvás koupím Chci si doma vyrábět teplo a elektryku sám. Ten co bouchnul v černobylu vypadal jak nějakej bojler viděl sem fotky. Tak by tosnad nebil problem.

citace:
Čau.Našel sem na netu zajímavej web.Chodí tam Hil.Hil má u svýho nicku i fotku jeto celej Šon Conery,tj král artuš z kamelotu. Hile dej svou fotku do galerie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1570
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: st prosinec 22 2010, 0:08    Předmět: Citovat

Jazykové cítění nemá smysl dávat do souvislostí s technickým cítěním, každý nemá takové stěstí, že bravůrně zvládá jazyk, techniku i krmení plžů vlastnoručně vypětstovanou zeleninou, ale to neznamená, že nemůže být pro společnost přínosný.
Pokud ten vysílač vytáhneš jednou v roce na vánoce, zapneš, pustíš si zvuk z Pyšné princezny, vypneš a dáš do krabice, tak si toho nikdo ani nevšimne, ale pravidelný, nebo dokonce trvalý provoz bych neriskoval. Možná o trochu menší flastr hrozí při vysílání v CB pásmu na podobné zařízení, tam budeš mít v normě alespoň kmitočet a výkon (do 4W), ale generální licenci nedodržíš stejně (homologované zařízení). Nevím jak to přesně je, ale výše pokuty závisí i na závažnosti přestupku, tudíž vysílat neschváleným zařízením v licencovaném pásmu (FM rozhlas) je vetší přečin než vysílat na GL. pásmu s neschváleným zařízením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chenzee



Založen: Jun 26, 2007
Příspěvky: 464
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: st prosinec 22 2010, 5:48    Předmět: Citovat

Kolikpak ti je, SuperPavlíku? Jestli ty texty nejsou podvrh, tak buďto jsi ještě školkou (ne)povinný a pak táta musí mít radost, že máš zájem něco dělat a stačí tě jen navést jak na to nebo jsi již trošku výše a pak ... (nevím, jak to napsat aniž by ses neměl urazit). Ještě mi zbývá jedna možnost, někdo ze sebe naschvál dělá hňupa a pak se baví tím, jak ostatní reagují. Zde jinak není co radit. Zajdi do obchodu, kup hotovku.
Šuplík se součástkami vyprázdni a začni jej využívat třeba jako úložiště svých poznámek pro časy budoucí (do budoucna pro pobavení tvých dětí).

_________________
Žádnej učenej z nebe nespadl ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st prosinec 22 2010, 6:54    Předmět: Citovat

Zmije napsal(a):
Jazykové cítění nemá smysl dávat do souvislostí s technickým cítěním, každý nemá takové stěstí, že bravůrně zvládá jazyk...

Jaké bravůrně, co to plácáš, mám ti sem naskenovat moje žákajdy ze základky, ty čtverce a bajle z diktátů? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2571
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: st prosinec 22 2010, 7:07    Předmět: Citovat

Superpavel napsal(a):
Táta mě jednou říkal že všechno co kmitá může vysílat ale i přijímat (směšování).

A nejen to člověče.Jednomu pánovi dokonce přijímá jeho elektrickej sporák stanici ČRo2!!!To si nedělám srandu.On bydlí kousek od Liblic u Českého Brodu,kde jak známo vysílá ČRo2 s výkonem 1500kW amplitudově modulovaných a hraje mu normálně jeho šporhelt v kuchyni a neni možný se toho nijak zbavit.Ne že by to bylo nějak nahlas ale když je ticho tak je srozumitelně slyšet ze sporáku rozhlas.
Já jsem teda taky dost blízko cca 15km vzdušnou čarou v přímé viditelnosti ale trouba mi nehraje.Zato krystalka se může strhat Laughing

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32015
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st prosinec 22 2010, 9:11    Předmět: Citovat

V Pohodlí u Litomyšle to hrálo taky - když se ještě vysílal "Interprogram" na středních vlnách. Tam stačilo jet po vsi s žebřiňákem, kterej měl podél postranice nataženej drát a na koncích kouskem plandajícího lanka uzemněný žárovečky do baterky - a v noci svítil jak vánoční stromeček... Domovní okapy anebo ploty kolem zahrádek taky - tam měli vysloveně zakázáno stavět si ploty bez pořádnýho uzemnění, ono mít SV vysílač s EREP bratru půl MW jen půl kiláku až kilák od zahrádky není žádná sranda... A o kus dál stála armádní rušička KV "na Svobodnou Evropu" - kolik ta chrlila kW, to ví dnes už jen Bůh a Svatý Václav...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19566
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st prosinec 22 2010, 9:17    Předmět: Citovat

Sandal napsal(a):
Jednomu pánovi dokonce přijímá jeho elektrickej sporák stanici ČRo2!!!To si nedělám srandu.On bydlí kousek od Liblic u Českého Brodu...

Co by nehrál, to může hrát i karoserie auta, stačí šikovný přechod mezi více a méně rezavou částí karosérie a je z něj detektor. Známe z doby, kdy to ještě byla Praha 1: v blízkosti Mnichova Hradiště nebo nad Litomyšlí hrál Interprogram, i když bylo rádio vypnuté. Sice potichu, za jízdy to slyšet nebylo, s uchem na dveřích se ale daly zprávy poslouchat.
Jen jsme nějak nevěděli, že to je známkou koroze: po výměně prahů, nosníků a blatníků už Š100MB ztratila vlastnosti krystalky. Ale zato držela pohromadě.

Ale zpátky k tématu: na dlohodobý provoz bezdrátového přenosu je opravdu třeba používat homologované zařízení nebo používat takový způsob přenosu, na který se vztahuje generální pardon nebo se na něj nevztahuje žádný tuzemský předpis. To je třeba infračerveným modulovaným zářením (u nás to jde bez povolení, v Německu je povinnost homologace i dálkových ovladačů k AV technice s IR přenosem; říká se tam, že už jen dvě desetiny mikrometru vlnové délky brání správě pošt v tom, aby požadovala homologaci i na každou žárovku, o přímotopech nějak řeč nebyla).


Naposledy upravil Hill dne st prosinec 22 2010, 9:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6351
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st prosinec 22 2010, 9:27    Předmět: Citovat

Jo, jenomže ty jsi "Šon Conery" a to se nedivím. Když jsem tě viděl ve filmu, tak jsi měl víc vychytávek než jen hrající auto bez rádia. Smile
Dokonce mě překvapovala i tvá plynulá Japonština...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 22 2010, 10:00    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
To je třeba infračerveným modulovaným zářením (u nás to jde bez povolení, v Německu je povinnost homologace i dálkových ovladačů k AV technice s IR přenosem; říká se tam, že už jen dvě desetiny mikrometru vlnové délky brání správě pošt v tom, aby požadovala homologaci i na každou žárovku, o přímotopech nějak řeč nebyla).


Mě roztopenej krb dokázal solidně zahltit jeden IR přijímač - takže požaduji homologace i na krby a topné dřevo kvůli rušení. Smile

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st prosinec 22 2010, 10:11    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
v Německu je povinnost homologace i dálkových ovladačů k AV technice s IR přenosem

to nemyslíš vážně?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund