Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zlobí zesilovač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12350
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 20:16    Předmět: Citovat

Bohužel, Vitrohmy a GES jsou už nekompatibilní Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 20:37    Předmět: Citovat

Takových součástek je víc....

Pseudozákazník si žádá nízkou cenu, kvalita ho nezajímá, pak to končí tak, že 16A relátko či TOP225 má vývody sice šířky 1mm, ale tloušťky lidského vlasu, na které je strach sáhnout, aby se neulomily.

Ovšem mnohem hůř pro bastlíře bude, až to tyhle obchody vzdají úplně.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
NOHITS



Založen: Feb 10, 2006
Příspěvky: 190
Bydliště: Brno-jih

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 21:34    Předmět: Citovat

Nevíte kde ještě by mohli mít ty vitrohmy ?? viděl sem je v conradu ale tam mají jenom hodnotu 3,3ohm a pak až 4,7 Sad

Ad: Takový skromný dotaz, toto je normální oprava? Naměřil sem na tom rezistoru R69 hodnotu 8,3ohm místo 3,9ohm ale to dělá asi měřák



R69.png
 Komentář:
Rezistor R69 v Boucherotově RC členu

Stáhnout
 Soubor:  R69.png
 Velikost:  207.07 kB
 Staženo:  35 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 22:38    Předmět: Citovat

zajímavý to rezistor, takovýhle jsem ještě neviděl. Vidě jsem zde jen klasické tesla dráťáky tmelené. Takže u tohohle nevím, je nějaký zvláštní.

to sinclair> kde tady v Brně chceš ty rezistory sehnat asi tak.. když koukneš do GESu tak mají vyprodáno, a v GME mají samý sranec s prominutím. V conradovi sem čekal na Alps potík dva týdny, kdybych to měl dělat se všemi konstrukcemi, tak to bude na roky. Pak už jedině bůček a koupit ty starý drátový rezistory, který opravdu vydrží.
Objednávat to někde a k tomu platit poštovné je taky na prd.. EZK nám zavřeli. Mášli nějaký návrh.. kde to v Brně za těch.. klidně i 20kč koupit.. hm?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NOHITS



Založen: Feb 10, 2006
Příspěvky: 190
Bydliště: Brno-jih

PříspěvekZaslal: pá červen 05 2009, 7:54    Předmět: Citovat

->SINCLAIR : elektrolyty vyměněny zatím u jednoho zesilovače (peníze) ,kondíky v boucherotově členu u obou zesilovačů proraženy a vyměněny u jednoho zesilovače je odpor OK takže vyměním až budou peníze a druhý zesilovač má ten podivný bílý odpor zajímavé hodnoty takže tento spravím později a budu se věnovat tomu jednomu, čekám další pokyny Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá červen 05 2009, 9:41    Předmět: Citovat

Ty kondenzátory do Boucherotu musí být nejméně na 250V, nejlíp axiálního typu MKT206 /bývalé TC206/ z EZK. Odpory mohou být klidně i 3R3, nic se nestane. Až to budeš mít všechno povyměňovaný, tak se ozvi.
A nechtěj mi tu tvrdit, že by ti rodiče nepřispěli kilčo či dvě na pár součástek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: pá červen 05 2009, 10:46    Předmět: Citovat

tak koukam že sinclair moc neporadil kde se dají v Brně sehnat (hlavně že nadával že používáme žlutej šrot) a kupovat rezistor za 10kč a k tomu 140 za poštovné...

Jinak, jak sem Ti sliboval ráno že se kouknu po nějakých R tak sem se koukl a našel nějaké blízké hodnoty rezistorů TR600. Jedná se o hodnoty 5R6 a 3R3. Měl jsem i 2 hodnoty 3R9 ale ty jsem bohužel před měsícem věnoval někomu jinému na měření výkonů zesilovačů. Pokud chceš mužeš se pro ně stavit.
U těchto rezistorů si už sinclair stěžovat nebude Smile jsou kvalitnější než nějaké vintrohmy.



R600.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  R600.JPG
 Velikost:  68.24 kB
 Staženo:  34 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá červen 05 2009, 11:16    Předmět: Citovat

To bezpochyby jsou, jen se obávám, že do dotyčného přístroje a na vyhrazené místo nevejdou.
Davidusi, to je bohužel jen a jen Tvůj problém, že bydlíš kde bydlíš. Nevím, jestli EZK v Brně ještě existuje, ale EZK má v nabídce také poměrně slušné dráťáky řady UR.
Buček je sice vyděračskej hajzl, ale za nějakou pětikačku se tam slušné šestiwattové TR507 určitě budou dát koupit.
Pokud máš ve své blízkosti jen prodejny šrotu typu GME a chceš kvalitnější součástku, tak se prostě nedá nic dělat, budeš muset zaplatit. Za kvalitu se platí a nikdo nemůže za to, že ve Tvém dosahu prodejna kvalitních součástek není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6350
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá červen 05 2009, 11:18    Předmět: Citovat

sinclair, kde kupuješ ty?
předpokládám, že ve velkém v zahraničí (to je ale pro většinu lidí neživících se elektronikou nemožné/drahé)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NOHITS



Založen: Feb 10, 2006
Příspěvky: 190
Bydliště: Brno-jih

PříspěvekZaslal: pá červen 05 2009, 11:50    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
To bezpochyby jsou, jen se obávám, že do dotyčného přístroje a na vyhrazené místo nevejdou.
Davidusi, to je bohužel jen a jen Tvůj problém, že bydlíš kde bydlíš. Nevím, jestli EZK v Brně ještě existuje, ale EZK má v nabídce také poměrně slušné dráťáky řady UR.
Buček je sice vyděračskej hajzl, ale za nějakou pětikačku se tam slušné šestiwattové TR507 určitě budou dát koupit.
Pokud máš ve své blízkosti jen prodejny šrotu typu GME a chceš kvalitnější součástku, tak se prostě nedá nic dělat, budeš muset zaplatit. Za kvalitu se platí a nikdo nemůže za to, že ve Tvém dosahu prodejna kvalitních součástek není.


Právěže rodiče už přispěli a já kvůli každým 2 odporům platit 140 kč poštu nebudu dyžtak mě napiš co všechno bych měl zkontrolovat nebo si dat pozor a já to prolítnu narás protože takhle bych se nedoplatil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá červen 05 2009, 11:51    Předmět: Citovat

Pro ALDAX ze zcela pochopitelných důvodů nakupujeme ve velkém a přímo od firemního distributora.
Pro svoje účely /servis a malosériová výroba/ nakupuju převážně v Ecomu, Semic Trade a Rystonu, vysloveně servisní materiál pak zásadně v zahraničí, prakticky jen několikrát jsem využil služeb AME + Nedis a vždy se mi to vymstilo. Tyhle dvě posledně jmenované firmy prodávají levný pajcovaný sajrajt, který sice nese to správné označení, ale je to buď OEM výrobek nějaké noname pouzdřící firmy, případně vyslovený pajc, originálních součástek tyto dvě firmy prodávají velmi poskrovnu. V ČR je prakticky nemožné běžným způsobem koupit jakoukoliv originální součástku od firmy SanKen, Toshiba nebo Hitachi.
Má-li mnou opravovaný přístroj splňovat parametry, které měl před opravou a mám-li za svou práci ručit, musím nezbytně použít originální materiál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6350
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá červen 05 2009, 12:01    Předmět: Citovat

Semic - kupoval jsem od nich jen jednou v životě (nějaké BFxxx) a dodali mi něco co s tím mělo společné jen označení
Ryston - nevím jestli se bude chtít bavit s člověkem bez IČO
Ecom - není zkušenost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NOHITS



Založen: Feb 10, 2006
Příspěvky: 190
Bydliště: Brno-jih

PříspěvekZaslal: pá červen 05 2009, 12:20    Předmět: Citovat

Su student bez stálého příjmu a ještě z chudé rodiny a nevím jak ty ale já sem ropu nenašel tak proto bych rád věděl seznam součástek najednou aby mě pak výsledná cena nevyšla víc jak novej zesilovač Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 05 2009, 14:33    Předmět: Citovat

Co tohle :

http://www.ame.cz/Pasivni-soucastky-rezistory-kondenzatory-pojistky-filtry/Rezistory/keramika-10W/TR10-3R3-/-10W--radialni_8000027700.htm

I když je to z AME....

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
NOHITS



Založen: Feb 10, 2006
Příspěvky: 190
Bydliště: Brno-jih

PříspěvekZaslal: pá červen 05 2009, 15:08    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Co tohle :

http://www.ame.cz/Pasivni-soucastky-rezistory-kondenzatory-pojistky-filtry/Rezistory/keramika-10W/TR10-3R3-/-10W--radialni_8000027700.htm

I když je to z AME....


Jo včera sem tam kupoval kondíky a odpory sem tam nekoupil protože 3R9 Vitromy nemají měli jenom 3R3 a dneska se dozvím že tam může být i 3R3 a znovu platit poštovný 144kč za 2 odpory fakt nebudu, peníze netisknu .....

http://www.ame.cz/Pasivni-soucastky-rezistory-kondenzatory-pojistky-filtry/Rezistory/5W/TR5-3R3-/-5W-axialni_8000031400.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund