Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou poradíte koupit televizi
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19572
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 18:38    Předmět: Citovat

>>Jenys: to není chyba přijímače, je to vidět i na CRT televizích, jenže u nich není exaktně adresovaný každý zobrazovací bod, takže se ty mpegové artefakty trochu maskují.
Signál se prostě už nějakou dobu zpracovává ve studiu a přenáší na většinu vysílačů digitálně a to samozřejmě s kompresí. Při živém přenosu nebo při vysílání "filmu" (třeba zrovna reklamy) natočeném rovnou do digitálu v tom problém nebude. Jenže analogový záznam z videa má určitý nezanedbatelný šum, z klasického filmu vlastně taky, jen se tomu říká zrno filmu. I přes použití různých inteligentních vyhlazovačů ploch a podobných udělátek v signálu nějaký šum zůstane. Sice ne v celé ploše, ale kolem jasových přechodů, které rozhodují o ostrosti obrazu, zůstat musí.
Jenže šum, to je pohyblivá informace navíc, kterou komprimační algoritmus musí zpracovat. Pohyblivá informace vyžaduje větší objem dat, takže i statický obraz z filmu zatíží kodeky víc, než stejný obraz z digitální kamery. Do tohoto pohyblivého obrazu je elektronicky vklíčované statické logo, kolem kterého jsou pak ty artefakty nejvíc vidět, protože sedí na stejném místě. Jinde v obraze jsou taky, ale pohybují se, takže dochází k maskovacímu efektu.
Nesuď přijímače podle jevu, který vzniká digitalizací a hlavně komprimací a dekomprimací původně analogové obrazové informace. To vypouštění "nepostřehnutelné a tedy nadbytečné" informace bohužel postřehnutelné je, protože zvolené algoritmy jsou na hranici ještě akceptovatelné kvality přenosu, hlavně, když se toho co nejužším kanálem přenese co nejvíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19 2008, 0:25    Předmět: Citovat

kozoka napsal(a):
Jenys napsal(a):
Zdravím všechny odborníky zde v bastlírně. Možná to úplně nesouvisí s původním tématem, ale potřeboval bych zjistit něco o LCD TV a nechci zakládat nové téma. Koupil jsem si LCD Sharp LC-32D44E-BK, dobrá cena 10599Kč a reference o ní také dobré, nízká spotřeba a automatická regulace hlasitosti, dobrá při reklamách. Je to Japonský výrobek, tedy aspoň to má na štítku. No a moje otázka zní....je to normální,když třeba u filmů,( vysílání ze studia či reklamy, jsou pěkné)ale ten film je neostrý a mívá takové ty rozostřené fleky,kolem Loga je takové zašumění, podobné jako při velkém zvětšení digitálního obrazu s nízkým rozlišením. Docela mě to zarazilo, všude se píše o LCD TV jako o dobrých a výborných TV, ale takový film je potom degradován. Snažil jsem se to všelijak nastavovat v menu obrazu, nastavil jsem i režim filmu, ale nic moc. Jakmile naskočí reklama, je to v pohodě. Tak abych se ujistil,že je něco v nepořádku, tak jsem koukal na krámech po TV a on tento problém je asi všeobecný, protože jsem to viděl i u Plazem. V čem je tedy ten problém? Nemůže to být nekvalitním vysíláním toho filmu, třeba v nevhodném rozlišení? Jestli by mi mohl někdo prosím nějak toto objasnit, budu rád. Pokud by toto bylo normální, tak to se mi nelíbí. Jinak je ta TV výborná, DVD i záznam z HDD je pěkný a čistý, zvuk také paráda a možnosti nastavení také dobré. Děkuji za odpovědi. Jenys Wink Laughing
Tak si zvykej na obraz u LCD Laughing Tvoje chyba neměls to kupovat. Ale takový aparát s Vestel chssis hraje líp než např. Philips 32PFL5403D


Hm, tak takovou odpověď jsem nechtěl...Sad ,ono se na to dá koukat, ne vždy je to špatné. TV jsem kupoval proto, že jsem chtěl větší obrazovku než 20". CRT velikosti 32" by se mi do stěny ani nevešla Rolling Eyes Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19 2008, 0:32    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
>>Jenys: to není chyba přijímače, je to vidět i na CRT televizích, jenže u nich není exaktně adresovaný každý zobrazovací bod, takže se ty mpegové artefakty trochu maskují.
Signál se prostě už nějakou dobu zpracovává ve studiu a přenáší na většinu vysílačů digitálně a to samozřejmě s kompresí. Při živém přenosu nebo při vysílání "filmu" (třeba zrovna reklamy) natočeném rovnou do digitálu v tom problém nebude. Jenže analogový záznam z videa má určitý nezanedbatelný šum, z klasického filmu vlastně taky, jen se tomu říká zrno filmu. I přes použití různých inteligentních vyhlazovačů ploch a podobných udělátek v signálu nějaký šum zůstane. Sice ne v celé ploše, ale kolem jasových přechodů, které rozhodují o ostrosti obrazu, zůstat musí.
Jenže šum, to je pohyblivá informace navíc, kterou komprimační algoritmus musí zpracovat. Pohyblivá informace vyžaduje větší objem dat, takže i statický obraz z filmu zatíží kodeky víc, než stejný obraz z digitální kamery. Do tohoto pohyblivého obrazu je elektronicky vklíčované statické logo, kolem kterého jsou pak ty artefakty nejvíc vidět, protože sedí na stejném místě. Jinde v obraze jsou taky, ale pohybují se, takže dochází k maskovacímu efektu.
Nesuď přijímače podle jevu, který vzniká digitalizací a hlavně komprimací a dekomprimací původně analogové obrazové informace. To vypouštění "nepostřehnutelné a tedy nadbytečné" informace bohužel postřehnutelné je, protože zvolené algoritmy jsou na hranici ještě akceptovatelné kvality přenosu, hlavně, když se toho co nejužším kanálem přenese co nejvíc.


Hille, moc děkuji za tak vyčerpávající informaci o této TV a jejím zobrazování. Tak zase to není až tak úplně špatné, dá se na to koukat i když já jsem puntíčkář Wink A pokud se zlepší pořady, tak to bude celkem dobré. Už jsem si zvykl a líbí se mi i ty možnosti nastavování, umí toho tahle TV celkem dosti a ve spojení s domácím kinem je to docela paráda. Tak doufám, že jsem nekoupil až tak špatnou značku. Myslím, že ty Sharpy jsou docela zdařilé, nebo se mýlím Question Very Happy

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund