Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

odpuzovac krtkou
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 04 2008, 23:25    Předmět: Citovat

Jenys << tak to už vám nezbývá nic jiného, než zaplavit celou oblast čpavkovou vodou. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: st listopad 05 2008, 7:57    Předmět: Citovat

Ke krtkům:
Taky se mi asi po dvou letech objevil jeden takový podzemní úderník na zahradě. A protože se krtince začaly povážlivě blížit k místu, kde je takový ten nafukovací bazén, rozhodl jsem se situaci řešit.
Vykuřovací patrony na hryzce nefungovaly ani za mák. Zahradní hadice umístěná do jedné z děr a čerpadlo puštěné celé odpoledne také nepřineslo požadovaný efekt. Představa, jak si krtek v podzemních lázních plave znak a kouří doutník, mne přivedla ke studiu literatury.
V jedné knize radili použít velmi aromatickou látku a instalovat ji do nory (např. petrolej).
Nemaje petroleje, byly hadříky v naftě smočeny, i pak do nor umístěny.
Můj krtek asi neměl předky ropáky i zahradu mou opustil....

Slimáci:
Asi mne budou zachránci přírody kamenovat, ale NaCl správně aplikovaná na slimáka vykoná své. Větší efekt je, když objevíte díru, kde taková rodinka bydlí a řádně ji prosolíte Twisted Evil

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: st listopad 05 2008, 8:07    Předmět: Citovat

to EKKAR!

Laughing Laughing Laughing

Díky za Tvůj příspěvek na začátku diskuze, při své obrazotvornosti jsem to skoro nerozdýchal!! Laughing

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: st listopad 05 2008, 19:18    Předmět: Citovat

SIDTIM napsal(a):
...
V jedné knize radili použít velmi aromatickou látku a instalovat ji do nory (např. petrolej).
Nemaje petroleje, byly hadříky v naftě smočeny, i pak do nor umístěny.
Můj krtek asi neměl předky ropáky i zahradu mou opustil....

Tohle bych teda nezkoušel. Naftu, do země a na své zahradě?

Leda že by se tam objevil ropný vrt... Very Happy

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6391
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st listopad 05 2008, 21:00    Předmět: Citovat

narodil jsem se na jižní moravě, vedle okurek jsme měli těžařské kladivo na ropu ...
nebyl problém s úrodou


Naposledy upravil Cust dne čt listopad 06 2008, 7:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: čt listopad 06 2008, 7:04    Předmět: Citovat

Hadřík namočený do nafty mi na zahradě nezpůsobil žádnou větší katastrofu. Krtek byl progresivnější.
Maximálně mne zaregistrovaly americké družice Laughing

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 06 2008, 7:48    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Jenys << tak to už vám nezbývá nic jiného, než zaplavit celou oblast čpavkovou vodou. Very Happy


Ne nemyslím, že bych musel zaplavovat celou zahradu, je to jen ve předu zahrady u vrátek. Wink Ale napadá mě, jestli by nakonec také nepomohlo zkusit to s tím hadrem v naftě a ještě jim do děr nasypat tu sůl, to by se jim asi také nelíbilo Laughing Já jsem jednu dobu jim do děr sypal větší množství pepře mletého, chvíli byl klid a pak zase začali úřadovat Sad jo jsou to holt inteligentní potvory, jako i ten krtek tunelář Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4258
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt listopad 06 2008, 8:58    Předmět: Citovat

na takovéhle případy pro krysy platí speciální salámky je to jed v loji a vydrží i v mokrém prostředí, klasické granule jak zvlhnou tak jim nechutnají. Ale je to běh na dlouhou trať . JInak mám ještě vyzkoušený tip na ucpávání děr a to je montážní pěna, i když by jí klidně rozkousali nedělají to asi je pěkně hnusná mám jí už léta vyzkoušenou nikdy do ní ani nekously
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: čt listopad 06 2008, 10:58    Předmět: Citovat

S tou pěnou, dal bych si bacha, abych do děr nenatlačil víc, než je třeba. Jinak bych na zahradě identifikoval nový druh nízkokalorických hub...
_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4258
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt listopad 06 2008, 11:18    Předmět: Citovat

jo jo na zahrádku to opravdu není Laughing i když by to byla asi pěkná pýchavka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: čt listopad 06 2008, 11:45    Předmět: Citovat

Samozřejmě souhlasím s tím, že hadr nasáklý naftou a posolený slimák není zrovna v souladu s ekologií, ale na hlavu si nasrxx nedám.
Představa, že by mi krtouš provalil bazén a já se koupal v neckách mne zmobilizovala.
Nafta skutečně zafungovala, trávník se uzavřel a dál to neřeším. Krt zmizel tak rychle a daleko, že ani v soudsedství nezanechal žádnou vizitku.
Elektronickým vyháněčům nevěřím ani za mák, je to jen výhodný kšeft pro obchodníky. Potkani jsou také oříšek, ne které hned tak něco neplatí a už vůbec neexistuje univerzální návod. Je to s nimi podobné, jako se špačky ve vinicích, což mi potvrdí všichni jihomoraváci a jihoslováci.
Furt něco nového, na vše si brzy zvyknou.

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 06 2008, 12:25    Předmět: Citovat

Jak to tak čtu, tak budu muset naší kočce zas uvařit svíčkovou za to, že vyčistila zahradu od krtků. Bohužel se teď přeškolila na netopýry, a to už vůbec nechápu, jak je loví. Jednou zřejmě přijde čas, kdy přitáhne z lesa za ocas medvěda...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: čt listopad 06 2008, 13:02    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
....přitáhne z lesa za ocas medvěda...


Aby takhle jednou nepřitáhla z lesa hajného....

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32139
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt listopad 06 2008, 21:18    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
...Bohužel se teď přeškolila na netopýry, a to už vůbec nechápu, jak je loví...

Normálně, hlavou dolů!!!

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
johnmakac
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt prosinec 25 2008, 23:56    Předmět: Citovat

Aj ja som si prilakal potkanov do pivnice kde som si dal zeleninu a ovocie. Nechal som pootvarane dvere šak čo doteraz tam neboli tak jaké obavy. Avšak jak som vyhadzoval rôzne zbytky zo zeleniny na zahradu to im asi zavonalo. No a našli pivnicu kde bolo cez 1,5tony zeleniny a ovocia. čo urobily ako prvé bolo že začali vnutri podhrabavať mury kedže tam bola hlinená podlaha tak si chceli spraviť nory. Kedže som ich zo začiatku ignoroval z časových dovodov mali časový priestor cca 1mesiac. Ale všade bola tvrdá zem s kamenmi ale nakoniec našli mekšiu zem a k dnešnemu dnu spravila asi 1m tunel. Ten som prerazil v celej dlžke a deaktivoval, čižezasipal a udupal. Avšak predtým tj najskôr predvčerom som tam zapal nahlas radio, nech maju diskoteku. Potom ma napadlo ved mam funkčný pulzný generátor Instek GFG-8219A, má 50ohmov na výstupe, tak som ho napojil na nejaké starý repráčik z telky a pre istotu 2 piezo vysielače. Ked som skušal ako to rapká ten piezo vysielač tak musím povedať že mi tak neprijemne jemne lupkalo v ušiach. Reproduktor vydaval tiež fajn neprijemne zvuky. Frekvenciu som dal 20kHz. Tak som to strčil do pivnice ale susedov starý nahluchlý pes začal cca po 0,5-1hod tak prosebne ako keby ho mučily zavíjať. Tak som znížil amplitúdu na 10% ale stále kňučal, tak som to vypal a prestal. Na druhý deň susedov pes z druhej strany tam majú zas mladého bojového ma celý deň ignoroval ked som šromtoval pri plote a vybrechával na opačnom konci pozemku na ulici. Zvyčajne pri mojej činnosti vydavajucej nejaký hurhaj pribehne a začne utočne šťekať. Inak presne také isté prístroje sa predávajú aj n apsov a sú podobných frekvencií.

Takže moja skusenosť v tomto smere je taká že konštrukcia sonodela nieje nijak naročná, zneškodniť potkanov za krátku dobu nemôže byť problém, je to iba otázka dostatočného výkonu vysielača zvukov. Klasické vysielače majú nízky výkon z toho dôvodu aby nebol moc škodlivý na človeka, ono to totiž je škodlivé aj na zvieratá aj na človeka. Ale ak to má nízky výkon tak človek sa dokáže relativne rychlo zregenerovať a navyše mení prostredie, kdežto zvieratá by tam mali byť stále a skôr zdegenerujú. V jednom navode na taký pristroj písali že účinok sa može prejaviť až po 2-4tyzdnoch v zavislosti od regeneracie čiže dochádza k strate plodnosti - sterilite.

Vlastne som prišiela n a to prečo som bol vždy nervozny pri žiarivkovom osvetlení, resp. ak som sa poddal tomu pocitu, no to pre tu frekvenciu z bzučiach transformatorov a celkovo aj z blikani asvetla. Každé trafo vydáva také jemné bzučanie aj ked by si človek myslel že ib a50Hz ale mal som jedno trafo čo napajalo niečo ako notebook a to trafo velmi jemne aj eintenzivne pišťalo, zrejm eto bolo prave na hranici počutelnosti, takže to musela byť omnoho vyššia frekvencia. Takže ak chcete vedieť prečo sú deti v školách hyperaktívne, ludia nervozny a neplodny, prečo sa nám kazí zrak a pod. tak je to aj koli vysokým frekvenciám cez zvuk, elektrické a magnetické polia, blikajúce svetlo. Reči že pri vysokých frekvenciách to už človek nevníma preto je to neškodné j etvrdenie demagogické na úrovni hesiel: Kto nejde s nami ide proti nám. O tom ako to škodí psom je písané tu:
http://www.kolumber.com/antibark.php

Ešte som vlastn echcel zapojiť silnejší reproduktor prípadne domáce kino čo má vlastný zosilovač a to by bola riadna diskotéka, domnievam sa že to by som deratizoval celú dedinu.

Ešte malú skúsenosť, potkanom chutily najviac jablčka z toho všetkého čo som tam mal.

Taktiež by bolo možné stiahnuž z netu zvukový generátor frekvencií a vystrčiť repráky do daného priestoru. Starý počítač sa nájde. Je to taký jednoduchý programík kde ib azadáte frekvenciu a tešíte sa ako to pekne piští a bzučí a ešte tvar pulzu.

Takže fungovať to funguje ale ide o výkon a smerovanie. Ak sa dá menší výkon tak je riziko že "škodca"si na zvuk zvykne potom sa zvykne frekvenci aprelaďovať samočinne alebo manuálne.

Ked by som mal taký podrytú záhradu ako som čítal vyššie tak by som strčil tie repraky do dier a zahrabal. Zvuk by sa mal čiastočne šíriť dierami ako vlnovod priamo do hniez.

Tiež ma napadlo chytiť jedneho živého alebo kúpiť v obchode a prilepiť mu sekundovým lepidlom na brucho ultrazvukový generátor na baterku. Minimalizácia je doležitá ab ysa mohol prehrabať aj cez uzk ediery ku kamarátom na diskotéku. To by ma zaujímalo čo spravia potom. Myslím že na nete som videl predávať aj baterkové. Ak bude priamo v hejne tak pristroj nemusí byť ani moc silný ab ybol dostatočne účinný.

Ale nie su to moc prijemne hračky. http://www.amazing1.com/security3.htm
Tunak to predavajú aj na plašenie ludí.

Možno lepšia metóda by bola na báze homeopatík. Používa sa ak nechcete mať slimákov tak ich pozbierate zopár upečiete na drevennom uhlí alebo takom podobnom, rozdrvíte a riedite ako homeopatikum, čím viac zriedené tým silnejšie. Potom stačí dať par kvapiek do krhly a popolievať zahradu. To utrpenie tych slimákov ako trpeli pri tom škvarení sa zosilnilo tym riedením a potom ho slimáci cítily n apôde kde sa to polialo. Týmto spôsobom akože upiesť potkana a danou vodou zriedenou napr. 100krat postriekať podlahu alebo naliať do dier.

Tiež som čítal v jednej knihe ž ena húsenky išli tak že si dali poslať list z daného stromu a ten nejak to si ale nepametám ako zmiešali s bilinkami vonavými čo tam huseniciam nechutí a tak popadali na zem. čiže použitie informácií. V podste fantazi sa medze nekladu, možte zobrať fotku daného pozemku a počmárať ju niečím takým čo ich nastraší, resp. posypať niečím čo im nechutí.

Alebo vysadiť tam také rastliny a stromy ktorých výlučky koreňov nesnášajú, im smrdia, len neviem ktoré sú to.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund