Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Astabil 7555 s velkou nesymetrií střídy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mahoney



Založen: Oct 26, 2019
Příspěvky: 390

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2023, 11:21    Předmět: Citovat

Ta první je z Lio Nano, ta druhá z Magic Baru.

Tou první jsem si celkem jistý, u té druhé úplně nevím, ale vzhledem k údajům a k tomu, že vnitřní zapojení je úplně stejné (podtlakový snímač s integrovanou elektronikou, která to na těch 3V prostě "ustřihne" a při potažení začne blikat LED, indikující cigaretu jako vykouřenou) to vypadá nadějně i zde.

U nějaké nabité změřím proud do spirály, ale obecně to budou docela schopné články (vzhledem k velikosti).



20230212_105941_HDR_1.jpg
 Komentář:
Lio Nano
 Velikost:  75.24 kB
 Zobrazeno:  28 krát

20230212_105941_HDR_1.jpg



20230212_110407_HDR_1.jpg
 Komentář:
Magic Bar
 Velikost:  91.83 kB
 Zobrazeno:  23 krát

20230212_110407_HDR_1.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2023, 13:16    Předmět: Citovat

Skoušel jsem to. Dá se normálně nabít. Taky mě to překvapilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mahoney



Založen: Oct 26, 2019
Příspěvky: 390

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2023, 13:29    Předmět: Citovat

Aktuálně do té první liju 100 mA a je úplně studená (mám hromadu "vysílačovek" 1000 mAh, a ty byly při 100 mA vlažné a 200 mA vůbec nedávaly, to už byly horké). Tipuju, že 0,5 C v pohodě unese, na 1 C jsem docela zvědavej.

Až za hodinu donabíjím tu první (nabíjím je jen proudem na 4 V, tj. asi na 80 % kapacity… dá se to podle webu rcmodely.cevaro.sk použít jako store režim), zkusím tu druhou.

Abychom nebyli úplně OT:
Celeron napsal(a):
Tak jsem zjistil, že je to celý bezpředmětný. Ty tlačítka jsou slízávaný multiplexně, takže jsou na nějakým od země "postrčeným" potenciálu.

Jsi si jistý, že ta tlačítka jsou snímána multiplexně, a ne analogově (rezistory různých hodnot + AD převodník)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17950
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2023, 16:15    Předmět: Citovat

Mahoney napsal(a):
Jen tak pro zajímavost, když tě někdo podaruje vykouřenou elektronickou cigaretou

Nějak nechápu, co maj společnýho baterky z elektronický cigarety s prodloužením doby zobrazení displeje odměřování. Rolling Eyes

Možná že na to půjdu jinak. Na netu je k těm pravítkům co mám, Arduiňáckej bastl, co všechny tři osy cpe přes modrozub do Androidního šmatlafouna. Umí to hromadu věcí, co samostatný jednoduchý odměřování neuměj, třeba SW náhradu otočnýho stolu na frézku, různý sčítání a odčítání os, najíždění na předem nastavený souřadnice a nevím co všechno dalšího.
Jen aby zase nebyl problém se zhasínáním šmatlafouna. Smile

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mahoney



Založen: Oct 26, 2019
Příspěvky: 390

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2023, 17:19    Předmět: Citovat

Asi tak nějak to, že jste řešili výdrž baterie, ne? Jestli nechceš řešit elektroniku a její spotřebu "na hardcore", můžeš dát nabíjecí baterku.

Díval ses osciloskopem na tu klávku, že víš najisto že je skenovaná multiplexně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17950
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2023, 18:14    Předmět: Citovat

Baterka je v pohodě, mám tam odpojení baterky mimo práci na mašince. Navíc tam bastlit nějaký propojování pro externí baterku, to by se musely vrtat díry do futrálu, propojovat 3 displejový jednotky a dělat to v prostoru kde je kovovej prach, špóny, emulze, to není to pravé ořechové.
Displej není pravej klávesnicovej multiplex ale vypadá to, že každý tlačítko je cyklicky slízávaný jen pár milisekund. Těch cca 38 mS, jednou za 8 sekund co mi lezlo z 7555 bylo málo, nejspíš se slízávání netrefovalo do těch 38mS. Natáhl jsem 38 ms na 250 mS a už to oblbování tlačítka chodí a displej svítí stále. Delší čas dát nelze, pak se nečtou další tlačítka, nejspíš tam je čekačka na uvolnění tlačítek. Asi je jedno, že se některý slíznutí netrefí, další pulz přijde za 8 sekund a každej přijatej impulz prodlouží dobu svitu o 3 minuty.
Musím ale dát za pravdu Termitovi, 7555 žere 68 uA, což je srovnatelný s celým odměřováním. To je dohromady přes 150uA a to už je dost. Když teď vím, že je to funkční, tak pořídím některej z těch nízkopříkonových časovačů, co tu doporučoval.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mahoney



Založen: Oct 26, 2019
Příspěvky: 390

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2023, 18:22    Předmět: Citovat

Já se radši ani neptám co je to za mašinu, že je tam čínský bateriový odměřování, který není s ničím spojený Very Happy

Co furt máš s těma milisiemensama?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17950
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2023, 18:29    Předmět: Citovat

Mahoney napsal(a):
Já se radši ani neptám co je to za mašinu, že je tam čínský bateriový odměřování, který není s ničím spojený Very Happy

Co furt máš s těma milisiemensama?


Hračkoidy za 40-100 tisíc z Promy.

Nojo, máš pravdu, vodivost u časovače je blbost. Ale budeš se divit, na mým HP paměťáku je časovka taky se symbolem uS a mS.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2023, 18:30    Předmět: Citovat

To vypinani baterie mas udelane jak? Pres to puvodni on/off tlacitko? Chci delat neco takoveho na suplery kde mne sere ze s ni zmerim sroubek jednou za mesic a za tri mesice je vybita baterka. Jen se mi tam i z duvodu jez jsi uvedl (bordel/prach) nechce cpat prepinac a stejne by se tam nejspis zadny nevlezl. Ty levne suplery zerou prakticky stejne at je displej zaply nebo vyply (meri i pri vyplem displeji), coz ale nepotrebuju. Tak mam v planu vymyslet reseni ktere by melo zanedbatelnou spotrebu. Maximalne radech desitek nA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5040
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2023, 18:35    Předmět: Citovat

Dať dnu jazýčkové relé, a z vonka by sa zapínalo priložením malého magnetu?
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mahoney



Založen: Oct 26, 2019
Příspěvky: 390

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2023, 18:46    Předmět: Citovat

Taky mám doma takovou šupleru, donesla mi ji bývalá žena z jednoho nejmenovaného obchodního řetězce s potravinami… Tehdy jsem si ji přál. Vzdal jsem to s ní. Krom toho, že to člověk potřebuje "jednou za uherák" a tehdy je to vybitý přesně jak píšeš, došlo ještě navíc k tomu, že i když jsem to měl v relativně slušných pokojových podmínkách v domácí pracovně, časem zkorodoval ten čínský nerez přesně ve vodící drážce, takže šuplera jde obtížně posouvat a neměří přesně (pokud tedy náhodou měří, protože jak se nafoukla baterie, poškodila to plastové víčko, které už nedrží baterii novou). O celkové přesnosti zpracování radši ani nemluvit, je to celé prohnuté i zkřížené, a to jsem s tím měřil asi dvakrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2023, 19:25    Předmět: Citovat

Ja to pouzivam tam kde neni treba merit prilis presne, kdyz merim tloustku drevene desky, nebo prumer lesenarske trubky nemusim kupovat mitutoyo za 5 litru, spis ocenim kdyz jich mam vic a je vzdy nejaka pri ruce a nemusim se trapit ze jsem ji nekam zalozil nebo mi na ni spadlo kladivo. Jen ty baterie mne neskutecne serou a koukam ze nejsem sam Smile
Az se mi podari neco vymyslet, hodim to sem.
Magnet s jazyckem je u suplery z mech. duvodu nepouzitelny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17950
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2023, 19:34    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
To vypinani baterie mas udelane jak? Pres to puvodni on/off tlacitko?

Do odměřování (kopie iGaging), co mám, se v pohodě vešel mikropáčkáč, viz fotka. Tím se dovnitř žádnej bordel nedostane.

Úhloměr má baterkový šuple, stačí ho za ten caplík pod tlačítkem ON/OFF nepatrně vytlačit z těla displeje a baterka se odpojí.

Do většiny šuplér jde použít tahle super∏čovina z platoslintu.

Proč dělat jadernej výzkum tam, kde to jde jednoduše ojebat? Laughing



vyp1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  299.46 kB
 Zobrazeno:  29 krát

vyp1.jpg



_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17950
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po únor 13 2023, 11:44    Předmět: Citovat

Termite, študoval jsem datašít tý TPL5111 a přiznám, že z toho nejsem moc moudrej. Dělal jsi s tím něco?
Předpokládám, že to musí jet ve funkci časovače EN/ONE_SHOT= H, tak to bude cyklicky posílat na DRVn H pulz (délky daný odporem mezi zemí a DELAY/M_DRV) zkrácený o 50 ms. Pokud do toho nevstoupí signál DONE, tak po uplynutí času DRVn spadne na 50 ms do L a znova přejde do H na dobu danou odporem. To by bylo asi to co potřebuju, akorát v inverzi.
Jenže nějak nerozumím tomu, jak se to chová po zapnutí napájení. Všude se tam píše o startu od zapínacího tlačítka. Jenže já tam nic takovýho nemám. Potřebuju, aby se nastartovalo hned po připojení VDD.
Asi budu muset vyhodit 2 stovky a nechat si poslat na zkoušku modul s TPL5111 od Botlandu.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2880

PříspěvekZaslal: po únor 13 2023, 13:16    Předmět: Citovat

Celerone, můžeš si zkusit hrát tady (nebo zkrácená URL tady).
_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.35 sekund