Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

EAGLE - otázky a odpovědi
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 35, 36, 37  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7838
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 28 2013, 14:32    Předmět: Citovat

Tááák, vzal jsem to podle hesla "Hodinky jako holinky, obojí se natahuje" Shocked
Teď už to mám.
Jen nastal problém (upravuji trochu jiný konektor)- původní konektor byl dělaný z více sekcí po osmi pinech, nyní mám použity 4 sekce po osmi pinech. Ale v původním konektoru bylo osm sekcí po osmi pinech. Pořád mi to visí v Symbol, když ale otevřu ten, mám tam místo 8 sekcí po 8 pinech jen jednu sekci po 8 pinech. A samozřejmě nemůžu součástku použít, protože to hlásí 32 nezapojených pinů.



RJ45.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  RJ45.jpg
 Velikost:  44.88 kB
 Staženo:  81 krát


RJ45a.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  RJ45a.jpg
 Velikost:  61.51 kB
 Staženo:  56 krát


_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
css



Založen: Jan 05, 2011
Příspěvky: 356
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá září 06 2013, 6:55    Předmět: Citovat

Prosím o radu s exportem vrtacích dat ve formátu pro vrtačku Excellon:

Dosud jsem vždy exportoval přes EXCELLON.CAM vrstvy 44+45 (drills+holes) najednou do společného souboru a bylo to bez problémů.

Teď potřebuji vyexportovat zvlášť data pro neprokovené díry, nastavil jsem si tedy export jen vrstvy 45 (holes). Ve vyexportovaných datech jsou ale díry na špatných pozicích, destička je jakoby zmenšená na cca 1/3 správné velikosti - viz. obrázek, žlutá barva je špatné umístění děr a červená správná pozice. S vrstvou 44 (drills) tento problém nenastává. Zkoušel jsem nastavit kdeco, jako output device jsem zkoušel EXCELLON i EXCELLON_RACK s předem vygenerovaným souborem průměrů, nic nepomohlo.

Máte někdo nápad, jak vygenerovat EXCELLON soubor samotné vrstvy 45 (holes) tak, aby díry byly na správných pozicích?

Mockrát díky, PETR



window.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  window.png
 Velikost:  16.77 kB
 Staženo:  67 krát


pcb.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pcb.png
 Velikost:  3.31 kB
 Staženo:  61 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 06 2013, 8:13    Předmět: Citovat

A nevyhodnotí prohlížeč data tak že u jedné vrstvy bere palcový rastr a u druhé milimetrový ? Nevím co používáš za prohlížeč, ale třeba GerberLogic to občas dělá. Je nutné manuálně zadat vstupní jednotky.
A nebo nemáš jeden soubor v palcích a druhý v milimetrech (i když z Eagle nevím jak by to šlo vyrobit).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
css



Založen: Jan 05, 2011
Příspěvky: 356
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá září 06 2013, 8:57    Předmět: Citovat

Super díky moc Very Happy kápnul jsi na to!! Data jsou OK, ale prohlížeč GC-Prevue zobrazuje implicitně data neprokovených děr v rastru milimetrů, musím to při otevření manuálně přepnout na inche. Je zajímavé, že prokovené díry zobrazuje v inchích.

Ještě jednou díky, tohle mě fakt nenapadlo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
css



Založen: Jan 05, 2011
Příspěvky: 356
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá září 06 2013, 9:47    Předmět: Citovat

Sad hm tak nic, už to zas blbne, ale aspoň jsi mě nasměroval, že problém bude patrně v prohlížeči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 06 2013, 17:06    Předmět: Citovat

Jestli je to možné, tak sem nahraj oba Excellony. Podívám se jak to sedí u mě. Tím se vyloučí případná chyba exportu z Eagle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2013, 10:22    Předmět: Citovat

Zdravim, chci se zeptat, jeatli je mozne v Eaglu pri exportu dps do pdf nastavit, aby mi to vyexportovalo např. tri stejne desky vedle sebe na ten papir? Nebo jestli to musim dodatecne upravit v jinem programu? Bojim se, ze pote by se mi mohlo zmenit meritko. Zkousel sem hpedat, ale bohuzel bez uspechu.
Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8999
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2013, 10:36    Předmět: Citovat

Standardně to určitě nejde. Ale s načtením PDF není problém, hodím to do Photoshopu, vyrastruju na 1440 DPI a pak už si to rozkopíruju a naaranžuju podle potřeby. Nikdy se mi nestalo, že by to nějak změnilo měřítko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2013, 10:46    Předmět: Citovat

Uloz si jen desku pod jinym nazvem a normalne si se rozkopiruj v eaglu. Pokud nebudes mit schema, nebude to hazet ty varovne hlasky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2013, 10:56    Předmět: Citovat

Dělám to stejně. Otevřu PDF v Photoshopu, rozrastrovat nechávám na 900dpi. Důležité je v dialogu pro import PDF neměnit výšku a šířku, měnit pouze DPI. Pak se měřítko nezmění.

Rozkopírovat v Eagle ti to půjde jen v případě, že máš plnou verzi programu nebo v případně že máš rozměrově malý návrh. Free Eagle je omezen velikostí DPS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2013, 11:24    Předmět: Citovat

To právě nic neřeší, to překopírování v eaglu. V DPS editoru to nejde, pouze schéma jde překopírovat, a znova kreslit cesty nechci. Tak mi to nezbyde než to nakopírovat v doplňujícím programu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2013, 11:42    Předmět: Citovat

V DPS editoru to jde. Zvětši oblast pro spoje (vrstva 20 - Dimension). Vyber všechno příkazem Group (Ctrl+G). Zvol příkaz Copy (Ctrl+Shift+C), poté ťukni pravým tlačítkem myši někam do volného místa a vyber Copy Group.

Ale jak jsem psal výše, u free verze Eagle nejde umisťovat součástky mimo oblast Dimension a zároveň je omezen rozměr této oblasti na 100x80mm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2013, 12:04    Předmět: Citovat

Ano, máte pravdu to mě nenapadlo, zkusit zkopírovat pouze cesty. Nakonec jsem to udělal stejně v GIMPu, snad se mi zachovali velikosti. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2013, 14:45    Předmět: Citovat

Jde to i se soucastkama a vsim ostatnim. Jen musis smazat soubor .sch ktery je svazany s .brd (ma stejny nazev). Ztratis sice navaznost na schema, ale u panelizace k vyrobe to nevadi. V pripade nejakych uprav si to rozkopirujes znovu. Jaka jsou omezeni u free verze netusim.
Nejake bloky eagle nepodporuje (neprisel jsem na to) ja tak delal desku kde se mi mj. opakoval blok s cca 50 soucastkami 40x. Routovat to vsechno rucne by me asi jeblo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8999
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so říjen 19 2013, 12:03    Předmět: Citovat

Řeším teď jeden problém, jde nějak selektivně zneviditelnit součástku při návrhu DPS? Mám na desce display a pod ním bude ještě dost dalších součástek, problém je, že mi zavazí při návrhu. Zároveň ale potřebuju vidět jeho obrysy a hlavně pady. Napadá mě jedině zeditovat příslušnou součástku v knihovně a to co nepotřebuju hodit do nějaké jiné hladiny, kterou pak při návrhu vypnu. Nějaký jiný řešení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 35, 36, 37  Další
Strana 16 z 37

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund