Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co nebrat z Hadexu ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lojza1



Založen: Nov 23, 2021
Příspěvky: 283
Bydliště: Uh. Hradiště

PříspěvekZaslal: pá srpen 18 2023, 15:16    Předmět: Citovat

Když se tu tak zabýváme všudypřítomným šuntem, co takhle značkové lumidky ? (Já jsem ten navržený název pro LED zdroje ve světelné technice přijal.) Před dvěma měsíci jsem si koupil za nezanedbatelnou částku filamentový nejspíš originál Philips 23 W. Nedávno náhle zablikal a odešel. Když jsem se to chystal rozebrat, všiml jsem si prasklinky na baňce. Už dříve jsem se pídil a nedopídil, jestli je v těch baňkách nějaká třeba inertní a třeba lépe teplo odvádějící náplň. Dost možná tam něco takového bylo a pak už ne. Myslel jsem si, že tu poruchu mohla způsobit vzdálená bouřka, protože následně našroubovaná trochu slabší lumidka Philips za zdálky se ozývající bouřky také takto zablikala, než jsem ji pak hned raději vypnul. Jenže ono to pak zablikalo i za klidného počasí a dnes za slunečného dne zablikala ještě mnohem silněji. A to jsem k objímce mezitím raději doplnil varistor. Napadlo mě, jestli nemám nějaký nespolehlivý jiskřící spoj v rozvodu, ale zářivka s integrovaným elektronickým předřadníkem ("úsporka") a teď ani obyčejná žárovka neblikají. Říkal jsem si, že třeba bouřka nebo porucha v instalaci poškodila elektronický předřadník, třeba má smysl zkusit baňku s filamenty napájet přes tlumivku a usměrňovač v pozici žárovky a třeba ji i stmívat stejně jako původní žárovku. Už jsem tu silnou lumidku rozebral a protože oproti předpokladu i baňka s filamenty vypadala mrtvě, otevřel jsem i ji. Skleněná baňka velice ochotně praskala bez většího namáhání. Byly tam dvě paralelní čtveřice filamentů spojené v sérii a jedna čtveřice byla shledána kompletně celá přerušená. Ta druhá při napětí 100 V běží, ale dva filamenty nespolehlivě a v jednom z nich jedna LED zhasíná při malém proudu. Při odpovídajícím proudu 100 mA svítí většinou vše kompletně, ale ty dva filamenty nezávisle na sobě tu a tam zablikají typicky při nějaké i malé změně proudu. Wtf ? Tohle se přece nemohlo stát provozními podmínkami. Lumidka běžela v otevřeném prostoru, na povrchu byla její rozměrná baňka celkem chladná. Už od problémů s nedostatkem elektřiny jsem celý dům vybavil lumidkami. Většina Osram, něco Philips. Vše dosud vypadalo dobře a teď mi v jedné pozici náhle odcházejí jeden Philips po druhém.

Doplnění: Zkusil jsem ze zvědavosti zapojit filamenty přes nf tlumivky s využitím Graetzu a elytu, jedna tlumivka na střídavém vstupu, druhá mezi elytem a filamentem. Na regulačním trafu to fungovalo, ale s výraznými ztrátami v tlumivkách. S jednoduchým triakovým stmívačem ta induktivní zátěž nefunguje resp. funguje jen při větším jasu, Je to nanic.


Naposledy upravil Lojza1 dne pá srpen 18 2023, 20:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34040
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 18 2023, 15:30    Předmět: Citovat

23W je na tie filamenty vela, neuchladi sa to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojza1



Založen: Nov 23, 2021
Příspěvky: 283
Bydliště: Uh. Hradiště

PříspěvekZaslal: pá srpen 18 2023, 15:55    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
23W je na tie filamenty vela, neuchladi sa to.


No, je to Philips a ostatně uvádí celkem krátkou životnost. Samozřejmě ne dva měsíce. To by si to za tu cenu nikdo nekoupil.
To platí i pro slabší lumidky, které těch filamentů mají méně a/nebo kratších. Ale i proto jsem považoval za přínosné stmívání, aby to většinou bylo zatíženo mnohem méně.

Zkoumal jsem teď tu čtveřici přerušených filamentů. Všechny jsou špatné někde uprostřed. Od každého konce se mi povedlo tak ve třetině délky nahmátnout spojovací drátek tak, aby celý konec svítil. Takže to odcházelo někde v nejspíš nejteplejším místě. Jak se jeden filament přerušil, ostatní se přetížily a asi už tak jako tak měly namále všechny. Jak lumidka před koncem několikrát trochu blikla, to asi postupně odcházely jednotlivé filamenty. Asi i ta ještě fungující čtveřice už je u konce života, když dva filamenty už trochu zlobí. Možná Philips nepočítal s letními teplotami. Vychází mi z toho poznatek, že lumidky Philips jsou dobré leda na zimu místo zářivek, které naopak v zimě svítí neúčinně.

Dívám se, co nabízí Hadex. Noname

https://www.hadex.cz/k763a-zarovka-led-e27-8x-filament-230v8w-tepla-bila/

má na 8 W celkem dost filamentů a cenu zhruba jako podobně výkonný Osram v TME. Nakonec by ten noname mohl být trvanlivější, než podobně drahé značkové s polovičním počtem filamentů. Což mi nezní jako chvála Hadexu, ale jako ostuda zavedených značek. Na druhou stranu Hadex uvádí podstatně slabší energetickou účinnost. Viz

https://www.tme.eu/cz/details/4058075288669/zdroje-svetla-osvetleni/ams-osram/

a ani těmi 750 lumeny bych si jistý nebyl, změřit to doma nemohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34040
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 18 2023, 20:18    Předmět: Citovat

LED neznasaju vysoke teploty, preto su LED ziarovky s vyssim vykonom problemove, filamentove obzvlast. Ta 8W by mohla vydrzat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojza1



Založen: Nov 23, 2021
Příspěvky: 283
Bydliště: Uh. Hradiště

PříspěvekZaslal: pá srpen 18 2023, 21:29    Předmět: Citovat

rnbw: Tak to je přece jasné, že celou dobu jde o hledání kompromisu mezi cenou (množstvím diod a jejich chlazením) a životností (množstvím diod a jejich chlazením). Ty lumidky nemají životnost statisíce hodin, i když by jistě mohly i při těch třeba 23 W. Vyplatilo by se to v delším horizontu, i kdyby pořizovací cena byla násobná. Pokud firma jako Philips u té mojí odešlé

https://www.tme.eu/cz/details/76465400/zdroje-svetla-osvetleni/philips/8718699764654/

uváděl na krabičce nejspíš nějakých 20 000 hodin (už nevím přesně), tak bych si myslel, že vydrží i v létě déle, než dva měsíce, a jak to Philips za ty peníze vyrobí bych považoval za jeho starost.

Ještě jsem to teď trochu zkoumal a elektronický předřadník funguje bezvadně. Opravdu to odešlo rychlým zestárnutím filamentů (což naznačuje, že ta slabší Philips odejde zanedlouho, když už také zablikala). Předřadník funguje správně i s jedinou paralelní sadou filamentů a asi mu to nevadí. Proud je nastaven snímacím rezistorem u spínacího tranzistoru. Vyměnil jsem původní dvojici 2R2 a 6R8 za jeden 3R3. Proud filamenty je teď poloviční a třeba to tak bude ještě nějaký čas sloužit. Svítí to i takto zredukované slušně. Mimochodem z nepozornosti jsem napřed osadil v krabičce špatně zařazený rezistor 33R a i s ním to docela správně regulovalo proud na přiměřeně nižší hodnotu. Ta elektronika je při těch nepatrných rozměrech hezká. Bohužel hodně zatmelená. Opravdu mě mrzí, že se k tomu rezistoru nelze dostat bez nejspíš úplného zničení patice a ohrožení baňky. Snížit proud u nové silné lumidky třeba na polovinu by bylo lákavé.

Jen na okraj: Ty proudy už měřím novým multimetrem ukázaným na předchozí stránce. Na rozdíl od digitálního či jinak elektronického se pasivní mechanický multimetr lépe hodí do zarušeného prostředí spínaných měničů. I proto jsem si ho postavil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34040
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 18 2023, 22:01    Předmět: Citovat

Nabuduce nerozoberat, ale reklamovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojza1



Založen: Nov 23, 2021
Příspěvky: 283
Bydliště: Uh. Hradiště

PříspěvekZaslal: pá srpen 18 2023, 23:28    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Nabuduce nerozoberat, ale reklamovat.


Ono se to nemusí navzájem vylučovat. Ale co s tou slabší lumidkou?

https://www.tme.eu/cz/details/76453100/zdroje-svetla-osvetleni/philips/8718699764531/

Už je mi to trapné, reklamovat teď jednu za druhou. Už ji asi budou chtít na mé náklady vrátit. Ta slabší koupená v listopadu 2022 nějaký čas běžela, pak jsem spokojený koupil silnější, kterou zrovna naskladnili, a slabší šla do skladu. Když jsem ji před týdnem po odchodu silnější přinesl a osadil, začala poblikávat. Teď jsem ji měl rozsvícenou v jiné místnosti a jak se ohřála, opět blikala. Prognóza je asi dost předvídatelná.

Zbytky té odešlé s proudem upraveným na polovinu a s jedinou paralelní čtveřicí filamentů už mi svítí nad hlavou. Nevím, jestli filamenty neemitují nějaké UV. Proto jsem přes ně zavěsil původní baňku. Ono to i při čtvrtinovém výkonu svítí docela dost. Pohrávám si s myšlenkou, že až mi přijde nový kus, vzdám se záruky i estetického vzhledu, risknu prasknutí baňky nebo jinou nehodu, opravdu rozřežu patici a snížím proud na polovinu. Pak by to běželo zavěšené pod torzem odešlé žárovky jako teď ty zmíněné zbytky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1694
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so srpen 19 2023, 7:57    Předmět: Citovat

Jenom k těm baňkám.
Jeden čas jsme brali filamentové LED žárovky McLed. Prostě proto, že je držel náš velkoobchodník elektro. U jedné se mi podařilo rozbít baňku. Tak jsem ji nevyhodil a pro srandu si ji vzal domů, že to zkusím. Funguje už nejmíň tři roky. Nevzpomenu si už na výkon, ale běžně jsme používali 7,5W nebo nějak tak. Ironie je, že zrovna tyhle byly jinak až neuvěřitelně poruchové a měnili jsme je tak dlouho, až jsme je přestali brát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojza1



Založen: Nov 23, 2021
Příspěvky: 283
Bydliště: Uh. Hradiště

PříspěvekZaslal: so srpen 19 2023, 9:37    Předmět: Citovat

ransom: Moc díky za tu zkušenost. Přinejmenším tedy baňka nemusí být s nějakou speciální náplní nezbytná pro ochranu filamentů. Možná se bez baňky filamenty chladí o tolik lépe, že je lepší baňky odstraňovat. Cool
Z dálky jsem si během času všímal, že lumidky používaly nejprve LED v blízké oblasti UV a v současnosti modré LED. Nebo je to jinak? Psávalo se o možném riziku dlouhodobého působení primárního záření LED na zrak. Blízké UV může baňka částečně pohltit. Na rozdíl od zářivky, kde tvrdé UV-C trubice z měkkého skla nepropustila prakticky vůbec. U té modré, pokud je spektrálně čistá a nemá UV složku, tj. je prostě modrá podobně jako modrý luminofor ve třípásmové zářivce, bych se toho asi nebál. Otevřenou baňku sundám, pokud se už tak rychle opotřebované filamenty dožijí zaprášení jejího vnitřního matného povlaku. To je volně nanesený jemný prášek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojza1



Založen: Nov 23, 2021
Příspěvky: 283
Bydliště: Uh. Hradiště

PříspěvekZaslal: pá září 15 2023, 0:44    Předmět: Citovat

K mému multimetru z předchozí stránky. V tradici užívání názvů ze skutečné, pokroucené i mýtické historie Čechů jsem jej pojmenoval Děvín. Jak jej teď používám a zapichuji kladný banánek podle potřeby tam či onde, cesta k aluzi na hrad vybudovaný Vlastou a jejími bojovnicemi naproti Vyšehradu v časech kněžny Libuše je prostá, přímočará, povrchní.
Aktuálně o těch desetiotáčkových potenciometrech. Ještě si ale dám přestávku do další zkoušky.
Hadex k mé opakované reklamaci verze 10k ve výsledku přistoupil maximálně vstřícně a v mezích možností zodpovědně. Ještě jim chci poděkovat a poreferovat. Zároveň jsem, oproti deklarovanému předsevzetí, chtěl využít šanci koupit další kus verze 50k snad ze stejné šarže, z jaké mi jeden kus funguje. Takže se mi různými cestami nakonec sešly další vzorky verze 5k 1 ks, 10k další 1 ks ke dvěma předchozím a 50k další 2 ks k jednomu předchozímu. Zatím jsem zjistil, že všechny 4 nové vzorky zezačátku krutě chrastily, ale urputným přejížděním běžců chrastění víceméně utichlo. Asi nejzatvrzelejší byla verze 10k, která byla dost zatvrzelá už v předchozím vzorku (úplně první vzorek měl od počátku přerušený odporový drát a tento vzorek jsem na chrastění nezkoumal, protože jsem ještě o chrastivosti Bournsů nevěděl). Připomínám, že ve zdroji KB127 jsem nakonec použil první vzorek 50k a u toho jsem si chrastění nevšiml, ale mohlo jen vymizet dříve, než jsem se o této vlastnosti dozvěděl a začal si jí všímat.
Že chrastění projížděním běžců postupně utichlo neznamená, že utichlo navždy. Proto bych chtěl pokus s odstupem času zopakovat. Výsledku se obávám. Určitě se ale nevrátím ke vzorku 10k.
Zatímco první vzorek 10k měl už při dodání přerušený odporový drátek, u druhého vzorku se při provozu v BK127 začal ve spirálce odporového drátku objevovat občasný zkrat. Třetí vzorek jsem nyní připojil konci spirálky na napětí 30V přes Děvín na rozsahu 6 mA, s proudovým omezením zdroje nastaveným na cca 20 mA. Připomínám, že deklarovaná zatížitelnost potenciometru je 2 W. Po chvíli jsem si všiml, že ručka Děvína už není uprostřed stupnice, ale je na dorazu a napětí na zdroji spadlo proudovým omezením. Na potenciometru jsem pak mezi konci spirálky naměřil 490 Ω. Takto zkratované to už zůstalo. Vypadá to na šarži kompletně postiženou takovýmito vadami. U verzí 5k a 50k se při napětí 30 V zatím zkrat neobjevil.
Abych nezapomněl, s evropským zastoupením Bournse proběhla komunikace obousměrná. Bourns nezpochybnil originalitu součástky ani podle detailních fotek, ale odkázal na seznam autorizovaných distributorů na jejich webu. Asi nejbližší jsem tam viděl RS, Hadex tam uveden není. K problému Bourns doporučil, aby jim Hadex vadné kusy vrátil. V tom se nemohu osobně angažovat, protože vůči mně Hadex reklamaci podle možností vyřídil, ale tlumočil jsem to reklamačnímu oddělení. V RS to kupovat nebudu, protože bych řádově dráž mohl koupit totéž a zdroj BK127 mi za další výdaje času nebo peněz a následné trampoty nestojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1740
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá září 15 2023, 10:26    Předmět: Citovat

Lojza1 napsal(a):
Před dvěma měsíci jsem si koupil za nezanedbatelnou částku filamentový nejspíš originál Philips 23 W...
No, je to Philips a ostatně uvádí celkem krátkou životnost. Samozřejmě ne dva měsíce. To by si to za tu cenu nikdo nekoupil.

Uváděná životnost obvykle 15000 hodin reálná při špatné konstrukci daleko menší obvykle okolo 6 měsíců. Ani zdaleka to neodpovídá deklarovaným parametrům. Obecně pokud jste to nekoupil někde v Číně, ale u nás a nebo v rámci EU a vydrželo to jen 2 měsíce tak reklamovat. Ono je to při větším počtu reklamací pak přestane bavit je nabízet Philips nePhilips. Twisted Evil

Pravdou je, že při uvedeném příkonu už bude v uzavřeném modulu problém to uchladit a skutečnost, že to odchází v naprosté většině případů právě na nedostatečné chlazení v důsledku špatně navržené konstrukce svítidla či modulu je celkem známá.

Jen pro zajímavost. Český výrobce svítidel MODUS vyrábí různá LED svítidla, která nejsou osazena klasickými LED žárovkami a jsou konstruovaná právě s ohledem na dlouhou životnost v nich osazených LED modulů, které si MODUS také sám vyrábí s deklarovanou životností 80000 hodin (L80/B50). Doba životnosti 80000 hodin (L80/B50) (tj. spíš stálost světelného toku) se interpretuje jako příslib výrobce, že při teplotě 25 °C bude po 80 000 hodinách provozu minimálně 50% svítidel nad hranicí 80% původního výkonu. LED zdroje světla ve svítidlech MODUS sice jsou vyměnitelné, ale profesionálem tj. ne běžně uživatelem jako u klasických LED žárovek.

Další zajímavostí je, že MODUS nabízí LED svítidla, u kterých deklaruje, že neobsahují žádné komponenty vyráběné v Číně.

Zdroj: Deklarace výrobce MODUS
citace:
Společnost MODUS si je plně vědoma nutnosti podpořit výrobu v Evropě a získat materiálovou nezávislost na Číně. Z tohoto důvodu nabízíme rodiny svítidel, které jsou vyráběny z materiálu "NO-CHINA". Tímto chceme podpořit výrobce materiálů v jiných státech než v autoritativní a nesvobodné Číně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojza1



Založen: Nov 23, 2021
Příspěvky: 283
Bydliště: Uh. Hradiště

PříspěvekZaslal: pá září 15 2023, 11:31    Předmět: Citovat

Valdano: Bohužel různě po chodbách, schodištích a podobně umístěné lumidky od Osramu 4 W a 7,5 W sice zatím neodcházejí, ale uvědomuji si, že odešlé Philipsy v porovnání s nimi běžely mnohem větší díl času od zakoupení. Když bych to sečetl, Philips 23 W běžel dva měsíce v létě řádově nějakých max. 10 hodin denně. Tedy ustál orientačně 500 hodin. Ano, mám tady krabičku od nového kusu z reklamace a na ní píšou 15 000 hodin, 15 let, 20 000 cyklů zapnutí / vypnutí. Vyrobeno v Číně. To je Philips, jak tuším říkávala televizní reklama. Tak to potom nekupujte raději levný šunt v Hadexu. Mezi levným zbožím a drahým zbožím je prokazatelný rozdíl v ceně.
Po snížení proudu na polovinu a celkového výkonu na čtvrtinu vyřazením vadné čtveřice paralelně spojených filamentů mi to torzo tady dál svítí a už se dál nekazí, jen při zapnutí někdy zablikají ty trochu nakousnuté dva za čtyř zbylých filamentů.
Ta slabší, 13 W, ustála tak dvojnásobek času, ale v zimním období. Blikat začala už hned po uvedení do nového provozu v létě. Upravil jsem ji ve stavu, kdy začínala silně blikat po zahřátí, ale chladná po zapnutí neblikala. Rozřezal jsem patici, snížil jsem v předřadníku proud filamenty na polovinu a spolu s odříznutým torzem odešlé žárovky zakrytoval delší trubičkou slepenou ze silnějšího lesklého papíru. Má to teď dlouhý krk, za který to visí ze stropu v koupelně. Byl to po hodně poškozeném Philipsu 23 W první kus, u kterého jsem snížil proud při zachování původní baňky. V koupelně nemá moc co hořet, kdyby se ten papír při poruše vznítil a hořící spadl na zem. Vzhledově to není tak zlé a svítí to víc než dost i při příkonu 6,5 W. I u tohoto fakticky již vadného kusu nepozoruji při polovičním proudu (a polovičním výkonu) žádné problémy nebo zhoršování stavu. Následně jsem preventivně upravil další tři již delší čas nainstalované kusy 13 W, které běžely méně a zatím nezazlobily. Na dva jsem už mezitím zapomněl a vzpomněl jsem si, až když jsem při zadávání reklamace viděl na faktuře 4 koupené kusy. Postupně jsem se naučil dělat krčky kratší, jeden úplně bez papírového prodloužení. Mám teď před dokončením úpravu kusu 23 W z reklamace rovněž bez papírové trubičky. Časem dodám nějaké fotografie. TME hladce vyřídilo i tu druhou reklamaci, nový kus 13 W jsem ještě nerozbalil a neupravil. S těmi třemi kusy se mi nechtělo čekat, až začnou zlobit, a pak je také reklamovat. Při malé vytíženosti by možná přežily 2 roky a mezitím přece jen občas trpěly plným výkonem.
Dalo to ale strašně moc práce. Především řezání, broušení a další úpravy žárovek, abych získal co nejvhodnější torza s paticemi. Dělal jsem to s představou, že to bude použitelné opakovaně i s příštími lumidkami. Snad by bylo rozumnější použít plastová torza z odešlých zářivek s integrovanými předřadníky.
V minulosti jsem měl někde osazené žárovky a tam, kde byly zářivky, jsem rozsvěcel a zhasínal uvážlivě. U lumidek jsem se také snažil nerozsvěcet zbytečně na krátký čas, a protože už žárovky nemám skoro nikde, bylo to protivné. Podle konstrukce předřadníků soudím, že vadí pouze teplotní cyklování filamentům kvůli roztažnosti té organické hmoty s obsahem luminoforu, ve které jsou LED zapouzdřené. Vadí to kontaktům spojovacích drátků. Myslím si, že filamenty u Philipse odcházejí tak, že se drátek v místě přivaření utrhne a potom má kontakt jen mechanickým přitlačením v té organické hmotě. Když se ta ohřeje a roztáhne, kontakt se přeruší. Jak to tam zajiskří, postupně se kontakt zhoršuje. To by znamenalo, že jen opravdu krátké rozsvícení, při kterém se filament moc neohřeje, by vadit nemuselo. Doufám, že snížení výkonu na polovinu, při kterém bych očekával snížení ohřevu filamentů aspoň o třetinu (sníží se i proudění chladicího plynu), výrazně sníží choulostivost na cyklování.

Díky za odkaz na Modus. Moc bych jim přál, aby prosperovali. Vypadá to pěkně, parametry mi letmo připadají slušné a cena je zajímavá. Bohužel je to výrobní program do období konjunktury, kdy se budují nové kancelářské prostory. Ale asi to nebudou mít snadné. Přece jen, u LED píšou sice i Německo, ale reálně bych to viděl spíš na tu Asii. Strategicky je dobré se Číně vyhýbat a využít jiné asijské dodavatele, to ano, ale takové věci se doopravdy v Evropě úspěšně kompletně vyrábět teď asi nedají, to by bylo v rozporu se současným místním blahobytem. I dobré svítidlo jistě část světla pohltí a tu nepohlcenou by mělo poslat správným směrem. Pokud v porovnání s lumidkou Philips je světelná účinnost slabší, bral bych to v této souvislosti. Kdybych rekonstruoval dům a chtěl zasáhnout do jeho čistého funkcionalistického stylu z konce meziválečného období, jistě bych se o Modus zajímal.


Naposledy upravil Lojza1 dne pá září 15 2023, 11:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1740
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá září 15 2023, 11:46    Předmět: Citovat

Popravdě začíná to být už trošku úsměvné. To co by mělo být určeno spíš jako běžný spotřební materiál alias LED žárovky obecně ať už jsou to filamenty nebo ne se stává předmětem domácího kutilství a výzkumu v domácích podmínkách.

Naposledy upravil Valdano dne pá září 15 2023, 11:50, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojza1



Založen: Nov 23, 2021
Příspěvky: 283
Bydliště: Uh. Hradiště

PříspěvekZaslal: pá září 15 2023, 11:49    Předmět: Citovat

Valdano: Naprosto souhlasím. Hanba Philipsu a podobným požíračům omezeného přídělu času našich životů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1740
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá září 15 2023, 11:50    Předmět: Citovat

Možná by bylo nejlepší vůbec nekupovat hotové LED žárovky a začít si vyrábět podomácku vlastní z nějakých vybraných LEDek, které vydrží co nejdéle. Třeba na Alíku se prodávají i samotná filamentová vlákna v různých barvách i délkách třeba viz tento odkaz a podobných nabídek tam jsou doslova mraky, ale jakou budou mít kvalitu to netuším. Docela se divím, že ta samotná filamentová vlákna už nejsou i v nabídce Hadexu, ale dříve či později se tam určitě objeví. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 17, 18, 19  Další
Strana 14 z 19

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.30 sekund