Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nové tarify plateb za elektřinu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 18, 19, 20  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 19:45    Předmět: Citovat

Zkusil jsem si spočítat, kolik zaplatím za 3x18A a 250 kWh při nové jednotarifní sazbě D1Sd a kolik při stejném jističi, nové dvoutarifní sazbě D2Ad, stejné energii ve VT - 250 kWh a 150 kWh v NT, produkt Aku/Jistota elektřina, dodavatel E.ON:
v prvém případě to bude: 5673 Kč za rok
ve druhém případě: 4920 Kč za rok

Takže je to jasné - přejdu na některou dvoutarifní sazbu a po nocích zapnu ve sklepě olejový radiátor, abych splnil odběr v nízkém tarifu. 150kWh udělám s 2 kW olejákem za 75 hodin, což je asi měsíc a půl o wíkendech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 19:50    Předmět: Citovat

Ještě s tou úvahou počkej na duben. Něco se kolem ERU děje, ale ani já nevím, co přesně, ale nějak mě to všechno nesedí. Cool
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 20:00    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Je to vidět v té kalkulačce na pravé straně (NTS) - viz např. Zdenkův screen na str.9 vlákna. Je to poměr VT/NT (prosté číslo), ve Zdenkově případě ≥0.35. Pokud skutečný poměr VT/NT bude <0,35, bude účtována sazba jednotarifní.
Wink

Díky, čučel jsem na to, ale jaksi mě to nedošlo. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 20:14    Předmět: Citovat

to Martin_Fio:
Masar mi to už vysvětlil, já to nějak přehlížel. Je pravda, že v určitém momentu z dvou tarifů bude jen jeden tarif, ale to je nevýhoda pro distributora, protože každý ovčan si potom zapne bojler podle svého a nikdo mu do toho nemůže kecat a bude to přitom za rok za stejné peníze nebo i méně..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12544

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 20:31    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
to Martin_Fio:... ale to je nevýhoda pro distributora, protože každý ovčan si potom zapne bojler podle svého a nikdo mu do toho nemůže kecat a bude to přitom za rok za stejné peníze nebo i méně..
Tak to jsi si to nějak "překroutil", ne? Jedná se přece o tzv. blokovaný dvoutarif, takže si boiler nemůžeš zapnout kdy chceš. A jakmile nepřekročíš poměr VT/NT, platíš jako mourovatej. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 20:37    Předmět: Citovat

Ne, nepřekroutil. U toho dvoutarifu je zapínání a vypínání přes HDO jasné. Zrovna jsem si ověřoval, že kdybych neměl splněnou podmínku >0,35 tak by potom po novém to vyšlo nastejno za stejné prachy a při nové D1d bych si mohl zapínat automatikou podle svého jako např. soused, ale mimo plán vyváženosti sítě distributora. Ale při tisícovce na elektřinu měsíčně nemám co řešit a raději bych si v zimě přitápěl ve sklepě elektřinou.

Vytrhl jsi to z kontextu a vynechal to "Je pravda, že v určitém momentu z dvou tarifů bude jen jeden tarif"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12544

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 20:55    Předmět: Citovat

Přiznám se, že tvé kalkulaci nerozumím. Chybí mi čísla, tarify (D1d neexistuje, pouze D1Sd a to je jednotarif). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 21:08    Předmět: Citovat

Psal jsem nové D1d (místo D01d), tedy D1Sd což je ten nový jednotarif, který ti přidělí když nesplníš ten poměr VT a NT. A porovnával jsem proto spotřebu za rok u dvoutarifu i jednotarifu a vyšlo to pak nastejno, ale měl jsem svá čísla a nemusí to samozřejmě sedět na ta jiná někoho jiného.
A teď mám dojem, že budou něco upravovat a vyleze z toho asi žížala. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2476
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 21:29    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Zkusil jsem si spočítat, kolik zaplatím za 3x18A a 250 kWh při nové jednotarifní sazbě D1Sd a kolik při stejném jističi, nové dvoutarifní sazbě D2Ad, stejné energii ve VT - 250 kWh a 150 kWh v NT, produkt Aku/Jistota elektřina, dodavatel E.ON:
v prvém případě to bude: 5673 Kč za rok
ve druhém případě: 4920 Kč za rok

Takže je to jasné - přejdu na některou dvoutarifní sazbu a po nocích zapnu ve sklepě olejový radiátor, abych splnil odběr v nízkém tarifu. 150kWh udělám s 2 kW olejákem za 75 hodin, což je asi měsíc a půl o wíkendech.
A co změna času NT? Vyloženě v noci to už mají snad jen staré mechanické hodinky, jinak jsou spnací časy díky solárům z části přes den - dá se prát, mýt nádobí. Já mám díky tomu poměr u d25 0,552.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 21:34    Předmět: Citovat

Máte prosím někde odkaz na požadované poměry NT/VT podle nových tarifů nebo jen z předmětné kalkulačky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 21:47    Předmět: Citovat

U mě - akusazba - byl koeficient odběru tuším minimálně 0.35 celkové spotřeby - ale teď nevím, kde... Embarassed

Ale prosím nezapomínejte na to, že je to jen návrh, za rok bude všechno úplně jinak.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4019
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so leden 30 2016, 20:41    Předmět: Citovat

Martin_Fio napsal(a):
Letos budou volby a tuším že pro současnou vládu bude pro své voliče neprůchodné takovéto navýšení a změny budou mým odhadem odloženy.

Nejsem si tak jistý, všechno vyhlašuje ERÚ a jeho ovlivnění i současnou vládou není moc jednoduché, jak ukázala na konci roku snaha odvolat nepoddajnou šéfovou. Také nevíme, kdo za nové tarify kope.


kejki napsal(a):
A co změna času NT? Vyloženě v noci to už mají snad jen staré mechanické hodinky,

Na zapnutí olejového radiátoru stačí jeden stykač, připojený do obvodu s NT. A ještě může spínat kontrolku NT někde v kuchyni. To se vždycky hodí,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so leden 30 2016, 20:56    Předmět: Citovat

Nad šéfkou ERU visí gilotina stále, odmítla složit nařízený slib s tím, že nepatří pod zákon o státní službě, což je mimochodem i nařízení EU, že musí být nezávislá. Kdyby ho mimochodem složila, okamžitě končí, protože je obviněná kvůli zaměstnání Vesecké atd. Je to všechno pěkný svinstvo.

Ale konkrétně Sobotka s ní taky nehraje čistou hru. Proto, jak už jsem tady napsal, počkejte na duben.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4019
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so leden 30 2016, 21:10    Předmět: Citovat

Taky čekám, ale chci být připravený. Dost se mně to dotkne, mám RD celý na elektřinu, v době výstavby mi soudruzi povolili na topení jenom elektřinu, odmítli totiž dát příděl uhlí. A plyn v ulici nebyl. (Dnes to zní jako vtip, ale realita v 80 letech byla taková). Tak se dům přeprojektoval na 45cm silné zdi z tvárnic, ještě si projekt tehdejší Severomoravská energetika před vydáním stavebního povolení přepočítala.
Je to pohodlné, ale laciné to nebylo ani při stavbě ani nyní.
Podobně jsem realizoval topení na chalupě. Ta byla jako kamenná skoro ruina za babku, ale dost jsme se namakali. A také topení jen na akumulačky, varianta na dřevo (.. a pořád ládoval). Teď to bude horor, topí se jen pár týdnů vždy 3 dny o víkendech, ale jistič na to musí být 3x32A.
Tak spřádám různé varianty, do soláru nemá smysl jít, v zimě toho sluníčka ani na horách moc není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12544

PříspěvekZaslal: so leden 30 2016, 21:13    Předmět: Citovat

>ZdenekHQ> Obecně vzato - komu může "ležet v žaludku" šéfka ERÚ, než těm, kteří mají zájem na energetice vydělávat? Napovím - řadoví občané - spotřebitelé to nejsou. Pan Sobotka hraje v této komedii dvojroli, ale zdá se, že z toho dostává schizofrenii.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 18, 19, 20  Další
Strana 13 z 20

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund