Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabíječka z PC zdroje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 32, 33, 34  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mach3D



Založen: Oct 07, 2008
Příspěvky: 133
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: čt září 03 2009, 17:36    Předmět: Citovat

Tak jsem to vrazil na zdroj od PC a hle, světe div se FUNGUJE TO!!!
Ale neptejte se mě, čím to bylo, on asi opravdu byl ten brouk LM358 načatej...
Teď už to zdá se funguje tak jak má....

Všem zůčastněným mnohokrát děkuji....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32119
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt září 03 2009, 17:39    Předmět: Citovat

Jo, to se stává - teď jsem právě jeden 358 taky vyhodil - dělal jsem kámošovi Batest do starýho Passata, má problémy s dobíjením, tak jsem to ladil na 12V a 14,8V a furt jsem se nemoh doladit - následovala výměna švába a už to chodí...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mach3D



Založen: Oct 07, 2008
Příspěvky: 133
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: po září 07 2009, 9:28    Předmět: Citovat

Tak nabíječka funguje, ale bohužel jen ze začátku....

Při začatku nabíjení do baterie jde proud mnohem větší, než je nastaven potenciometrem(místo 4,4A tam valí treba 8A)
Horší je ale to, že nabíjí třeba jen 30 minut, pak se přepne do udržovacího režimu a betrie je stejně nenabitá....
Měřil jsem špičky nabíječky, ty opravdu vylítnou na 14,4V, v tu chvíli se ale nabíječka přepne do udržovacího režimu i kdyz na baterii je efektivních pouhých 13V.

Nemohla by tato malá zrada být odporem R1, který nemám 0.082ohm ale 0.1ohm? je to rozdíl 18 setin ohmu, ale chová se to jako dělič, může to způsobovat takový nekalosti?

Podotknu ještě, že jsem byl přinucen změnit kapacitu C1 a C2 na 10uF kvuli kmitání zdroje....

Díky za reakce....

//edit by Mach3D:
K odporu jsem připojil paralelně další a dostal hodnotu 0,09ohm, zkrátil vodiče na 1,5m z puvodních 2.5m i když to je 2,5mm Cu.
Zdá se, že se nabíječka umoudřila, on je taky velký roždíl nabíjet autobaterii a gelovou baterku do UPS, chovají se trochu jinak.(na testy mám právě gelovku)
Zjistil jsem, že přívodní napětí do plošného spoje z5né vazby je 14,4V při zátěži, ale na baterii, takže na výstup z plošňáku je o cca 0.3-0.8V méně, proto je baterie nenabitá, ale přídavná destička již přepla do udržovacího režimu.....

Nemáte někdo radu, ja nahnat pár desetin voltu v těch ztrátách? řešil to někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4513
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po září 07 2009, 20:30    Předmět: Citovat

Najidealnejsim riesenim je snimat napaie priamo na svorke akumulatora. Alebo zmenit odporovy delic tak aby automatika presla do udrzovacieho rezimu pri vyssom napeti..i ked to nieej az taky dobry napad. TAk ze pouzit 3 vodice dva pre nabijanie a jeden maly pomocny ktory bude sledovat napatie na plusovej svorke a bude zapojeny priamo do obvodu na vyhodnotenie nabijania.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nightstalker



Založen: Sep 09, 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st září 09 2009, 17:02    Předmět: Citovat

Zdravim....potreboval by som taktiez odbornu radu ohladom tejto nabijacky z pc zdroja. Pouzil som AT zdroj znacky Seasonic ,typ SS-200(200W). Po odpajani cievky L1 ako sa popisuje v navode a pripojeny zpatnej vazby na pin č.3...sa mi napatie da nastavit presne na hodnotu 14,4 V. Ale problem je v tom ze nemozem „z toho“ dostat viac ako 1,9 A.(potom mi hned preskoci na napatovy rezim,svieti zelena led a prud sa zacne znizovat) Po precitani vsetkych prispevkov som zacal riesit: 1. Skontroloval som obvod LM358 ci preklapa na pine 7 ako by mal to funguje. 2. Priletoval som paralerne odpor R033 k povodnemu R01 => vysledny R= 0,76 ohm 3. Vyhadzal som zo zdroja vsetky nepotrebne suciastky z -5,-12,5 V vetiev. 4. Skontroloval som si este raz pre istotu dorabany plosak podla Amara..ci tam nemam niekde chybu ale myslim ze nie...Ledky signalizuju ako maju(polaritu,vystup pripojen,..). 5. Rada, ze pin c 15 na TL494 pripojit na pin c 14 a pin c 16 na zem.....to uz je urobene na tom zdroji od vyroby. 6. Skusal som aj odpojit pin c.4 a nechat ho pripojeny len cez odpor na zem ..ale nic sa nezmenilo. Prosim poradte lebo uz som v koncoch co s tym, pripajam aj fotku zdroja (s vyznacenymi suciastkami ktore som odsranil).... Confused

http://img89.imageshack.us/img89/1417/img3793p.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medwen



Založen: Sep 06, 2009
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: so listopad 07 2009, 16:17    Předmět: Citovat

Zdravim nasel sem doma nejaky noname atx zdroj ale na ty dps nejsou vubec vystupni kabely. +3,3 +5 a +12 V vystupy jsou normalne napsane na ty desce ale nikde neumim najit diru PS_ON jen PG. Jo a jeste misto TL494 je tam nejaky KA7500B tak jestli muzu z tohoto integrace z pinu 3 vest kablik na ridici desku nabijecky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
budsky



Založen: Aug 06, 2007
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2009, 14:31    Předmět: Citovat

Tak nová závada co tady ještě nebyla postavil jsem oné dvě nabíječka jedna funguje bez problému,ale na té druhé se děje to že nabíjí normálně po té přepne na udržovací režim ale když chci zkusit odolnost proti zkratu tak ta nejde a ochrana při přepolování taky ,když to přepoluju tak to krásně jiskří na svorkách a nestačí mi budík ampérmetru,pls poradtě už nevím co s tím vyměnil jsem LM741,LM358 a i BUZ11 ale stále stejný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5034
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2009, 19:31    Předmět: Citovat

Když jedna deska funguje a druhá ne, tak hledej rozdíly.
Vizuálně zkontroluj , jestli nemáš např. přepólované diody, jiné hodnoty odporů, přerušený/zkratovaný pl. spoj.... Samosebou si myslíš, že máš všechno správně, jenže kdyby to tak bylo, tak sem nepíšeš. Takže buď pečlivý.

Když na nic nepřijdeš, pak měř pracovní body na obou deskách, porovnávej a hledej hrubé rozdíly.

Funguje ti plynulé omezení proudu pomocí P1?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
budsky



Založen: Aug 06, 2007
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2009, 19:38    Předmět: Citovat

regulace P1 chodí vlastně chodí vše krom těch ochran.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5034
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2009, 20:00    Předmět: Citovat

Tak hledej chybu v součástkách kolem IO2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
budsky



Založen: Aug 06, 2007
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 8:36    Předmět: Citovat

Součástky OK jen jsem vyměnil BAT 42 nějak se mi nezdála a pro jistotu TL431.
Tak jsem to zkusil nabíjela opět ale při vyzkratování se rozsvíila žlutá led a už zůstala svítit i po výměně obvodu IO2 a výstup tranzistoru je stále otevřen.po zjistění nabíji baterku ale i svítí žlutá led
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Medwen



Založen: Sep 06, 2009
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 15:07    Předmět: Citovat

Sehnal sem si Fortron ATX-250GT ale 12 V vystup dava jen 10,72V. 3,3V vetev ma v realu 3,39V a 5V vetev ma 5,43V. Ve zdroji je par kondiku lehce nafouklych.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medwen



Založen: Sep 06, 2009
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 16:57    Předmět: Citovat

Nikdo nevi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12557

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 16:59    Předmět: Citovat

A to chceš jako poradit, jest-li ty nafouklý elektrolyty máš vyměnit nebo ne? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medwen



Založen: Sep 06, 2009
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 18:30    Předmět: Citovat

Mno ty elektrolyty vymenim mno ale ptam se jestli ten pokles napeti na 12V vetvi muze byt zpusobeny tema kondikama Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 32, 33, 34  Další
Strana 12 z 34

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund