Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nové tarify plateb za elektřinu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 18, 19, 20  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: út leden 26 2016, 8:06    Předmět: Citovat

Tahem zapni, stiskem vypni pamatuji v instalaci na dřevěné desce, v samostatném připojení světelných a zásuvkových okruhů. Instalace zásuvek v krouceném bavlnou a papírem izolovaném dvouvodiči, v keramické dvojděrové zásuvce vždy byla drátová pojistka. Přívod celého domu tak v 2x 4mm mědi jištěný 6,3A tavnou pojistkou. Vznik tak 20. léta minulého století. Pro pár žárovek, ledničku a televizi to stačilo, vysavač měl 180W. Skončilo to automatkou v 70. letech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: út leden 26 2016, 12:00    Předmět: Citovat

Místo hlavního jističe se kdysi mohly používat vypínače tahem zapni a stiskem vypni. Pak přišlo nějaký nóvum a mohlo toto zůstat, ale ten vypínač se počítal, jako jistič 3x25A. Tedy poplatek za něj. Okamžitě jsem nechal na chatě hodit hlavní jistič 3x16, abych nemusel platit za pětadvacítku. Teď asi budu platit stejně jako mourovatej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12096
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st leden 27 2016, 6:32    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Okamžitě jsem nechal na chatě hodit hlavní jistič 3x16, abych nemusel platit za pětadvacítku. Teď asi budu platit stejně jako mourovatej.

. . . budeš.
http://technet.idnes.cz/komentar-ke-zdrazeni-elektriny-d3e-/tec_technika.aspx?c=A160125_122706_tec_technika_nyv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 17:06    Předmět: Citovat

Už od loňského roku se ohledně ERU dějí divné věci, zdrbali energetický zákon, zapomněli na Vitáskovou v zákonu o státní službě a pokud někdo ve sněmovně navrhne bod, kde to chce opravit, tak mu to zamítnou. Stejný zmatek, jako když se kdysi projednávaly poplatky za FVE/OZE. Někdo to musí silně dotovat...

Ten novej zákon platí už pro rok 2016, ale protože zjistili, že by ty ceny šly někdy extrémně nahoru, dali tam pro rok 2016 "zarážku" tak, že v podstatě platí tarify stejné jako pro rok 2015. Ale pro rok 2017 to už platit nebude. Takže to plácají jak domeček z písku.

Pokud měl někdo třeba tarif D01, tak paušálně za jistič 3x25A platil měsíčně 11Kč. Já v tarifu D26 platím za stejný jistič 236Kč/měsíc. Aniž by někdo odebral jedinný watt energie.

Pokud se tyhle tarify zruší, a příplatek na OZE se paušalně stanoví podle velikosti jističe, tak u odběratelů, co mají velmi nízkou spotřebu, ale potřebují vysoký krátkodobý příkon, to logicky způsobí extrémní nárůst celkové platby. Vůbec se jim nedivím, že jsou v šoku.

Druhá věc je, jestli vysoký krátkodobý příkon nelze rozložit do delšího období s menším příkonem a tím pádem s menším paušálem za jistič. On ty dráty a trafáky skutečně musí někdo udržovat a dimenzovat.

Tolik moje shrnutí. Přikládám můj ceník pro rok 2016, kde si můžete posudit rozdílné paušální tarify za jistič podle sazby platné v posledních letech a jsou tam shrnuty veškeré poplatky.



Cenik_eDomov_EONDistribuce_2016_01_01.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Cenik_eDomov_EONDistribuce_2016_01_01.pdf
 Velikost:  152.01 kB
 Staženo:  23 krát


_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5030
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 18:01    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
....Pokud se tyhle tarify zruší, a příplatek na OZE se paušalně stanoví podle velikosti jističe, tak u odběratelů, co mají velmi nízkou spotřebu, ale potřebují vysoký krátkodobý příkon, to logicky způsobí extrémní nárůst celkové platby. Vůbec se jim nedivím, že jsou v šoku....
Ale o tom zde již dobrou půlhodinu hovoříme, Mlho!

ZdenekHQ napsal(a):
...Druhá věc je, jestli vysoký krátkodobý příkon nelze rozložit do delšího období s menším příkonem a tím pádem s menším paušálem za jistič. On ty dráty a trafáky skutečně musí někdo udržovat a dimenzovat. ...
Ty dráty se musejí udržovat bez ohledu na hodnotu jističe. Nebo si myslíš, že když budou mít zahrádkáři jističe 1x6A, že se dráty udržovat nemusí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 18:51    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Ale o tom zde již dobrou půlhodinu hovoříme, Mlho!


Bohužel jen někteří. Nebo si jednoduše nerozumíme. Třeba když napíšu, že se jedná téměř čistě o změnu způsobu plateb na OZE, nikoliv o nějaké nové zpoplatnění jističe. I když to ve výsledku tak vypadá.

PavelFF napsal(a):
Ty dráty se musejí udržovat bez ohledu na hodnotu jističe. Nebo si myslíš, že když budou mít zahrádkáři jističe 1x6A, že se dráty udržovat nemusí?


Budou stačit slabší trafa VN/NN a menší rezervy v síti distributora.

Nakonec když platíš povinný ručení za auto, taky není podle spotřeby či ujetých kilometrů, ale paušálně. I když ujedeš třeba 100km/rok.

Nikdo tady taky neuvedl konkrétní sazbu a distributora. Nebo jsem to přehlédl. To je pak těžká debata. Jen se uvádí obecné grafy a spekulace z médií.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4249
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 19:02    Předmět: Citovat

je potřeba taky říct, že po přímotopovém boomu kdy si lidi masivně pořizovali přímotopy a nebyla téměř rezerva v rozvodné síti, přišlo zdražení a lihé měnily přímotopy za plyn který se rozvíjel. Nj jenže spousta lidí si nechala výhodnou sazbu d45. ale topila plynem. Nedivím se , že to chtějí distributoři srovnat, aby nemuseli investovat do vedení které jim často slouží od komunistů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 19:05    Předmět: Citovat

Me osobne by zajimalo, jak to nakonec vlastne bude.

Ja v byte, se spotrebou 1,886MWh (minuly rok) a tarifem D02d s jisticem 1x25A bych mel podle toho kalkulatoru platit o -1400Kč/rok. Jenze nejaky clanek na lziDnes uvadel skoro stejny model bytu a ze by mel majitel platit +300kc/rok. Tak nevim.

Rodice v RD maji jistic 3x25A, sazbu D25d, spotreba VT+NT 6MWh a v tom kalkulatoru mi vyslo, ze by meli platit o cca -4000Kc/rok. Ten clanek na lziDnes zase naopak pro RD s 3x25A jisticem tvrdil neco o +3800Kc/rok.

Vsechno je to CEZ, zakladni produkt Comfort. By me fakt zajimalo, jak to dopadne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 19:13    Předmět: Citovat

No, bude to ještě zajímavý. V PS je kvůli tomu pěkná mela.

A ti, co se jich týká to extrémní zdražení 2017, by měli bojovat, ne jen nadávat, adresu na ERU znáte.

Mě se to netýká, mě se teď týká hlavně EET, tak řeším s "Babišem" EET. Samozřejmě ne přímo s ním, ale s pracovníkem mfcr.cz. A mám konkrétní info, co se konkrétně mě může týkat, kdy se to může nejdřív stát a dokonce, jak se tomu teoreticky vyhnout.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15556
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 19:30    Předmět: Citovat

Volal jsem známému. Má na baráku 3x25 A, tak na co to má. Řekl, že dnes už k ničemu a jak četl dezinformace, tak to nechá snížit na 1x20 A, což mu ušetří od příštího roku 3000,- Kč navíc, co by musel platit. Tak jako tak na tom nic neztratí a v budoucnu nebude muset připlácet.
Co ho bude stát to snížení jističe? Bude to zdarma nebo jak? Je to v Prostějově.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12366
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 19:39    Předmět: Citovat

Technik vodborník v terénním autě f metle na hlínách cca 1900 bez DPH? Spravedlnost musí bejt, teda pardon úspora Rolling Eyes
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 19:40    Předmět: Citovat

Mám strach, že někoho napadne, že to bude potřebovat revizi a kdoví, co ještě a zadarmo to určitě nebude.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15556
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 20:14    Předmět: Citovat

Poradil jsem mu ať se na to zeptá. I tak by měl uspořit a jak jsem se díval, tak ročně i víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12366
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 20:42    Předmět: Citovat

Je to v příslušných cenících, dá se to najít.
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1526
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 21:23    Předmět: Citovat

Nakadah napsal(a):
Me osobne by zajimalo, jak to nakonec vlastne bude. Ja v byte, se spotrebou 1,886MWh (minuly rok) a tarifem D02d s jisticem 1x25A bych mel podle toho kalkulatoru platit o -1400Kč/rok. Jenze nejaky clanek na lziDnes uvadel skoro stejny model bytu a ze by mel majitel platit +300kc/rok. Tak nevim. .....

Už jsem tady dříve psal svůj poznatek, že do kalkulačky ERÚ se obtížně dosazují hodnoty z faktur. Terminologie složek platby v kalkulačce není zcela srovnatelná s terminologii na faktuře.
Např. na faktuře není položka "Cena za odběrné místo: Kč/OM/měs". Použil jsem do kalkulačky položku z faktury "Pevná cena za měsíc". Také tam není sazba Basic, jen Comfort.
Pro porovnání STS a NTS je důležité, aby se výpočet STS v kalkulačce co nejvíce shodoval s hodnotou na faktuře. Pak lze teprve výpočet dle NTS srovnávat s hodnotou na faktuře (která je blízká hodnotě STS dle kalkulačky).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 18, 19, 20  Další
Strana 11 z 20

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund