Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV LG 50LF580V výměna MB
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 14:30    Předmět: Citovat

nicky napsal(a):
Dobrý večer,

prosím o radu s touto TV.

Osazen zde mainboard EAX65610906 .V původní desce byl vadný FW.


a co sa tyka teba tak k tejto telke patri:

zdroj: EAX65423801(2.2)
mainboard : EAX65610905(1.0)

pokial si zdatnejsi a mas programator, coz ako vidim nemas, tak mainboard je po malych upravach zamenitelny s tymito modelmi :

50LF5800-ZA, 50LF5809-ZA, 50LF580V-ZA, 55LF5800-ZA, 55LF5809-ZA, 55LF580V-ZA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
peterkos2



Založen: Jan 01, 2010
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 17:43    Předmět: Citovat

nicky napsal(a):
TV zasekla na logu LG a nic nepomáhalo., buď FW anebo vadný MCU, oboje by stálo více než 1000kc pro cenách s poplatky z Číny. Hlavně nikoho kdo by přehrál a měl náplň jsem nesehnal Sad

Myslím,že keď je zaseknutá na logu,tak je problém s EMMC -buď prehrať,alebo skôr dať novú.Nie sú to síce moje znalosti,ale stretol som sa s tým a dal opraviť známemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 17:58    Předmět: Citovat

peterkos2 napsal(a):

Myslím,že keď je zaseknutá na logu,tak je problém s EMMC -buď prehrať,alebo skôr dať novú.Nie sú to síce moje znalosti,ale stretol som sa s tým a dal opraviť známemu.


nema programator a nikde nepisal ze mu to stoji na logu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15556
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 18:07    Předmět: Citovat

Stejně to skončí nákupem "nové" TV. A protože je to jen stará 50", tak nemá smysl si s tím dál hrát. Tím myslím jako nabídku vlastního funkčního panelu atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peterkos2



Založen: Jan 01, 2010
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 18:12    Předmět: Citovat

fogovic napsal(a):
peterkos2 napsal(a):

Myslím,že keď je zaseknutá na logu,tak je problém s EMMC -buď prehrať,alebo skôr dať novú.Nie sú to síce moje znalosti,ale stretol som sa s tým a dal opraviť známemu.


nema programator a nikde nepisal ze mu to stoji na logu

Ty si myslíš,že som si ten citát vymyslel? Veď to napísal nicky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 19:40    Předmět: Citovat

ano, v prvom prispevku pisal ze ma vadny fw a pak v nejakom dalsom ze mu to stoji na logu, ale ani boh nevie v akej kombinacii, ci uz po vymene eeprom alebo nejakom home made letovani ..

kazdopadne miesa dve rozlicne dosky z dvoch rozlicnych tv dokopy bez elementarnach znalosti a vybavenia a to vzdy konci neuspechom..

BTW: ad1: a co sa tyka vo vseobecnosti toho statia na logu tak nie vzdy je to eMMC - tam byva sprckany fw iba ked je to hynyxa, ked je tam toshiba tak som sa zo zrutenym fw nestretol - vzdy stacilo prehrat eeprom..

ad2: tieto typy tv vedia stat na logu napriklad aj ked je vadny tuner napr po blesku, alebo uzivatel mohol napr zapnut 5v na napajanie antenneho predzosilnovaca a niekde to zoskratovat, cim odvalil 5V stabilizator a samozrejme ked nie je odpoved tunera po i2c zbernici logicky telka zostane stat na boote..
preto v kazdom mojom prispevku pisem ze treba merat a hlavne robit uart logy !! to je alfa omega opravara
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 19:42    Předmět: Citovat

Chlapi nehádejte se Smile ano psal jsem to, že TV stoji na LOGU. Neznám podrobnosti, takže nevím zda k tomu došlo chybnou aktualizací anebo prostě vada paměti, nabouraný FW nevím.

A ano programátor nemám. Respektive mám jen CH431A a TL866 II plus.

Nicméně ...

Dnes jsem zkusil jestli fungují vstupy HDMI, zjistil jsem že ano. Opravdu jen TV ..neladí".

Připájel jsem na tu desku zpět ten tuner, který tam byl. Říkám si nahraju do eeprom tedy ten původní dump, který v té paměti originálně byl.

Po zapnutí jsem čuměl, protože obraz byl správný a ladění již jede.. Nyní jede úplně vše.


Napadá mne jediný důvod a to ten, že po té výměně EEPROM (poprvé) jak TV neladila, jsem zkusil aktualizaci FW přes síť. Systém mi nabídnul novější verzi a aktualizoval se mi FW.

Zřejmě se (možná) z mé EEPROM ,,natáhla správná data o panelu do FW v EMMc

to by znamenalo, že opravdu v EEPROM nejsou hlavní parametry pro komunikaci s panelem.

Každopádně TV běží Smile

Děkuji Všem za pomoc Smile


EDIT: předtím jak byla zaseklá jsem mohl přehrávat eeprom jakkoliv ,ale nepomohlo.

paměť je zde Hynix.

Může to dělat ale i vadný MCU tuto chybu. Ovšem v dnešní době se už asi snad nevyplatí objednávat čip z EBAY anebo aliexpress, skrz vysokou částku, dlouhé čekání.

Nedej bože když pošta zahájí celní řízení, to je čekání na min.2 měsíce
Nehledě na pracnou výměnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 19:53    Předmět: Citovat

o otázka která mě zajímá..

Ať už o této TV anebo chassis vestel apod.

Pomohl bych si ,pokud bych pří výměně desky za naprosto stejné desku přepájel NAND /eMMc paměť z původní do nové desky?

Nebo je v ní klíč, který musí souhlasit s ostatním HW?

U některých VESTEL jsou na určitých pozicích propojky, které stačili upravit dle zapojení na původním MB.

Ale to neplatí u všech samozřejmě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 20:06    Předmět: Citovat

Kedze je pravdepodobne poskodeny obsah tej NAND/eMMC, tak by to nefungovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 20:09    Předmět: Citovat

Jasně...to je pravda. Myslím v jiném případě. Pokud by byla jiná závada.

Pokud by původní paměť v původní desce fungovala
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 22:38    Předmět: Citovat

za predpokladu ze bol v oboch predtym funkny fw by to fungovalo na 80 %.. cize obraz by si mal, nesiel by ti ci modul, nesli by ti na hdmi zariadenia ktore maju HDCP ochranu (napriklad digi tv box, magio internet a myslim ze aj posledne playstation) atak isto by nefunfovali v takej telke kde je len tak hala bala vymenena nand alebo eMMC multimedialne veci ako netflix, skylink live, hbo go a pod - teda vsetko postavenena baze vivedine
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 22:45    Předmět: Citovat

nicky napsal(a):


Připájel jsem na tu desku zpět ten tuner, který tam byl. Říkám si nahraju do eeprom tedy ten původní dump, který v té paměti originálně byl.

Po zapnutí jsem čuměl, protože obraz byl správný a ladění již jede.. Nyní jede úplně vše.


a vidis ako tuner suvisi so statim TV len na logu..


citace:

Napadá mne jediný důvod a to ten, že po té výměně EEPROM (poprvé) jak TV neladila, jsem zkusil aktualizaci FW přes síť. Systém mi nabídnul novější verzi a aktualizoval se mi FW.


za predpokladu ze nie je poskodeny u-boot vzdy pomoze upgrade fw


citace:

Zřejmě se (možná) z mé EEPROM ,,natáhla správná data o panelu do FW v EMMc

to by znamenalo, že opravdu v EEPROM nejsou hlavní parametry pro komunikaci s panelem.


v tomto modeli nemas v eeprom ziadne data o paneli .. pisal som to vyssie

citace:

EDIT: předtím jak byla zaseklá jsem mohl přehrávat eeprom jakkoliv ,ale nepomohlo.


to preto ze si tam mal blby tuner s uplne iny pinout alebo si proste len urobil pri spajkovani skrat

citace:

paměť je zde Hynix.


to je v pohode.. kebyze mas vybavenie mohol si ju nacitat a videl by si okamzite jej status

citace:

Může to dělat ale i vadný MCU tuto chybu. Ovšem v dnešní době se už asi snad nevyplatí objednávat čip z EBAY anebo aliexpress, skrz vysokou částku, dlouhé čekání.


moze ale nemaluj certa na stenu.. pevne dufam ze si po oprave umiestnil pod chip tu gumovu chladiacu podlozku tzn medzi mainboard a korpus tv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nicky



Založen: Jul 02, 2020
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 22:50    Předmět: Citovat

Moc děkuji za odpověď. Takže by to byla jen na oko funkční televize, to je samozřejmě špatné.

Takže jediná hlavní možnost je mít programátor na dané paměti,hlavně znalostí těchto paměti...chce to znalost programování..

Co mě štve je, že i když odhalím že opravdu je vadný jen MCU, u kterého bych čekal jen, že vyměním kus za nový Kus na Infra stanici, tak to mám smůlu, protože i ten musí být spárován s ostatním HW. Jakoby už samotná výměna Bga nebyla už takto dostal hnusná práce Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 01 2022, 22:57    Předmět: Citovat

Prinajhorsom by sa to aj v tom stave dalo pouzit. Zariadenia vyzadujuce HDCP staci pripojit cez cinsky HDMI splitter, ktory na vstupe HDCP podporuje a na vystupe ho nema.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: st únor 02 2022, 1:35    Předmět: Citovat

to mas pravdu, ale co ak by chcel pouzit modul skylink na satelit, respektive modul upc na kablovku, alebo len pozerat o2tv, telly .. tam je to konecna a zrovna tieto 2 appky nefunguju na ziadnej 40 eurovek android kocke ponukanej tak hufne zilincanom na bazosi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund