Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava C110
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jesse



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 93
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: st květen 11 2005, 20:02    Předmět: . Citovat

Děkuji zájem mám pošlete trafo na adresu kterou jsem vám zaslal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: čt květen 12 2005, 21:31    Předmět: Citovat

Byl jsem nyní 2dny mimo, zítra ho snad pošlu.
Návrat nahoru
ok1umb



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 74
Bydliště: okr. Kladno

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2005, 20:30    Předmět: Citovat

Tak jak to pokračuje? Trafo doufám došlo.
_________________
Zdravím Míra UMB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jesse



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 93
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: po květen 30 2005, 18:34    Předmět: Citovat

Děkuji za optání pokračuje to slibně trafo v pořádku došlo děkuji mockrát jěště mám menší problémy ale ty brzo vyřeším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1umb



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 74
Bydliště: okr. Kladno

PříspěvekZaslal: út květen 31 2005, 23:25    Předmět: Citovat

Jesse napsal(a):
Děkuji za optání pokračuje to slibně trafo v pořádku došlo děkuji mockrát jěště mám menší problémy ale ty brzo vyřeším

Hlavně že to dorazilo v pořádku a pomohlo. Opravdu mne překvapuje že jsi ho měl vadné. Ahoj Míra.

_________________
Zdravím Míra UMB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jesse



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 93
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: st červen 01 2005, 12:45    Předmět: Citovat

Dostal jsem se k takovemu problému s kterým si moc nevím rady
televize rychle cykluje deska H je v pořádku,kondenzátory ve zdroji jsou taky OK ani tyristory nevipadají špatně.Při zkratování tyristoru v desce H se televize rozběhne s minimálním rozkmitem.Nemáte s tím někdo skušenost?Jediné co mě ještě napadá tak je proudová pojistka ale to si moc nemůžu ověřit jedině tam vyměnit kondenzátory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: st červen 01 2005, 16:35    Předmět: Citovat

Jesse napsal(a):
Dostal jsem se k takovemu problému s kterým si moc nevím rady
televize rychle cykluje deska H je v pořádku,kondenzátory ve zdroji jsou taky OK ani tyristory nevipadají špatně.Při zkratování tyristoru v desce H se televize rozběhne s minimálním rozkmitem.Nemáte s tím někdo skušenost?Jediné co mě ještě napadá tak je proudová pojistka ale to si moc nemůžu ověřit jedině tam vyměnit kondenzátory.
Příčin může být více, Podívej se sem
Je tam popsaný i ten tvůj postup "zkratování tyristoru" a možné příčiny při této diagnoze co jsi zjistil...

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jesse



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 93
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: čt červen 02 2005, 18:00    Předmět: Citovat

Bohužel nic z těch věcí které tam píšou mi nepomáhá už sem to taky zkoušel to co tam popisujou.Nějaká jiná možná závada vás nenapadá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: čt červen 02 2005, 23:00    Předmět: Citovat

Jako opravář bys to asi měl těžké...pokud chceš poradit,musíš napsat co Ti jde a co nejde- obraz,zvuk a podobně,jaká napětí jsi kde naměřil a podobně.Systém * výměnkáž* kdy se mění to a zas to,bez základní znalosti funkce je problém.Často se u starších TV *sejde* několik závad a je potřeba opravit více obvodů..U těchto TV bývají vadná elka ve zdroji -
ta trojitá,pokud máš závadu v obvodu tyrystorového rozkladu,to byl
často problém i pro zkušeného opraváře,to asi těžko opravíš * po drátě*,
asi je to pro Tebe příliš velké * sousto*,jistě v blízkém okolí najdeš někoho,kdo Ti více poradí...přeji úspěch,ale musíš o tom něco víc znát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: pá červen 03 2005, 2:46    Předmět: Citovat

Jesse napsal(a):
Bohužel nic z těch věcí které tam píšou mi nepomáhá už sem to taky zkoušel to co tam popisujou.Nějaká jiná možná závada vás nenapadá?

Samozřejmě nechci o tom pochybovat. Jenom se zeptám jestli jsi opravdu zkoušel taky vyměnit tyristory TY401 a TY402, může být již zmenšené blokovací napětí některého z nich, ale není to zrovna levná záležitost v dnešní době protože ty tyristory už nejsou tak běžně a levně k sehnání jako kdysi. Nebo co ten velký elektrolyt ve zdroji, jsou to tři v jednom a pokud jeden ztratil kapacitu tak se to projevovalo stejně, pamatuju se že když jsem ho měl kdysi poprvé vadný tak jsem hledal jako blbec v řádkovém rozkladu a všude možně než jsem přišel na to že příčinou aktivace elektronické pojistky je právě ten elektrolyt!
Také bych si rozhodně nebyl jistý tím modulem H, stačí aby byla vadná některá z těch mnoha diod co tam jsou nebo některý z tranzistorů nebo těch kondenzátorů a taky to nepůjde. Ještě mě napadá podíval bych se ve zdroji na rezistor R305 zda má skutečně hodnoru 4R7, jednou jsem ho měl vypálený - měl zvýšenou hodnotu a také se to tak nějak chovalo. Případně taky podívat se ve zdroji na kond C312 33nF. Teoreticky může mýt také vadný A250D na modulu S, ale nevzpomínám si že v praxi bych se s tím někdy setkal. VN násobič ani nezmiňuju, to považuju za samozřejmost kteroun jsi jistě vyzkoušel jako první..

Ono je to dost těžké tady něco dalšího radit protože příčin může být strašně moc. Nebyly to zrovna jednoduché televize s tím tyristorovým rozkladem. I když jsem jich opravil spousty takže jsem s nimi zkušenosti skutečně měl, stejně se občas našla nějaká která dokázala pěkně potrápit a člověk na tom strávil klidně několik hodin, bylo také třeba mít po ruce oscilosklop atd. Měl jsem k dispozici také některé nové ověřené moduly, né proto abych je měnil ale prostě proto abych rychle lokalizoval závadu a nemusel se zdržovat. Zejména modul H byl nepostradatelný pomocník a ušetřil mě spoustu času, protože ačkoliv jsem ten původní proměřil a na první pohled jsem tam nic nenašel, stejně byla závada tam což jsem rychle zjistil právě pomocí dobrého jiného modulu H.

Takže myslím že takhle na dálku s touto televizí už asi nikod moc neporadí, složité to někdy bylo i když jí měl člověk fyzicky na stole Confused

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: út červen 07 2005, 17:24    Předmět: Rada Citovat

Zdravím tady je Jesse tak sem tu zase s jiným problémem tu závadu co jsem měl před tím už sem opravil televize běžela asi deset minut když se stáhl obraz ze stran a než sem ji stačil vytáhnoun ze zásuvky tak se z ní zakouřilo a zhasla vypadá to že se spálilo trafo na desce označené jako 404 ale na plánech co jsem ztáhl z internetu tam žádné takové není ono toho tam víc není než co mám v televizy nemá někdo prosím vás originální plány na C110 poku by snad někdo znal nějaký způsob jak tohle trafo obejít uvítal bych to nebo případně pokud by se někomu doma povalovalo a mohly byste mi ho poslat byl bych taky rád.
Návrat nahoru
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: út červen 07 2005, 18:55    Předmět: Re: Rada Citovat

No poteš, tahle historie fakt ještě někde funkuje Shocked ? Já jsem si do dneska myslel že se tu bavíme o C110ST protože mě ani ve snu nenapadlo že ta starší C110 ještě vůbec může být v provozu. Ovšem podle toho TR404 je to jasné, no tak jsem ti schema naskenoval a máš ho tady www.kacha.cz/soubory/C110.jpg
_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: út červen 07 2005, 20:38    Předmět: Citovat

TAk to máš vyřešené - trafo Tr 404 se jmenuje transduktor...a ty už nebyly v době,kdy se tyto televizory opravovaly,takže jedině Tě může zachránit někdo,kdo by ho náhodou měl z nějakého starého televizoru.Nové trafo už dávno nikde neměli..asi máš smůlu,i když naděje umírá poslední...tak Ti přeji to štěstíčko.To trojité elko bylo vadné ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jesse



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 93
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: st červen 08 2005, 17:19    Předmět: Citovat

Závada byla na desce H byly tam 3 vadné diody ovšem kupodivu nebyly proražené ani přerušené.Při měření na multimetru se chovaly trochu odlišnějc než ostatní jejich hodnota byla průměrně o sto vyžší než u ostatních tak sem je zkusil vyměnit a zabralo to ale jak říkám tak na deset minut teď už mi nezbývá nic jiného než tu 404 zkusit převinout.A díky za ty plány moc se šiknou.Pokud se mi s tím podaří pohnou tak se ozvu.Mimochodem jestli je pro vás tohle tak staré tak byste měl vydět jaký hystorický kousky já normálně opravuju a to nejenom televize ale i rádia a gramofony.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: st červen 08 2005, 18:36    Předmět: Citovat

Jesse napsal(a):
.....Mimochodem jestli je pro vás tohle tak staré tak byste měl vydět jaký hystorický kousky já normálně opravuju a to nejenom televize ale i rádia a gramofony.

Samozřejmě, pokud to baví tak proč ne. Je to krásný koníček, znám lidi co zrenovují třeba ještě předválečné rádio..... Very Happy .

Já to bral čistě z praktického pohledu servismana který se s tím živí jako třeba já a tedy musí to opravit tak, aby mohl poskytnout s klidným svědomím záruku atd.. Takže z tohoto pohledu bych starou C110 již do opravy nevzal ani náhodou, je to obrovská ztráta času který nikdo nezaplatí protože při tom stáří tam nikdy není jenom jedna závada kterou udává zákazník, ručit tam za něco je značně problematické. Kromě jiných dílů je za hranicí životnosti už i obrazovka, no a když pak spočítám čas a použitý materiál tak je to prostě nerentabilní, výslednou cenu není již u tak starého stroje žádný zákazník ochoten akceptovat. Každý by to chtěl tak do 200Kč což nestačí ani na potřebný materiál.

No ale hlavně já si fakt nemůžu pomoct ale prostě ty následující verze C110ST byly již konstrukčně mnohem povedenější a měly i daleko kvalitnější obrazovky. Zrovna minulý měsíc jsem tu ještě jednu na opravu měl a bez problému. Ovšem s těmi původními C110 jsem měl potíže už v době někdy před 15 roky kdy byl jejich servis ještě trochu aktuální, řekl bych že se moc nepovedly. Je to ale samozřejmě čistě můj soukromý názor...

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund