Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kam s vodou z bazénu ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4042
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2021, 11:09    Předmět: Citovat

Problém je údajně v tom že už několik let jsou zimy bez sněhu. Hlavně ho potřebují hory kde pramení všechny naše řeky. Prd ti bude platné že je někde dost vláhy, když celoroční průtoky řek se snižují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2021, 13:49    Předmět: Citovat

nějak sem přes ty závěje bílé sračky ten ne-sníh přehlídl čoveče

kokun napsal(a):
U nás (na VJV) za červen a červenec napršelo sotva několik mm Surprised Sad


Tak se přestěhuj, nebo mi sem nastěhuj nějakou cisternu, nemám problém ti to sbírat ze střechy a můžeš si každej měsíc dojet pro pár kubíků dešťofky.

Jak sou na tom IBCčka s mrazem, snese to zmrznutí v celým objemu bez prasknutí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15560
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2021, 14:24    Předmět: Citovat

Behemot napsal(a):
Jak sou na tom IBCčka s mrazem, snese to zmrznutí v celým objemu bez prasknutí?
Tady ti toho nakecají dost. Pravda je to, že tam tu vodu nechávám klidně do jara a nikdy se nestalo, že by to prasklo nebo vybouchlo jak už tady psali. Nikdy jsem to ale neměl úplně plné, vždycky tak asi 4/5. A s ventilem jsem samozřejmě netočil jak blbec, dokud to nebylo rozmrzlé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4064
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2021, 15:28    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Samozřejmě, "odborníci" budou tvrdit, že jedním z příznaků sucha je to, že téměř imrvére leje a ti, kdož by poukazovali na opak tomu nerozumí. Stejně jako klima-změna. Cokoli, jakékoli počasí je jejím příznakem.

Teď zrovna sucho není, ale máme za sebou cca šestileté období extrémního sucha, jehož následky viděl každý kolem sebe. Teď se klimatická oscilace vychýlila na druhou stranu, takže místo sucha máme povodně, kroupy a tornáda. Dá se očekávat, že půlperioda bude zase asi sedm let, takže ty nejvýživnější roky teprve přijdou. Amplituda kmitů se vzhledem k celkovému stavu přírody bude zvětšovat.

Jinak u Kokúně jsem byl před pár týdny a potvrzuju, že v Brumově opravdu sucho je, žlutá spálená tráva atd.. Pár kilometrů vedle to tak není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17920
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2021, 15:57    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Pravda je to, že tam tu vodu nechávám klidně do jara a nikdy se nestalo, že by to prasklo nebo vybouchlo jak už tady psali. Nikdy jsem to ale neměl úplně plné, vždycky tak asi 4/5. A s ventilem jsem samozřejmě netočil jak blbec, dokud to nebylo rozmrzlé.

Basfácký modrý plastový sudy jsem taky na zimu nevylejval, nechal jsem asi 15 cm pod vrch a dovnitř naházel 2-3 ze čtvrtiny pískem naplněný PETky. Sudy držely skoro 20 let a pak najednou u dvou ze tří praskl šev ve dně. Koupil jsem nějaký podobný nový a radši je už vylejvám.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2021, 16:58    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
Teď zrovna sucho není, ale máme za sebou cca šestileté období extrémního sucha, jehož následky viděl každý kolem sebe. Teď se klimatická oscilace vychýlila na druhou stranu, takže místo sucha máme povodně, kroupy a tornáda. Dá se očekávat, že půlperioda bude zase asi sedm let, takže ty nejvýživnější roky teprve přijdou. Amplituda kmitů se vzhledem k celkovému stavu přírody bude zvětšovat.

Ne já sem si facht nějakýho extrému nevšiml, prostě bylo nutný zahradu zalívat, to se stává běžně v létě. Průměr je zhruba furt stejnej, už loni byl lehce nadprůměr, takže šest let akorát tvýho lhaní.

Bylo solární maximum, to je tak jedinej výkyv, teď je zase solární minimum, má to furt stejný časový intervaly, tak si ty amplitudová trubko naštuduj základní jevy co se vokolo dějou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4064
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2021, 17:33    Předmět: Citovat

Behemot napsal(a):
Ne já sem si facht nějakýho extrému nevšiml, prostě bylo nutný zahradu zalívat.

To máš fajn, že u vás bylo z čeho zalívat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7651
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2021, 18:16    Předmět: Citovat

Prostě vodborníci řekli, že je sucho, tak je. A voni to vědí, protože jim to co? Politicky myslí.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9684
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2021, 18:19    Předmět: Citovat

dvorak napsal(a):
Takže je nějaké rozumné řešení ?

je. vypustit v noci - za deštíku - na cestu a louku. do rána beze stopy...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8837
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2021, 20:25    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
...
Ale v jednom máš pravdu - sezóna na hovno - alespoň ta houbová (a taky ta bramborová).
Trochu prší až během tohoto týdne - ale na obojí už trochu pozdě Sad

Takto u mně dopadly brambory - po dvou měsících sucha a hiců natě usychaly. Když do nich tento týden obden prší, tak se ještě do nich dala plíseň a je po nich.
O něco lépe vypadají brambory na druhém záhoně - zasázené o 16 dnů později. Ale i ty zřejmě velice brzy chytnou tu plíseň od těch prvních (už začínají zasychat taky) - foceno dnes odpoledne:



P1400894a.jpg
 Komentář:
Brambory - odrůda "Gala" (poloranné, žluté) - posázené 26.4. - cca 180 dolců.
 Velikost:  280.57 kB
 Zobrazeno:  40 krát

P1400894a.jpg



P1400895a.jpg
 Komentář:
Brambory - odrůda "Red anna" (poloranné, červené) - cca 80 dolců.
 Velikost:  282.1 kB
 Zobrazeno:  39 krát

P1400895a.jpg



_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2021, 22:30    Předmět: Citovat

Máš to postříkat skalicou. Ostatně stejně už začínají natě zasychat, takže zas tak vo moc nende, akorát holt budou herteple malý.

Další víc jak centimetr a půl, se z toho poseru, bude nutný začít řešit tu střechu, aspoň to, co můžu, už mě to nebaví při větších deštích tady místo práce furt přendávat kýble Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2021, 7:09    Předmět: Citovat

To je dobrý, pole na brambory u paneláku Very Happy

V Praze by si měli z vás vzít příklad ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8837
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2021, 7:43    Předmět: Citovat

Tak to "pole u paneláku" jsou zahrádky (42,5m²) za činžákem - a mmchdm cihlovým (z pálených voštinových bloků), nikoliv panelovým. Z beton. panelů jsou teď pouze ty lodžie Rolling Eyes

A postříkáni brambor skalicí by nemělo význam - brambory měly už před těmi deštíky natě z poloviny žluté-uschlé. Za červen a červenec na ně spadlo s bídou několik mm vody. Takže budu kopat jen "ořechy" Surprised Sad
Zato na chalupě jsem vysázel 2.7. už "druhé brambory" - na záhon po odroděných jahodnících.
Musel jsem je sice po celý červenec (téměř) denně zalévat, ale protože je to jen malý záhon, tak to nebyl problém. Teď, když mají měsíc a týden, jsou krásně vyrostlé, zelené a mají už na květ (odpoledne je půjdu nafotit). Jen mohu čekat (jako každý rok), že se mně tam na ně slétnou mandelinky z celého okolí, když už "první brambory" sousedům dozrávají. Už teď jich denně posbírám tak 10÷20 (vesměs mladí, letošní, brouci), a to přitom má soused přes plot brambory ještě zelené. Ale taky je v červnu a červenci (téměř) denně kropil vodou z hadice.

Tak ten deštivý začátek srpna mně snad ještě aspoň zachrání tu sezónu houbařskou. A i když je jí už polovina pryč, tak to snad ty zářijové houby ještě částečně doženou Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7651
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2021, 7:50    Předmět: Citovat

Včera v pičasí ukazovali mapku s tím, jaký byl kde červenec. Teplotně a srážkově - západ byl teplotně podprůměrný a srážkově "obdržel" až 200% normálu, naopak východ byl teplotně nad a srážkově pod.
S pěstováním plodin mezi bytovkami a v centru měst jsem se setkal ponejvíce na Balkáně.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15560
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2021, 7:54    Předmět: Citovat

Jo, letos se bramborám opět daří. Taky bylo na začátku sucho, ale chtělo to jednou za týden zalít, aby dobře vylezly (celkem dvakrát). Jak jsou už venku, tak se nezalívají, protože to tahají stejně zespod. Okurky už končí, cukety pokračují, dýně jedou jak plevel, rajčata bez plísně, brambory bez mandelinek a ten zbytek jako papriky, hadovky, víno nebo švestky nemá smysl ani popisovat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund