Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

pračka LG WD 8023C
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 352

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 10:28    Předmět: Citovat

Když on asi link v hypertextu nebyl zřejmý ... Very Happy

Číslo manžety vzato z SM, ta WD(M)-8023C by měla být stejná jak WD(M)-1023C.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marshal



Založen: Sep 05, 2004
Příspěvky: 1025
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 10:32    Předmět: Citovat

čísla od rayx jsem prošel, vážím si jeho snahy to vyhledat ale žádná z nich neodpovídá té , kterou hledám.
Zkusil jsem poslat dotaz na "kup a oprav", uvidím co mi poradí oni.

byl jsem pomalejší, dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 352

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 10:40    Předmět: Citovat

Orientuješ se v tom alespoň trochu? Čísel spousty, kašli na to, co Ti nabízej prodejci podle čísla pračky, hledej podle čísla manžety Wink Však u Dvořáka by sis podle jeho katalogu koupil manžetu pro Beko, přestože ji Arcelik pro LG vyráběl, bude tam rozdíl ... Myslím že tip na to, že tam není správná manžeta není daleko od pravdy.


WD8023C.jpg
 Komentář:
 Velikost:  79.2 kB
 Zobrazeno:  41 krát

WD8023C.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marshal



Založen: Sep 05, 2004
Příspěvky: 1025
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 11:47    Předmět: Citovat

to RAYX : Beer

BINGO, je to ona.
Máš pravdu, moc se v tom neorientuji.
Prohlížel jsem ji ale asi ne důkladně, našel jsem nějaké značky, nějaké razítko a až teď když si se zmínil že má mít číslo tak jsem jej našel.
Objednal jsem ji - 599 Kč.
Už jsem se smiřoval s myšlenkou na koupě nové pračky ale je mi ji líto, jinak je jako nová. Dnes jsem se díval na uhlíky, jsou OK.

Servis na pračce žádný nebyl když nepočítám vyčištění filtru.
Teď když ji mám rozdělanou přemýšlím jestli se podívat taky na topné tělísko ale mám strach že to potom neutěsním
a
DĚKUJI MOC ZA POMOC
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 352

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 12:04    Předmět: Citovat

A kterou tedy máš na mysli, žes objednal, tuhle, co jsem postoval jako první?

Když jsi jí měl venku, odpovídá tomu obrázku u prodejce? Pokud to fakt bude jen manžetou, že se nějak změnila, OK, bude vyřešeno. Mě se opravdu ale nezdá, že by měla být manžeta v kontaktu s bubnem, tak jak to máš nyní a má to podle Tebe být i celou dobu co vám slouží, to bys jistě řešil kvůli tomu kraválu dřívěji Wink

Pokud nemáte moc vápenitou vodu, těleso bude OK. Nemá smysl ho preventivně tahat ven, pokud topí jak má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marshal



Založen: Sep 05, 2004
Příspěvky: 1025
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 12:32    Předmět: Citovat

ne, to nebyla ona. Je to z tvého předchozího příspěvku z 10:40 hod.
číslo 2805550100 BEKO , objednal jsem ji u ELNY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 352

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 12:41    Předmět: Citovat

Já si to myslel, člověče, double error jak vyšitej ... Ty nerozumíš napsanému textu??? Ta manžeta co tam máš nyní i tu cos objednal do Tvé pračky WD-8023C nepatří ... Proto jsem taky na printscreenu od Dvořáka dal to číslo LG do červenýho rámečku ...
Jakej koumes ji měl v ruce před lety se už asi nedovíme, Tys to mohl pořešit a nepochopils nic ...

Tohle opravdu nee ...
https://www.elny.cz/manzeta-beko-wmn-6358-6506-6508-2805550100-tesneni-do-pracky-pracka/d-73013/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marshal



Založen: Sep 05, 2004
Příspěvky: 1025
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 12:51    Předmět: Citovat

pračka byla koupena v elektře a od té doby ji nikdo v ruce neměl.
Manžeta má to číslo a jela 17 let bez problémů. Pouze poslední měsíc se začala ozývat, nejdřív jsem zkusil ji mírně stříknout silikonem, ztichla ale teď se ozvala víc tak jsem se rozhodl ji řešit.
Jestli tam byla manžeta která tam nepatří tak už se asi nedovím jaká tam být má a nějak pochybuji že někdo měnil orig manžetu za jinou.
Máš možnost zjistit jaká tam být má ? Objednávku můžu zrušit.
Ten červený rámeček jsem teda pochopil špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 352

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 13:10    Předmět: Citovat

Už jsem tu zmínil servisní manuál, tak ať ho nehledáš, tady je.
lg_wd-1023c_8023c
str. 33 pozice K510, tedy gasket 4986EN1003A.

Ta manžeta je na 100% stejná u typu WD-1023C a WD-6023C, kdybys je hledal pro srovnání.

Jen tak pro info, jaký číslo jsi tedy našel na té současné, co tam je? To 2805550100, žádný jiný?

Jestli pračku nikdo nikdy neservisoval, je to opravdu divné, že by tam dali něco jiného, než co píšou v SM, ale kdoví, třeba turek neměl co jinýho tam dát ... Ale třeba to taky někdo z rodiny někdy řešil, když jsi třeba nebyl doma, a servisman tam fouknul tuhle ... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marshal



Založen: Sep 05, 2004
Příspěvky: 1025
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 13:53    Předmět: Citovat

teď jsem dostal další jobovku z Kup aOprav :
Dobrý den,
do pračky WD-8023C.AOWPBWT patří manžeta, která se již nedá sehnat.
Michal Horčic

Veškerý servis v domácnosti má na starosti pouze jeden servisák - já.
Jestli tam ta manžeta nepatří tak se to muselo stát při výrobě anebo cestou do krámu (?)

Vzhledem k dané situaci jsem rád že mám možnost koupit alespoň stejnou jaká tam byla tak možno naběhá dalších 17 let Smile

Manuál jsem sháněl na servlib.com ale chtějí registraci tak jsem se snažil přelouskat nabízené nižší rozlišení ale marně, Ulož To mě nenapadlo.
díky, asi se hodí.
Přikládám vše co jsem našel



slo.jpg
 Komentář:
 Velikost:  290.64 kB
 Zobrazeno:  41 krát

slo.jpg



něco.jpg
 Komentář:
 Velikost:  271.5 kB
 Zobrazeno:  22 krát

něco.jpg



značky.jpg
 Komentář:
 Velikost:  236.14 kB
 Zobrazeno:  24 krát

značky.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 352

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 14:10    Předmět: Citovat

Koukám, jestli LG / Arcelik v čase nějak neměnili provedení, ale jak koukám na to množství variant, je to solidní turecký chaos.

Ta manžeta, co tam máš nyní, ta má taky nějaký vedlejší svod vody přímo z manžety nebo ne? Takový ten krček na spodní straně. A pokud ne, je na pračce pod manžetou nějaký přípojný místo na tenhle svod z manžety, což by mohlo ukázat na to, jestli tam nebylo něco upravováno?

pračky s C na konci jsou compact-úzké, s FB budou full body-široké, ale fakt prase aby se v tom jejich značení vyznalo.

1023C se má od 8023C lišit jen otáčkami odstředování, jak je potom možný, že manžeta pro 1023C má být stejná jak pro 8023FB ...
viz ta 4986EN1003A
https://www.elektra-dvorak.cz/detail.php?id=9674

tohle bude vědět jen ten, kdo může mrknout k aktuálním servisním informacím LG.

Takže to vrzání se skutečně projevilo až nyní po letech, dřívo to bylo zticha, přestože to bylo s v kontaktu s bubnem? No tak tam dej tu cos objednal u ELNY a pak se pochlub s výsledkem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marshal



Založen: Sep 05, 2004
Příspěvky: 1025
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 14:23    Předmět: Citovat

krček nemá, pouze díru navazující na otvor v rantlu vany. Nedokážu posoudit jestli je udělaná při lisování anebo dodatečně.
Jestli je dělána dodatečně tak docela profesionálně.

To víš že jsem docela napnut, dám vědět
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlafig



Založen: May 28, 2019
Příspěvky: 210

PříspěvekZaslal: út březen 10 2020, 9:16    Předmět: Citovat

U praček Indesit, zejména těch úzkých, se manžeta rovněž dotýká bubnu. Styčná plocha je opatřena jakýmisi vroubky, tedy manžeta nedosedá celou plochou na buben a je klid. Po čase se vroubky obrousí, manžeta začne dosedat větší plochou na buben a začíná se objevovat vrzavý zvuk. Hlavně se to děje při ždímání, což není ještě tolik slyšet, ale při závěrečném načechrávání prádla je to hrozný zvuk, který mnohé lidi vyděsí natolik, že v domnění, že se jedná o vážnou závadu, pračku raději vyhodí. Manžeta se dokáže pěkně zahřát a vytvořit v bubnu i obláček dýmu. Po výměně manžety je klid. Jinde jsem se s tím zatím nesetkal. U těchto praček ale většinou dříve odejde ložisko bubnu, než se stihne manžeta obrousit, tak je všude dost náhradních manžet z těchto vraků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marshal



Založen: Sep 05, 2004
Příspěvky: 1025
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út březen 10 2020, 9:46    Předmět: Citovat

Tak jsem v ..
informace od ELNY :
Vážený zákazníku,
velice se omlouváme, bohužel položka z Vaší objednávky je výrobcem zrušena bez náhrady, nejsme schopni Vaši objednávky vykrýt.
Děkujeme za pocchopení

Vypadá to kvůli takové blbosti na novou pračku Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlafig



Založen: May 28, 2019
Příspěvky: 210

PříspěvekZaslal: út březen 10 2020, 10:07    Předmět: Citovat

Tak to je nepříjemná situace. Zbývá buď experimentovat s jinou manžetou stejného průměru nebo přesahující okraj manžety, který se dotýká bubnu, nějak zkusit upravit a mezitím se podívat po SD, jestli by se manžeta někde neobjevila. Je to smůla, že těchto praček LG zrovna moc nebylo, na rozdíl třeba od stejně starých Bosch, Siemens nebo Whirlpool.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund