Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Plošák škrabák
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st srpen 07 2019, 19:33    Předmět: Citovat

Foto je strasna piplacka. Myslim ze jsem teplotu trochu zvednul vymenou toho bimetalu a zkus taky snizit rychlost posuvu aby se deska stacila prohrat. Nebo ji nech parkrat projet bez motivu aby se nahrala a pak na ni prilepit ten zluty papir a nasledne projed s predehratou deskou. Pokud zustal motiv na papire je to nizka teplota, pokud se toner rozmazava, je teplota vysoka. Jak to vychytas, zluty papir funguje opravdu pekne, po vychladnuti ho jen lehce sloupnes a hodis desku do chloridu, zadne odmocovani ve vode a skrabani kartackem apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 884
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: st srpen 07 2019, 19:38    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Balt76



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 194
Bydliště: Rakovník

PříspěvekZaslal: st srpen 07 2019, 19:51    Předmět: Citovat

Jo, asi to bylo nízkou teplotou. Předehřev jsem zkoušel (samotnou desku v laminátoru) a pak i s papírem jsem to projížděl určitě i 10x a přeneslo se jen tu a tam něco. Foto je piplačka jenom než se to vychytá. Když je vychytáno, tak je to brnkačka. Všechny pokusy předtím byl ztracenej čas. Musím dát za pravdu těm, co tu na to v růzejch vláknech upozorňovali. Foto se vyplatí i na pár desek jednou za čas. Jenom to chce vybavení na osvit a jednou zkoušet a vychytat čas osvitu. A pak to teda nezapomenout, až budu dělat zase nějakou desku třeba za dva roky. Od toho ale máme psací potřeby, že jo.
Píšu teda o laminovcím fotoresistu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4212

PříspěvekZaslal: st srpen 07 2019, 20:00    Předmět: Citovat

Keď to chceš rýchlo, tak to prilep horúcim lepidlom a prepoj drôtmi.

Michal22 napsal(a):
cca 2 díly H₂O, jeden díl H₂O₂ a jeden díl HCL
Lenže bežne H₂O₂ aj HCl z obchodu už v sebe vodu majú, tak koľko teda tej vody vo výslednom roztoku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st srpen 07 2019, 20:04    Předmět: Citovat

S papirem to musis nechat projet jen jednou, kdyz jsem to nechal projet vickrat, rozmazavalo se to. V laminatoru jsem jen vymenil tohle https://www.ebay.com/itm/2x-10A-250V-KSD301-30-C-160-C-Thermostat-Temperature-Thermal-Control-Switch-NTPK/202310380073?hash=item2f1aa36a29:m:msrufWoW11iHsCPPTvt0cvQ

Foto je oproti tomuhle opravdu piplacka neskutecna a je potreba hromada veci a chemikalii, specialni desky s fotovrstvou apod. Ja jen vytisknu, protahnu laminatorem a hodim do chloridu. Akce na minutku, s jakymkoliv kouskem desky ktery najdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Balt76



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 194
Bydliště: Rakovník

PříspěvekZaslal: st srpen 07 2019, 21:24    Předmět: Citovat

Já si na Ebay koupil ten laminovací fotorezist. Nalaminuju, vytisknu předlohu, osvítím (od zimy jsem zatím dělal 2 desky, tak zatím jenom na sluníčku), umyju v sodě a leptám. Ty dvě desky, co jsem takhle zatím dělal, asi víc jak 20 minut nezabraly. Radši nevzpomínat, co času jsem strávil s žehličkama a různejma papírama s příšernejma výsledkama.
Pravda, je tam asi o dva kroky navíc, ale povedlo se to hned napoprvý. Asi díky osvitu na sluníčku. Líp se to kontroluje a zatím jsem neměl čas vyrobit osvitku nebo jak se to jmenuje. To čeká na zimní večery. Protože na to mám materiál. Laminátor k dispozici na předělávku zatím nemám. Firemní upravovat nemůžu.
Až kápnu na nějakej laminátor k úpravě, tak zas ten žluťáckej papír zkusím. O něco rychlejší to rozhodně bude. To nepopírám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st srpen 07 2019, 21:29    Předmět: Citovat

Ja koupil nejaky uplne obycejny v zastavarne kdyz jsem sel kolem, za 2 nebo 3 kila. Jen jsem z nej sundal kryci plasty aby se do nej desly lip strkaly. Zehlickou se mi to nikdy nepovedlo ani naznakem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17899
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st srpen 07 2019, 23:45    Předmět: Citovat

foxrider napsal(a):
Celeron: Není to ono:
https://uloz.to/hledej?q=Recept%C3%A1%C5%99+pro+elektrotechnika+-+Jan+%C5%A0ke%C5%99%C3%ADk.pdf


Jo, přesně. Ale jak jsem říkal, už před 40 lety byla půlka chemie k nesehnání a jak tak koukám, dnes se nesežene ta druhá pulka chemie s obchodníma názvama bolševika, u kterých dnes nikdo netuší z čeho byly ukvedlaný.

Chlapi, dejte prosím odkaz na ten žlutej rákosáckej papír. Já prošel anabází s těma českejma barevnejma samolepícíma papírama a výsledek dost tryskní.

Byly časy, kdy jsem měl namakanou fotocestu s deskama s fotorezistem z GME. Měl jsem i osvitku ze Síriuse, jenže jsem ho dal vodorovně a plastový dekly to nějak postupem času nevydržely a tak fotocesta skončila. Ty dvě soluxový tyče, co dělaly předřadník výbojce topily až moc.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Balt76



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 194
Bydliště: Rakovník

PříspěvekZaslal: čt srpen 08 2019, 0:14    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17899
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt srpen 08 2019, 11:43    Předmět: Citovat

Tak jsem použil Sinclairovu fólii z reklamky,jen ne černou ale modrou a exteriérovou. Na řezání dělících čar jsem vzal dvě žiletky do hoblíku Narex, mezi ně vlepil 0,6 mm plech. Krásně to řeže dělící čáru širokou asi 1 mm dokonce i do zatáčky. Nudle jsem vyšťoural a vytahal špičatou pinzetou. Co bylo potřeba opravit jsem dořízl očním skalpelem.
Leptal jsem 30% peroxidem / HCL / voda/ poměr 1:1:2. Hroznej fofr, už za 2 minuty byla vidět skrz laminát desky kresba spoje. Nikde ani náznak podleptání a to byla deska před leptáním vrtaná a na fólii byly vidět na spojích kopečky od nedostatečně zbroušených otřepů.
Jinak 30% peroxyd je na občanku a musí se říct použití. Místo obligátního bělení trofejí a zestejnění dřeva bylo moje leptání plošných spojů bílá vrána. Jinak drogista mi říkal, že tu evidenci už vede hezkých pár let a ješte nikdy to nikdo nekontroloval. Ani prý neví, kdo by to měl / mohl kontrolovat.
Napadá mě, jestli by to neuměl řezat řezací ploter, na kolik ježdění po mědi bude tupit nože. Silhouette Cameo na šířku 300 mm se dá i se softem koupit novej za cca 5-6 tyček. Už jsem na něm něco dělal a do reklamky dokázal vyřezat motiv letadla 6 x 6 mm.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4248
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt srpen 08 2019, 11:55    Předmět: Citovat

podobně prý funguje laser, možná by stačilo k tomu Rebelovi koupit nějaký led laser . Taky mám v plánu na svém laseru to někdy zkusit, ale pořád mám jiné projekty, tak že nakonec vítězí na rychlost Hájek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt srpen 08 2019, 14:09    Předmět: Citovat

Já jsem si zachránil světlotiskový roztok z práce. Ředitelný lihem, na kreslení používám trubičková pera. Chlorid si sám vyrábím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt srpen 08 2019, 14:25    Předmět: Citovat

Na tohle nemusis nic zachranovat, barva na plosne spoje se da normalne koupit za par korun.
https://www.gme.cz/lak-leptvz-10ml
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt srpen 08 2019, 15:10    Předmět: Citovat

Zachránil jsem celý litr a to mo vydrží do doby, než se mi silně rozklepou ruce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt srpen 08 2019, 15:21    Předmět: Citovat

Ja bych rekl to same o tech 10ml z odkazu co jsem kdysi koupil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund