Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký windows 10 zvolit? [vyřešeno]
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32045
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 11:59    Předmět: Citovat

Achab napsal(a):
Za 150Kč to bude jistě legální licence... Smile
Jistě - každej ji může podle českejch zákonů koupit a zase prodat, pokud ji sám přestane používat. To že Mr.dkošroťácká EULA tohle zakazuje je jen důkaz o jejich vyžírkovství a parazitismu. Naštěstí u nás lze pokud už dál licenci nepotřebuju, ji za cenu kterou si já sám určím přenechat další osobě - a když si určím jako zbytkovou hodnotu jednu jedinou korunu, nemá mě kdo za to jak postihnout. Přesto ta licence je podle českýho zákona legální, protože byla vydaná Mr.dkošrotem, byla prodaná autorizovaným prodejcem, jako takovou ji Mr.dkošrot autorizoval - a musí ji uznávat i potom, co ji původní majitel převedl na další osobu - a Mr.dkošrotům může bejt úplně jedno za jakou cenu, oni už svoje love dostali. Finito la komedia.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 12:04    Předmět: Citovat

Hlavne je to, ze cislo (product key) je platne (takze je mozne danu licenciu aktivovat online) a nie je duplicitne (skopirovane z ineho existujuceho PC). Na domace pouzitie to staci.

Do firmy potrebujes fakturu - ale to nie je problem, existuju firmy, co predavaju pouzite licencie aj s fakturou.

Pomoze kazdy dolar/euro/koruna, ktory sa zbytocne nezaplati M$.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 640
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 12:15    Předmět: Citovat

witt napsal(a):
Když řešíš cenu, tak proč si nepořídíš bazarovou licenci? Dá se koupit od cca 150 korun. Cena se odvíjí podle toho, co všechno chceš mít v balení (DVD, štítek a pod.) Osobně už kupuju jen licenční čísla + fakturu.

Neřeším cenu jako takovou, ale proč bych měl dávat 3990,- za to samé co stojí 3259,-. Prodejnu mám kousek od baráku.
Co se týká těch levných licencí, tak jsem na ně taky narazil, ale platit podle mě za "nelegální" software je blbost. To si ho rovnou můžu aktivovat úplně zdarma podle návodů na YT. Nicméně ten win se bude používat zejména pro programy, které jsou ze školství (smart board, msoffice...) Takže víceméně státní sféra. Programy manželka dostane ze školy, ale win ne. A instalovat legální programy na nelegální windows tady nepřipadá v úvahu.
Zvažoval jsem i pořízení PRO verze, ale proti HOME tam není nic podstatného pro klasickou práci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 12:29    Předmět: Citovat

Jo, dnes jsou 'aktivace' už tak daleko, že nemusíš dělat ani přechod z 'aktivovaných' Win7 nebo Win8.1, ale tohle rovnou udělá za tebe a máš 'legální' digitální licenci. Nebo jako linuxák si můžeš spustit vlastní 'aktivační server' a vůči němu si můžeš od MS aktivovat cokoliv Smile (bez pofidérních cracků).
Nikdy jsem se nepídil po tom, jaký je rozdíl u Win10 mezi Home a Pro, ale na dvou NB mám Home a ani si neuvědomuji, že by mě v něčem omezovaly.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32045
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 12:36    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Hlavne je to, ze cislo (product key) je platne (takze je mozne danu licenciu aktivovat online) a nie je duplicitne (skopirovane z ineho existujuceho PC). Na domace pouzitie to staci.

Do firmy potrebujes fakturu - ale to nie je problem, existuju firmy, co predavaju pouzite licencie aj s fakturou.

Pomoze kazdy dolar/euro/koruna, ktory sa zbytocne nezaplati M$.
Jak nezaplatí? Dyť ty vyžírky z Redmontu už svoje dostaly od toho, kdo tu licenci koupil jako první, respektive od prodejce, kterej ji jako první prodal !!! Tak co by někdo platil znova za tu samou licenci? Jo, pokud si koupí NOVOU, tak jo - ale pokud si koupí od někoho, kdo už ji nepotřebuje, "jetou", tak nevím proč by za ni ještě měl někdo vůbec uvažovat dávat nějaký prachy Mr.dkošrotu ... Když si koupíš knížku v antikvariátu nebo origo vinylku/CD/kazetu na fonoburze, tak taky znovu neodvádíš autorskej poplatek - ani interpretům, ani autorům, nikomu. Ten byl prostě uhrazenej při prvotní koupi.

Basta, fertig, spadla klec, jako pirátění uznávám neautorizovaný šíření respektive umožnění současnýho užívání vícero osobám, i když původní produkt byl určenej jen pro jedince anebo vejdělečnou činnost provozovanou pomocí licencovaný věci, za kterou ale byla zaplacená jen částka pro osobní používání nebo nevejdělečnou činnost, ale pokud něco potřebuju právě jen pro sebe a nepotřebuju pořízení dokladovat do nákladový položky kvůli odpočtu daně, vůbec se nemusím stydět za to, že odmítám krmit parazita ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 12:57    Předmět: Citovat

Prodej druhotného softwaru je jistě legální, ale operační systém od XP nahoru jsem za zmíněných 150Kč ještě neviděl. Pokud se nabízí tak levně, je dost pravděpodobné, že dostaneš nějaký funkční warez klíč z internetu, nebo opsaný někde ze štítku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15553
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 13:35    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Do firmy potrebujes fakturu - ale to nie je problem, existuju firmy, co predavaju pouzite licencie aj s fakturou.

Do firmy žádnou fakturu nepotřebuješ. Stačí jen doklad o nabytí a případně o zaplacení, když je to v hotovosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5235
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 14:27    Předmět: Citovat

Standa99 napsal(a):

Nikdy jsem se nepídil po tom, jaký je rozdíl u Win10 mezi Home a Pro, ale na dvou NB mám Home a ani si neuvědomuji, že by mě v něčem omezovaly.

Home nelze pripojit do domeny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7647
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 14:54    Předmět: Citovat

A u Home nejdou odložit aktualizace, což u Pro jdou. Jinak je to némlich to samý.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15553
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 15:35    Předmět: Citovat

U Home nejdou normálně vypnout aktualizace, ale odborným zásahem to u nich jde udělat tak, aby se neaktualizovaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 15:49    Předmět: Citovat

Aktualizace lze odložit nastavením služby Windows Update na ruční spuštění. Nebo je možné službu úplně zakázat.
U Win10 nejdou aktualizace instalovat výběrově, po spuštění se stáhnou všechny dostupné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1724
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 17:34    Předmět: Citovat

Přijde mi, že se jedná o "rozprodávání" nevyužitých licencí ze zakoupených multilicenčních balíků. Využívá se již nového rozhodnutí: "Soudní dvůr Evropské unie ve svém rozsudku ze dne 03. 07. 2012 rozhodl, že prodej „použitých“ (nevyužitých) softwarových licencí je legální a to jak pro licence na hmotných nosičích CD / DVD, tak pro licence zakoupené on-line (elektronické)." No a těch je nyní v prodeji habakuk, stačí projet aukro, ať už Windows 10 Home, Pro nebo MS Office apod. Mám os. zkušenost a je to cajk, ověřeno u MS. Byla mi poslána i el. licence, která obsahuje jak key, tak další ID, vč. výrobního čísla daného produktu (každá vydaná licence má své tzv. výrobní číslo s/n). Atd.
Info např. zde.
Edit: Není prodejce jako prodejce... Samože je zapotřebí "neskočit na špek"... Je dobrý mrknout na jeho hodnocení a počet transakcí.

_________________
-- Gepard --


Naposledy upravil gepard dne po září 03 2018, 21:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 19:59    Předmět: Citovat

Achab napsal(a):
Aktualizace lze odložit nastavením služby Windows Update na ruční spuštění. Nebo je možné službu úplně zakázat.
U Win10 nejdou aktualizace instalovat výběrově, po spuštění se stáhnou všechny dostupné.


Dá se to.
Nevim jestli trvale, W10 si zije vlastnim zivotem.
Stahne se nastroj od MS Show or hide updates
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 21:50    Předmět: Citovat

Dneska jsem celý den dělal vývoj SW na WINDOWS 98 SE (ve verzi NSP). Nedokážete si představit ten klid na práci, že na vás nevyskočí nějaká aktualizace. Dokonce jsem to trápil tak, že jsem jel paralelně na dvou USB portech a programoval dva různé čipy NARÁZ. Opakovaně. Všechno OK. Tak kde je ten pokrok? Jo, nejde přehrávat videa a viset na FB...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7460

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 22:53    Předmět: Citovat

U Win9X jsem se vždycky obával, kdy to vytuhne. NT4 nebo později W2k byly o něčem jiném a taky neotravovaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund