Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Odečet spotřeby a příkonu přes internet
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vaclavzeleny



Založen: Feb 02, 2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 12:55    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
vaclavzeleny napsal(a):
...Nesouhlasím s tou střední hodnotou - potřebujeme přeci znát efektivní hodnoty, střední hodnoty nám jsou v oblasti sinusovek na nic...
Nesouhlasit můžeš, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeš dělat.
Leda že by tě zajímaly "efektivní hodnoty" jalové energie... Smile

Sorry, ale pokud chceš například sledovat přetěžování sítě nebo zařízení, tak ti jsou střední hodnoty za neznámý čas víš k čemu... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12544

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 13:22    Předmět: Citovat

Označení "okamžitý" lze chápat v tomto případě za relativní pojem, vztažený k podstatně delšímu časovému úseku.
SDS stanoví okamžitou hodnotu příkonu jako součin okamžitých hodnot napětí a proudu. Protože se v průběhu půlperiody tato hodnota plynule mění od 0 do maxima a zpět, je výslednou hodnotou příkonu jeho střední hodnota za půlperiodu. Znamená to, že v případě 50Hz může mít (teoreticky) měřící přístroj k dispozici tento údaj již po 10ms měření. Tento údaj dále zpracovává podle požadavků na něj kladených. Pokud SDS disponuje pouze impulzním výstupem, je informací o měřené veličině pouze četnost impulzů, která bude různá v závislosti na měřeném rozsahu. Změnou programového vybavení SDS by to mělo jít měnit v širokém rozsahu. Otázkou je, zda je změna programu možná.
vaclavzeleny napsal(a):
...Sorry, ale pokud chceš například sledovat přetěžování sítě nebo zařízení, tak ti jsou střední hodnoty za neznámý čas víš k čemu... Smile
Asi oba mluvíme o jiné střední hodnotě. Já mluvím o střední hodnotě příkonu v rámci jedné periody síťového kmitočtu, a ty o průměrné hodnotě těchto naměřených hodnot v zájmovém časovém úseku.
Wink



příkon.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  příkon.png
 Velikost:  8.46 kB
 Staženo:  109 krát



Naposledy upravil masar dne so únor 03 2018, 13:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 593
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 13:37    Předmět: Citovat

Okamžitý (aktuální) nebo jak to nazvat je v jiném příspěvku. A koukej co to ještě umí. Všechny data a archivy jsou přístupné na internetu, tak jak existuje aplikace přímo pro android. Nebo přímo fyzický přístup do SDS.
Navíc to umí teploty , vlhkosti, má to programovatelné vstupy,výstupy. Za 1500,- bezkonkurenční.
Já to využiji tak na 10%, protože neumím programovat. A na moji potřebu mi to stačí. Já tím hlídám klimatizaci překopanou na TČ vzduch voda.



Schránka 01.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Schránka 01.jpg
 Velikost:  97.42 kB
 Staženo:  114 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12544

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 13:52    Předmět: Citovat

To jsou jistě pěkné grafické výstupy. Jenže mají jednu nevýhodu - mají relativně hrubé rozlišení (hlavně časové osy). Vaclavzeleny by (jak jsem pochopil) potřeboval podstatně jemnější rozlišení v oblasti malých příkonů (desítky až stovky W).
Umožňuje to SDS? Wink


Naposledy upravil masar dne so únor 03 2018, 13:55, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vaclavzeleny



Založen: Feb 02, 2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 13:54    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Označení "okamžitý" lze chápat v tomto případě za relativní pojem, vztažený k podstatně delšímu časovému úseku.
SDS stanoví okamžitou hodnotu příkonu jako součin okamžitých hodnot napětí a proudu. Protože se v průběhu půlperiody tato hodnota plynule mění od 0 do maxima a zpět, je výslednou hodnotou příkonu jeho střední hodnota za půlperiodu. Znamená to, že v případě 50Hz může mít (teoreticky) měřící přístroj k dispozici tento údaj již po 10ms měření. Tento údaj dále zpracovává podle požadavků na něj kladených. Pokud SDS disponuje pouze impulzním výstupem, je informací o měřené veličině pouze četnost impulzů, která bude různá v závislosti na měřeném rozsahu. Změnou programového vybavení SDS by to mělo jít měnit v širokém rozsahu. Otázkou je, zda je změna programu možná.
vaclavzeleny napsal(a):
...Sorry, ale pokud chceš například sledovat přetěžování sítě nebo zařízení, tak ti jsou střední hodnoty za neznámý čas víš k čemu... Smile
Asi oba mluvíme o jiné střední hodnotě. Já mluvím o střední hodnotě příkonu v rámci jedné periody síťového kmitočtu, a ty o průměrné hodnotě těchto naměřených hodnot v zájmovém časovém úseku.
Wink


SDS rozhodně nestanoví okamžitou hodnotu příkonu součinem okamžitých hodnot napětí a proudu, protože je nezná. Nemluvil jsem o střední hodnotě příkonu ale o průměrném příkonu tzn. o průměrném efektivním příkonu, protože v rozlišení sinusovky už vůbec není schopno SDS cokoliv měřit, SDS měří průměrný efektivní příkon v nějakém neznámém čase. Ale toto opravdu není účelem mého dotazu... Zajímá mě jakým způsobem SDS měří "okamžitý příkon", pokud z S0 přijde 1 impuls za 36 vteřin?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaclavzeleny



Založen: Feb 02, 2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 13:58    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
To jsou jistě pěkné grafické výstupy. Jenže mají jednu nevýhodu - mají relativně hrubé rozlišení (hlavně časové osy). Vaclavzeleny by (jak jsem pochopil) potřeboval podstatně jemnější rozlišení v oblasti malých příkonů (desítky až stovky W).
Umožňuje to SDS? Wink

Díky za zastání, třeba by mi stačilo i to SDS, ale zatím se mi zdá, že to měření příkonu je uděláno tak nějak "jako".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 593
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 14:03    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
To jsou jistě pěkné grafické výstupy. Jenže mají jednu nevýhodu - mají relativně hrubé rozlišení (hlavně časové osy). Vaclavzeleny by (jak jsem pochopil) potřeboval podstatně jemnější rozlišení v oblasti malých příkonů (desítky až stovky W).
Umožňuje to SDS? Wink


Tam jde o to, že SDS odesílá data na server 1x za 15 minut. Toto poskytuje výrobce jako službu zdarma. Pokud chcete odesílat častěji, lze se domluvit, případně pokud to někdo myslí opravdu vážně tak si pořídit své uložiště.

Jinak k dispozici je :
http://forum.merenienergie.cz/
http://wiki.merenienergie.cz/index.php/Hlavn%C3%AD_strana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12544

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 14:07    Předmět: Citovat

vaclavzeleny napsal(a):
...Zajímá mě jakým způsobem SDS měří "okamžitý příkon", pokud z S0 přijde 1 impuls za 36 vteřin?
Už jsem napsal, že tento termín je nutno chápat jako relativní veličinu vzhledem k podstatně delšímu časovému úseku. Není to okamžitá hodnota ve smyslu Δt->0.
vaclavzeleny napsal(a):
...SDS rozhodně nestanoví okamžitou hodnotu příkonu součinem okamžitých hodnot napětí a proudu, protože je nezná...
Ale zná, jinak by nefungoval. Jenom nám je nesděluje, protože to po něm konstruktér nechtěl. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12544

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 14:15    Předmět: Citovat

badoch napsal(a):
...Tam jde o to, že SDS odesílá data na server 1x za 15 minut...
To je zase jiné (další) rozlišení, než o kterém jsem psal. Tady jde o to, že samotný přístroj SDS má na výstupu S0 impulzy o hodnotě 1Wh. A z těchto impulzů jsou zkonstruovány všechny krásné grafy.
Kdyby jeden impulz měl hodnotu 1Ws, bylo by časové rozlišení těchto grafů 3600x větší. Žárovka 100W by "dávala" na výstupu S0 100Hz...
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vaclavzeleny



Založen: Feb 02, 2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 14:26    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
vaclavzeleny napsal(a):
...Zajímá mě jakým způsobem SDS měří "okamžitý příkon", pokud z S0 přijde 1 impuls za 36 vteřin?
Už jsem napsal, že tento termín je nutno chápat jako relativní veličinu vzhledem k podstatně delšímu časovému úseku. Není to okamžitá hodnota ve smyslu Δt->0.

Já se jen snažím držet označení, které tam mají. Je mi jasné, že to žádná okamžitá hodnota není ani nemůže být.
masar napsal(a):
vaclavzeleny napsal(a):
...SDS rozhodně nestanoví okamžitou hodnotu příkonu součinem okamžitých hodnot napětí a proudu, protože je nezná...
Ale zná, jinak by nefungoval. Jenom nám je nesděluje, protože to po něm konstruktér nechtěl. Wink

Aha, tak mi prosím vysvětli, jak z S0 dostaneš okamžité hodnoty proudu a napětí?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaclavzeleny



Založen: Feb 02, 2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 14:28    Předmět: Citovat

badoch napsal(a):
masar napsal(a):
To jsou jistě pěkné grafické výstupy. Jenže mají jednu nevýhodu - mají relativně hrubé rozlišení (hlavně časové osy). Vaclavzeleny by (jak jsem pochopil) potřeboval podstatně jemnější rozlišení v oblasti malých příkonů (desítky až stovky W).
Umožňuje to SDS? Wink


Tam jde o to, že SDS odesílá data na server 1x za 15 minut. Toto poskytuje výrobce jako službu zdarma. Pokud chcete odesílat častěji, lze se domluvit, případně pokud to někdo myslí opravdu vážně tak si pořídit své uložiště.

Jinak k dispozici je :
http://forum.merenienergie.cz/
http://wiki.merenienergie.cz/index.php/Hlavn%C3%AD_strana

Tady ale primárně nejde o rychlost odesílání. viz. můj příspěvek: "Zajímá mě jakým způsobem SDS měří "okamžitý příkon", pokud z S0 přijde 1 impuls za 36 vteřin?"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaclavzeleny



Založen: Feb 02, 2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 14:29    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
badoch napsal(a):
...Tam jde o to, že SDS odesílá data na server 1x za 15 minut...
To je zase jiné (další) rozlišení, než o kterém jsem psal. Tady jde o to, že samotný přístroj SDS má na výstupu S0 impulzy o hodnotě 1Wh. A z těchto impulzů jsou zkonstruovány všechny krásné grafy.
Kdyby jeden impulz měl hodnotu 1Ws, bylo by časové rozlišení těchto grafů 3600x větší. Žárovka 100W by "dávala" na výstupu S0 100Hz...
Wink

Super, konečně mě někdo pochopil:), 1Wh je prostě pro určení příkonu málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12544

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 15:04    Předmět: Citovat

A ty bys zase měl pochopit, že ani ze 100Hz impulzů na výstupu S0 nelze získat okamžitou hodnotu příkonu. Když totiž budeš chtít měřit 0,1W, budeš čekat celých 10s na impulz.
To ovšem neznamená, že ji měřící přístroj "nezná". Princip měření spočívá ve vzorkování sinusového průběhu proudu a napětí mnohonásobně vyšším kmitočtem, než je měřený průběh, převodu vzorků do digitální formy, jejich násobení a další operace, na jejichž konci je informace o příkonu všech vzorků za jednu periodu síťového kmitočtu. Násobením takto změřeného příkonu s uplynulým časem vzniká informace o velikosti energie. Jakmile tento součin překročí dohodnutou hranici (1Wh), pošle přístroj na výstup S0 jeden impulz.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vaclavzeleny



Založen: Feb 02, 2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 15:09    Předmět: Citovat

Ale vždyť já nechci měřit okamžitý příkon, jak se mi tady neustále předhazuje:). Slovo okamžitý bych tu nikdy nezmínil, kdy to takto nebylo pojmenováno v SDS. Vím i jak funguje měření. Ale co nevím je toto: "Zajímá mě jakým způsobem SDS měří "okamžitý příkon", pokud z S0 přijde 1 impuls za 36 vteřin?" Sorry, že to pořád opakuju, ale je to pro mě důležité.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12544

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 15:27    Předmět: Citovat

Ale já ti pořád vysvětluji, že SDS neměří okamžitý příkon, jen slovo "okamžitý" uvádí na displeji a je ho nutno brát relativně, protože se jedná o převod časového intervalu na příkon.
Wink
Ona mi pořád říká, kdy to hrajou a já … Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund