Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Progress bar před startem Windows XP
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DuCma



Založen: May 31, 2004
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 9:41    Předmět: Citovat

Je to normálny jav súvisiaci s malou datovou priepustnosťou komunikácie s diskom. Vidím to bežne pri bootovaní Win XP alebo Win 7 s USB disku. U súčasných SATA radičoch a SATA diskoch som to už dávno nepozoroval. Kedže ten progres bar zobrazuje načítanie základných súčasti jadra systému pred zavedením ovládačov chipsetu považujem to za vlastnosť danej dosky. defragmentácia tomu nepomôže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3330

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 9:54    Předmět: Citovat

Nějak to nechápu. Když to způsobuje údajná malá datová propustnost disku, jak to, že se to spraví odpojením CDROMky na druhém kanálu? A proč to nikdy nedělalo na pomalejších počítačích s pomalejším diskem? Tenhle disk běží v UDMA5 a podle benchmarku pod windows zvládá číst skoro 50MB/s. CDROMka běží v UDMA3, když místo ní dám starý disk běžící v PIO3, progress bar se neobjeví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7462

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 9:59    Předmět: Citovat

Zkusil bych CDROM nastavit jako single nebo jako slave (i když to vypadá divně, pokud je samotná, ale vždycky mi to chodilo). Některá IDE zařízení nastavená jako master totiž očekávají přítomnost slave zařízení a proto vznikne pauza.
Disky při tomto loaderu běží přes BIOS, tedy v PIO módu. V UDMA až po startu IDE driveru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34100
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 10:09    Předmět: Citovat

Alebo vymenit CD-ROM za nejaku inu, su tam vselijake divne problemy s (ne)kompatibilitou.

Napriklad niektore starsie CD-ROM s novsimi doskami (BIOSmi) nevedia nabootovat, pretoze nerobia vo firmware opakovanie citania ale hned vracaju chybu. BIOS citanie nezopakuje ale vzda a skonci to s chybou. Starsi BIOS citanie zopakuje a nabootuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6009
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 10:38    Předmět: Citovat

Mám dva starší stroje se stejnou kopií Win XP SP3 Pro, na jednom ten šedý progress bar je, na druhém ne.

Oba jsou přibližně stejně staré a s podobnými parametry - HDD WD80GB IDE, 768GB SDRAM. Liší se pouze typem MB a procesoru (obě MB Intel, CPU Celeron a Pentium 4). Domnívám se, že zobrazení progress baru závisí na typu desky a BIOSu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7462

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 10:52    Předmět: Citovat

Achab napsal(a):
Domnívám se, že zobrazení progress baru závisí na typu desky a BIOSu.
Zobrazuje se vždycky, viz ten můj úlovek z VirtualBoxu. Jde jen o to, jak dlouho zobrazení trvá. U běžného HW to ani nestačí probliknout, ovšem pokud se na nějaké zařízení čeká, je to vidět i na jinak rychlém HW.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3330

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 11:37    Předmět: Citovat

Zkoušela jsem od klasické staré CDROM až po DVD-RW, master, slave, s diskem na jedné kšandě, bez disku, na primárním kanálu, na sekundárním a závěr je: Je připojená CDROM - bude progress bar, není připojená CDROM - nebude progress bar. Confused
Zkoušela jsem i 100M Zipku, s tou se to chová jako s CDROMkou.
Asi to nechám koňovi a půjdu se věnovat něčemu jinému. Díky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7462

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 21:01    Předmět: Citovat

Nejspíš si pciide.sys+atapi.sys mírně nerozumí s HW při inicializaci mechaniky. Vzhledem k tomu, že to jen o pár vteřin prodlouží boot, tak bych se tím dál netrápil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34100
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 21:06    Předmět: Citovat

Podla mna vtedy bootloader pristupuje k disku cez volania BIOSu a o ziadnom pciide.sys ani netusi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15569
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 21:24    Předmět: Citovat

Podle mě je to věc desky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7462

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 22:04    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Podla mna vtedy bootloader pristupuje k disku cez volania BIOSu a o ziadnom pciide.sys ani netusi.
Právě v tu dobu dochází ke startu NT jádra a spuštění základních driverů. Přes BIOS se dá přistupovat k disku, ale k CD už ne. A protože to záleží na přítomnosti mechaniky, bude to spíš až ve fázi startu driverů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 13:04    Předmět: Citovat

Napadlo mě vyzkoušet, co udělá vypnutí autodetekce druhého disku. Prý to někdy zdržuje, když se snaží nahmatat slejva na řadiči, kde slejv není nebo kde případně není vůbec nic.


IDE_setting.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IDE_setting.jpg
 Velikost:  78.97 kB
 Staženo:  47 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3330

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 13:33    Předmět: Citovat

Chovalo se to stejně i když byla CDROM (slave) na jednom kanálu s HDD (master) a druhý kanál zakázaný.
Ta deska má asi nějaký bug v BIOSu nebo je tam nějaký hw problém? Když jsem na primární kanál dala HDD a na sekundární CDROM a ZIP, tak to nikdy nenabootovalo z HDD. Z FDD, CDROM i ZIP to bootovalo bez problémů, ale jak došla řada na HDD, tak se to seklo. Zůstala viset obrazovka s konfigurací PC a seznamem PCI zařízení, co vypíše BIOS, a konec. Ctrl+Alt+Del fungoval, ale situace se opakovala. Pořadí bootování v BIOSu nemělo na to vliv. Zkusila jsem dát jiný HDD, jiné kabely, ale chovalo se to úplně stejně. Aktualizaci BIOSu se mi nikde najít nepovedlo.
Dorazilo mě, když po další reinstalaci XP na jiný disk měl disk písmeno E:, přestože to byl master na primárním IDE s jediným oddílem. Tak jsem to odložila. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7462

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 18:05    Předmět: Citovat

lesana87 napsal(a):
Dorazilo mě, když po další reinstalaci XP na jiný disk měl disk písmeno E:, přestože to byl master na primárním IDE s jediným oddílem. Tak jsem to odložila. Confused
To záleží na tom, jak to bylo spuštěno a jestli už tam náhodou něco před tím nebylo. Obvykle stačí oddíl při instalaci odstranit a zase vytvořit, ale někdy se hodí i dosovský fdisk/mbr (původně si NT zapisovaly písmeno disku tam) nebo přemáznout začátek disku nulama, pokud není potřeba zachovat data.
Asi tam nějaký kix v BIOSu bude, ale pokud to už nabootuje, tak to ničemu nevadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34100
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 18:15    Předmět: Citovat

Pismeno ine ako C: sa "podari" aj vtedy, ked je v PC citacka kariet a na disku nie je ziadna particia. Pri bootovani instalacie z CD sa disku neprideli nic a citacke sa pridelia pismena C:, D:, E: (podla toho, kolko zariadeni ma citacka kariet)... Vtedy staci pri instalacii vytvorit particiu, ale namiesto pokracovania v instalacii restartovat, znovu nabootovat z CD a instalovat az potom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund