Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pospojování trubek z kamen do komína
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: st květen 18 2016, 11:58    Předmět: Citovat

Ta aby to nebyl odemne jen krátký skřek, více to rozvedu, jak je to teď u mě. Problém skondenzátem jsem sám zatím úplně neodstranil. Mám kamna s vodním výměníkem aquaflam cca 10kw. Komín je kouřovod s funkcí komínu, tedy roura 9m dlouhá a izolovaná na více jak 6m v nerez/vlna/nerez 150/290, tedy docela dost. V místech průchodu stropem a krovem navíc obehnaná pěnosklem. Kamna natápí izolovanou akumulační nádrž uvnitř domu, nadbytečné teplo okolo nádrže je rozehnáno po domě teplovodem. Napráci jsem si topil cca na 17 stupňu, někdy bylo tepleji, jindy chladněji. Kondenzát nikdy nevniká při topení, ale v přestávkch. V domě jak v pokojíčku, ale studený vzduch z externího přívodu vzduchu ochlazuje výměník, ale komín jej dokáže odnést i do nezateplené části komínu, kde se setkává s teplým kouřovodem a kondenzát stéká jak uvnitř komínu tak i venkem. Vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu, kamna dokáží udělt loužičku v popelníku, bohužel i na vrchním plechu kamen a i na zemi.
Kamna mají vývod na kouřovod pokouři, tedy problém odstraním až převařením kouřovodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18692
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st květen 18 2016, 20:26    Předmět: Citovat

Jsem na tom skoro stejně , 12kW Buderus . Když na dva dny kotel zavřu , mám vodu-kondenzát všude . Už jsem vyspádoval trubky ke kotli , jinak mi tekl kondenz povrchu supr . Inu píší sem neznalci . Takhle mám vodu jen v kotli-popelníku a v kondenzační nádobce ve vložkovaném komínu . Jinak vložka je supr , jinak by nešlo takto topit-netopit . Než jsem vychytal co zavřít , co otevřít ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 627
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2016, 8:24    Předmět: Citovat

Kouřovod ve funkci komína je hodně specifickej případ.
Nevím, jak je to u jiných typů komína, ale na podzim jsem stavěl Schiedel s izostatickýma vložkama a na sopouchu mám uvnitř takový okap, který nedovolí kondenzátu téct do kouřovodu. Jsem tedy přesvědčen, že při správném provedení spalinové cesty nemůže být s kondenzátem problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18692
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2016, 10:57    Předmět: Citovat

V popelníku je kondenzát z KOUŘOVODU a z vlastního topeniště při uzavřeném kotli , ne z vložky komína . Píši podruhé .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5031
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 05 2016, 22:28    Předmět: Citovat

Děkuji všem za rady. Nakonec jsem podle dobré rady co mi dal _luky_ zakoupil rozebíratelné koleno 135/45 stupňů a je to ono.
Na fotce ještě není úplně definitivní spojení, protože kamna jsou zatím o něco výš, abych dostal ven podkladové sklo a vyčistil binec pod sklem.


Při hledání jsem narazil na článek, kde píšou, že zapojení kouřovodu "po vodě" či "po kouři" je spíš dáno provedením roury na kamnech než normami.
http://kamna.astranet.cz/shops/3790/disk/jak-kourovody.htm



Kamna LQ.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Kamna LQ.JPG
 Velikost:  135.39 kB
 Staženo:  66 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18692
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po červen 06 2016, 5:00    Předmět: Citovat

Bohužel tam tu normu necitují ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 627
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: po červen 06 2016, 7:02    Předmět: Citovat

Jsem rád, že moje rada pomohla Smile
Ještě jedna technická - Podle fotky to vypadá, že je sopouch natvrdo zazděný. Pokud ano, velmi brzy to rupne. Je potřeba kolem sopouchu dodržet dilatační mezeru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5031
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 06 2016, 7:27    Předmět: Citovat

Jo jo. Trubka zastrčená do sopouchu je omotaná provazem a to poskytuje vůli na teplotní roztažnost a taky tím vzniká potřebný vakl na sestavení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2422

PříspěvekZaslal: po červen 06 2016, 10:55    Předmět: Citovat

On nemyslel rouru od kamen, ale keramickou trubku ve zdi .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 627
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: po červen 06 2016, 12:10    Předmět: Citovat

Ano, schiedel na to dokonce dodává takový plechový kroužek, který umožňuje čistě ukončit omítku 1cm od šamotového sopouchu. Doporučuju tedy tu mezeru dodatečně vytvořit. Jestli je pod tím ta originální deska z minerální vlny, tak jde v zásadě jen o to, proškrábnout omítku. Jestli to někdo zazdil navrdo, pak majzlík a kladivo.
Kdybys nevěřil, že to může rupnout, můžeš se inspirovat na internetu od podobně nevěřících lidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5031
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 06 2016, 22:53    Předmět: Citovat

Nepotěšil jsi mě. Vůbec jsem netušil jaká je komín věda. Inspiroval jsem se na internetu, třeba tady: http://forum.tzb-info.cz/104675-praskly-komin-shiedel/strana-3#text1 a po četbě výživného tématu by byl v podstatě zázrak, kdyby komín neměl nějaké větší či menší trhliny. Vypadá to tak, že šamotové komíny praskají tak nějak z principu a i lidem, kteří tam dilatační mezery mají. Já je zjevně nemám a zatím se nic neulomilo, což je divné, protože v kamnech se prokazatelně topilo. Možná je to původně větší délkou trubek, které jsem teď zkrátil a tím se to zhorší.

Majzlík a kladivo? Jak to může být hluboko zaházené a dá se to vůbec udělat aby se nezničil křehký sopouch? Vlastně ani nevím, jestli a jak moc je to vevnitř popraskané. Nezkoumal jsem to.

Varianta uklidit kamna rovnou do garáže se jeví znovu aktuální. Možná si romanticky zatopíme a až to pukne tak kamna uklidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18692
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út červen 07 2016, 4:51    Předmět: Citovat

Kurňa šopa vlezeš do každého vlákna i když nemáš ponětí o co go a najednou se budeš bát problému , protože je tvůj . Pokud tam máš šídla , tak i přes puklou vložku o nic nejde . Případný kondenzát steče na základní desku a odvodem pryč . Prasknout ti nesmí právě to vyústění . Prostě si vezmeš dlouhý tenký vrták a ve vzdálenosti alespoň 5 cm od trubky to začneš dokola po kouskách odvrtávat . Ono to není moc hluboko . Začal bych od spodu , tam by to mohlo být pórové . Vždy je třeba mít prostor , kam to odloupnuté může vypadnout .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5031
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 07 2016, 9:27    Předmět: Citovat

OK. Dejme tomu že odvrtám, omlátím prostor kolem sopouchu. Vznikne nevzhledná hrbatá mezera a díra elipsovitého tvaru. Čím ji vyplnit a jak to esteticky uzavřít?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18692
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út červen 07 2016, 10:00    Předmět: Citovat

Vyplníš ji tím co je ve tvém odkazu a na začištění si pozveš zedníka . Nejspíše natáhne perlinku na plastické lepidlo a zařízne kolem trubky . No a tu tenkou linii co zbyde , musíš zamaskovat nějak ty . Já jsem vyřízl nerez plech podle trubky . No nemám to v obýváku , tak menší nepřesnost nevadí .... Když to vyplní lepidlem až k trubce , tak to maximálně popraská- ta perlinka s lepidlem , pro tloušťku do 5mm . Tenká vrstva silikonu v barvě stěny to na určitý čas také pojistí .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 627
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: st červen 08 2016, 7:48    Předmět: Citovat

To jsou rady...
Ta omítka snad není železobeton. Majzlík, kladívko, špachtle a uděláš kolem 1-2cm mezeru. V té mezeře nemusí být nic a nebo to vycpeš minerální vatou. Pokud je to udělané skoro správně, tak 1-2cm hluboko najdeš tu desku z minerální vlny.
Kdybys měl sopouch 90°, tak se tam prostě dá růžice (kus plechu ve tvaru mezikruží). Takhle to znamená si tu růžici vyrobit na míru. A nebo se smířit s tím, že máš v obýváku kotelnu, což si obvykle lidi uvědomí až trochu pozdě.
S tím praskáním - v drtivé většině diskusí, co jsem před koupí komína četl, bylo prasknutí způsobené chybným připojením kouřovodu do sopouchu nebo zazděním sopouchu natvrdo. Já mám na to originální redukci od Schiedelu a ta redukce je na sopouchu ZVENKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund