Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výkonná vnější anténa pro O2 modem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6653
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2015, 19:15    Předmět: Citovat

Stačí 1x UTP a dolů switch, na zkoušku s tím vylez nahoru i s PC nebo notebookem a zkus to s malým kouskem koaxu. Pokud by vše chodilo dobře, alternativně můžeš v případě komplikovaného tahání kabeláže dát nahoru wifi a dolů wifi ap/client + switch, čímž bys nahoře potřeboval jen napájení. Kabel je ovšem kabel, s wifi bývají v dlouhodobém provozu občas potíže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 885
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: so listopad 28 2015, 10:54    Předmět: Citovat

Našel jsem tohle, od české firmy
http://www.rcd.cz/cs/vyrobky-anteny-lte.html
http://www.rcd.cz/files/BD811_LTE-cz.pdf
Příští týden tam zavolám co to stojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 885
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: st prosinec 02 2015, 18:16    Předmět: Citovat

Tak mi to nedalo, napsal jsem na O2 na jakém kmitočtu to pracuje, a to zdejší pokrytí signálem jede na 2100 MHz. Musím zvolit nějakou jinou anténu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st prosinec 02 2015, 23:59    Předmět: Citovat

LTE na 2100 MHz? Jednou možná jo, ale momentálně jede na tomto kmitočtu HSPA a bylo by divné, kdybys u sebe (Praha-východ) LTE nechytal. Zkontroluj to na http://gsmweb.cz/mapa/ , kde je podrobné info o BTSkách.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 885
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04 2015, 17:21    Předmět: Citovat

Ptal jem se opakovaně, je to 2100MHz, Modem píše síť 4G, když je signál slabší přepínal se na 3G.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 885
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04 2015, 17:57    Předmět: Citovat

Asi to tak bude:

http://lte.ctu.cz/rk/node/62

Aktualizace údajů o pokrytí k 1.11.2015

10.11.2015

Na základě technických parametrů základnových stanic poskytnutých operátory ke dni 1. 11. 2015 byla provedena aktualizace vypočteného pokrytí sítí LTE provozovaných v pásmech 800 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz a 2600 MHz a sítí UMTS provozovaných v pásmu 2100 MHz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 885
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04 2015, 18:35    Předmět: Citovat

Je to voľaké čudné.
zase jinde píšou že LTE běhá na frekvenci 800 a 1800 MHz a na 2100 běhá 3G.
Ještě znovu napíšu tomu guru
Uff...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04 2015, 19:44    Předmět: Citovat

Pokud máš telefon s Androidem tak zkus tohle http://www.svetandroida.cz/lte-frekvence-navod-201507 , tím bys měl zjistit LTE frekvenci z dané BTSky, kterou chytáš.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 885
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04 2015, 22:08    Předmět: Citovat

Tak jsem se to asi dopátral. Podle GSM WEBu u nás běží O2 LTE na 800MHz

(LTE = 4G ????????)

a teda co myslel včera ten týpek z O2 podpory na frekvenci 2100MHz to bude asi UMTS

(UMTS = HSPA = 3G ????????)

Bóže, tahle šaškárna s písmenkama a čísýlkama - čert aby se v tom vyznal! Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12122
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so prosinec 05 2015, 20:15    Předmět: Citovat

foxrider napsal(a):
Bóže, tahle šaškárna s písmenkama a čísýlkama - čert aby se v tom vyznal! Evil or Very Mad

ano, je . . .
ještě 3,5G . . . to je to HSDPA . . .

http://www.businessvize.cz/datove-prenosy-a-site/jak-se-vyznat-v-mobilnich-datovych-sitich-umts-hsdpa-hsupa-hspa-lte
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 9:02    Předmět: Citovat

Také jsem s tím laboroval a anténa na příjem signálu LTE(4G) je tady, nebo tady. Je to jeden z prodejců a anténa není za babku a tím docela riziko na vyzkoušení. Tady je vidět použití malého páru pasivních antének, jsou na Aliexpressu k mání i samostatně a levně, ale já bych tomu nevěřil.
Já mám sice na příjmu signálu LTE 3 čárky ale mám časté výpadky signálu. Chtěl jsem především vylepšit dosah wi-fi (to s anténou nesouvisí, wifi anténou nevylepšíš). Vyřešil jsem to pokrytí wifi (dům a zahrada) druhým routerem připojeným k huawei-b890 kabelem a umístěním jinde a tak mám na té ploše dvě wifiny. Zkoušel jsem to roztahovat i switchem, ale to se pochopitelně ztráci 1/2 rychlosti jak v downloadu, tak uploadu.



hu.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  hu.jpg
 Velikost:  48.63 kB
 Staženo:  49 krát


ant.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ant.jpg
 Velikost:  59.04 kB
 Staženo:  38 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 9:14    Předmět: Citovat

Switch na kabelu snižuje rychlost downloadu + uploadu na polovinu? A taky není zřejmé, jestli tebou popsané "časté výpadky signálu" má na vině WiFi nebo LTE?
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 10:29    Předmět: Citovat

Standa 99 - Já jsem nepsal "Switch na kabelu" Popíši to blíže. Koupil jsem za pár kaček minirouter (viz screen) a ten jsem nastavil bezdrátově jako client k stávajícímu modem/routeru B890. Vznikla mi tak třetí wifi, ale s 1/2 rychlostí.
Pokrytí větší plochy wifi (dům a zahrada) jsem dosáhl koupí levného routeru Asus, propojil přes LAN s B890 a pokryl jsem zbytek plochy z jiného místa (20m), tak mi druhá wifina pokryla zbytek plochy - samozřejmě plnou rychlostí. Druhý router je tedy spojený přes LAN jakoby to byl počítač.



modules.php.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  modules.php.jpg
 Velikost:  56.9 kB
 Staženo:  51 krát


client.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  client.jpg
 Velikost:  55.36 kB
 Staženo:  46 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 11:32    Předmět: Citovat

Tu tvou topologii sice nechápu, asi nějaký WiFi myšmaš, který se na vyšší úrovni řeší natažením kabelu. A rádoby switchem si nakonec myslel krabičku z Aliexpressu.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 17:24    Předmět: Citovat

Standa99 - Ale ne, jen jsem chtěl sdělit podobnou zkušenost s B890 a to že:
1 - sice mám poměrně dobrý příjem signálu LTE (3 čárky), ale mám časté výpadky, které se projeví ztrátou připojení. Na modem/routeru B890 začne blikat ikona (kontrolka) zeměkoule. Nezbývá než připojení obnovit odpojením napájení modem/routeru B890 a jeho opětovným připojením;
2 - jsem se snažil posílit dosah wifi signálu vysílaného modem/routerem B890 a že žádná anténa nepomůže (anténka/y s dvěma konektory je na posílení příjmu LTE - ne vysílání wifi), no a že jsem to nakonec vyřešil přes LAN připojením druhého routeru Asus (viz screeny dd a ll), který jsem umístil 20 m od modem/routeru B890 propojením 20m dlouhého síťového kabelu. Tak mám wifinou pokrytou plochu, kterou pokrytou potřebuji mít (dům a zahrada) druhým wifi připojením.
3 - když jsem s tím laboroval, tak jsem také koupil minirouter, abych vyzkoušel napojit ho tak jak jsem popsal minule
cirus napsal(a):
...Koupil jsem za pár kaček minirouter (viz screeny modules a client z minulého postu) a ten jsem nastavil bezdrátově jako client k stávajícímu modem/routeru B890. Vznikla mi tak třetí wifi, ale s 1/2 rychlostí....

Třetí wifi připojení sice pokrylo chybějící část požadované plochy (dům a zahrada), ale s poloviční rychlostí. Tak jsem se na třetí připojení wifi vykašlal a minirouter z Aliexpressu (na který mimochodem nedám dopustit) mám v šuplíku.
4 - abych to úplně "zmyšmašlil", tak jsem koupil (také na Aliexpressu) USB minimodem LTE (viz obrázek), který by spolu s tím minirouterem měl nahradit celý ten zázrak modem/router B890. Bohužel jsem koupil takový USB modem, který nefunguje s normou českého LTE od o2 (zkoušel jsem ho se SIM kartou LTE od T-mo a s ní kupodivu fungoval. Takže je USB modem také v šuplíku a čeká na pozdější možné využití.
Toť vše.



dd.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  dd.jpg
 Velikost:  134.94 kB
 Staženo:  33 krát


ll.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ll.jpg
 Velikost:  113.67 kB
 Staženo:  50 krát


kkk.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  kkk.jpg
 Velikost:  113.71 kB
 Staženo:  60 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund