Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

tiskárna
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 07 2017, 15:45    Předmět: Citovat

S dovolenim, byl jsem poveren vybrat do domacnosti tiskarnu. Laser multifunkci, WI-FI, snad i LAN, a duplexni rezim. Tak mesicne tisk cca 300listu. Rad bych aby tiskarna mela toner. kazetu samostatnou, kvuli nakladum na porizeni origos naplne. Ovladace pro os WIN10. A nakonec cena, rád bych do 4 tisic. Muzete me poradit co dneska koupit. On ten duplex se bud nezminuje v popisu eshopu vubec a nebo je poznamka: info na strankach vyrobce. A tam nez to kolikrate najdu se dozvim ze je to duplex nema. Nebo ma stylem otocit papir az vyjede Smile Prosim co vybrat. Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2674

PříspěvekZaslal: pá červenec 07 2017, 16:33    Předmět: Citovat

Nazdar,
pokud něco z IT vybírám, tak nejraději používám konfigurátor na www.lan-shop.cz. Ale jestli najdeš něco do 4t Kč s odděleným tonerem, to nevím. Rozmysli si taky duplex, na 300 listů bych to tiskl ručně nadvakrát.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červenec 07 2017, 17:37    Předmět: Citovat

Duplex je vyborna vec, setris papir.
Ten cenovy limit je dost sibenicni, moc velky vyber tam nebude.
Co muzu poradit, mrkni se na mall.cz. Maji nejakou uverovou kartu na kterou davaji 2k jako bonus na prvni nakup. Firmy delaji obcas ruzne akce ktere je treba sledovat. Ja kuprikladu pred casem koupil tyto tiskarny https://www.czc.cz/oki-mc352dn/108411/produkt za cca 3k.
Je to treba sledovat, ty akce se v case meni. Oki to ma udelane formou cashbacku - ponekud komplikovane jsem u nich tiskarnu regnul a oni mi poslali nasledne kolem 7k zpet. Jinak tyhle tiskarny mi zatim prijdou celkem OK, barevne/cernobile neorigo tonery na 2000/3500 stran stoji slabych 300,- tistaky metodou toner transfer jdou delat v pohode, co vic si prat... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2674

PříspěvekZaslal: pá červenec 07 2017, 21:02    Předmět: Citovat

Úvěrová karta?
Děkuji, nechci. Tak jako nic na světě není zadarmo, tak ani úvěrová karta není zdarma. Musíš ji mít aspoň půl roku (abys nemusel vracet ty 2.000 Kč). Ale to zase platíš 50Kč/měsíc. Ledaže každý měsíc na ni něco nakoupíš. Ale po půl roce ani ten nákup nepomůže a 50 Kč budeš platit. Ale to ji zase můžeš zrušit. Ale jestli je to zrušení zdarma, to se ani v níže zmiňovaném ceníku nepíše.

Někde na tom prostě musí vydělat.
Tak jako když mi nabízeli u ČS kreditku. Sice bylo možné si zapnout nějaký automat, který by mi každý měsíc převedl peníze z běžného účtu na účet kreditky (a tak vyrovnal můj dluh), ale to stálo asi 40 Kč/měsíc. Při jednom procentu, které z nákupů dávali, to znamenalo utratit aspoň 4000 Kč/měsíc, abych vydělal jen na tento poplatek. Já prostě nechci být otrokem nějaké karty a bát se že když zapomenu, tak že dostanu úrok 24% p.a.
Ale chápu, že pro někoho kdo na to má mozkovou kapacitu, je to výhodné.
Tady je odkaz na výtah ceníku zmiňované Mall kreditní karty: https://www.rb.cz/attachments/ceniky/vytah_ceniku_KK.pdf

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4497
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá červenec 07 2017, 22:08    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
S dovolenim, byl jsem poveren vybrat do domacnosti tiskarnu. Laser multifunkci, WI-FI, snad i LAN, a duplexni rezim. Tak mesicne tisk cca 300listu. Rad bych aby tiskarna mela toner. kazetu samostatnou, kvuli nakladum na porizeni origos naplne. Ovladace pro os WIN10. A nakonec cena, rád bych do 4 tisic. Muzete me poradit co dneska koupit. On ten duplex se bud nezminuje v popisu eshopu vubec a nebo je poznamka: info na strankach vyrobce. A tam nez to kolikrate najdu se dozvim ze je to duplex nema. Nebo ma stylem otocit papir az vyjede Smile Prosim co vybrat. Dekuji

Zkus si vabrat z některé z Brother. Mám 2 roky L2500D bez Wi-Fi a zatím spokojenost. Dokonce mi přijde, že s alternativním tonerem tiskne líp než s originálním. Very Happy

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 9:14    Předmět: Citovat

Ja tu kartu mel kdyz davali 3k na nakup na aukru. Zadne poplatky tam nebyly a po pul roce jsem vsechny zrusil. Nejdriv jsem se domlouval z typkem ze mi nakoupi na ebay co potrebuju, ale nakonec jsem koupil nejakou fiktivni kravinu a on mi vzdy poslal 2,5k na ucet Smile Podobne to bylo treba s homecreditem kdy davali na nakup na CZC tusim 2,5k. Ty akce je dobre se naucit vyuzivat, kdyz to napises jeste treba na rodinne prislusniky kteri by do toho jinak nesli, prachy ktere tak ziskas nemusi byt v souctu vubec zanedbatelne a jedine co to stoji je par minut stravenych u pocitace. Opravdu tam neni zadny hacek, ty prachy proste lezi na ulici, staci nebyt linej a sebrat je...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt duben 26 2018, 20:37    Předmět: Citovat

Zdar
Moja HP PSC 2355 možno doslúžila. Vezmem ju opravárom, možno. Boli sme s ňou v celku spokojní. Ale preventívne zvažujem kúpu niečoho nového. Bola by do domácnosti, niečo kompaktnejšie, multifunkčka, veľkosť stačí pre A4. Prevažne bude pre sestru a ona je učiteľka, takže občas potrebuje i farbu, tedy farebná. Potešilo by, keby tlačiareň dokázala samočinne vypnúť farby pri tlači č/b textu. Prikláňam sa k laserovke, atrament som nevylúčil. Samozrejme, náplne chcem dopĺňať, nie meniť. Pripojenie stačí káblom, wifi a pod. nemusí, ani žiadne ďalšie vtákoviny (vadiť nebudú). Sú dnes ešte k dispozícii poctivejšie kusy, alebo u ktorých sa kurvítka dajú očúrať?
Prípadne ak by niekto inovoval a starého sa zbavoval, mohli by sme sa dohodnúť.
Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st květen 16 2018, 18:13    Předmět: Citovat

Tak tlačiareň je kaput. Tak ktorú kúpiť. Chalan v predajni ma ukecával, že sa vyplatí tanková Epson L3050. Úvodná investícia sa mi vráti v prevádzke (a o prevádzkových nákladoch HP viem svoje). Záruka tri roky. Brať? Laserky vyjdú nad 200€ a vráti sa to v prevádzke? Alebo atramentovú Canon Pixma, napr. MG4250? Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34073
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st květen 16 2018, 18:30    Předmět: Citovat

Kupim z toho PSC gumove stierky, ktore cistia hlavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st květen 16 2018, 22:44    Předmět: Citovat

Tie môžem poslať aj zadara. Akurát že som im chcel tú tlačiareň nechať zlikvidovať a takto ju musím viezť domov a rozoberať.
Ak chce ešte niekto niečo, tak za poštovné.

Čo pozerám, tak z atramentoviek mi to vychádza na Epson XP-342 alebo L3050. Canon sa predražuje na prevádzke, podobne ako HP.
Oplatí sa zvažovať laserky? Z nich podľa recenzií zatiaľ len Brother.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt květen 17 2018, 6:13    Předmět: Citovat

Rozhodne bez do laseru, ja uz bych inkoust se svym neustalym zasychanim a poruchami kartridzi nechtel ani videt. Mrkni i na aukro nebo bazos, obcas se tam daji koupit za par korun slusne tiskarny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34073
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt květen 17 2018, 7:45    Předmět: Citovat

Tie stierky idu z niektorych vybrat aj rukou bez nastrojov - ak je k nim pristup. Len pozor - je to zasrate od farby a blbo sa to umyva z ruk. Mali by byt tri - krajne su rovnake a stredna mensia, hadam su aj v tomto modeli rovnake.

Inak farebny laser je draha sranda. Hlavne na prevadzku - idu tam 4 tonery, valec (ak nema kazdy toner svoj), prenosovy pas. Vsetko z toho ma obmedzenu zivotnost. Navyse prenosovy pas sa da lahko mechanicky poskodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt květen 17 2018, 9:09    Předmět: Citovat

Jo, na ty dalsi naklady urcite neni spatne se podivat predem. U moji tiskarny stoji vsechny valce na 30000 stran 3k, zapekacka a pas na 60000stran po 1.8k. Naklady na stranku cca jsou tedy cca 0.15Kc i v pripade ze to budes menit kdyz tiskarna prepali pojistku (doslova). Pokud tam hodis novou pojistku, typci na foru psali ze vytiskli i dvojnasobek stran a porad zadny problem. Neoriginal barevny/cerny toner na 2000/3500 stran stoji cca 280Kc, da se taky zresetovat chip a dosypat, ale za ty prachy bych se na to vykaslal.
Kdyz si vzpomenu na cenu spotrebky u inkoustovek a ze jsem mnohdy menil naplne po vytisknuti doslova par stran protoze treba zaschly nebo tiskarna hlasila chybu kartridze, uz inkoust nikdy vice. Navic s laserovkou delam velice rychle a levne tistaky pomoci tonertransfer metody Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt květen 17 2018, 17:11    Předmět: Citovat

Bol som rozhodnutý pre tú L3050. Potom som si uvedomil, že sestra je na materskej a ešte bude tak rok a pol a naša spotreba je tak stránka mesačne. Za to dať cca 250€ +/- no neviem. Naviac je to veľká haraburda. Zvažujem niečo veľmi lacné.
https://pc.bazos.sk/inzerat/84290840/Predam-Tlaciarne.php
Možno prehlúpim, ale skúsim. Náplne to má lacné a čas od času hold niečo vytlačím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po květen 28 2018, 10:12    Předmět: Citovat

Pustil som sa konečne do tej tlačiarne. Prepáč, že až teraz. Ak chceš stierky na pravej strane, to to musím rozobrať. Na ľavej sú krytky, tam parkujú kazetky. Chceš i tie? Nejaké ďakšie diely, podsvitky, zdroj, valčeky, niečo?
Pošli adresu (sz).

Nakoniec som to musel i tak vypáčiť. Nechápem, ako to skladajú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund