Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou ledničku resp. jaké funkce mají smysl
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7925
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so červen 06 2015, 23:23    Předmět: Citovat

Baumatic prej nedávno zkrachoval. https://isir.justice.cz/isir/doc/dokument.PDF?id=9338597
https://web.archive.org/web/20140216162542/http://www.baumatic.cz/

Co byl zač ten Eurotech? Pamatuju si to z mládí, tak kolem roku 2003. Převlečený Indesit? Nebo nějaký český překupník spotřebičů z celýho světa?



Eurotech ETD 800A.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Eurotech ETD 800A.jpg
 Velikost:  140.05 kB
 Staženo:  58 krát


Eurotech Frigotech Snaige.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Eurotech Frigotech Snaige.jpg
 Velikost:  299.58 kB
 Staženo:  67 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1688

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 8:19    Předmět: Citovat

Mám starou Calex-ku 120 ze Zlatých Moravců. Od roku 1984 bez problému. Její kompresor při vypínání sice pokaždé klepne, ale vystěhoval jsem ji na schodiště, kde to nevadí. A nevadí ji již 25 let okolní teplota v zimě jen 12 až 15°C. Sice "žere" více než ty moderní, ale než se rozčilovat se současnou nekvalitou a s kurvítky v elektronice, to ať si raději klepe a vrní na chodbě dál...
Kdysi jsem měl s jinou chladničkou též problém, že přestávala chladit. Chlaďař mi po telefonu doporučil lednici na jeden den vypnout, pak na jeden den otočit nožkami vzhůru, pak vrátit zpět do pracovní polohy a po chvíli zapnout. Lednice mi po této fintě fungovala dalších několik let, než jsem si koupil tu Calex-ku, jak píšu výše.

Musím se opravit, aby se někdo z odborníků - chlaďařů třeba nedivil:
Ta, kterou jsem otáčel nožičkama vzhůru, byla Calex 120. A v roce 1984 jsem ji nahradil Calex-em 175 R, se dvěma hvězdičkami. Ta jede dodnes.


Naposledy upravil Otkundes dne ne červen 07 2015, 11:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 10:09    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Co byl zač ten Eurotech? Pamatuju si to z mládí, tak kolem roku 2003. Převlečený Indesit? Nebo nějaký český překupník spotřebičů z celýho světa?

Ta nasa je tusim v Litve alebo tam niekde vyrobena. Myslim, ze napisy na stitku neboli ani ceske ani slovenske.

Stary Calex som mal tiez, ale len dve hviezdicky, takze mrazak nepouzitelny a tu ranu pri vypinani kompresora bolo pocut cez zavrete dvere do tretej miestnosti. Dal som inzerat, ze ju darujem za odvoz a hned bola prec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 11:43    Předmět: Citovat

Já mám Zannusku, asi 12 let, bez problémů, ale podle všeho jsme chytili jeden z posledních kousků před přesunutím výroby do levnějších krajin...
Kluk, co se tím zabýval, doporučuje No Frost (nenamrzá, neměly by se tvořit plísně apod.).
Já osobně bych volil co nejjednodušší- dostatek prostoru pro naše potřeby, bez kombinace s mrazákem (a když už, tak oddělené a to i kompresory).
Termostat raději kapilárový, bez elektroniky.
Žádné další funkce, je to často jen marketinkový tah za účelem zvýšení ceny.
Značku poradit nedokážu, teď už je valná část produkce "levná".
Pokud bych nevěděl, raději tedy levnou obyčejnou, aby při poruše nebolel tolik nákup nové levné.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1688

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 11:52    Předmět: Citovat

Pravda, dvě hvězdičky nejsou na dlouhodobé uskladňování potravin. Ale změnila se doba, technologie zpracování a balení, sortiment, i kvalita nakupovaných potravin. Proto si myslím, že pokud není třeba uchovávat potraviny z vlastních zdrojů, jestli většinou vše nakupujeme v nějakém denně otevřeném marketu, není už důvod se honit za hvězdičkami a plýtvat energií, skladováním běžně dostupných potravin. Jiná věc je, pokud má někdo zahradu, nebo třeba čuníka ve chlévě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 18:35    Předmět: Citovat

Zkušenosti z ledničkami v naší domácnosti:

Elektrosvit (absorpční), výroba 1967 - fungovala bez závad cca 25 let, vyřazena pro celkovou zastaralost.

Calex 275l, výroba 1991 - fukce bez závad cca 17 let, vyřazena po poškození výparníku uživatelem.

Stolní mrazák Calex, výroba 1985 - trochu orezavělý ale běží bez závad dodnes - 30 let.

Calex-Ardo CBM130, výroba 2008 - běží cca 7 let. Po týdnu upadlo při běžném používání madlo dveří (hodina práce, opraveno svépomocí). Těsně po záruce upadly celé dveře (opraveno s klením). Po 4 letech se ulomila páčka dveří výparníku. I když ten výlisek má hodnotu nanejvýš pár korun tak byla k sehnání pouze celá dvířka za 1300Kč. Nový ten bazmek vyrobit nešel, uvedení poškozeného dílu do funkčního stavu byla nehorázná piplačka (oprava na celý den, klení ve zvýšené míře).

Takže když už není na dnešní výrobky spotřební třídy spoleh aby vůbec držely pohromadě, nekupuju pokud možno takové spotřebiče zbytečně přecpané elektronikou a "nadstandardními" funkcemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 19:09    Předmět: Citovat

Romo Zerowatt chladnicka s mrazakem jednokompresorova,
porizena cca 1998, bezi doted.
Pravda, vypnuti uz trva zrochu dele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 21:26    Předmět: Citovat

No, nakonec jsem objednal tuhle:
http://lednice.heureka.cz/gorenje-rk-6192ew

Termostat má klasický, v podsttě žádné elektronické funkce. Naopak má ten šuplík, kde je teplota tesne nad 0 pro uložení masa atd. Tuhle funkci měly i ledničky za 60.000,-, takže jsem usoudil, že by to mohlo k něčemu být Smile
Taky má drátenej držák na flašky, to se u nás taky využije Smile

Ionzace vzduchu jsem se vzdal.

Tak uvidíme, co vydrží...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7925
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 21:39    Předmět: Citovat

Asi nemá No Frost (Beznámrazový systém). To je škoda.
EDIT: Opraveno.

_________________
01 02 03


Naposledy upravil Hydrawerk dne ne červen 07 2015, 23:14, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1943

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 21:46    Předmět: Citovat

Každý bude mít svůj názor a zkušenost.Já osobně po negativní zkušenosti s Liebherr bych šel do nějaké hlavně bez elektroniky s klasikou kapilárovým termostatem. Pak pětiletá záruka, v okolí se všem osvědčilo Beko,za ty peníze Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1943

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 21:50    Předmět: Citovat

No Frost není automatické odmražování
http://lednicky.cz/slovnik/n.html
http://www.proton.cz/jak-nakupovat/kupujeme-lednici.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: po červen 08 2015, 8:33    Předmět: Citovat

NEmá NoFrost, akorát FrostLess. Že prej je tam té námrazy dělá míň.

http://www.gorenje.cz/spotrebice/domaci-spotrebice/chladnicky-a-mraznicky/vyrobky/chladnicky/419554


Uvidím ... v baráku zůstala po bývalé majitelce pračka Gorenje ešte s mechanickým programátorem a jede bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9004
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po červen 08 2015, 8:53    Předmět: Citovat

Koukám, že nikdo nezmínil Daewoo, to už se nevyrábí? Mám ji asi z roku 1999, nějakej levnej model v akci z Makra tenkrát. Kromě výměny termostatu běží bez problémů doteď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7925
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po červen 08 2015, 13:57    Předmět: Citovat

Daewoo ještě furt jaksi existuje. http://www.daewooczech.cz/kontakt Ale hlásí se k tomu jenom Fast ČR. S původním korejským výrobcem už to nemusí mít nic společného. Čichám v tom převlečený Vestel, Arcelik nebo Beko z Turecka.
Tak já vlastně nevím. Kdoví, jak to je.
http://en.wikipedia.org/wiki/Daewoo
http://en.wikipedia.org/wiki/Dongbu_Daewoo_Electronics
http://www.dongbudaewooelec.com/english/product.asp?code=1

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kaja4



Založen: Sep 28, 2008
Příspěvky: 445
Bydliště: kraj olomoucký

PříspěvekZaslal: po červen 08 2015, 19:34    Předmět: Citovat

Já jsem spokojen s VESTFROST.
2 kompresory,klasické termostaty a okolní teplota může být i kolem nuly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund