Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

firma panasonic pardubice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 11:48    Předmět: Citovat

Přidám taky jednu perličku, měl jsem jít na rekvalifikaci, ale bohužel, co jsem se dočetl v podmínkách o projektu, jsem to vzdal. Při úvodní prezentaci bylo řečeno, že případný zaměstnavatel může dostat dotaci až 17000Kč, týden před začátkem mi volala paní, co to zařizovala, že dotace se snížila na 13500Kč, jestli mám ještě zájem. Řekl jsem jí, že po tom, co jsem se o projektu dozvěděl z jejich stránek ani ne. A perlička na závěr, byl jsem se podívat na daném místě, učebny přebudované patrně z bývalých kanceláří horko, jak nevím kde a úplně na závěr zamčené záchody. Dotázal jsem se u pana ředitele, proč jsou uzamčené. Prý proto, že jim tam chodili lidi z venku a byli tam dlouho. Takže klíč jen na požádání. Pěkné při 7h výuce a problémech s prostatou. Ptal se mě, proč mě to zajímá a proč jsem vůbec do budovy šel. Řekl jsem mu, že jsem měl jít na rekvalifikaci, ale do takových podmínek nejdu. Ještě jedna věc, nevím, jak se tam mohli cizí dostat, když tam měli recepční.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 12:56    Předmět: Citovat

Napisu ti jak to vidim z jineho pohledu.

Pauza na obed se nemusi dodrzovat s desetisekundovou presnosti, jen ji nesmis pretahnout o vic jak 10 sekund. Zakon nepovoluje ani tech 10sekund. Pokud chces po zamestnavateli aby dodrzoval zakony, mel bys je dodrzovat taky. Muzes si o mne myslet ze jsem burzoust, ale kdyz mi chlap nekde 10 minut vykecava a dalsich 8 ceka protoze nemohou spustit linku, servu ho taky.

Rukavice se u nas vraci taky, vyrazne klesla spotreba. Kdyz se nevracely, nechali je tam kde je zrovna placli a sli si pro nove, kradly se apod.

Kolegu co casto chodil na WC nemuzu ani nechci soudit. U nas "navstevnost" WC silne poklesla kdyz jsem povolil navzdory zakazum kourit na pracovisti. Opakuji nevim jak je tomu u vas, nicmene tohle je ma zkusenost. S tim souvisi i neoochota zamestnavat lidi se zdravotnimi problemy. Co asi cekali kdyz za velkeho potlesku odboru hodili placeni casti nemocenske na zamestnavatele. Kdybys mel firmu ty a penize na nemocenske sly z tve kapsy, chtel bys take zamestnance co nejsou casto nemocni. Tohle proste vymyslel idiot.

Co se tyka ochrannych pomucek, je pomerne presne popsano co musis nosit na zaklade vyhodnoceni rizik, kategorizaci praci a milionu dalsich mnohdy nesmyslnych predpisu. Ma to slouzit opet k ochrane zamestnancu a dost to kontroluje IPB, hygiena, UP... Nicmeme pokud neco chlapi nosit nechteji, nenutim je k tomu. Podepsat mi to ale musi.

Zkusebni doby, zamestnavani na dobu urcitou apod. je primym dusledkem opet ochranarskych opatreni pri propousteni zamestnancu. Propusteni zamestnance je tak silene drahe a vetsinou k nemu dochazi kdyz firma nema penize, ze si chces byt sakra jisty ze dotycny pracuje opravdu dobre nez mu das smlouvu na neurcitou dobu. Proto je i tolik tech zatracenych agentur.
Je to smutne, ale pokud neni prace propoustet musis. Pokud bys mel brigadnikum platit odstupne, 60% ve vypovedni lhute apod. musis to promitnout do ceny zbozi, to neprodas a zkrachujes s jasnym dusledkem i pro zbytek lidi kteri by ve firme jinak zustali. Takova je bohuzel realita. Drahe zbozi od tebe nikdo nekoupi jen proto ze na nej napises ze ses choval hezky k zamestnancum. To te v marketu na regale zajima jako posledni.
Investicni pobidky jen nekomu jsou kravina nejvyssi, souhlas. Vetsinou si tak kupuji volice levicove vlady. Ja nikdy nic takoveho nedostal.

Na postesk k predpisum a narizenim sis vlastne odpovedel sam, pokud se pitomci uzemni pres buzirku, tezko se divit ze maji vsechno popsane jak pro cvicene opice.
Ten popis co se ma a nema delat vyzaduji dost urady, specialne IBP mne neustale drbe ze to mam popsano moc obecne.
Fraze typu ze musis stat na pevne a suche podlozce s vykrocenou levou nohou, v prave ruce drzis... jsou zcela bezne a rozhodne je nevymyslim k obveseleni zamestnancu. Se potom tezko divit, kdyz se v zaplave takovych kravin ztrati pro bezpecnost klicove okamziky a delnici na to pak serou jako na celek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 13:48    Předmět: Citovat

Mne fascinují do omdlení věty - nemocenskou mu platím ze svého , a podobně na dřívějším místě , kdy nám básnil zaměstnavatel , že nám platí dovolenou . Je to neuvěřitelná zpupnost . Jak ke "svým" prachům přišel ? To je tak , když se mlíčńáci dostanou kdekoliv jednoduše nahoru . Dodnes se marně snažím prosadit pravidlo , aby nový člověk do kanclu nejprve absolvoval alespoň jeden týden na provoze a to nočních 5 12tek za sebou . Potom teprve je schopen rozhodnout takovou maličkost , jakou je ke každému ks výrobku přidat podělanou jednu nálepku .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 14:04    Předmět: Citovat

Horší je, že pokud člověk onemocní a marodí třeba 3.5měsíce, za nemoc nemůže a pan podnikatel řekne, vy se mi nevyplatíte, pořád marodíte. Nakonec to skončí propuštěním, protože si tam vezme "osvědčeného" důchodce, za kterého nemusí nic odvádět. A lidi, co nejsou zdravotně ok a chtějí pracovat, tak nemůžou? Také mi pan majitel řekl, že jsem ho stál už moc peněz takže sbohem...Pokud má člověk víc zdravotních problémů a podle supervyhlášek naší vlády nemá nárok ani na částečný důchod, tak co má dělat jít si to rovnou hodit nebo jít pod most?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2591

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 14:19    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
...Ti na pásu se museli připoutat antistatickým náramkem a kontrole nevadilo že se připoutali k uzemňovacímu kabelu nikoli v holé části ale v části kde byla žlutozelená izolace... to bylo v pořádku, to nařízení přeložené do češtiny nezakazovalo.
V té fabrice asi nebylo něco v pořádku. Pokud ta antistatika má nějaký smysl a bez ní může dojít k nějakému průrazu a výrobek nefunguje, tak se to projeví ve statistice vadných výrobků a jde se po tom, proč na jedné lince je větší počet vadných dílů než na ostatních.
Jinak by to mělo asi takový smysl:
http://www.mmspektrum.com/clanek/normy-rady-iso-9000-prinos-nebo-hrozba.html
Jinak - jak jsem psal, v podobné firmě jsem taky pracoval. A když poté co s ní zahraniční partner ukončil spolupráci a začalo se hledat, kde nechal tesař díru, tak si mne soudruh divizní ředitel pozval na pohovor a předhazoval mi, že jsem moc starý - jako by to byla moje vina Razz

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 14:23    Předmět: Citovat

Platim to ze sveho, jednoduse proto, ze mam vlastni firmu.
Dovolenou nejenze mi nikdo nezaplati, ja hezkych par let zadnou nemel.

Muzu zamestnat napr. matky s detmi, byvale horniky, ci jine skupiny kde je predpoklad ze budou casteji na nemocenske. Me vyrobky budou mit ale vyssi cenu nez konkurence. Budes je ty osobne kupovat (ne jen sem tam ze soucitu, ale porad) pokud budou ve stejne kvalite jako ty co lezi vedle a jsou o 30% levnejsi?

Garantuji ti ze ne. Ac se ti to na prvni pohled nezda, o tom ze tyto lidi nebudu chtit zamestnavat jsi rozhodl prave a jen ty, u toho regalu jako zakaznik.

Takova je realita, muzes si mne myslet co chces, ale toto jsou fakta a ja s tim nic nenadelam. Ja tiskarnu na prachy proste nemam jak se ti mnozi politici snazi namluvit. Jedine penize ktere mam jsou od lidi co vybiraj zbozi u regalu.


Co se tyka prace u pasu, delat bych to opravdu nechtel. Kdysi za soudruhu jsem v nejakem JZD chvili montoval u pasu rozhlasy po drate. Podminky byly obdobne jak pisete, s tim ze napr. kdo nestihal rychlosti pasu, dodelaval to o svacinove prestavce, na velkou jen o prestavce, na malou rychle za kravin apod Smile

Jinak nechapu proc je problem zamestnat lidi 50+. Pokud nejsou zdravotni potize viz. vyse mam s touto kategorii zamestnancu az na drobne vyjimky velice dobre zkusenoti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 14:31    Předmět: Citovat

Co dodat , s burnsem za ruku a do lesa .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 14:47    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
.. Jedine penize ktere mam jsou od lidi co vybiraj zbozi u regalu.
Hezky řečeno. Lapidárně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 14:49    Předmět: Citovat

termit 256:to je stejné, jako bys řekl, že jsem o části nemocenské při "normální" nemoci té podstatné, rozhodl já a ty to musíš platit. Povolení kouřit na pracovišti, kde jsou nekuřáci je pěkná čuňárna. Dělal jsem u jedné firmy a tam taky na každém rohu visela cedule zákaz kouření a stačili mi 2kuřáci, kteří pálili jednu od druhé a měl jsem toho dost. Ale chraň bůh, aby šel někdo na malou víckrát jak 2x za směnu. Podotýkám, že v létě tam pražilo slunko, čili vedro a víc se pilo a v zimě zima, protože se netopilo a bylo zase zima a jak to bývá nejvíc od nohou. Pokud si dal člověk čaj, zase se víc coural, ale jinak to nešlo. Potom si vedoucí poťukával na hodinky, že tam se musí dělat a né být na záchodě. Jenže to je omezování osobní svobody a tím myslím i to kouření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1288
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 14:59    Předmět: Citovat

Tak dáme příklad:
já "majitel firmy" s jedním zaměstnancem, oba pracujeme stejně.
Měsíční tržba řekněme 200tis, náklady materiál + energie 100tis.
"Vyděláme" tedy 100tis.
Jsem přející férový zaměstnavatel, rozdělíme to tedy napůl - zaměstnanci přísluší 50 tis.
Jeho hrubá mzda pak bude 38000 + odvody (zdr/soc) státu 12000 (které ovšem ani neuvidí).
Jeho vlastní odvod z hrubé mzdy cca 10000, čistého dostane asi 28000 (mimochodem celkem je to zhruba 45% zdanění a odvodů)

Další měsíc na 14 dní onemocní, od 4. dne má nárok na 847Kč/den.

Quiz: z jakých peněz mu těch 8000 zaplatím?
Jak se tu dočítám, tak ne z mé poloviny. Nebo že by přece jen ano?

p.s. pro jednoduchost vůbec nezapočítávám třeba tu zmiňovanou dovolenou, pracovní pomůcky, nářadí, cestovné, stravné, účtování a papírování... V příkladu jde pouze a jen o to, kdo zaplatí tu nemocenskou

edit: p.s.s: ...a už vůbec do výpočtu nezahrnuju jakékoli odstupné.
Totiž pokud bych zaměstnanci dal míň než 50% (abych našetřil na výše uvedené platby), někteří byste mě sežrali jako vykořisťovatele, tyjícího z jeho práce... To odstupné má být taky z mé poloviny?

_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.


Naposledy upravil Ruprecht dne st říjen 29 2014, 15:35, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9684
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 15:10    Předmět: Citovat

A to máme prej velmi levnou pracovní sílu...odvody z hrubé mzdy - spočítejte si. Reálné mzdy cca 30% EU, to se ovšem zvažuje fiktivní průměr u nás 26000 Kč/měs., Vy to máte ? Já ne. Ceny a poplatky ? Darmo mluvit. Prachy se ládujou do černé díry rozpočtu a nejsou vidět, není na školství, zdravotnictví, důchody...vlády, ministři resortů se střídaj jako ponožky a jenom hůř a hůř...Byl jsem na výběru ve firmě, na chodbě 10-20 ucházečů, denně. Zaplať na náš účet 17000 Kč a zaměstnámě tě, na ŽL. Když nevyhovíš 14000 Kč vrátíme. Vše legál, hezky. Jednoznačný podvod, bezpracný příjem, ošetřeno však právníkem. Všichni to vědí a nikdo nic nedělá. Něco prohnilého je v tomto státě.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1288
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 15:16    Předmět: Citovat

citace:
Prachy se ládujou do černé díry rozpočtu a nejsou vidět, není na školství, zdravotnictví, důchody...

Jo jo, čím míň peněz stát dostane, tím míň jich rozkrade... Kdopak to křičí "dávejte víc"?

_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9684
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 15:55    Předmět: Citovat

No, já tenkrát necinkal, do Práglu to bylo dost z ruky...udělali to jiní za nás, mně nadšení pro ten převrat vydrželo asi půlrok a potom pochopil vo co tu go. Vymlouvat se nebudem, je to čtvrtstoletí a to je hezký kus života...Zaměstnají u nás lépe gastarbeitra, bez smlouvy, bez odvodů a pojištění, jsme cizinci ve vlastním státě, to nedopadne dobře...Vím však že v USA absolventi medíny, práv, marketingu a obchodu dělaj v bufetu, na benzínce, taxikáře, pojišťováky nebo prodávaj po bytech. Jak je platí to nevím.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 16:07    Předmět: Citovat

Nas prezident tiez robil na benzinke v USA. Ale naopak premier nikdy v zivote nevytvoril ani cent, len bral peniaze z nasich dani.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7843
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 16:55    Předmět: Citovat

Termit- taky znám spoustu lidí, co neměli dovolenou kolik let... Protože 8x 4dny ročně v Alpách přece nejsou dovolená. Ranní plavání skloubené s odpoledním tenisem, to přece nic není, pracuji pořád. I když nejsem v práci.
A proč si sakra chceš brát jeden den dovolené? Protož potřebuješ něco zařídit na úřadech? Proč si to neoběhneš někdy jindy (šéf sám si na úřady chodí kdy chce, protože on přece může).
Udělej si audit svého šéfování firmě- zapiš si poctivě kdy opravdu děláš pro firmu a kdy to už je něco jiného. Spočítej si hodiny a potom si vypočítej svoji mzdu. Nevím jak ty, ale spousta lidí, co nejvíc takhle brečí, nejsou v reálném životě zaměstnatelní- protože holt neumí osm hodin v kuse pracovat...

Ruprecht- oho, pokud jsi tak poctivý, že zaměstnavateli dáš 50% toho, co vyděláš, tak k tobě jdu dělat. Já to znám spíš naopak- když se firmě daří, dávejme to co jsme si dohodli (i když vyděláme třeba 2x tolik, než kolik jsme plánovali). Když se daří méně, dávejme méně (od toho máme prémie, mzdové výměry, neproplácené přesčasy). A když se daří ještě méně, vyhoďme jej...

Pánové, opravdu by to chtělo trochu zdravého rozumu- myslíte si, že firma vydělává jen kvůli vašemu brisknímu řízení a zaměstnanci jsou tam jen jako přítěž?

P.S.: spousta lidí byla vyhozena na den, i když by to zákon neměl umožňovat. Přitom rychlý odchod ze strany zaměstnance je skoro nemožný. Kde je zakopaný pes?

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund