Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Denné svietenie - dialkovými...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Svítit cez den radsej:
upravenými dialkovými so zníženým výkonom
21%
 21%  [ 5 ]
LED svetlom
52%
 52%  [ 12 ]
Ničím
26%
 26%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 23

Autor Zpráva
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6122
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út květen 14 2013, 20:37    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
...to světlo je poměrně jasný a přitom to zřetelně není na plnej jas.
A nejsou to takhle náhodou ty dvouvláknové H15?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr1991



Založen: May 29, 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

PříspěvekZaslal: út květen 14 2013, 21:12    Předmět: Citovat

Frantacech, máš to postavené? na kolko V to máš nastavené, príp. aký to "žere" prúd? Inak celkom pekné, možno to nakoniec dkúsim aj s tým... Lebo dať 2300korun za to isté sa mi nechce Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32117
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 14 2013, 21:13    Předmět: Citovat

Netuším - sice mám koncernový auto, ale ne přímo VW.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7857
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út květen 14 2013, 22:54    Předmět: Citovat

Prosím Fandu Čecha nebo moderátory, aby někdo změnil rozměr těch megafotek od výše zmíněného- tohle téma může být zajímavé, ale pro nás, co máme malé monitory, je zcela nepřehledné Confused
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4513
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st květen 15 2013, 8:54    Předmět: Citovat

Tie R4 A R10 niesu prilis velke, na akej frekvencii bezi 555 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantacech



Založen: Apr 20, 2013
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: st květen 15 2013, 19:37    Předmět: Citovat

petr1991 napsal(a):
Frantacech, máš to postavené? na kolko V to máš nastavené, príp. aký to "žere" prúd? Inak celkom pekné, možno to nakoniec dkúsim aj s tým... Lebo dať 2300korun za to isté sa mi nechce Confused


Ano, mam to v aute...

nastavil jsem do svetel trimrem cca 1.8A na jednu H7, je to vec vkusu...
Original BMW DRL rele sviti dalkovyma na 40% vykonu
Ten optoclen s vyvodem na dalkove muzete vynechat, autor to zabudoval cele do originalniho rele svetel v BMW a ten vyvod umoznoval nahradit to rele a svitit dalkovyma primo pres mosfet.

P=UxI
I=55/14 ... cca 4A jedna zarovka normalne

Puvodne jsem to chtel zapojit rovnou na dalkove, ale pri montazi pred barakem jsem zjistil, ze prepinaci svetel nejsou vyvedene dalkove, takze jsem vymekl a zapojil to do mlhovek

4 draty ... 12V, zem, mlhovky a parkovacky

Po nastartovani se po zapnuti dobijeni rosviti mlhovky na cca 40proc vykonu
Kdyz zapnu parkovacky, zhasnou, vypnu rosviti se.

Policie na to vubec nereaguje, pac na ma tak kazda druha octavie original a na stk pro jistotu odpojim konektor.
Je to presne podle vyhlasky, akorat to neni homologovane a mlhovky nemaji na skle napis DRL.
Cena cca 300Kc, nejdrazsi je krabicka a konektory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2799
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: st květen 15 2013, 19:50    Předmět: Citovat

Jako optimální řešení vidím MAGNUM 357 a ustřetil reflektory a nejlépe i koule těm, co rozhrabou světla a pak zbytečně oslňují druhé!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frantacech



Založen: Apr 20, 2013
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: st květen 15 2013, 19:56    Předmět: Citovat

monterjirka napsal(a):
Jako optimální řešení vidím MAGNUM 357 a ustřetil reflektory a nejlépe i koule těm, co rozhrabou světla a pak zbytečně oslňují druhé!!!


A co konkretne te jinak trapi? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr1991



Založen: May 29, 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

PříspěvekZaslal: st květen 15 2013, 20:30    Předmět: Citovat

Tak som experimentoval v dielni s reflektorom a vychádza mi to napajanie na cca 5-6-7V.
Pri 5V je prúd cca 3,5A, tzn. cca 20W
pri 6V je prúd cca 4A, tzn. cca 24W
pri 7V je prúd cca 4A, tzn. cca 28W
(hodnoty su zaokruhlene)

pri 5V je svetlo pomerne slabé, najviac sa mi pozdáva 6V - ani slabé ani silné, pri 7V je svetlo uz silnejsie, nehovorím ze je uplne silne ale uz sa mi zda dost.

Dá sa niekde, najlepsie na SK zohnat DC-DC menic s tymito hodnotami?
Nevadí halogénke tak nízke napatie, resp. co jej hrozí po kolko hodinách?


monterjirka, klid.. Nevim jak tebe ale mne najviac vadi ked idem v noci a asi kazde druhe auto ma zle nastavene svetla - to fakt oslnuje. Cez den mi je uplne jedno kdo cim sviti, ci mlhovkami alebo cim chce (ne ja nepouzivam mlhovky cez den) lebo cez den je to uplne neco ine jak v noci a nehovor ze ta to cez den nejak extremne oslnuje - ono to je tak trochu aj vyznam svietenia cez den - BYT VIDENÝ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr1991



Založen: May 29, 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

PříspěvekZaslal: st květen 15 2013, 21:31    Předmět: Citovat

dost sa mi pozdáva toto; výstupné napatie sa dá trochu doštelovať (len neviem o kolko (keby to bolo cca +-2V bol by to ideál))
http://www.napajaciezdroje.sk/spd/926199/SD50A5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2013, 18:44    Předmět: Citovat

Já se teda spíš zeptám jinak: Co brání tomu, dát tenhle "ztlumovač" do POTKÁVAČEK a používat jako DRL? Samozřejmě s mírnou úpravou...
Jestli to dobře chápu, tak tahle regulace halogenkám nevadí a zároveň budou předžhavený v případě přepnutí žárovek na plno?
DRL se hlavně dávaj proto, že při nich nesvítěj všechny chujoviny jako podsvícení apod. A ty chujoviny jsou všechny napájený v podstatě z parkovaček...
Vlákna H4 neřeším, páč mám 2x H7 Laughing teda vlastně 4x
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr1991



Založen: May 29, 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2013, 19:01    Předmět: Citovat

do potkávaček, teda stretávaček nemožem dat stlmovač, jednak pokial sa svieti potkávačkami tak sa musí naplno (vo vyhlaske je ze ked sa svieti potkávačkama tak MUSÍ svietit aj vsetko ostatne cize zadok a SPZ...) a jednak preto, lebo drviva vecsina svetla potkávaček svieti tam kam netreba (cez den) - teda dole na cestu a na protiiduce auta svieti len zlomok toho a tento zlomok by som este oslabil. Dialkove svietia na cestu ale dalej + na protiiduce vozidla - co je ziaduce cez den ale problem je aby to neoslnovalo cize treba to dostatocne stlmit.

Správne to chápeš, dálkové budú napájané "permanentne" malým napetim cca 5V (teda okrem toho ked sa zapnú stretávačky (toto podžhavení sa vypne aby nesvietlo aj to aj to)) cize budu permanentne podzhavene. Vsetky ostatné spínače vrátane vystaržného bliknutia dialkovými budú zachované. Cize v pripade zablikania dialkovými sa tieto budu napajat normal 12V (ked bude treba tak za menic 5V dam diodu aby 12V neposkodilo vystup meniča). V pripade pustenia stretávaček sa menič vypne uplne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32117
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2013, 19:07    Předmět: Citovat

Mno, já bych to podsvícení+parkovačky/obrysovky zase tak nezavrhoval - spousta aut má na palubce LCD displeje v takovým uspořádání, že bez podsvícení jsou za jízdy prakticky nečitelný - zářnej příklad jsou dnešní škodovky. A DRL svítící jen dopředu bez svítících zadních obrysovek je taky pořádná prasečina, za kterou by si navrhovatel paragrafovýho znění zasloužil nakopat direct do (_!_) zepředu... Spousta de*bilů totiž jezdí jenom na DRL i v době, kdy už (nebo ještě) je značně šero - oni sice vidí, ale jejich auto je hlavně zezadu téměř neviditelný. Stejná situace nastane třeba v lese, když se jede proti vycházejícímu nebo zapadajícímu "pupenci" prosvítajícímu krajem souvislýho porostu - to je každej normální řidič rád, když je auto před ním "rozsvícený" i zezadu...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2013, 19:21    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
...spousta aut má na palubce LCD displeje v takovým uspořádání, že bez podsvícení jsou za jízdy prakticky nečitelný - zářnej příklad jsou dnešní škodovky...

To není muj případ Wink

EKKAR napsal(a):
A DRL svítící jen dopředu bez svítících zadních obrysovek je taky pořádná prasečina, za kterou by si navrhovatel paragrafovýho znění zasloužil nakopat direct do (_!_) zepředu...

Nejen za tohle, ale např i kokty s DRL v mlhovkách. Kuwa to muselo bejt všimný, za takovou vyjímku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr1991



Založen: May 29, 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2013, 19:21    Předmět: Citovat

Ono je to stale len o ludoch. Samozrejme ze ked je šero, les atd. tak treba zapnút normálne svetlá. Toto čo plánujem by malo byt hlavne na slnečné letné dni, keď je to podla mojeho názoru zbytočé. Ale spomenme si na dobu z pred pár rokov. Nebolo povinné svietit a záhadne to nikomu nevadilo že mu nesvietia zadné obrysovky a predné svetlá a pod. A dobre nám bolo. To len teraz sú ludia čím dalej tým viac akýsi "citliví" Very Happy

To s tým podsvietením palubovky - mám auto z roku 98. V tej dobe neboli také blbosti. Len 4 analógové ukazovatele a 2 displeje (na jednom sú hodiny a na druhom najazdené km). Nič iné totižto ani nepotrebujem. A okrem toho - je to klasický šedý LCD displej, ktorý je krásne vidieť aj ked je nepodsvietený. Zlatá to bola doba Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund